Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!
Rozhovor
Zdroj: Rozálie Růžičková / Se svolením
<Path>

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Začátkem listopadu minulého roku se oficiálně otevřely dveře nového lounge baru v Karlíně, který vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor. Ta buduje komunity a přivádí pražské prostory k životu. Tak vznikl i Revír, který má oproti jiným značnou výhodu, díky které bude v létě hitem. Nachází se přímo u lávky HolKa, která je od svého otevření stále velmi populární. Měli jsme příležitost popovídat si s barovým manažerem Václavem Jahnem.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
29. 2. 2024

Václave, co obnáší vaše pozice?

Moje práce je být tady pro všechny v každou denní dobu. Jako bar manažer a společník v tomto podniku mám za úkol zajistit plynulý chod provozu, vysoké standardy pro zaměstnance a skvělý zážitek pro každého z hostů.

Pracoval jste několik let v Norsku. Je to tak?

Ano, strávil jsem tři a půl roku v Stavangeru, kde jsem pracoval v nádherné francouzské restauraci CinCin. Byl jsem zodpovědný za koktejlový bar a současně jsem spolupracoval na řízení restaurace. Do Prahy jsem se vrátil přesně před sedmi týdny.

Jsou nějaké věci, které se tam v barovém prostředí dělají jinak? Můžeme na některé v Revíru narazit?

Narazit můžete na pár koktejlů v naší nabídce, jejichž receptury jsem přivezl z Norska. Jeden z nich – „Bergamot spritz“ je taková naše hitovka. 

Obecně je ale barový trh jiný. Oslo je na poměrně vysoké úrovni, ale ve zbytku království na tom barová gastronomie za mě až tak dobře není. 

Řekl bych, že jsme v Česku a na Slovensku víc zaměřeni na detail. Také jsme víc pracovití a máme dobrou hospitality, proto také máme dobré jméno v zahraničí. Cit pro detail a chuť dělat věci dobře nás od Norů velmi odlišuje. Tím ale určitě nechci říct, že to děláme lépe. To bych si nedovolil.

Velký rozdíl mezi českým a norským koktejlovým barem jsou ingredience. Je to způsobené tím, že Norsko sice nemá částečnou prohibici, ale trh je pod mnohem větším státním dohledem. Norové pijí hodně kávy, ostatně jako všichni Skandinávci, a alkohol mají rádi víc, než si my tady v Česku myslíme. Tudíž volně přeloženo drink Espresso Martini (společně s Pornstar Martini) je nejpopulárnější koktejl v Norsku. Bez těchto dvou drinků v nabídce si tam nemůžete otevřít bar.

<Path> Byli jsme u toho: Model Daniel Vojtěch včera exkluzivně představil svou limitovanou edici tílek!Zdroj:

Prostor má za sebou i několik eventů, na zdech vám visí umění, za kterým stojí Ondřej Stára… Jedná se o hodně multifunkční prostor. Jaké jsou vaše nejdůležitější hodnoty? Jaké chcete, aby mělo toto místo emoce?

Naše poslání je poskytovat pohostinnost, což je zcela logické v kontextu našeho podnikání, ale je to také důvodem, proč jsem já osobně tady. Jedná se o něco, co mě nejvíc baví a naplňuje, ačkoliv to může znít jako klišé.

U nás v Revíru je důležitý zmiňovaný detail. Hosté si přichází sednout do „obýváku“, který má něco za sebou a k tomu dostanou super vybalancovaný drink na hezkém bloku ledu, v krásné skleničce a s úsměvem od našich kolegů, to je cool. Kloubíme kvalitní práci s místem, od kterého by to lidé nečekali.

Hosté, kteří do Revíru zavítají jsou vždy až mile překvapeni, jaký je tu dobrý vibe. Na tom má zásluhu také hudba. Hrají u nás zajímaví mladí DJ’s, kteří kombinují různé hudební styly. 

Tipy redakce

Měl tento prostor na starosti nějaký architekt?

Ano, prostor pro nás navrhli Mars Architects. Jsou zde samozřejmě určité principy interiérového designu, které zajišťují tu správnou atmosféru. Hra se světlem a ozvučením je klíčová, a to neustále ladíme. Můžete očekávat i změny v nábytku jako přidání stolků nebo rozšíření gauče. Nicméně nejdůležitější je, že je to tu čisté, pohodlné a různorodé.

Co jsou podle vás nejsilnější stránky tohoto podniku? 

Stoprocentně jsou to naši kolegové, náš barový tým, který funguje teprve krátce, ale má velkou touhu učit se a posouvat se vpřed. 

<Path> Záludný homofobní útok v Norsku: vylákali gaye falešným profilem na seznamce a zaútočili na něj baseballovou pálkou a vzduchovkouZdroj:

Vaše poloha v blízkosti lávky HolKa pro vás má dobrou budoucnost. V létě tu bude pravděpodobně rušno. Jaké jsou vaše plány?

V minulém roce jsme již měli otevřenou „plechovku" a otevření lávky HolKa okamžitě ovlivnilo naše tržby. Letos bude tento venkovní koktejlový bar v provozu znovu společně s  DJ’s a doprovodnými venkovními aktivitami.

Umístění našeho baru je extrémně strategické, protože se nacházíme mezi dvěma zastávkami metra – Křižíkova a Florenc, blízko řeky a cyklostezek. Očekáváme tedy, že v létě bude opravdu rušno.

V neposlední řadě se bude v příštím týdnu otevírat nová restaurace Karlínská HolKa spadající pod gastro skupinu Jsme Kolektiv, která bude naším přímým sousedem a s kterou plánujeme budovat gastro zónu. Na to se opravdu těšíme.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Téměř polovina lidí z generace Z uvádí, že se necítí být plně heterosexuální. Co to v budoucnu přinese?
AKTUALITY

Téměř polovina lidí ve věku 18 až 24 let není „zcela heterosexuální“, ukazuje nový průzkum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop