Netflix přidá nálož LGBT+ obsahu. Přehled chystaných queer novinek
LGBT+
Zdroj: Netflix, se svolením

Netflix přidá nálož LGBT+ obsahu. Přehled chystaných queer novinek

Škarohlídi si sice stěžují, že na Netflixu je až příliš LGBT+ obsahu, ale pořadů a filmů přímo o této komunitě je ve skutečnosti minimum, spíš se v různých filmech a seriálech objevují postavičky z naší komunity. Na které novinky přímo s tématy nám blízkými se tedy v blízké budoucnosti můžete těšit?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
8. 5. 2023

Hannah Gadsby: Něco extra, Hannah Gadsby: Something Special

Datum zveřejnění: 9. 5. 2023

Známá australská komička se proslavila show Nanette, která ukázala, jak se dá zábavně vypořádat se svými traumaty. Tato bojovnice za LGBT+ práva v nové show natočené v opeře v Sydney tentokrát řeší svou svatbu s producentkou Jenney Shamash. Nestěžuje si, ale vtipně glosuje i nepříjemné nebo intimní věci, včetně homofobních pekařů nebo toho, jak vypadá její queer domácnost.

Queer tým, Queer Eye

Datum zveřejnění: 12. 5. 2023

Jedna z nejúspěšnějších show Netflixu Queer Eye přijde již se sedmou řadou. Parta gayů sahá do vlasů i šatníků převážně heterosexuálních mužů a žen po celých Spojených státech. Moje velké guilty pleasure. Tentokrát bude tým proměňovat život obyvatel v New Orleans.

 

Fanfic

Datum zveřejnění: 17. 5. 2023

Půjde o polský drama, teen-age transgender film. Opakuji: polský transgender film. Nemám polskou kinematografii tak zmapovanou, ale transgender film v katolickém Polsku? To mi přijde jako docela převratná událost.

Hlavní postavou je Tosia. Tu její vrstevníci vnímají jako outsiderku. Jejím způsobem úniku ze světa, v němž se cítí ztracená, který nerozumí jí a ona nerozumí jemu, je psaní internetových příběhů – fanfikcí. Když do školy přijde nový student Leon, začnou se v ní probouzet neznámé pocity. A jak postupně objevuje samu sebe a svou pravou identitu, začíná chápat, že je chlapec, Tośka.

Český dabing

Věrná až za hrob, Faithfully Yours

Datum zveřejnění: 17. 5. 2023

Nizozemský thriller film vypráví o nejlepších kamarádkách, Bodil a Isabel, které jsou na první pohled šťastně vdané, ve skutečnosti se ale tajně scházejí a jako alibi používají jedna druhou. Když je však Isabel zavražděna v době, kdy měly být spolu, Bodil se zaplete do vlastní sítě lží.

<Path> Talentovaný herec Vojta BabištaZdroj: Vojtěch Babišta

Wanda Sykes: I'm An Entertainer

Datum zveřejnění: 23. 5. 2023

Wanda Sykes je neskutečně zábavná dáma, takže i kdyby vyprávěla o praní ponožek, budu se dívat a smát. Ve svém novém stand-upu pro Netflix mluví o rodičovství se svou francouzskou manželkou nebo o nebezpečí veřejných záchodků.

Ultimátum: Queer láska, Ultimatum: Queer Love

Datum zveřejnění: 24. 5. 2023

Netflix má už nějaký ten pátek reality show, do níž přicházejí páry váhající nad svatbou. Na pár týdnů si prohodí partnery, takže projdou docela zajímavou zkouškou vztahu. A ono ultimátum v názvu? Dostanou jediné dvě možnosti: buď se vzít, nebo rozejít. Nic mezi tím. V této řadě (předtím jsme měli klasické heterosexuální z USA a Francie) budou účastníky lesbické ženy a nebinární osoby.

Český dabing

- - -

Rušené seriály

Netflix pravidelně ruší seriály, které nedosáhnou dobré úrovně sledovanosti. A to i řadu LGBT+ sérií. Zrušil třeba seriál Opuštěný, Uncoupled, v němž zářil Neil Patrick Harris. Ten už taky na Netfixu nenajdete, koupil ho Showtime, který natočí pokračování, a u nás bude na SkyShowtime.

Kromě toho po první sérii dostal stopku praštěný animák Q-Force a v poslední době Netflix zařízl i španělské Smiley a také Rebelde (to po dvou sezónách).

- - -

Tipy redakce

Srdcerváči, Heartstopper

Datum zveřejnění: 3. 8. 2023

První řada do hraného seriálu převedeného komiksu okouzlila řadu lidí. A tak nám naservírují i druhou sérii. Nick a Charlie řeší svůj nový vztah, Tara a Darcy čelí nepředvídaným výzvám a Tao a Elle řeší, zda mohou být někdy víc než jen přátelé. Na obzoru jsou zkoušky, školní výlet do Paříže a maturitní ples, takže parta má co dělat, aby prošla dalšími etapami života, lásky a přátelství.

O druhé sérii jsme již podrobněji psali v LUI.

<Path> Jednou týdně si pusťte Ordinaci či Ulici a brečte – podle lékařů to prospěje vaší psychice i vztahůmZdroj:

Zatím bez data uvedení

Nimona

Někdy v létě se máme dočkat dobrodružného, komediálního, fantasy, animovaného filmu, v němž Nimona, dívka měnící podobu, pomáhá ve světě situovaném do techno-středověku jistému rytíři, jenž je nespravedlivě obviněný ze zločinu. Příběh vypráví o nálepkách, kterými se častujeme, i o tom, jak je těžké někoho definovat.

Jestli z popisu cítíte trochu něco o jiných genderech, tak máte pravdu. Film vzniká podle populárního queer komiksu a dočkáme se řešení otázek ohledně fluidní identity, ale i LGBT+ lásky. V originále se objeví i hlasy známých LGBT+ tváří, například RuPaul Charles.

Rustin

Půjde o silný dobový životopisný LGBT+ film. Bayard Rustin byl geniální stratég, který stál v roce 1963 za významným pochodem na Washington a byl blízkým poradcem Martina Luthera Kinga mladšího. Svůj život zasvětil neúnavnému úsilí o rovnost všech ras, lidských práv a celosvětové demokracie. Ale jako otevřený černošský homosexuál byl z hnutí za občanská práva, které vedl a pomáhal ho vybudovat, téměř vymazán. V režii George C. Wolfa se dozvíme víc o životě tohoto neopěvovaného hrdiny, jenž jako aktivista výrazně změnil běh dějin.

Hrají například Colman Domingo, Chris Rock, Glynn Turman, Audra McDonald a další, snímku se dočkáme koncem roku 2023.

Také (někdy) přijde

- Trachajwanský seriál The Nipple Talk má dorazit ještě letos a bude o třech přátelích s různou sexuální orientaci, kteří hledají lásku a nebojí se ani sebekritiky a sarkasmu.

- Stand Out: The Documentary bude vyprávět o historii LGBT+ stand-upů.

- Chystá se i druhá řada seriálu Sandman, který má spousty queer postav již v původním komiksu. Očekává se, že ho Netflix vypustí někdy během roku 2024.

- Přijde také čtvrtá řada seriálu Sexuální výchova, Sex Education, v němž najdete vše: hetero, bi, gay, transgender i jiné gendery. Kdy série dorazí, to se přesně neví.

- V roce 2024 přijde závěrečná třetí řada švédského LGBT+ seriálu Mladá modrá krev, Young Royals.

- A na závěr horké želízko v ohni: teprve nedávno Netflix oznámil natáčení desetidílného drama seriálu s pracovním názvem The Corps. Je o Cameronovi, v devadesátkách šikanovaném homosexuálním středoškolákovi, který se spolu se svým nejlepším heterosexuálním kamarádem Rayem přihlásí k námořní pěchotě, což byl hodně nebezpečný krok, zvlášť v době, kdy být gayem v armádě znamenalo vězení nebo něco horšího. V hlavních rolích Miles Heizer, Vera Farmiga, Max Parker, Liam Oh, Cedrick Cooper a další.

Zdroj: LUI, Netflix, What's on Netflix, Pride, Pink News

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop