Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+
LGBT+
Zdroj: HBO Max, se svolením

Nejlepší LGBT+ obsah na HBO Max a Disney+

Asi nikdo z nás nevyhledává jen takovou filmovou a seriálovou tvorbu, která by se týkala sexuálních menšin. Jenže když na něco takového přijde chuť, kde ji hledat, aby to netrvalo věčnost, než nás ten apetit přejde? LUI za vás prozkoumal nabídku několika streamovacích služeb, především HBO Max a Disney+, a má pro vás zajímavé tipy.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
22. 3. 2023

Netflix bývá považovaný za etalona LGBT+ obsahu na streamovacích službách. Protože má zdaleka nejvíc obsahu ze všech platforem, minimálně 4x víc než ostatní, má logicky i nejvíc gay, lesbických, transgender a podobných filmů a seriálů.

O tom, co nejzajímavějšího v seriálové tvorbě z našeho spektra nabízí, jsme psali zde. Filmům jsme se věnovali zase tady.

Jenže jsou zde i další streamovací platformy a každá z nich přináší něco z LGBT+ oblasti. Tak pojďme na to.

 

HBO

 

Byl by to hřích, It's a Sin (2021)

Tato minisérie ukazující život mladých nespoutaných britských homosexuálů ve světle rozmáhající se nákazy AIDS je emociálně zdrcující. I cynika jako jsem já mnohokrát rozplakala. Ta bezstarostnost mládí v kontrastu s tím, jak jsou kluci „potrestaní“ za to, že jen chtěli poznávat svět. A jak se k nim chová okolí. Br.... Ale je nutné vidět. Výkon hlavního představitele Ollyho Alexandera je fenomenální.

I obvykle homofobní ČSFD odměňuje dílo známkou 86 %.

Vše o mé matce, Todo sobre mi madre (1998)

Režisér Pedro Almodóvar ve své vrcholné formě vypráví příběh o ženě, která přijde o sedmnáctiletého syna a tak se rozhodne vyhledat jeho otce, transvestitu Lolu. Dokonalý soundtrack a vizuál korunuje opravdu nevšední filmový zážitek.

Gia (1999)

Angelina Jolie jako supermodelka Gia Marie Curangi. Celý film můžete brát jako instruktážní video, kam může člověk padnout, když se dostane příliš do záře reflektorů a nezvládne to.

Plavec, The Swimmer (2021)

Izraelský film má atraktivní téma o mladých mužích a plavání. A touze dvou závodníků mezi sebou i nepochopení trenéra. Nejde o nejlepší snímek tisíciletí, ale podle mě nejde o promarněný čas. A když už nic jiného, jsou tu vysportovaní kluci.

The Last of Us (2023), 3. a 7 díl

Seriál o houbách nakaženém lidstvu, které jen stěží přežívá v karanténních zónách, vyvolal velké vášně a vlny nenávisti. Jenže podle mě každý otevřený a neprogramově homofobní člověk prostě LGBT+ prvky seriálu nemůže šmahem odsoudit. Jednak už byly ve hře, zadruhé třeba třetí díl Long Long Time je vrchol filmařiny a seriálové tvorby vůbec. Je to tak dobře natočený a lidsky nádherný a smutný příběh, bez ohledu na gay orientaci dvojice, že to musí zasáhnout každého se srdcem. A sedmý díl Napospas, který ukazuje počátky lesbického vztahu, zase vysvětluje mnohé z motivací hlavní hrdinky pro její chování v dalších dílech.

Nejen tyto díly, ale celý seriál doporučuji každému, kdo má rád vztahovky. Tato je velmi kvalitně napsaná i zahraná.

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na HBO Max najdete ve speciální kolekci.

- - - -

 

Disney+

 

Fire Island (2022)

K filmovému výkvětu vyloženě nepatří následující tip, který si taky nepustí většinová populace (a když pustí, tak ne úplně přijme, viz odpady a dost nechutná odsouzení na ČSFD, kde má 51 %, na IMDb je hodnocení vyšší 6,7).

