Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+
LGBT+
Zdroj: HBO Max, se svolením

Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+

Asi nikdo z nás nevyhledává jen takovou filmovou a seriálovou tvorbu, která by se týkala sexuálních menšin. Jenže když na něco takového přijde chuť, kde ji hledat, aby to netrvalo věčnost, než nás ten apetit přejde? LUI za vás prozkoumal nabídku několika streamovacích služeb, především HBO Max a Disney+, a má pro vás zajímavé tipy.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
22. 3. 2023

Netflix bývá považovaný za etalona LGBT+ obsahu na streamovacích službách. Protože má zdaleka nejvíc obsahu ze všech platforem, minimálně 4x víc než ostatní, má logicky i nejvíc gay, lesbických, transgender a podobných filmů a seriálů.

O tom, co nejzajímavějšího v seriálové tvorbě z našeho spektra nabízí, jsme psali zde. Filmům jsme se věnovali zase tady.

Jenže jsou zde i další streamovací platformy a každá z nich přináší něco z LGBT+ oblasti. Tak pojďme na to.

 

HBO

 

Byl by to hřích, It's a Sin (2021)

Tato minisérie ukazující život mladých nespoutaných britských homosexuálů ve světle rozmáhající se nákazy AIDS je emociálně zdrcující. I cynika jako jsem já mnohokrát rozplakala. Ta bezstarostnost mládí v kontrastu s tím, jak jsou kluci „potrestaní“ za to, že jen chtěli poznávat svět. A jak se k nim chová okolí. Br.... Ale je nutné vidět. Výkon hlavního představitele Ollyho Alexandera je fenomenální.

I obvykle homofobní ČSFD odměňuje dílo známkou 86 %.

Vše o mé matce, Todo sobre mi madre (1998)

Režisér Pedro Almodóvar ve své vrcholné formě vypráví příběh o ženě, která přijde o sedmnáctiletého syna a tak se rozhodne vyhledat jeho otce, transvestitu Lolu. Dokonalý soundtrack a vizuál korunuje opravdu nevšední filmový zážitek.

Gia (1999)

Angelina Jolie jako supermodelka Gia Marie Curangi. Celý film můžete brát jako instruktážní video, kam může člověk padnout, když se dostane příliš do záře reflektorů a nezvládne to.

Plavec, The Swimmer (2021)

Izraelský film má atraktivní téma o mladých mužích a plavání. A touze dvou závodníků mezi sebou i nepochopení trenéra. Nejde o nejlepší snímek tisíciletí, ale podle mě nejde o promarněný čas. A když už nic jiného, jsou tu vysportovaní kluci.

The Last of Us (2023), 3. a 7 díl

Seriál o houbách nakaženém lidstvu, které jen stěží přežívá v karanténních zónách, vyvolal velké vášně a vlny nenávisti. Jenže podle mě každý otevřený a neprogramově homofobní člověk prostě LGBT+ prvky seriálu nemůže šmahem odsoudit. Jednak už byly ve hře, zadruhé třeba třetí díl Long Long Time je vrchol filmařiny a seriálové tvorby vůbec. Je to tak dobře natočený a lidsky nádherný a smutný příběh, bez ohledu na gay orientaci dvojice, že to musí zasáhnout každého se srdcem. A sedmý díl Napospas, který ukazuje počátky lesbického vztahu, zase vysvětluje mnohé z motivací hlavní hrdinky pro její chování v dalších dílech.

Nejen tyto díly, ale celý seriál doporučuji každému, kdo má rád vztahovky. Tato je velmi kvalitně napsaná i zahraná.

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na HBO Max najdete ve speciální kolekci.

- - - -

 

Disney+

 

Fire Island (2022)

K filmovému výkvětu vyloženě nepatří následující tip, který si taky nepustí většinová populace (a když pustí, tak ne úplně přijme, viz odpady a dost nechutná odsouzení na ČSFD, kde má 51 %, na IMDb je hodnocení vyšší 6,7).

Jde o gay variaci klasického románu Pýcha a předsudek, zde se parta přátel v létě honí za romantickými dobrodružstvími. Někdy je to vtipné, někdy explicitní, někomu to sedne víc, někomu méně. Ale při dobré náladě to může být dobré nenáročné osvěžení.

Tipy redakce

Já, Victor, Love, Victor (2020)

Seriál navazující na oblíbený film Já, Simon (také je na Disney+), ukazuje další protagonisty stejné střední školy, kteří řeší svou sexualitu, sebepřijetí, okolí nebo rodinu. V rámci young adult seriálů si po třech řadách našel spoustu fanoušků, kteří mají rádi, jak kvalitně je napsaný. Nechybí samozřejmě obvyklá klišé a základní kostra jak z filmu, ale i spousta milých charakterů a nápadů.

Kluci nepláčou, Boys Don't Cry (1999)

Film, po jehož zhlédnutí jsem si před 24 lety chtěl před kinem vyrvat srdce. Nechci prozrazovat příliš, pokud jste neviděli, ale jde o jeden z nepříjemných snímků, který ukazuje, kam až vede nenávist k jinakosti. Hilary Swank za hlavní roli transgender kluka dostala Oscara naprosto oprávněně.

Divnosvět (2022)

V kinech propadák, v diskusích roztrhaný na kousky. A jen proto, že LGBT+ tématika prý do pohádek nepatří. Proč ne, to mi nikdy nikdo nevysvětlí. Tento animák je ale vizuálně nádherný, celkově je to slušná oddechovka, klasická rodinná pohoda s holt jen trochu jednou netradičnější linkou. Za podívání rozhodně stojí.

<Path> Kdo je Chris Zylka, který před pár týdny požádal Paris Hilton o ruku?Zdroj:

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na Disney+ najdete ve speciální kolekci.

- - - -

Další služby

Amazon Prime Vido: Jamie, Strýček Frank, Transparent, Mayor Pete, Co kdyby

SkyShowtime: Zkrocená hora, The Legend of Korra, Milk, Superstore

Voyo: Kámoš napořád

Řada snímků se může objevit i na menšinových streamovacích službách, přehled například zde.

Zdroj: LUI, HBO MAX, FILMTORO, ČSFD, IMDb

Populární
články

Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Život je krátký a je třeba si ho naplno užít. To dle některých s dětmi není možné
TĚLO & MYSL

„Podstoupit vasektomii bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat. Přátelé mi závidí tu odvahu,“ tvrdí Jiří. Co ho k jeho rozhodnutí vedlo?

Autor: Mirka Dobešová
Ondřej Brzobohatý musí čelit útokům od bývalé ženy.
OČIMA HETERÁKA

Očima heteráka: Kauza Brzobohatý. Tiffany Ritchbitch je na scéně, vítejte

Autor: Ctibor Jarkuliš
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Auto už nám dokáže připravit i oběd
CESTOVÁNÍ

Budoucnost, o které nesnil ani Jules Verne: Z elektromobilu se stala pojízdná powerbanka

Autor: Michal Černý
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková

E-Shop