Česko za 30 let: 2 scénáře, z kterých se ježí chlupy. Duhové Muzeum, trans Žižka a 384 genderů nebo železná opona 2.0, vězení pro gaye a potrat tři dny po početí
Komentář
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

Česko za 30 let: 2 scénáře, z kterých se ježí chlupy. Duhové Muzeum, trans Žižka a 384 genderů nebo železná opona 2.0, vězení pro gaye a potrat tři dny po početí

Různí futurologové se předhánějí v předpovědích toho, co lidstvo čeká za desítky let. Co si místo toho zkusit představit dva extrémnější scénáře, kam bychom mohli dojít v naší republice, ať už se vydáme cestou totálního progresivismu nebo naopak sebestřednosti, ultrakonzervatismu a obrany tradičních rodinných hodnot?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
10. 5. 2023

Scénář 1: Hrdá duhová republika

Pokud utichnou hlasy protestující konzervativní menšiny a převáží názor aktivistů všeho druhu, čeká nás mimořádně zajímavá budoucnost.

Tak předně: v parlamentu bude zavedena povinná kvóta na minimálně padesátiprocentní obsazenost zákonodárného sboru gayi, lesbičkami, transgender poslanci a poslankyněmi nebo fluidními osobami. Prezidentem se už nikdy nebude moci stát heterosexuální muž. A na prezidentské standardě bude nové heslo „Diverzita zvítězila“.

Národní Muzum se v rámci příští rekonstrukce nechá natřít duhovou vlajkou, děti se budou již v mateřských školkách učit o tom, že hetero je přežitek a že je potřeba, aby holčičky pusinkovaly holčičky a chlapečci chlapečky. Nebo že je cool nechat si něco uříznout nebo přišít. 384 genderů bude rovnou součástí Ústavy. Stejně jako to, že každý má právo na bydlení, které si zabere jako první.

Machx a Šebestax

Natočí se spousta remaků původních Večerníčků, například Křemílek a Vochomůrka Pride, Pohádky ovčí babičko, Machx a Šebestax, Maxiqueer Fík a další.

Ale i dospělou populaci bude třeba dovzdělávat: připraví se velkofilmy o trans Žižkovi, LGBT+ aktivistovi Janu Husovi, Případy druhého oddělení (řešící udání na ty, kteří na Prague Pride nenosili duhový odznáček) nebo Kobra 30, v němž hrdinná ekologická policistka se svými transgender kolegyněmi budou stíhat řidiče, kteří jezdí ve městech nad třicet kilometrů v hodině. SUV se samozřejmě zakáže a v Trestním zákoníku se postaví na roveň nacistických symbolů.

V nové filmové tvorbě se dočkáme výhradně jen ženských akčních hrdinek a komedií s nevyrovnanými muži v domácnosti, kteří budou řešit svou dědičnou vinu za to, jak se jejich předci chovali k druhému pohlaví.

<Path> Netflix se rozrůstá a konečně ho máme už i v Česku! V některých zemích ho ale čeká cenzura! Omezí společnost svůj bohatý LGBT obsah v zemích, kde mu není politická situace nakloněna?Zdroj:

V zimě nesvítíme a netopíme

Ekologie ovládne celou zemi. Z pastvin vymizí skot, nahradí ho méně prdů vypouštějící cvrčkofarmy, všechna vozidla budou jezdit výhradně na elektřinu – i když jen v létě, zimu se všemi těmi solárními panely, větrnými elektrárnami a dalšími výhradně obnovitelnými zdroji ještě nebudeme mít moc vychytanou, takže i svítit se bude moci jen dva dny v týdnu a na topení zapomeňte. Tři svetry to jistí. Ale co bychom pro „zvížátka“ a kytičky neudělali, že?

Jen v ČR bude na Netflixu fungovat vládní filtr, který bude odstraňovat z nabídky všechen zaostalý a nemoderní heterosexuální obsah. A mimochodem: povedou se vášnivé diskuse o tom, zda bychom měli různopohlavním párům přece jenom znovu umožnit manželství, o tuto možnost totiž přijdou v roce 2045 po menší občanské válce.

Kritici nového udržitelného směru a progresivního vnímání světa budou s laskavým svolením naší pokrokové vlády poslání do převýchovných táborů, kde je zbavíme všech předsudků, „i kdybychom je měli umlátit“. Na vše budou dohlížet akční oddíly nejsilnější vládní strany Jsme fér.

Tipy redakce

Scénář 2: Zvítězí konzervy a vlastenectví

Pokud by časem národ usoudil, že veškerý LGBT+ aktivismus, ekologie, přílišná svobodomyslnost a nevážení si hodnot pravého češství zašly až příliš daleko a tvrdě by s nimi přes své volené zástupce zatočil, čekalo by nás úplně jiné peklo.

