Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!
News
Zdroj: Festival Ibérica

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Podmanivé a hlavně ohnivé tóny španělské hudby, krása tanečnic flamenca a jižanské delikatesy – abyste si vychutnali tato slíbená lákadla, nemusíte až do některé z nádherných a exotických zemí. Naopak, stačí vyrazit na Moravu na festival iberoamerických kultur Ibérica, jehož 21. ročník začne již 20. června v Brně a provede vás celým létem. Letošní program je navíc tak nabitý, že na některé eventy si budete muset počkat až do září. Rozhodně to však bude stát za to a každý si najde to své.
Redakce Redakce Autor
30. 5. 2024

Když před více než dvěma desítkami let uspořádali manželé Petr Vít a Maria Cristina Roa první ročník festivalu propagujícího iberoamerickou kulturu a hlavně flamenco ve všech jeho podobách, pravděpodobně netušili, že další díl z jeho příběhu se bude odehrávat i v roce 2024. Veřejnost však ukázala, že je jí hravá, dramatická i vášnivá iberoamerická kultura blízká a proto se v několika moravských městech odehraje tento festival i letos. A začíná se v Brně 20. června.

Festival tento den odstartuje přímo na Špilberku již tradičním zahajovacím koncertem, na kterém vystoupí Diego Amador. Tento španělský romský zpěvák a pianista ve své osobité tvorbě spojuje klasické flamenco s jazzem. Královnou večera však bude Cristina Aguilera, primabalerína prestižního souboru Ballet Flamenco de Granada, se svým představením Tarab, což je mimochodem arabské označení pro stav extáze navozený hudbou. Její úchvatný taneční projev doprovodí kytarista David Caro a zpěvák Miguel Lavi.

Tipy redakce

Hned druhý den bude program pokračovat ve Velkých Opatovicích vystoupením Virginie Delgado, flamencové tanečnice, která už několik let působí v Praze. Předtím studovala na madridské královské konzervatoři, vystupovala v různých souborech a svou osobitou choreografii a nápadité flamencové kreace předvedla na pódiích po celé Evropě. Vystoupeními řady světově uznávaných hvězd však program nekončí. Naopak je to jen začátek – těšit se můžete na kreativní dílny pro děti i dospělé, výuku flamenca, španělská pohádková divadelní představení nebo salsa večer plný iberoamerické hudby i gastronomie.

Foto: Festival Ibérica

 

Foto: Oficina Española de Turismo
Zdroj: Festival Ibérica, Oficina Española de Turismo

Populární
články

Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Dokážete bez opory vstát?
TĚLO & MYSL

Zvednete se ze země bez pomoci rukou? Udržíte rovnováhu? Otestujte svou kondici a zjistěte, zda stárnete zdravě

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý

E-Shop