Jsi gay nebo bisexuál? Bisexualita neexistuje, chlap má být chlap a další. 10 předsudků, se kterými se setkávají muži, kteří jsou jak na muže, tak na ženy. Nezůstaňte stát s otevřenou pusou!

Nejednou jsme se v životě setkali s názory, že pojem bisexualita vlastně neexistuje. Velmi často se hovoří o tom, že bisexuální muži jsou ve své podstatě jen…

Screen shot 2014-05-11 at 11.47.38

Nejednou jsme se v životě setkali s názory, že pojem bisexualita vlastně neexistuje. Velmi často se hovoří o tom, že bisexuální muži jsou ve své podstatě jen maskovaní gayové. U žen se setkáváme s kritikou méně často. Podle některých je to totiž u žen přirozenější a vypadá to sexy, což si o mužských nemyslí. Domněnky a předsudky. Proč to tak je? K takovým tématům se nejčastěji vyjadřují "heteráci" nebo i homosexuálové, ale neměli by to být spíš ti, kterých se to opravdu týká? Zeptejte se nějakého bisexuála, tedy vlastně neexistujícího tvora, zda jen nemlží. 

1. Mužská bisexualita neexistuje.
Jak už bylo řečeno, většina lidí se domnívá, že pojem bisexualita u mužů prostě neexistuje. Jedná se o věčné téma, nad kterým se spekuluje. Podle některých jde o určitou "fázi" přechodu, než si dotyčný muž uvědomí, že je na kluky. Existují ale ti, kteří celý život tráví jak s muži, tak se ženami. Často jde také o muže, kteří jsou heterosexuální, ale hledají novou zábavu v podobě sexu s gayi. Porozhlédněte se kolem sebe a zkuste najít muže, který je bisexuál, otevřeně se vám přizná a třeba vám i vysvětlí, proč má rád obě pohlaví.

2. Bisexuální muži jsou jen maskovaní gayové.
Proč jsou bisexuální muži často označováni za gaye? Jak už bylo uvedeno, někteří se domnívají, že jde o "fázi přechodu". Ale jak je to u žen? Proč nejsou stejně tak často bisexuální ženy označovány jako lesby? 

3. Jsou jen promiskuitní a tahle nálepka je pro ně výmluvou.
Svět kolem se domnívá, že se někteří muži takto snaží "přelepit" svou promiskuitu. Když se rozhlédneme kolem, promiskuity je všude víc než dost a to zrovna nemluvím o bisexuálních mužích. Je skutečně bisexualita omluvou pro "děvkařství" (marně jsem se snažila najít jiný výraz)? Osobně si myslím, že pokud to tak je, procento takových mužů je zanedbatelné. Bisexualita totiž neznamená "nahnat co nejvíc do postele". A co je nám vlastně do toho? Všichni mají velkou péči, zřejmě se nudí. Hnidopichové.

4. Mají více nemocí než ostatní sexuálně aktivní lidé.
Více nemocí mají ti, kteří se nijak nechrání. To, že je někdo bisexuál nebo gay neznamená, že neví, co je kondom. Ač statistiky dokazují, že nejvíce lidí nakažených virem HIV je právě gayů, není to jediná nemoc (i když takto vážného druhu jedna z mála), která postihuje svět. Jen pro její vážnost přehlížíme ty ostatní. Kapavka, chlamydie a podobně. Jen proto, že se dají vyléčit, nejsou nejdiskutovanějším tématem. Věřte, že těmito chorobami trpí mnoho lidí, ale nikdo se jimi nechlubí. A rozhodně se nejedná jen o bisexuály nebo gaye! 

5. Jsou víc komplikovaní.
Veřejnost má dojem, že být bisexuál znamená žít v chaosu a tudíž si i komplikovat život. Z toho důvodu jsou takoví muži komplikovaní. No to dá vážně rozum. Je to o lidech, kteří mají takového času přemýšlet nad životy jiných. To oni si totiž komplikují životy dumáním nad sexualitou druhých, které nerozumí.

6. Nikdy nebudou šťastní, protože se nikam nedokážou zařadit.
Tento předsudek úzce souvisí s chaosem. "Je to celé zmatené, když ani neví, jestli se mu víc líbí ženy nebo muži." A z toho důvodu nemohou být bisexuálové šťastní? Někam se zařadit není vůbec problémem jen bisexuálů. Potýkáme se s ním všichni, protože každý z nás někam směřuje a téměř každý se snaží někam "zapadnout". Znám hodně šťastných i méně šťastných lidí a ráda bych za sebe uvedla, že sexualita rozhodně nehraje roli v tom, zda jste nebo nejste šťastný (samozřejmě nemluvím o lidech, kteří jsou nešťastní ze své sexuality právě díky svému okolí a jeho velké podpoře). 

7. Dívka s dívkou je sexy, muž s mužem ne.
Nemůžu se zbavit pocitu, že tuhle větu může pronést opravdu jen heterosexuální muž. Dívka s dívkou je totiž sexy hlavně pro něj. Lesbické porno sleduje z většiny také mužské osazenstvo. V tomto případě bychom potřebovali, aby na zem sestoupil kdosi cizí a oboupohlavní, aby nedělal rozdíly v lidech a dokázal se vyjádřit k tomu, proč jsou podle některých pozemšťanů lesby sexy a gayové uráží společnost!

8. Jsou divní.
Jsem divná, protože nosím brýle. Ty jsi divný, protože čteš tenhle článek. Robert Pattinson je divný, protože hrál upíra. Celý svět je divný nebo ho alespoň tak velké procento populace vidí. Pojem divný téměř nahradil vulgární vsuvku "vole" za každou větou. Pokud jde o mne, jsem divná a je mi jedno, že si to o mně lidé myslí.

9. Nejsou to praví muži.
S tímto předsudkem se setkávají především gayové. "Chlap má být chlap". A co dělá z gaye menšího chlapa než chlapa? Jaká je definice slova chlap? Rod mužský životný, vzor pán. Podle Wikislovníku se jeho obecný význam překládá jako dospělý muž. Expresivně se používá k vyjádření silný, zdatný, řádný. Moment, jak že zněl předsudek? Znamená to tedy, že gay není silný, ani zdatný, ani řádný? Čili gay je drobné tintítko bez některých tělesných partií?

10. Jsou nenasytní.
Abych se přiznala, tomuhle předsudku opravdu nerozumím. Jsou nenasytní proto, že chtějí ženy i muže? Osobně si nenasytného člověka představuji jako někoho, kdo se cpe jako otesánek nebo mu touha po slávě a penězích úplně zamlžila mozek. Ovšem je to věc názoru. 

Foto: Thoughtcatalog.com