Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!
Rozhovor
Zdroj: Rozálie Růžičková / Se svolením
<Path>

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Začátkem listopadu minulého roku se oficiálně otevřely dveře nového lounge baru v Karlíně, který vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor. Ta buduje komunity a přivádí pražské prostory k životu. Tak vznikl i Revír, který má oproti jiným značnou výhodu, díky které bude v létě hitem. Nachází se přímo u lávky HolKa, která je od svého otevření stále velmi populární. Měli jsme příležitost popovídat si s barovým manažerem Václavem Jahnem.
Rozálie Růžičková Rozálie Růžičková Autor
29. 2. 2024

Václave, co obnáší vaše pozice?

Moje práce je být tady pro všechny v každou denní dobu. Jako bar manažer a společník v tomto podniku mám za úkol zajistit plynulý chod provozu, vysoké standardy pro zaměstnance a skvělý zážitek pro každého z hostů.

Pracoval jste několik let v Norsku. Je to tak?

Ano, strávil jsem tři a půl roku v Stavangeru, kde jsem pracoval v nádherné francouzské restauraci CinCin. Byl jsem zodpovědný za koktejlový bar a současně jsem spolupracoval na řízení restaurace. Do Prahy jsem se vrátil přesně před sedmi týdny.

Jsou nějaké věci, které se tam v barovém prostředí dělají jinak? Můžeme na některé v Revíru narazit?

Narazit můžete na pár koktejlů v naší nabídce, jejichž receptury jsem přivezl z Norska. Jeden z nich – „Bergamot spritz“ je taková naše hitovka. 

Obecně je ale barový trh jiný. Oslo je na poměrně vysoké úrovni, ale ve zbytku království na tom barová gastronomie za mě až tak dobře není. 

Řekl bych, že jsme v Česku a na Slovensku víc zaměřeni na detail. Také jsme víc pracovití a máme dobrou hospitality, proto také máme dobré jméno v zahraničí. Cit pro detail a chuť dělat věci dobře nás od Norů velmi odlišuje. Tím ale určitě nechci říct, že to děláme lépe. To bych si nedovolil.

Velký rozdíl mezi českým a norským koktejlovým barem jsou ingredience. Je to způsobené tím, že Norsko sice nemá částečnou prohibici, ale trh je pod mnohem větším státním dohledem. Norové pijí hodně kávy, ostatně jako všichni Skandinávci, a alkohol mají rádi víc, než si my tady v Česku myslíme. Tudíž volně přeloženo drink Espresso Martini (společně s Pornstar Martini) je nejpopulárnější koktejl v Norsku. Bez těchto dvou drinků v nabídce si tam nemůžete otevřít bar.

<Path> „V Česku jsme registrovaní, v Norsku jsme manželé. Pokud bychom se měli seznamovat v dnešní době, nedali bychom to,“ říká o 16letém vztahu česko-norský pár Standa a RoarZdroj: Bohdana Rambousková

Prostor má za sebou i několik eventů, na zdech vám visí umění, za kterým stojí Ondřej Stára… Jedná se o hodně multifunkční prostor. Jaké jsou vaše nejdůležitější hodnoty? Jaké chcete, aby mělo toto místo emoce?

Naše poslání je poskytovat pohostinnost, což je zcela logické v kontextu našeho podnikání, ale je to také důvodem, proč jsem já osobně tady. Jedná se o něco, co mě nejvíc baví a naplňuje, ačkoliv to může znít jako klišé.

U nás v Revíru je důležitý zmiňovaný detail. Hosté si přichází sednout do „obýváku“, který má něco za sebou a k tomu dostanou super vybalancovaný drink na hezkém bloku ledu, v krásné skleničce a s úsměvem od našich kolegů, to je cool. Kloubíme kvalitní práci s místem, od kterého by to lidé nečekali.

Hosté, kteří do Revíru zavítají jsou vždy až mile překvapeni, jaký je tu dobrý vibe. Na tom má zásluhu také hudba. Hrají u nás zajímaví mladí DJ’s, kteří kombinují různé hudební styly. 