Jde o gay variaci klasického románu Pýcha a předsudek, zde se parta přátel v létě honí za romantickými dobrodružstvími. Někdy je to vtipné, někdy explicitní, někomu to sedne víc, někomu méně. Ale při dobré náladě to může být dobré nenáročné osvěžení.

Tipy redakce

Já, Victor, Love, Victor (2020)

Seriál navazující na oblíbený film Já, Simon (také je na Disney+), ukazuje další protagonisty stejné střední školy, kteří řeší svou sexualitu, sebepřijetí, okolí nebo rodinu. V rámci young adult seriálů si po třech řadách našel spoustu fanoušků, kteří mají rádi, jak kvalitně je napsaný. Nechybí samozřejmě obvyklá klišé a základní kostra jak z filmu, ale i spousta milých charakterů a nápadů.

Kluci nepláčou, Boys Don't Cry (1999)

Film, po jehož zhlédnutí jsem si před 24 lety chtěl před kinem vyrvat srdce. Nechci prozrazovat příliš, pokud jste neviděli, ale jde o jeden z nepříjemných snímků, který ukazuje, kam až vede nenávist k jinakosti. Hilary Swank za hlavní roli transgender kluka dostala Oscara naprosto oprávněně.

Divnosvět (2022)

V kinech propadák, v diskusích roztrhaný na kousky. A jen proto, že LGBT+ tématika prý do pohádek nepatří. Proč ne, to mi nikdy nikdo nevysvětlí. Tento animák je ale vizuálně nádherný, celkově je to slušná oddechovka, klasická rodinná pohoda s holt jen trochu jednou netradičnější linkou. Za podívání rozhodně stojí.

<Path> „Novinář nikdy nespí. Pracuju i na dovolené,“ říká moderátor Josef Mádle. V kolik musí vstávat a jak vlastně probíhá jeho den?Zdroj: Josef Mádle

- - - -

Další tipy na LGBT+ obsah na Disney+ najdete ve speciální kolekci.

- - - -

Další služby

Amazon Prime Vido: Jamie, Strýček Frank, Transparent, Mayor Pete, Co kdyby

SkyShowtime: Zkrocená hora, The Legend of Korra, Milk, Superstore

Voyo: Kámoš napořád

Řada snímků se může objevit i na menšinových streamovacích službách, přehled například zde.

Zdroj: LUI, HBO MAX, FILMTORO, ČSFD, IMDb

Populární
články

Vyčerpání, neschopnost čehokoliv, kompletní závislost na pomoci druhých, i tak mohou vypadat projevy long covidu
LIDÉ

„Vyčerpá mě mluvení i cesta na toaletu. Byl jsem akční chlap, teď potřebuju péči jako malé dítě,“ popisuje Jan. A doufá v zázrak

Autor: Mirka Dobešová
Jaký je rozdíl mezi gayem, buzerantem a buznou? Někteří v tom mají zcela „jasno“
OČIMA HETERÁKA

„Jsou gayové, buzny a buzeranti. A ty buzny, to jsou ti v plavkách,“ vysvětluje gay influencer Martin Hranáč

Autor: Michal Černý
Nová díl Výměny manželek ukazuje život studentů v polyamorním vztahu a ukazuje, že i když se na první pohled zdá všechno růžové, realita je často jinde
LIDÉ

Žijí v polyamorním vztahu, aby se měl kdo starat o zvířata. Nový díl Výměny manželek je zajímavou sondou do života moderní mládeže

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Cestovat jen s batohem se vyplatí
SUMMER VIBES

„Nejlepší věci na cestách jsou ty, které jsou zadarmo,“ říká autorka blogu Cestuji za kačku. Zkusíte její tipy na levné cestování?

Autor: Michal Černý
Penis slouží jako detektor zdraví
TĚLO & MYSL

Varovné signály o zdravotním stavu, které vysílá penis. Jaká onemocnění může mužská chlouba prozradit?

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová
Ochrana před sluníčkem je třeba nejen u moře
TĚLO & MYSL

Co sledovat na etiketě opalovacího krému a kdy se mazat? Aneb jak krém vybrat a užít, aby chránil pleť před stárnutím i rakovinou

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop