Krása ostrých hran aneb Vraťte se do dob první republiky s originálním interiérem!

30. 9. 2016 05:00 Lajfstajl
Krása ostrých hran aneb Vraťte se do dob první republiky s originálním interiérem!

Asi se všichni shodneme na tom, že dnešní doba oslavuje minimalistický design. Skandinávské obchody a „čisté“ linie sice vypadají hezky, ale postrádají to, co dává interiérům osobní punc – duši. Jak máme zařízený interiér přitom vypovídá o tom, jací jsme.

Proč bychom měli vyhledávat design ze severských zemí, když máme sami vlastní barvitou historii výroby nábytku, kterou nám naopak může závidět celý svět? Art deco, funkcionalismus, kubismus – všechny tyto styly našly své vynikající tvůrce a architekty také v tehdejším Československu. Ojedinělý je zejména český kubismus, za nímž se nejen do Prahy sjíždějí turisté z celého světa, aby se podívali na unikátní stavby, jako je dům U Černé Matky Boží nebo Libeňský most, který v letošním roce prošel zátěžovou zkouškou na téma „bourat či nebourat“. Naštěstí se tak díky občanům Prahy 7 a 8 nestalo a tato krásná památka  zůstane zachována. Jak se říká – bourat umí každý, na stavění musíte mít talent.

Naši předkové to měli zařízené lépe. Jakmile se zrodila nová vlna, vzniklo v daném stylu vše – od příborů až po mosty. První republika patřila bezesporu mezi nejstylovější dobu a jediný kousek nábytku či bytového doplňku z této éry dodá prostoru nepoznanou úroveň.

Společnost Modernista je unikátem na českém trhu. Už od svého vzniku před více než 16 lety se zaměřuje na nábytek a bytové doplňky první poloviny 20. století. Od prvotního zaměření na restaurování historických kusů rozšířila své portfolio o autorizovanou výrobu replik nábytku vynikajících českých architektů a designérů – především Pavla Janáka, Josefa Gočára, Vlastislava Hofmana a Jindřicha Halabaly. Díky spolupráci s Uměleckoprůmyslovým muzeem a dědici autorů tak mohly být znovu uvedeny do života ojedinělé kubistické a funkcionalistické stoly, židle, svítidla i kolekce keramiky.

Nábytek od Modernisty ocení ti, kteří se nespokojí s ničím obyčejným. Všechny repliky jsou vyráběny ručně na zakázku a na míru každému zákazníkovi – vznikají tak vlastně „nové originály“. Každý kus, který si umístíte do interiéru, je unikátní, a okamžitě zvýší úroveň celého bytu. Jen si vybavte seriály nebo filmy z té éry! Noblesní vily filmových hvězd či legendární byt Hercula Poirota!

Přijďte se nechat inspirovat do showroomu ve Vinohradském pavilonu, kde najdete výběr sedacího nábytku – křesel, židlí a pohovek –, psacích stolů, skříní i drobných bytových doplňků, svítidel a keramiky.

Více o dalších obchodech a nabídce – www.modernista.cz

Václav Mensa

Autor

Václav Mensa

Student, autor, antropolog, pozorovatel. Jídlo má rád ostré, nápoje kofeinové, zprávy okamžité a módu minimalistickou. Hudbu hlasitou a od Daphne Guinness, filmy Streepovské, telefony nedotykové, život nekomplikovaný, jednání profesionální, psaní a čtení kvalitní, internet rychlý a šampaňské říznuté džusem.

E-shop