Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+
LGBT+
Zdroj: HBO Max, se svolením

Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+

Asi nikdo z nás nevyhledává jen takovou filmovou a seriálovou tvorbu, která by se týkala sexuálních menšin. Jenže když na něco takového přijde chuť, kde ji hledat, aby to netrvalo věčnost, než nás ten apetit přejde? LUI za vás prozkoumal nabídku několika streamovacích služeb, především HBO Max a Disney+, a má pro vás zajímavé tipy.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
22. 3. 2023

Netflix bývá považovaný za etalona LGBT+ obsahu na streamovacích službách. Protože má zdaleka nejvíc obsahu ze všech platforem, minimálně 4x víc než ostatní, má logicky i nejvíc gay, lesbických, transgender a podobných filmů a seriálů.

O tom, co nejzajímavějšího v seriálové tvorbě z našeho spektra nabízí, jsme psali zde. Filmům jsme se věnovali zase tady.

Jenže jsou zde i další streamovací platformy a každá z nich přináší něco z LGBT+ oblasti. Tak pojďme na to.

 

HBO

 

Byl by to hřích, It's a Sin (2021)

Tato minisérie ukazující život mladých nespoutaných britských homosexuálů ve světle rozmáhající se nákazy AIDS je emociálně zdrcující. I cynika jako jsem já mnohokrát rozplakala. Ta bezstarostnost mládí v kontrastu s tím, jak jsou kluci „potrestaní“ za to, že jen chtěli poznávat svět. A jak se k nim chová okolí. Br.... Ale je nutné vidět. Výkon hlavního představitele Ollyho Alexandera je fenomenální.

I obvykle homofobní ČSFD odměňuje dílo známkou 86 %.

Vše o mé matce, Todo sobre mi madre (1998)

Režisér Pedro Almodóvar ve své vrcholné formě vypráví příběh o ženě, která přijde o sedmnáctiletého syna a tak se rozhodne vyhledat jeho otce, transvestitu Lolu. Dokonalý soundtrack a vizuál korunuje opravdu nevšední filmový zážitek.

Gia (1999)

Angelina Jolie jako supermodelka Gia Marie Curangi. Celý film můžete brát jako instruktážní video, kam může člověk padnout, když se dostane příliš do záře reflektorů a nezvládne to.

Plavec, The Swimmer (2021)

Izraelský film má atraktivní téma o mladých mužích a plavání. A touze dvou závodníků mezi sebou i nepochopení trenéra. Nejde o nejlepší snímek tisíciletí, ale podle mě nejde o promarněný čas. A když už nic jiného, jsou tu vysportovaní kluci.

The Last of Us (2023), 3. a 7 díl

Seriál o houbách nakaženém lidstvu, které jen stěží přežívá v karanténních zónách, vyvolal velké vášně a vlny nenávisti. Jenže podle mě každý otevřený a neprogramově homofobní člověk prostě LGBT+ prvky seriálu nemůže šmahem odsoudit. Jednak už byly ve hře, zadruhé třeba třetí díl Long Long Time je vrchol filmařiny a seriálové tvorby vůbec. Je to tak dobře natočený a lidsky nádherný a smutný příběh, bez ohledu na gay orientaci dvojice, že to musí zasáhnout každého se srdcem. A sedmý díl Napospas, který ukazuje počátky lesbického vztahu, zase vysvětluje mnohé z motivací hlavní hrdinky pro její chování v dalších dílech.

Nejen tyto díly, ale celý seriál doporučuji každému, kdo má rád vztahovky. Tato je velmi kvalitně napsaná i zahraná.

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na HBO Max najdete ve speciální kolekci.

- - - -

 

Disney+

 

Fire Island (2022)

K filmovému výkvětu vyloženě nepatří následující tip, který si taky nepustí většinová populace (a když pustí, tak ne úplně přijme, viz odpady a dost nechutná odsouzení na ČSFD, kde má 51 %, na IMDb je hodnocení vyšší 6,7).

Jde o gay variaci klasického románu Pýcha a předsudek, zde se parta přátel v létě honí za romantickými dobrodružstvími. Někdy je to vtipné, někdy explicitní, někomu to sedne víc, někomu méně. Ale při dobré náladě to může být dobré nenáročné osvěžení.

Tipy redakce

Já, Victor, Love, Victor (2020)

Seriál navazující na oblíbený film Já, Simon (také je na Disney+), ukazuje další protagonisty stejné střední školy, kteří řeší svou sexualitu, sebepřijetí, okolí nebo rodinu. V rámci young adult seriálů si po třech řadách našel spoustu fanoušků, kteří mají rádi, jak kvalitně je napsaný. Nechybí samozřejmě obvyklá klišé a základní kostra jak z filmu, ale i spousta milých charakterů a nápadů.

Kluci nepláčou, Boys Don't Cry (1999)

Film, po jehož zhlédnutí jsem si před 24 lety chtěl před kinem vyrvat srdce. Nechci prozrazovat příliš, pokud jste neviděli, ale jde o jeden z nepříjemných snímků, který ukazuje, kam až vede nenávist k jinakosti. Hilary Swank za hlavní roli transgender kluka dostala Oscara naprosto oprávněně.

Divnosvět (2022)

V kinech propadák, v diskusích roztrhaný na kousky. A jen proto, že LGBT+ tématika prý do pohádek nepatří. Proč ne, to mi nikdy nikdo nevysvětlí. Tento animák je ale vizuálně nádherný, celkově je to slušná oddechovka, klasická rodinná pohoda s holt jen trochu jednou netradičnější linkou. Za podívání rozhodně stojí.

<Path> Objevte novou dimenzi sledování televize s unikátní technologií osvětlení AmbilightZdroj: Philips TV

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na Disney+ najdete ve speciální kolekci.

- - - -

Další služby

Amazon Prime Vido: Jamie, Strýček Frank, Transparent, Mayor Pete, Co kdyby

SkyShowtime: Zkrocená hora, The Legend of Korra, Milk, Superstore

Voyo: Kámoš napořád

Řada snímků se může objevit i na menšinových streamovacích službách, přehled například zde.

Zdroj: LUI, HBO MAX, FILMTORO, ČSFD, IMDb

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop