Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!
Rozhovor
Zdroj: Rozálie Růžičková / Se svolením
<Path>

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Začátkem listopadu minulého roku se oficiálně otevřely dveře nového lounge baru v Karlíně, který vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor. Ta buduje komunity a přivádí pražské prostory k životu. Tak vznikl i Revír, který má oproti jiným značnou výhodu, díky které bude v létě hitem. Nachází se přímo u lávky HolKa, která je od svého otevření stále velmi populární. Měli jsme příležitost popovídat si s barovým manažerem Václavem Jahnem.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
29. 2. 2024

Václave, co obnáší vaše pozice?

Moje práce je být tady pro všechny v každou denní dobu. Jako bar manažer a společník v tomto podniku mám za úkol zajistit plynulý chod provozu, vysoké standardy pro zaměstnance a skvělý zážitek pro každého z hostů.

Pracoval jste několik let v Norsku. Je to tak?

Ano, strávil jsem tři a půl roku v Stavangeru, kde jsem pracoval v nádherné francouzské restauraci CinCin. Byl jsem zodpovědný za koktejlový bar a současně jsem spolupracoval na řízení restaurace. Do Prahy jsem se vrátil přesně před sedmi týdny.

Jsou nějaké věci, které se tam v barovém prostředí dělají jinak? Můžeme na některé v Revíru narazit?

Narazit můžete na pár koktejlů v naší nabídce, jejichž receptury jsem přivezl z Norska. Jeden z nich – „Bergamot spritz“ je taková naše hitovka. 

Obecně je ale barový trh jiný. Oslo je na poměrně vysoké úrovni, ale ve zbytku království na tom barová gastronomie za mě až tak dobře není. 

Řekl bych, že jsme v Česku a na Slovensku víc zaměřeni na detail. Také jsme víc pracovití a máme dobrou hospitality, proto také máme dobré jméno v zahraničí. Cit pro detail a chuť dělat věci dobře nás od Norů velmi odlišuje. Tím ale určitě nechci říct, že to děláme lépe. To bych si nedovolil.

Velký rozdíl mezi českým a norským koktejlovým barem jsou ingredience. Je to způsobené tím, že Norsko sice nemá částečnou prohibici, ale trh je pod mnohem větším státním dohledem. Norové pijí hodně kávy, ostatně jako všichni Skandinávci, a alkohol mají rádi víc, než si my tady v Česku myslíme. Tudíž volně přeloženo drink Espresso Martini (společně s Pornstar Martini) je nejpopulárnější koktejl v Norsku. Bez těchto dvou drinků v nabídce si tam nemůžete otevřít bar.

<Path> Nový queer film u kterého vám kapesníčky nebudou stačit!Zdroj:

Prostor má za sebou i několik eventů, na zdech vám visí umění, za kterým stojí Ondřej Stára… Jedná se o hodně multifunkční prostor. Jaké jsou vaše nejdůležitější hodnoty? Jaké chcete, aby mělo toto místo emoce?

Naše poslání je poskytovat pohostinnost, což je zcela logické v kontextu našeho podnikání, ale je to také důvodem, proč jsem já osobně tady. Jedná se o něco, co mě nejvíc baví a naplňuje, ačkoliv to může znít jako klišé.

U nás v Revíru je důležitý zmiňovaný detail. Hosté si přichází sednout do „obýváku“, který má něco za sebou a k tomu dostanou super vybalancovaný drink na hezkém bloku ledu, v krásné skleničce a s úsměvem od našich kolegů, to je cool. Kloubíme kvalitní práci s místem, od kterého by to lidé nečekali.

Hosté, kteří do Revíru zavítají jsou vždy až mile překvapeni, jaký je tu dobrý vibe. Na tom má zásluhu také hudba. Hrají u nás zajímaví mladí DJ’s, kteří kombinují různé hudební styly. 

Tipy redakce

Měl tento prostor na starosti nějaký architekt?

Ano, prostor pro nás navrhli Mars Architects. Jsou zde samozřejmě určité principy interiérového designu, které zajišťují tu správnou atmosféru. Hra se světlem a ozvučením je klíčová, a to neustále ladíme. Můžete očekávat i změny v nábytku jako přidání stolků nebo rozšíření gauče. Nicméně nejdůležitější je, že je to tu čisté, pohodlné a různorodé.

Co jsou podle vás nejsilnější stránky tohoto podniku? 

Stoprocentně jsou to naši kolegové, náš barový tým, který funguje teprve krátce, ale má velkou touhu učit se a posouvat se vpřed. 

<Path> Pravá láska skutečně existuje! Pár syrských uprchlíků překonal nepřízeň osudu a muži po odloučení konečně mohou začít nový životZdroj:

Vaše poloha v blízkosti lávky HolKa pro vás má dobrou budoucnost. V létě tu bude pravděpodobně rušno. Jaké jsou vaše plány?

V minulém roce jsme již měli otevřenou „plechovku" a otevření lávky HolKa okamžitě ovlivnilo naše tržby. Letos bude tento venkovní koktejlový bar v provozu znovu společně s  DJ’s a doprovodnými venkovními aktivitami.

Umístění našeho baru je extrémně strategické, protože se nacházíme mezi dvěma zastávkami metra – Křižíkova a Florenc, blízko řeky a cyklostezek. Očekáváme tedy, že v létě bude opravdu rušno.

V neposlední řadě se bude v příštím týdnu otevírat nová restaurace Karlínská HolKa spadající pod gastro skupinu Jsme Kolektiv, která bude naším přímým sousedem a s kterou plánujeme budovat gastro zónu. Na to se opravdu těšíme.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová
Eutanázie – měl by mít člověk absolutní právo ukončit svůj život s asistencí lékařů? Otázka, kterou budeme řešit ještě hodně dlouho
LIDÉ

Je dobrovolná eutanázie řešením problémů, anebo neexistuje hranice, kdy by se měl člověk vzdát?

Autor: Michal Černý
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
I drag queens již dostaly prostor ve filmu i divadle
KULTURA

Muži se pro pobavení druhých převlékají za ženy od nepaměti. Ženskou roli si „střihli“ mnozí hollywoodští šviháci a třeba i Vlasta Burian

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop