„Zpívat v boybandu? Odteď až po 18. narozeninách.“ Špičky hudebního průmyslu volají po zákazu zbytečně mladých hvězd
Čest zpěvákově památce
Payneovi bylo 31 let, když 16. října zemřel po pádu z hotelového balkonu v argentinském Buenos Aires. Podle předběžné pitvy zpěvák podlehl zraněním, která utrpěl při pádu. Památce Paynea vzdala spousta lidí, počínaje jeho kolegy z kapely One Direction a konče jeho bývalou partnerkou Cheryl, která odsoudila způsob, jakým o interpretově smrti informovala některé média.
Od časů Take That se mnoho nezměnilo
Když se Payne stal členem skupiny One Direction v soutěži X Factor, bylo mu 16 let. Guy Chambers, někdejší autor písní Robbieho Williamse, nyní požaduje, aby hudební průmysl přestal spolupracovat s talenty mladšími osmnácti let. „Myslím si, že uvedení šestnáctiletého mladíka do světa dospělých je potenciálně velmi škodlivé. Robbie to určitě zažil,“ řekl Chambers v rozhovoru pro server The Observer.
Boybandy? Jen pro plnoleté
„Mám čtyři děti, takže o tom hodně přemýšlím. Vím, že v případě Robbieho, tedy s Take That, nebyla vytvořena žádná řádná ochrana, aby bylo o dospívající chlapce postaráno,“ zhodnotil Chambers. „Už je to dávno, ale nevidím moc známek změny. Z toho, co jsem vypozoroval, tomu lidé, kteří se podílejí na velkých talentových soutěžích ve televizi, nevěnují o moc víc skutečné péče.“ Pokračoval slovy: „Navrhoval bych, aby se nikdo nemohl stát členem boybandu, dokud mu není osmnáct let, a myslím, že průmysl by se toho měl také držet.“
Tragédie očima Robbieho Williamse
Silné poselství přidal i padesátiletý Robbie Williams, když uvedl, že se Payneovy problémy s žitím v záři reflektorů podobají jeho vlastním – a že se mu snažil podat pomocnou ruku a podpořit ho.
„I v jednatřiceti jsem měl své démony. Prodělal jsem recidivu. Prožíval jsem bolest. Prožíval jsem bolest, protože jsem recidivoval. K recidivě u mě došlo ze spousty bolestných důvodů. Vybavuji si, že když odešel Heath Ledger, říkal jsem si, že ‚jsem další na řadě‘. Z boží milosti a/nebo díky hloupému štěstí jsem pořád tady.“
Williams, který se již dlouho vyjadřuje k vlastním zkušenostem s těžkostmi slávy a se závislostí na alkoholu a drogách, pak vyjmenoval různá ponaučení, která si lidé mají z Paynovy smrti odnést. Například „nevíme, co se děje v životech ostatní lidí“ a „buďte laskaví“.
Zdroj: Giphy
I slavní mají city
„Dříve, než začneme soudit, měli bychom zařadit zpátečku,“ zdůraznil velkými písmeny. „Než něco napíšete na internet, zamyslete se, jestli to opravdu musíte zveřejnit. Protože to je to, co děláte: zveřejňujete své myšlenky, aby si je kdokoli mohl přečíst. I když si vlastně nemyslíte, že celebrity nebo jejich rodiny existují. Ale ony kur** existují. Jsou to lidé z masa a kostí a jsou nesmírně citliví.“
Pokračoval: „Internet bohužel bude dál internetem. Média budou bohužel dál médii a sláva bude dál slávou. Jako jednotlivci však máme moc změnit sami sebe. Můžeme být laskavější. Můžeme být empatičtější. Můžeme se alespoň pokusit být soucitnější vůči sobě, své rodině, přátelům, cizím lidem v životě i cizím lidem na internetu.“ Dodal, že i „cizí lidé z řad slavných potřebují váš soucit".
Williams na závěr označil Payna za „pohledného talentovaného chlapce“ a uvedl, že jeho smrt je tragickou a bolestnou ztrátou nejen pro jeho rodinu a přátele, ale i pro zbytek světa.
© Independent Digital News & Media Ltd