Jedinečný projekt glorchestra vyprodal Rudolfinum. Výtěžek z koncertu s diskusí půjde na dobročinné účely
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: British American Tobacco (Czech Republic) / se svolením

Jedinečný projekt glorchestra vyprodal Rudolfinum. Výtěžek z koncertu s diskusí půjde na dobročinné účely

Nejen hudbou bude žít multižánrový projekt glorchestra, který se letos představí v prostorách pražského Rudolfina v rámci jedinečného večera. Hlavní hvězdou již beznadějně vyprodaného koncertu bude německý komponista a DJ Christian Löffler. Jeho vystoupení s Detect Ensemble však bude předcházet neméně zajímavý program v podobě setkání a diskuse osobností nad fenoménem budovy Rudolfina z pohledu architektury, hudby a umění obecně. Diskutovat budou rapper a výtvarník Vladimir 518, docentka a popularizátorka v oblasti architektury Radomíra Sedláková, vedoucí správy a investic Rudolfina Lukáš Duchek a český vizuální umělec Jiří Černický.
Redakce Redakce Autor
12. 10. 2023

Během uplynulých dvou ročníků se hudebnímu projektu s názvem glorchestra podařilo úspěšně etablovat na české festivalové scéně. Netradiční spojení hudebních žánrů bylo původně zamýšleno jako jednorázový projekt, sklidilo ale takový ohlas, že ho pořadatelé zopakovali. Během let 2021 a 2022 navštívilo tuto hudební tour po historických a kulturních památkách napříč Českem bezmála 18 tisíc fanoušků. A i díky nim se podařilo na vstupném vybrat téměř 3 milióny korun, které putovaly primárně na obnovu a rozvoj památek, které glorchestra navštívila.

Letos glorchestra pod značkou powered by glorchestra startuje v bienálním formátu. Tradiční turné napříč Českem se představí jednou za dva roky a bude se střídat s nabitým programem v rámci jediného večera s exkluzivními hosty. Tuto podobu má glorchestra letos a i tentokrát věnují organizátoři výtěžek z akce na dobročinné účely.

Christian Löffler uzavře glorchestrou své evropské turné Parallels

Hlavní hudební hvězdou sobotního večera bude německý komponista a DJ Christian Löffler v doprovodu Detect Ensemble. Po vyprodaných koncertech v Pařížské filharmonii, hamburské Elbphilharmonie, londýnské St. Johns At Hackney-Church nebo bruselské Henry Le Boef Hall jím na koncertě v Rudolfinu zakončí své turné nazvané Parallels. Na něm se diváci ve Dvořákově síni přenesou daleko do historie a zpět do současnosti díky moderní interpretaci raritních starých nahrávek.

Rudolfinum jako fenomén napříč uměním s Vladimirem 518

Hudebnímu programu bude předcházet v Sukově síni diskuse čtyř rozdílných osobností nad jedním propojujícím tématem, a tím je budova Rudolfina. Ta je se svým rozsáhlým dobovým a kulturním kontextem fenoménem, který stejně jako hudba, již hosté na glorchestře uslyší, také spojuje minulost se současností. Architektura, umění, klasická hudba, dobová politika a společnost, to vše s přesahem do 21. století.

  • Vladimir 518, vlastním jménem Vladimír Brož, je český hudebník a výtvarník, který je znám i díky své knižní a vydavatelské činnosti. Jeho tvorba je rozkročena mezi rapem, volným výtvarným uměním, městským aktivismem i produkcí vlastních autorských publikací. Mezi lety 2006 a 2021 byl čelním představitelem kulturní organizace BiggBoss. Za svou práci získal četná ocenění.
  • Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc. založila sbírku architektury v Národní galerii v Praze. Byla kurátorkou Galerie Jaroslava Fragnera, přednášela dějiny architektury na Fakultě umění a architektury v Liberci, následně v Bratislavě a od roku 2005 na Stavební fakultě ČVUT. Věnuje se také popularizaci architektury, na toto téma vydala několik knih.
<Path> Mezi nejlepšími festivaly taneční hudby v Evropě neschází ani ty konající se v Česku. Kam opravdu stojí za to se vydat?Zdroj: Foto: Facebook
  • Ing. arch. Lukáš Duchek, vedoucí správy a investic pražského Rudolfina, je autorem knihy Chrám umění: Rudolfinum, která mapuje historii slavné pražské budovy od úvah o její výstavbě až po rekonstrukci v 90. letech 20. století. Kniha vyšla k příležitosti 135. výročí otevření Rudolfina a 125. výročí České filharmonie, která v něm sídlí.
  • prof. Mgr. akad. mal. Jiří Černický je český vizuální umělec, který je znám jako tvůrce experimentálních a intermediálních projektů. V roce 1996 získal Sorosovu cenu a v roce 1998 Cenu Jindřicha Chalupeckého. Zaměření Jiřího Černického je velmi široké a neomezuje se na konkrétní médium. Pracuje s těmi klasickými (malba), ale využívá i další formy současného umění (objekty, instalace, performance, konceptuální umění a další).
Zdroj: British American Tobacco (Czech Republic)

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop