Nové queer romantické drama vstupuje do kin. Hlavními hrdiny filmu jsou automechanik a drag queen umělec
News
Zdroj: Adobe Stock

Nové queer romantické drama vstupuje do kin. Hlavními hrdiny filmu jsou automechanik a drag queen umělec

Počet filmů a seriálů s queer tematikou se „nebezpečně“ rozrůstá každým rokem, ten letošní rozhodně nebude výjimkou. Jeden z nejnovějších projektů zpracoval i čím dál oblíbenější tuzemské téma – drag queen. Letos v létě totiž uvedou kinosály v Irsku a Velké Británii snímek „Unicorns“, queer romantické drama s Benem Hardym a Jasonem Patelem v hlavních rolích. Film, jehož premiéra je naplánována na 5. července, se již nyní setkává s velkým zájmem diváků a pochvalnými recenzemi.
Michal Černý Autor
14. 5. 2024

„Unicorns“ (Jednorožci) vypráví příběh Luka (Ben Hardy), automechanika a svobodného otce, který náhodně zavítá do queer nočního klubu. Zde se setká s drag queen Ayshou (Jason Patel). Luke, který Ayshu nejdříve považuje za ženu, ji políbí, ale po zjištění její pravé identity v panice utíká. Aysha se rozhodne navštívit Luka v jeho garáži a nabídne mu, že ho bude vozit na koncerty po celé zemi, což odstartuje řadu událostí měnících životy obou postav.

Režie se ujala Sally El Hosaini, známá svým dřívějším filmem „The Swimmers“ (Plavkyně), za který byla nominována na cenu BAFTA. Scénář napsal James Krishna Floyd, rovněž nominovaný na BAFTA, který přinesl do příběhu svěží perspektivu. Floyd spolupracoval například na oblíbeném seriálu No Man‘s Land. Oba tvůrci jsou známí svým neotřelým přístupem, jakým zachycují komplexní lidské emoce a společenské otázky.

V rozhovoru pro magazín PinkNews po premiéře filmu na londýnském filmovém festivalu BFI loni v říjnu Patel uvedl, že mezi ním a Hardym okamžitě vznikla chemie.

Práce s Benem byla úžasná. Bylo to něco, co jsme v žádném případě nepředstírali. Chemie mezi oběma hlavními představiteli je opravdu důležitá. Musíte si padnout do oka a my jsme si padli do oka hned od začátku. Naše příprava byla oddělená, protože po nás chtěli, abychom v sobě zachovali určitou nervozitu, takže když jsme se sešli, tak jsme se opravdu postupně sblížili. Máme stejnou pracovní morálku a vzájemně se podporujeme.

<Path> Drag queen Miss Petty dnes v Talentu předvede pořádnou show. Chlapec z věřící rodiny pózoval na obálce LUI a možná vyhraje i Slavíka!Zdroj: David Daniel, JOJ.sk

Film vstupuje do britských a irských kin 5. července a uvidíme, zda bude mít dostatečné ohlasy na to, aby se dostal do celého světa. 

Tipy redakce

Tvůrci slibují slibují být nejen zábavní, ale i pouční, a ukazovat, jak mohou odlišné světy, když se střetnou, obohatit jeden druhého. Jak Luke, tak Aysha se musí vyrovnat se svými předsudky a sebeakceptací, což divákům nabídne hluboký a emocionálně náročný zážitek. A zatím se zdá, že mnohá očekávání dokáží splnit. Ti, kteří měli možnost film vidět, předkládají víceméně pozitivní hodnocení. Jedno z nich například praví, že Unicorns je jako vaše milovaná kniha. Pohltí vás do úplně nového světa a po jejím skončení se vrátíte okouzleni a změněni.

Recenze webu Hollywood Reporter zase říká:

V Jednorožcích se nic nevyřeší jednoduše. Některé problémy, kterým postavy čelí, odpadají, jiné mění podobu nebo tvrdošíjně zůstávají na místě. Na konci filmu nevíme, co se stane s některými vedlejšími postavami nebo jak se vyvine určitý vztah. Co však pochopíme, je nepopiratelné pouto mezi dvěma lidmi, kteří se skutečně vidí a zbožňují takové, jací jsou, a kteří se stávají nejlepší a nejopravdovější verzí sebe sama, když jsou spolu. V jistém ohledu je to malý příběh – ale v něžných rukou Jednorožců působí jako víc než dost.“

Na recenzním portálu Rotten Tomatoes si snímek drží zatím 92 %, na filmové databázi IMDB 7.2 bodů. 

Zdroj: thepinknews.com, screendaily.com, YT Signature Entertainment / Se svolením

Populární
články

E-Shop