Netflix přidá nálož LGBT+ obsahu. Přehled chystaných queer novinek
LGBT+
Zdroj: Netflix, se svolením

Netflix přidá nálož LGBT+ obsahu. Přehled chystaných queer novinek

Škarohlídi si sice stěžují, že na Netflixu je až příliš LGBT+ obsahu, ale pořadů a filmů přímo o této komunitě je ve skutečnosti minimum, spíš se v různých filmech a seriálech objevují postavičky z naší komunity. Na které novinky přímo s tématy nám blízkými se tedy v blízké budoucnosti můžete těšit?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
8. 5. 2023

Hannah Gadsby: Něco extra, Hannah Gadsby: Something Special

Datum zveřejnění: 9. 5. 2023

Známá australská komička se proslavila show Nanette, která ukázala, jak se dá zábavně vypořádat se svými traumaty. Tato bojovnice za LGBT+ práva v nové show natočené v opeře v Sydney tentokrát řeší svou svatbu s producentkou Jenney Shamash. Nestěžuje si, ale vtipně glosuje i nepříjemné nebo intimní věci, včetně homofobních pekařů nebo toho, jak vypadá její queer domácnost.

Queer tým, Queer Eye

Datum zveřejnění: 12. 5. 2023

Jedna z nejúspěšnějších show Netflixu Queer Eye přijde již se sedmou řadou. Parta gayů sahá do vlasů i šatníků převážně heterosexuálních mužů a žen po celých Spojených státech. Moje velké guilty pleasure. Tentokrát bude tým proměňovat život obyvatel v New Orleans.

 

Fanfic

Datum zveřejnění: 17. 5. 2023

Půjde o polský drama, teen-age transgender film. Opakuji: polský transgender film. Nemám polskou kinematografii tak zmapovanou, ale transgender film v katolickém Polsku? To mi přijde jako docela převratná událost.

Hlavní postavou je Tosia. Tu její vrstevníci vnímají jako outsiderku. Jejím způsobem úniku ze světa, v němž se cítí ztracená, který nerozumí jí a ona nerozumí jemu, je psaní internetových příběhů – fanfikcí. Když do školy přijde nový student Leon, začnou se v ní probouzet neznámé pocity. A jak postupně objevuje samu sebe a svou pravou identitu, začíná chápat, že je chlapec, Tośka.

Český dabing

Věrná až za hrob, Faithfully Yours

Datum zveřejnění: 17. 5. 2023

Nizozemský thriller film vypráví o nejlepších kamarádkách, Bodil a Isabel, které jsou na první pohled šťastně vdané, ve skutečnosti se ale tajně scházejí a jako alibi používají jedna druhou. Když je však Isabel zavražděna v době, kdy měly být spolu, Bodil se zaplete do vlastní sítě lží.

<Path> V televizi je nejvíce LGBT postav v historii, mění pohled diváků na odlišnost. Které seriály stojí za pozornost?Zdroj: gaytimes.co.uk, theguardian.com

Wanda Sykes: I'm An Entertainer

Datum zveřejnění: 23. 5. 2023

Wanda Sykes je neskutečně zábavná dáma, takže i kdyby vyprávěla o praní ponožek, budu se dívat a smát. Ve svém novém stand-upu pro Netflix mluví o rodičovství se svou francouzskou manželkou nebo o nebezpečí veřejných záchodků.

Ultimátum: Queer láska, Ultimatum: Queer Love

Datum zveřejnění: 24. 5. 2023

Netflix má už nějaký ten pátek reality show, do níž přicházejí páry váhající nad svatbou. Na pár týdnů si prohodí partnery, takže projdou docela zajímavou zkouškou vztahu. A ono ultimátum v názvu? Dostanou jediné dvě možnosti: buď se vzít, nebo rozejít. Nic mezi tím. V této řadě (předtím jsme měli klasické heterosexuální z USA a Francie) budou účastníky lesbické ženy a nebinární osoby.

Český dabing

- - -

Rušené seriály

Netflix pravidelně ruší seriály, které nedosáhnou dobré úrovně sledovanosti. A to i řadu LGBT+ sérií. Zrušil třeba seriál Opuštěný, Uncoupled, v němž zářil Neil Patrick Harris. Ten už taky na Netfixu nenajdete, koupil ho Showtime, který natočí pokračování, a u nás bude na SkyShowtime.

Kromě toho po první sérii dostal stopku praštěný animák Q-Force a v poslední době Netflix zařízl i španělské Smiley a také Rebelde (to po dvou sezónách).

- - -

Tipy redakce

Srdcerváči, Heartstopper

Datum zveřejnění: 3. 8. 2023

První řada do hraného seriálu převedeného komiksu okouzlila řadu lidí. A tak nám naservírují i druhou sérii. Nick a Charlie řeší svůj nový vztah, Tara a Darcy čelí nepředvídaným výzvám a Tao a Elle řeší, zda mohou být někdy víc než jen přátelé. Na obzoru jsou zkoušky, školní výlet do Paříže a maturitní ples, takže parta má co dělat, aby prošla dalšími etapami života, lásky a přátelství.

O druhé sérii jsme již podrobněji psali v LUI.

<Path> Matt LeBlanc vyvrací, že "Přátelé" jsou homofobní. „Přátelé byli o přátelství, vztazích a rodině,“ tvrdí. Co ukazuje sestřih „problematických“ míst?Zdroj:

Zatím bez data uvedení

Nimona

Někdy v létě se máme dočkat dobrodružného, komediálního, fantasy, animovaného filmu, v němž Nimona, dívka měnící podobu, pomáhá ve světě situovaném do techno-středověku jistému rytíři, jenž je nespravedlivě obviněný ze zločinu. Příběh vypráví o nálepkách, kterými se častujeme, i o tom, jak je těžké někoho definovat.

Jestli z popisu cítíte trochu něco o jiných genderech, tak máte pravdu. Film vzniká podle populárního queer komiksu a dočkáme se řešení otázek ohledně fluidní identity, ale i LGBT+ lásky. V originále se objeví i hlasy známých LGBT+ tváří, například RuPaul Charles.

Rustin

Půjde o silný dobový životopisný LGBT+ film. Bayard Rustin byl geniální stratég, který stál v roce 1963 za významným pochodem na Washington a byl blízkým poradcem Martina Luthera Kinga mladšího. Svůj život zasvětil neúnavnému úsilí o rovnost všech ras, lidských práv a celosvětové demokracie. Ale jako otevřený černošský homosexuál byl z hnutí za občanská práva, které vedl a pomáhal ho vybudovat, téměř vymazán. V režii George C. Wolfa se dozvíme víc o životě tohoto neopěvovaného hrdiny, jenž jako aktivista výrazně změnil běh dějin.

Hrají například Colman Domingo, Chris Rock, Glynn Turman, Audra McDonald a další, snímku se dočkáme koncem roku 2023.

Také (někdy) přijde

- Trachajwanský seriál The Nipple Talk má dorazit ještě letos a bude o třech přátelích s různou sexuální orientaci, kteří hledají lásku a nebojí se ani sebekritiky a sarkasmu.

- Stand Out: The Documentary bude vyprávět o historii LGBT+ stand-upů.

- Chystá se i druhá řada seriálu Sandman, který má spousty queer postav již v původním komiksu. Očekává se, že ho Netflix vypustí někdy během roku 2024.

- Přijde také čtvrtá řada seriálu Sexuální výchova, Sex Education, v němž najdete vše: hetero, bi, gay, transgender i jiné gendery. Kdy série dorazí, to se přesně neví.

- V roce 2024 přijde závěrečná třetí řada švédského LGBT+ seriálu Mladá modrá krev, Young Royals.

- A na závěr horké želízko v ohni: teprve nedávno Netflix oznámil natáčení desetidílného drama seriálu s pracovním názvem The Corps. Je o Cameronovi, v devadesátkách šikanovaném homosexuálním středoškolákovi, který se spolu se svým nejlepším heterosexuálním kamarádem Rayem přihlásí k námořní pěchotě, což byl hodně nebezpečný krok, zvlášť v době, kdy být gayem v armádě znamenalo vězení nebo něco horšího. V hlavních rolích Miles Heizer, Vera Farmiga, Max Parker, Liam Oh, Cedrick Cooper a další.

Zdroj: LUI, Netflix, What's on Netflix, Pride, Pink News

Populární
články

E-Shop