Tipy redakce

Měl tento prostor na starosti nějaký architekt?

Ano, prostor pro nás navrhli Mars Architects. Jsou zde samozřejmě určité principy interiérového designu, které zajišťují tu správnou atmosféru. Hra se světlem a ozvučením je klíčová, a to neustále ladíme. Můžete očekávat i změny v nábytku jako přidání stolků nebo rozšíření gauče. Nicméně nejdůležitější je, že je to tu čisté, pohodlné a různorodé.

Co jsou podle vás nejsilnější stránky tohoto podniku? 

Stoprocentně jsou to naši kolegové, náš barový tým, který funguje teprve krátce, ale má velkou touhu učit se a posouvat se vpřed. 

<Path> Ukažte v květnu svou lásku ve Schoolu a získejte bonus v podobě jedné snídaně nebo obědu zdarma!Zdroj:

Vaše poloha v blízkosti lávky HolKa pro vás má dobrou budoucnost. V létě tu bude pravděpodobně rušno. Jaké jsou vaše plány?

V minulém roce jsme již měli otevřenou „plechovku" a otevření lávky HolKa okamžitě ovlivnilo naše tržby. Letos bude tento venkovní koktejlový bar v provozu znovu společně s  DJ’s a doprovodnými venkovními aktivitami.

Umístění našeho baru je extrémně strategické, protože se nacházíme mezi dvěma zastávkami metra – Křižíkova a Florenc, blízko řeky a cyklostezek. Očekáváme tedy, že v létě bude opravdu rušno.

V neposlední řadě se bude v příštím týdnu otevírat nová restaurace Karlínská HolKa spadající pod gastro skupinu Jsme Kolektiv, která bude naším přímým sousedem a s kterou plánujeme budovat gastro zónu. Na to se opravdu těšíme.

Zdroj: Rozálie Růžičková, autorský článek

Populární
články

Samci a samice nejsou jediná dvě pohlaví, která se vyskytují u lidského druhu
TĚLO & MYSL

Dvě pohlaví jsou překonaná, tvrdí věda. Argument s chromozomy X a Y je pouze voda na mlýn s důkazy

Autor: Martin Lyko
Darovat spermie mohou zdraví muži ve věku od 18 do 40 let
TĚLO & MYSL

Jak se darují spermie? Odběrů může být až deset, na finanční náhradu si počkáte půl roku

Autor: Martin Lyko
S barvou vlasů vám fenolový peeling nepomůže, odstranit hluboké vrásky a vrátit pleti část jejího napětí ale umí (ilustrační foto)
STYL

Jak na obličej mladší o 20 let? Nechte si ho sloupat kyselinou. Videa ze sociálních sítí ukazují neuvěřitelné výsledky chemického ošetření

Autor: Martin Lyko
Za toaletami v letadlech je velká věda
CESTOVÁNÍ

Unikátní záchodová věda aneb Co vše jste netušili o fungování toalet v letadlech a z nebe padajících „překvapeních“

Autor: Mirka Dobešová
Existuje něco jako "optimální počet" sexuálních partnerů/ek?
HOT!

Kolik sexuálních partnerů je až moc? Aneb lžeme a měříme dvojím metrem – co u mužů oslní, u žen a gayů pobouří

Autor: Mirka Dobešová
Ideální mužský zadek je vyrýsovaný směrem dozadu, není ovšem příliš široký do stran
STYL

Jak vypadá dokonalý mužský zadek? Kuriózní studie odhalila, jaká pozadí jsou nejatraktivnější

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Orgasmy jako takové jsou předmětem zkoumání vědců už mnoho let, a přesto o nich nevíme ještě úplně všechno
AKTUALITY

Věděli jste, že lesby mají více orgasmů než heterosexuální ženy? Nejnovější výzkum pomáhá vysvětlit, proč tomu tak je

Autor: Michal Černý
Vzdělání má jistě význam, ovšem o inteligenci často nesvědčí
LIDÉ

Blbneme. Vysoká škola již není záruka inteligence, ukazuje výzkum. Proč je dle vědců důležitost vzdělání pro dosažení úspěchu tatam?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop