Nejlepší pražské kavárny: Cafefin určitě znáte, Bjukitchen může být novinkou
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Nejlepší pražské kavárny: Cafefin určitě znáte, Bjukitchen může být novinkou

Praha je městem s bohatou historií a úchvatnými památkami, nabízí ale také rozmanitou kavárenskou scénu, která potěší nejen milovníky kávy. Náš průvodce zahrnuje místa z různých částí Prahy od Vinohrad až po Dejvice. Ať už hledáte ten nejlepší šálek espressa, výborné pečivo nebo jen útulné místo, kde byste mohli v klidu pracovat, máme pro vás několik tipů na kavárny, které rozhodně stojí za návštěvu.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
7. 3. 2024
Foto: Instagram / @spizirna1902

Spižírna 1902 (Korunní 86, Vinohrady)

Spižírna je klasika, bez které by se náš průvodce neobešel. Kromě bohatých snídaní, víkendových brunchů a výborné kávy určitě oceníte i příjemnou atmosféru a květinami malované stropy.

Foto: Instagram / @la_boheme_cafe_park

La Bohéme Café (Sázavská 32, Vinohrady)

La Bohéme Café je útulná kavárna na Vinohradech. Vznikla v prostorách dřívějšího showroomu designového nábytku a tato inspirace je patrná v každém detailu podniku. Už při vstupu můžete cítit vůni kvalitní kávy a zaujme vás také atmosféra jedinečného a stylového interiéru.

Foto: Instagram / @coffee_corner_bakery

Coffee corner bakery (Korunní 96, Vinohrady)

Design prostoru je zařízený v přátelském a moderním stylu, s pohodlnými sedačkami a světlým prostředím, který láká k odpočinku. Zároveň je ale ideálním pracovním prostředím nebo místem pro setkání s přáteli.

Tipy redakce

Kromě kávy si můžete dát také matcha i chai latte nebo jednu z jejich výborných domácích limonád. Dobře se také najíte, a to v jakoukoliv denní dobu.

Foto: Instagram / @cafefin.coffee

Cafefin (náměstí Jiřího z Poděbrad 4, Vinohrady)

Vinohrady mají ale i další poklady, jako je například tato velmi oblíbená kavárna, kde se připravuje výběrová káva a prolíná vietnamská a moderní evropská kuchyně. Může vás zde však o víkendu potkat velká fronta, tak abyste vůbec dostali místo! 

Za vznikem stojí Jackie Tran, jehož rodiče vlastní známé vietnamské bistro na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Foto: Instagram / @mazelab.coffee

Mazelab Coffee (Československé armády 28, Bubeneč)

Dejvice a Bubeneč jsou velmi lukrativními místy pro život. Není proto divu, že v těchto lokalitách naleznete několik vynikajících kaváren, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je rozhodně Mazelab Coffee, za kterou také stojí zmiňovaný Jackie se svou životní partnerkou Thu.

<Path> Kultovní Krymská ulice. Víme, proč je tak populární a co všechno tam můžete zažít!Zdroj:

Tato pražírna a kavárna se nachází v industriálním prostoru přímo u Vítězného náměstí v pražských Dejvicích. Je známá pro velmi precizní zpracování kávy, ať už se jedná o espresso nebo filtr. Kvalitní zrna pocházejí většinou z renomované pražírny La Cabra, která jinak v České republice není příliš zastoupena.

Foto: Instagram / @bjukitchen, zachytil Honza Zima

Bjukitchen bistro (Jungmannova 27, Nové město)

Pár minut chůze od Václavského náměstí najdeme nedávno otevřené a velmi útulné místo, za kterým stojí známá kuchařka a manželka majitele řetězce Ambiente Barbora Karpíšková.

Kromě výborných obilných kaší a bohatých zeleninových salátů nalezneme v nabídce momentálně i matchamisu… A to si nikde jinde nedáte!

Foto: Instagram / @cafe.savoy

Café Savoy (Vítězná 5, Malá strana)

Když už jsme zmínili Ambiente, odběhněme si na chvíli na Malou stranu, kde se nachází jedna z nejluxusnějších pražských kaváren, která by v našem průvodci rozhodně neměla chybět. 

<Path> SATIRA: Jaké hrůzy nás čekají za Drahoše a Zemana? Chcete raději platit víčky z PET lahví, nebo z lahváčů?Zdroj:

Kromě atmosféry z období první republiky vás nadchne také vynikající česká kuchyně. Doporučujeme vyzkoušet sezónní plněné knedlíky se sušenými švestkami.

Foto: Instagram / @goodlok.cz

Goodlok (Jungmannovo náměstí 18, Nové město)

Dalším místem v srdci Prahy, kde si můžete dopřát lahodnou kávu, ale i coldpress zeleninové a ovocné freshe nebo kombuchu, je Goodlok. Kavárna se vyznačuje útulným a moderním designem doplněným výrazně modrým světelným prvkem na míru, který vytvořil renomovaný český sklář Lukáš Dvořák. Díky svému prostředí a nabídce se Goodlok stal oblíbeným místem především mezi generací Z.

Foto: Instagram / @supertrampcoffee

Super Tramp Coffee (Opatovická 160, Nové město)

Přichází teplé dny, a to znamená jediné… Zahrádka v tajném podchodu mezi Opatovickou a Spálenou ulicí patřící kavárně Super Tramp Coffee se brzy otevře! Do té doby si ale můžete přijít užít výběrovou kávu z předních evropských pražíren nebo sladkosti z jejich vlastní pekárny.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko

E-Shop