Přes 50 umělců se rozhodlo podpořit „děti ulice“ z Projektu Šance. Podívejte se na unikátní díla, která pomáhají
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Projekt Šance

Přes 50 umělců se rozhodlo podpořit „děti ulice“ z Projektu Šance. Podívejte se na unikátní díla, která pomáhají

Už 28 let se Projekt Šance snaží pomáhat českým „dětem ulice“. „Díky podpoře dárců provozujeme streetworkcentrum, kde funguje program První pomoc v nouzi, a Dům Šance, jehož hlavním programem je pracovní terapie – prevence sociálního vyloučení, díky které se už mnoho mladých lidí dostalo z ulice. Nežijí opuštěně, mají práci, domov a RODINU. Pomáháme „dětem ulice“ postavit se na vlastní nohy," uvádějí organizátoři a vlastními slovy pro LUI představili hned několik jmen.
Redakce Redakce Autor
15. 9. 2023

Prvním umělcem, kterého bychom Vám rádi představili, je Martin Stranka, který nám do aukce věnoval archivní autorský tisk fotografie s názvem Overgrown.

Martin působí na české umělecké scéně jako zjevení. Veškerá jeho tvorba je od začátku až do konce čistě digitální, ale umí tuto „chladnou“ technologii umělecky využít k citlivému vstupu do otázek lidského bytí. Na snímcích vytváří působivé scény, ve kterých stírá hranice mezi snem a skutečností, fotografie je pro něho uzdravující prostor, a ten zároveň divákovi nabízí.

Je velmi úspěšný po celém světě a vášně vzbuzuje i v Čechách. Obdržel okolo sta významných mezinárodních ocenění a fanoušky je považován za jednoho z nejslibnějších umělců svojí generace. Přes všechny úspěchy si zachovává pokoru, nepřestává se ptát a hledat.

<Path> FOTO: Jedenáctiletý chlapec z Nigérie maluje hyperrealistické portréty. Podívejte se s námi na jeho tvorbu!Zdroj: BoredPanda, Instagram

Další fotograf, kterého bychom Vám chtěli představit, je bezesporu hvězdou. Robert Vano nám do aukce věnoval 4 fotografie, z nichž na dvou mu modelem „stál“ Milan. A kam myslíte, že jej Robert při focení umístil? Do postele samozřejmě!

„Je to dobrý?“ ptal se v době svého učení Robert Vano svého mistra, v jehož studiu pracoval jako asistent a sám začínal fotit. Ten jeho práci sotva přehlédl a úsečně odpověděl: „Když se ptáš, tak ne.“

Tipy redakce

Tenkrát byly na jeho fotkách jen holky. I další rada byla dost odměřená: „A proč nefotíš kluky? Holky fotí všichni.“ A tím se Robert Vano, fotograf ikonických fotek, sám stal ikonou. Jednou nám do aukce věnoval zátiší. Nejsme zvyklí o výběru umělců pochybovat, ale když následně o autorství pochyboval vydražitel (to se nás dotklo), tak už od něho chceme do aukce raději ty kluky, a nikdo není na pochybách. Nadto se Robert stal dobrým kamarádem Projektu Šance.

Mohli bychom Vám teď představit další umělce naší aukce, mistry skláře, sochaře, malíře… ale i potřetí sáhneme k fotografii. Tvorba Martina Becka se nám zdá nevšední a jeho pojetí fotografování umí překvapit.

Jestli jste dočetli až sem, tak jsme z Vás už skoro udělali kunsthistorika/kunsthistoričku. Tak se s Vámi na závěr podělíme o pár obrázků a budeme doufat, že kliknete na některý z dalších odkazů…

Aukce Projektu Šance Umělci „dětem ulice“ nabízí celkem 138 položek a za kouknutí nic nedáte.

Celý článek si můžete přečíst zde. Rozcestník aukce Projektu Šance naleznete zde. Více informací o činnosti Projektu Šance najdete zde. Těšíme se na Vás při setkání na aukci Umělci „dětem ulice“.

Zdroj: Projekt Šance

Populární
články

E-Shop