„Jsme unikátní,“ říká majitel nově budovaného straight friendly podniku v Praze. Pro koncept 4v1 si bude klienty vybírat
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Jsme unikátní,“ říká majitel nově budovaného straight friendly podniku v Praze. Pro koncept 4v1 si bude klienty vybírat

Podniků pro LGBT+ lidi a jejich kamarády/ky je v Praze řada, takový, který by splnil i náročná očekávání vybrané klientely a poskytl vše od kavárny po wellness, tu ale chybí. To si myslí Jirka, majitel nově budovaného konceptu na pražském Novém Městě. Proč nelze novinku nazvat prostě „klubem“, proč si návštěvu v ní musíte zasloužit a proč si sám někdy hraje tak trochu na špiona, nám prozradil v následujícím rozhovoru. Poskytl nám ho, i když zatím neprozradil ani název nového podniku.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
8. 2. 2024

Straight friendly klub v Praze, není to skoro klišé? Proč jste se rozhodl otevřít další, když už tu řada existuje?

Ano, něco tu existuje, ale když srovnáte Prahu třeba s Barcelonou, podniky odpovídající takové úrovni tu nenajdete. Praha je nádherné město, ale památky nejsou všechno. Zahraniční LGBT+ turisté tu nemají nic, kam by přijeli za skvělou party nebo kam by mohli během dovolené zajít a opravdu na úrovni vypnout. Vytvářet místa pro LGBT komunitu je důležité. Barcelona je světové LGBT+ město, přitom by to klidně mohla být i Praha.

Takže cílíte na zahraniční klientelu? O Čechy vám nejde?

Přiznávám, že na myšlenku přivést v Praze na svět skvělý nový straight friendly podnik, mě přivedli klienti mých privátních apartmánů ve Švýcarsku. Říkali mi, že by chtěli jezdit do Prahy, ale nemají tu žádný podnik, který by odpovídal jejich představám. Uvítali by něco, kam by mohli jít a byly by tzv. peníze v domě. To znamená přijet a nemuset nic hledat. Ubytujete se v centru a všechno, co hledáte, máte na jednom místě.

Já jsem heterák, takže jsem neměl představu, jak to tu co do LGBT+ možností vypadalo. Ale ukázalo se, že je to smysluplný postřeh. Zároveň mi ale přijde nesmysl dělat v Praze straight friendly podnik určený jenom turistům. Chci vytvářet místa, kde se cítí všichni skvěle, a takové jsem se taky rozhodl vybudovat. Na světové úrovni a otevřené všem, kdo ocení privátní atmosféru a jedinečné možnosti.

Co váš klub nabídne jiného, než mají podobné podniky v Praze?

Tak v prvé řadě nebudeme jenom klub. Je to unikátní multifunkční podnik. Rozhodl jsem se pro koncept 4v1, abych vyhověl i těm nejnáročnějším zákazníkům. V přízemí najdete přes den kavárnu a lounge, kde si dáte skvělou kávu, nějaký snack, zákusek, pokecáte nebo uděláte pracovní schůzku v neformálním, a přitom stylovém prostředí. Ve VIP salonku se zlatou mozaikou najdete dokonalé soukromí pro mimořádně důležité příležitosti. S příchodem večera se proměníme na bar s klubem, kam jdete s přáteli nebo se seznámit s někým novým. Zároveň dokončujeme i patro s wellness, kde bude sauna, vířivka, relax zóna a taky privátní pokoj na masáže.

Bar s klubem je klasika, ale wellness je překvapivé. Proč jdete touto cestou?

Chci lidem nabídnout exkluzivní zážitek a komfort. Dát jim všechno v jednom, aby nemuseli chodit z jednoho místa na druhé a nic hledat. Něco, kam můžete skočit přes den na kafe, ale taky zajít po práci dát saunu a pak zůstat na drink, pozvat kamarády a pokecat, nebo třeba potkat někoho nového. Anebo si s někým padnete do noty a nebudete muset o půlnoci hledat místo, kde byste kromě pití a tance mohli relaxovat třeba ve vířivce. Přes den klídeček a relax, večer párty a odreagování. Slovo „odreagování“ teda může mít víc významů, ale my nabídneme pouze saunu, vířivku a masáže. Profesionalita zaměstnanců je pro mě priorita a striktně ji hlídám. Zákazník, ať si dělá, co chce, ale zaměstnanci jsou pod dohledem.

Kde berete jako heterosexuál představu o tom, co LGBT+ lidé v takovém podniku chtějí?

Jelikož většina lidí neví, kdo jsem a že jsem majitel, tak si normálně ve svých podnicích sednu na bar a bavím se s návštěvníky. Trochu jako inkognito špion. Poslouchám feedback, názory, ptám se, co by uvítali, neuvítali. A pak podle toho služby upravuju a vylepšuju. Nebo se raduju, že jsou většinou reakce jenom kladné.

<Path> Proč heterosexuální muži za sex platí a gayové si ho většinou užijí zadarmo?Zdroj:

Máte v plánu třeba i návštěvy zahraničních DJs?

My nejsme velký podnik, máme kapacitu 60 až 100 lidí, takže velké akce neplánujeme. Na to bych raději pronajal venkovní prostor a udělal velkou LGBT party. V klubu by se nám to ale nevyplatilo. Což ovšem nevadí, protože to bude místo, které je intimní a nabízí soukromí, bezpečné prostředí pro lidi, kteří ocení exkluzivitu.

Jak tu exkluzivitu zajistíte?

Jsme jiní a budeme jiní. Nemám problém zakázat vstup lidem, kteří se neumí chovat. Kdo si chce užívat v mém podniku, musí si to zasloužit. Když někdo bude dělat problémy, obtěžovat ostatní klienty, brát dovnitř zakázané látky, lidé si na něj budou stěžovat, nemám problém udělit mu trvalý zákaz vstupu. V jiných svých podnicích jsem to už mnohokrát udělal. Nedovolím, aby se v mém podniku návštěvníci cítili nesví, protože jim někdo pobyt kazí.

Zdroj: Giphy

Takže bude u dveří svalnatý vyhazovač?

Není podstatné, jestli bude svalnatý, jde o to, aby byl zkušený. Profesionální security týpek. To znamená být zodpovědný za to, jaké lidi pouští do baru, a za to, že je u nás pořádek. Není pro mě primární vzhled, ale absolutně profesionální přístup a jednání. Na nikoho nesahat, nikoho nebít, slušně požádat, aby ten, kdo se chová nevhodně, opustil bar. Když neposlechne, security ho vyvede bez zbytečného násilí.

Členové mojí ochranky dělají zápasy v kleci, jsou to boxeři, jsou to zkušení zápasníci a dokážou si poradit i ve fyzických konfliktech. Nikdy je ale nevyvolají a vždy se jim snaží předejít. Jsou zodpovědní za celý chod baru. Nikdo z ochranky si nedovolí udělat průšvih, protože by byl okamžitě bez peněz. Mám firmu na security a kluky, kteří budou u mě v podniku, si osobně vybírám. Musí umět anglicky a musí se umět chovat. Nikdy u nás nenarazíte na žádná s prominutím egoistická hovada, která by si vybíjela zlost. Moje security je přátelská. Je to první člověk, kterého potkáte u vstupu, popovídá si s vámi, pověsí vám bundu do šatny a uvede vás. Samozřejmě po prohlídce, abychom zajistili bezpečnost návštěvníků.

Tipy redakce

A jak budete řešit bezpečnost z hlediska sexuálního obtěžování?

Zažil jsem to v podniku vícekrát a je pro mě zásadní mít na takové situace vyškolený personál. Vše je u nás pod dohledem kamer, aby i barman dole viděl, co se děje nahoře. Kamery jsou všude kromě záchodů. A když barman vidí, že zákazník není spokojený, upozorní security, která za dotyčným přijde a zeptá se, zda se děje něco nepříjemného. Pokud je vše v pořádku, opět se vzdálí, pokud ne, vyzve toho, kdo druhé obtěžuje, aby upravil své chování. A když neposlechne, vyprovodí ho ven.

Návštěvníci tedy nemusí mít strach obrátit se na personál, když je někdo bude obtěžovat?

Samozřejmě se na něj můžou obrátit. Proto si vybírám do týmu lidi, kteří jsou profesionální a diskrétní. Nehodlám mít z podniku klášter, ale nepřipustím, aby u mě byl někdo ohrožen.

To mě velice těší. Kdy se tedy můžeme těšit na otevření?

Aktuálně ještě dokončujeme úpravy prostor. Podnik buduju nový od základů, předtím tam nebylo vůbec nic, ani klika od dveří. Je pro mě zásadní, aby u nás lidi nepotkali nic z toho, proč do jiných podniků už nechodí. Když buduju provoz od základů, můžu udělat všechno správně a tak, abych klientům zajistil výjimečný zážitek. Hotovo bude začátkem března, kdy taky chystáme otevření. Bude to party, o které se rozhodně lidi včas dozví.

Zdroj: Jirka

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop