Na zvukovce s Lauren Ruth Ward: „Fanoušky poznám. Tváře ze sociálních sítí rozeznávám na koncertech,“ říká americká zpěvačka
Rozhovor
Zdroj: Lauren Ruth Ward, se svolením
<Path>

Na zvukovce s Lauren Ruth Ward: „Fanoušky poznám. Tváře ze sociálních sítí rozeznávám na koncertech,“ říká americká zpěvačka

Je to pár týdnů, co se do Čech vrátila americká zpěvačka a gay ikona Lauren Ruth Ward. My z LUI jsme měli to štěstí, že nám poskytla exkluzivní rozhovor přímo ze zvukovky tohoto koncertu v pražském Futuru. S Lauren jsem se setkala jen několik hodin předtím, než vypukla prakticky vyprodaná show, a přesto jsem měla možnost se seznámit s velmi skromnou a jemnou ženou v pohodlné mikině, které záleželo především na tom, s jakou náladou budou odcházet fanoušci, kterých má v Čechách opravdu hodně. Rozhovor byl redakčně přeložen z angličtiny.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
12. 4. 2023

V Praze jsi byla už před pár lety. Jaké to tehdy bylo? Vzpomínáš si, jaké sis odtud odvezla pocity a zážitky?

Tehdy to byla první show mé tour a bylo to skvělé!

Pamatuji si, že bylo vyprodáno. Jsi už zvyklá na to, že jsou tvé koncerty natřískané lidmi? Jsi stále ještě nervózní, než vejdeš před to velké publikum?

Vždycky jsem nervózní – je jedno, pro kolik lidí mám v plánu koncertovat. Ale jakmile vejdu na pódium, celá ta zkušenost se polidští. Stane se realitou, vidím do tváří lidí, nervozita opadne a já vím, že přišli, aby mě viděli. A já jim chci dát všechno. Je pro mě nejdůležitější si to užít a bavit se.

Fanoušci tě tedy nakonec osobně spíš uklidní, než znervózní?

Mám ráda komunikaci tváří v tvář. Vždycky se i snažím číst všechny zprávy a komentáře na sociálních sítích. Komunikace s fanoušky je pro mě moc důležitá. Po těch letech pak i spoustu svých podporovatelů znám. Dokonce i těch z Česka. Tváře ze sociálních sítích pak rozeznávám na koncertech a je to moc milé!

Když mluvíme o té komunikaci – je pro tebe hudba forma sebevyjádření?

Já obecně moc nemluvím. Jsem jemný řečník, nejsem hlučná. V podstatě to, že mluvím s tebou, je pro mě první rozhovor za celé turné. Takže ano, hudba nebo umění obecně je pro mě hlavní formou sebevyjádření.

Jak dlouhé bude toto turné?

Mám devět vystoupení v deseti dnech. V Praze je to třetí, pak mám den volno a následuje šest dní v kuse.

To je hodně cestování!

Ano. A taky slyším jiný jazyk každý den!

Česko je daleko od LA. Cítíš, že je to tu jiné i po jakési kulturní stránce?

Asi ano, ale bohužel jsem nikdy neměla moc času to tu poznat tak, jak bych chtěla. Na jednu zemi mám třeba dvacet sedm hodin. Často jen devatenáct. Česko je nádherné. Je tu mnoho budov, které jsou barevné, okouzlující. Mým velkým koníčkem je focení, takže si během tour alespoň fotím, co mě zaujalo. Fotek už teď mám opravdu hrozně moc!

Jak ses vůbec rozhodla přijet zrovna k nám? Jsme maličká země a zahrnula jsi náš už podruhé do svého turné. To je moc milé!

To je podle fanouškovské základny. V roce 2018 moje bývalá manažerka zjistila, že tu mám poměrně stabilní základnu posluchačů, a tak jsem přijela. Řekla jsem si, že tomu dám šanci, a bylo to skvělé. Proto jsem tu znovu. Všechna tato rozhodnutí stojí na číslech. Vidím, že tu mám fanouškovské stránky, vidím, že se mi ozývají čeští fanoušci, a to je nejdůležitější. Největší důkaz, že má smysl někde koncertovat.

<Path> Rihanna vyrazí na světové turné a zazpívá i v Evropě – termíny oznámí po vystoupení na Super Bowlu, proslýchá se. Je možné i album?Zdroj: The Sun, That Grape Juice, Harpers Bazaar, Reuters, Planet Radio

Kde máš ještě velkou základnu fanoušků?