Jindřich Rajchl by v roce 2050 mohl být již počtvrté prezidentem ČR. Češi by usoudili, že Evropská unie je také příliš neomarxistická a zelená, a vystoupila by z tohoto spolku.

Okamžitě by se sice snížila životní úroveň všem obyvatelům (s námi by nikdo tunu výhodných smluv jako s Velkou Británií nepodepsal), ale do pár let bídy bychom nad „zlým Západem“ vyzráli, i za pomoci bratské Ruské federace, a stali bychom se soběstační skoro ve všech potravinách. I v pomerančích, rajčatech nebo lososech. Vážně!

Pokuty za nízké emise

Otevřely by se znovu polorozpadlé cukrovary, obnovili bychom náš milovaný český rum (místo eurohujerského tuzemáku), opět by vzkvétal domácí průmysl. Podniky by platily pokuty ne za příliš moc, ale příliš málo emisí. Jen ať je vidět, že se opět kouří ze všech komínů, že naše země zase vzkvétá!

Naši lidé by jedli krávy místo cvrčků, česká vlajka by povinně visela na každém obydlí. Balená voda by měla DPH 80 %, pivo by se dotovalo, sádlo a chléb Šumava taky.

A aby se pocit národní hrdosti podněcoval odmala, již v mateřské školce by děti ráno zpívaly hymnu a husitské chorály.

Zavedlo by se také zpět povinné náboženství do škol, v kostelech by nás po vzoru Rusů poučovali o blahodárném vlivu vedení země a armády na naše životy.

Vězení za perverzi?

Potrat by byl možný jen se souhlasem rodičů a do tří dnů od početí, nesmysly jako LGBT+ a eko propaganda by byly vymýceny drakonickými tresty pro aktivisty.

Sex dvou osob stejného pohlaví by byl v médiích popisovaný jako něco zvráceného a trestal by se minimálně měsíčním žalářem. Samozřejmě všechny knížky, v nichž by bylo něco, co by zavánělo homopropagandou, třeba Rychlé šípy, by skončily ve spalovnách. Děti si rozvrátit a zmást nedáme!

<Path> Čtyři jídla z budoucnosti, která se v roce 2018 dostanou na náš stůlZdroj:

Povinné tělesné tresty

Rozvod by byl nezákonný, vrátily by se tělesné tresty a dohlíželo by se na to, jestli jsou pravidelně udělované. Zrušily by se i nesmysly jako domácí násilí, protože Bible to přece o „ženách povinně respektujících své mužské pány“ píše jasně, že.

Samozřejmě kamery na každém rohu a kreditový systém cukru a biče po vzoru Číny by také nesměl chybět. A u soudruhů bychom se inspirovali i uzavřeným internetem. Už žádné imperialistické lži Washingtonu a samozvaných demokratů! Už žádné nepravdy o „spravedlivé válce“ Ruské federace na Ukrajině.

Kvůli hrozbám zvenčí bychom na hranice opět nasadili dráty a pohraničníky. Však oni nás, chlapci stateční, již před cizáckými živly uchrání!

A i kdyby se zrovna nedařilo příliš dobře, mohl by za to Západ, protože nám nepřeje, samozřejmě by se pravidelně odsuzovali odhalení diverzanti.

A cestování? Na co ho kdo potřebuje? Na Mácháči by nám bylo stejně dobře jako na Kanárech nebo v Dominikánské republice, kam stejně jezdili jen „zloději, co si nakradli“ na obyčejných, slušných, pracujících lidech.

Média by musela psát jen pravdu a nic než pravdu, kterou jim určí ochránci našich hodnot, tedy naše milovaná vláda. Izolacionismus by se stal heslem naší hrdé republiky, za jejímiž světlými zítřky bychom šli všichni svorně a plni nadšení…

Závěr

Jímá vás také hrůza? Obě varianty samozřejmě byly záměrně úplně přepálené. Asi neexistuje scénář, v němž by se jedna nebo druhá možnost mohla plně prosadit, přece jen pokrok a vývoj lidstva nelze úplně zastavit a zvrátit, ale jejich deriváty, light verze, klidně mohou přijít na řadu. Znáte to o postupném vaření žáby…

Za mě je prostě vždycky rozumný střed. Extrém z žádné strany. Problém ovšem spočívá v tom, že každý považuje za extrém už něco jiného. Takže ten, kdo se roku 2053 dožije, se může přece jenom dočkat úplně jiné země, než jakou zná dnes. A upřímně řečeno: za mě radši nevědět…

Zdroj: redakce

Populární
články

E-Shop