Nejlepší pražské kavárny: Cafefin určitě znáte, Bjukitchen může být novinkou
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Nejlepší pražské kavárny: Cafefin určitě znáte, Bjukitchen může být novinkou

Praha je městem s bohatou historií a úchvatnými památkami, nabízí ale také rozmanitou kavárenskou scénu, která potěší nejen milovníky kávy. Náš průvodce zahrnuje místa z různých částí Prahy od Vinohrad až po Dejvice. Ať už hledáte ten nejlepší šálek espressa, výborné pečivo nebo jen útulné místo, kde byste mohli v klidu pracovat, máme pro vás několik tipů na kavárny, které rozhodně stojí za návštěvu.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
7. 3. 2024
Foto: Instagram / @spizirna1902

Spižírna 1902 (Korunní 86, Vinohrady)

Spižírna je klasika, bez které by se náš průvodce neobešel. Kromě bohatých snídaní, víkendových brunchů a výborné kávy určitě oceníte i příjemnou atmosféru a květinami malované stropy.

Foto: Instagram / @la_boheme_cafe_park

La Bohéme Café (Sázavská 32, Vinohrady)

La Bohéme Café je útulná kavárna na Vinohradech. Vznikla v prostorách dřívějšího showroomu designového nábytku a tato inspirace je patrná v každém detailu podniku. Už při vstupu můžete cítit vůni kvalitní kávy a zaujme vás také atmosféra jedinečného a stylového interiéru.

Foto: Instagram / @coffee_corner_bakery

Coffee corner bakery (Korunní 96, Vinohrady)

Design prostoru je zařízený v přátelském a moderním stylu, s pohodlnými sedačkami a světlým prostředím, který láká k odpočinku. Zároveň je ale ideálním pracovním prostředím nebo místem pro setkání s přáteli.

Tipy redakce

Kromě kávy si můžete dát také matcha i chai latte nebo jednu z jejich výborných domácích limonád. Dobře se také najíte, a to v jakoukoliv denní dobu.

Foto: Instagram / @cafefin.coffee

Cafefin (náměstí Jiřího z Poděbrad 4, Vinohrady)

Vinohrady mají ale i další poklady, jako je například tato velmi oblíbená kavárna, kde se připravuje výběrová káva a prolíná vietnamská a moderní evropská kuchyně. Může vás zde však o víkendu potkat velká fronta, tak abyste vůbec dostali místo! 

Za vznikem stojí Jackie Tran, jehož rodiče vlastní známé vietnamské bistro na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Foto: Instagram / @mazelab.coffee

Mazelab Coffee (Československé armády 28, Bubeneč)

Dejvice a Bubeneč jsou velmi lukrativními místy pro život. Není proto divu, že v těchto lokalitách naleznete několik vynikajících kaváren, které stojí za to navštívit. Jednou z nich je rozhodně Mazelab Coffee, za kterou také stojí zmiňovaný Jackie se svou životní partnerkou Thu.

<Path> „Když mi dal pusu a táhl mě do ložnice, nebránil jsem se a řekl jsem si, že to vydržím,“ trápí vzpomínky gaye z PříbramskaZdroj: Anonymní respondent, redakce

Tato pražírna a kavárna se nachází v industriálním prostoru přímo u Vítězného náměstí v pražských Dejvicích. Je známá pro velmi precizní zpracování kávy, ať už se jedná o espresso nebo filtr. Kvalitní zrna pocházejí většinou z renomované pražírny La Cabra, která jinak v České republice není příliš zastoupena.

Foto: Instagram / @bjukitchen, zachytil Honza Zima

Bjukitchen bistro (Jungmannova 27, Nové město)

Pár minut chůze od Václavského náměstí najdeme nedávno otevřené a velmi útulné místo, za kterým stojí známá kuchařka a manželka majitele řetězce Ambiente Barbora Karpíšková.

Kromě výborných obilných kaší a bohatých zeleninových salátů nalezneme v nabídce momentálně i matchamisu… A to si nikde jinde nedáte!

Foto: Instagram / @cafe.savoy

Café Savoy (Vítězná 5, Malá strana)

Když už jsme zmínili Ambiente, odběhněme si na chvíli na Malou stranu, kde se nachází jedna z nejluxusnějších pražských kaváren, která by v našem průvodci rozhodně neměla chybět. 

<Path> Čím svého baristu spolehlivě nepotěšíte? Možná jste v kavárně neoblíbený zákazník a ani o tom nevíteZdroj: Reader's Digest, Unsplash

Kromě atmosféry z období první republiky vás nadchne také vynikající česká kuchyně. Doporučujeme vyzkoušet sezónní plněné knedlíky se sušenými švestkami.

Foto: Instagram / @goodlok.cz

Goodlok (Jungmannovo náměstí 18, Nové město)

Dalším místem v srdci Prahy, kde si můžete dopřát lahodnou kávu, ale i coldpress zeleninové a ovocné freshe nebo kombuchu, je Goodlok. Kavárna se vyznačuje útulným a moderním designem doplněným výrazně modrým světelným prvkem na míru, který vytvořil renomovaný český sklář Lukáš Dvořák. Díky svému prostředí a nabídce se Goodlok stal oblíbeným místem především mezi generací Z.

Foto: Instagram / @supertrampcoffee

Super Tramp Coffee (Opatovická 160, Nové město)

Přichází teplé dny, a to znamená jediné… Zahrádka v tajném podchodu mezi Opatovickou a Spálenou ulicí patřící kavárně Super Tramp Coffee se brzy otevře! Do té doby si ale můžete přijít užít výběrovou kávu z předních evropských pražíren nebo sladkosti z jejich vlastní pekárny.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

E-Shop