Překvapivě mám největší základnu v Mexiku a Jižní Americe. Nevím, proč. Není to lineární. Spíš teritoriální. Někde se tam asi v nějaké menší skupině chytila moje tvorba a šířila se dál a dál. Tohle člověk nikdy nerozklíčuje. Třeba si mě oblíbil místní oblíbený DJ nebo si nějaké město zamilovalo jednu moji písničku a už to bylo. Kdo ví.

Jestli jsem si tě progooglila správně, tak jsi svou kariéru nebo řekněme dospělý život začala jako kadeřnice. Hlavně ses věnovala barvení. Teď jsi známá zpěvačka. Jak prožíváš tuhle obrovskou proměnu?

Cítím, že u obou činností používám stejnou část svého mozku. Když dělám někomu vlasy a hovořím s ním, je to stejné, jako když komunikuji svou hudbu publiku. Děláš něco, co je kreativní, co druhého člověka potenciálně změní. Působí to na mě stejně. Má to co dělat s výměnou energií mezi lidmi.

Tipy redakce

Stále děláš vlasy?

Ano!

To musí být drahé sezení, nechat si udělat vlasy od tak slavného jména, jaké máš ty!

Vůbec ne! Mám malou klientelu asi 75 lidí, kterou si udržuji. Užívám si tu osobní blízkost a udržuje mě to ve vděčnosti a lidskosti. Není to o penězích. Přestože je to dobrý příjem, moje ceny jsou pod cenou běžnou v LA. Ráda „vracím“ za to, jaké štěstí jsem měla. Většina mých klientů jsou umělci. Zaslouží si mít krásné vlasy! (smích)

Vždycky mi udělá radost, když mi někdo řekne, že mám super účes a zeptá se, kdo jej dělal. Takovému člověku pak vždycky dám svoje číslo a řeknu prostě: „Napíšu ti, kde se sejdeme!“

Nemůžu se nezeptat, co bys doporučila mně? Co by mi slušelo?

Vždycky se ptám klientů na dvě otázky: Jak vypadá tvoje ranní rutina? A líbí se ti délka vlasů, kterou máš?

Nechala bych tvou délku a jen bych ti to trošku sestříhala vepředu, abys měla více vrstev. Podle mě máš nádherné přirozené jemné vlny, a tak bych jim pomohla ještě víc vyniknout.

Cítíš se jako kreativní duše?

Rozhodně! A i se obklopuji lidmi, kteří to mají stejně. Ráda spolupracuji s přáteli a láskami. Moje přítelkyně Shea je kreativní ředitelka a je skvělá v postprodukci.

Co přichází propojeno s láskou, je vždy lepší?

Přesně tak! Pro mě osobně často umírá osobní kouzlo ještě dřív než to kreativní. A stejně tak s kreativním zaujetím přijde i to osobní. Stávalo se mi, že jsem se s někým nemusela celé roky, ale pak jsem si zamilovala jeho práci, a tím pádem i jeho. Když se s někým navzájem inspiruješ, je to obrovská zábava. Proto mám tak ráda spolupráce.

Vychovávání kreativního „dítka“ společně…

Ano! Být spolu u zrodu i u celého procesu. Miluji společné vyprávění nějakého příběhu. Často na výsledku třeba mých klipů pracovalo mnoho lidí. Přidali své nápady… Já například přijdu s myšlenkou, ale s tím, jak to uděláme a co dodáme, přijde někdo další. Navzájem se tím posouváme. Mám štěstí, že jsem potkala obrovské množství velmi talentovaných lidí.

Druhou část rozhovoru, kde jsme si s Lauren povídaly především o tom, jaký je její tvůrčí proces a co se naučila, že je potřeba mít k tomu, aby člověk v uspěl a prosadil se, si můžete přečíst na LUI přesně za týden.

Zdroj: Lauren Ruth Ward, YouTube kanál Lauren Ruth Ward, IG: @laurenruthward, redakce

Populární
články

Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Dokážete bez opory vstát?
TĚLO & MYSL

Zvednete se ze země bez pomoci rukou? Udržíte rovnováhu? Otestujte svou kondici a zjistěte, zda stárnete zdravě

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý

E-Shop