Lauren Ruth Ward opět přijede do Čech! LGBTQ+ ikona a bývalá snoubenka zpěvačky LP už jednou vyprodala pražský koncert
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Lauren Ruth Ward, se svolením

Lauren Ruth Ward opět přijede do Čech! LGBTQ+ ikona a bývalá snoubenka zpěvačky LP už jednou vyprodala pražský koncert

Milovníci hudby: POZOR! Zpěvačka Lauren Ruth Ward se 26. března vrací na místo činu. Poté, co před pár lety vyprodala jeden pražský koncert, se rozhodla své české fanoušky potěšit znovu. A bude to jízda plná emocí.
Redakce Redakce Autor
21. 3. 2023

Co by se stalo, kdyby se v paralelním vesmíru spojily osobnosti jako Janis Joplin, Florence WelchCourtney Barnett? Vznikla by Lauren Ruth Ward! Právě s těmito slavnými jmény je totiž její umělecký projev spojován nejčastěji. Zanedlouho se tato multitalentovaná umělkyně opět podívá do Prahy, a tak jsme se podívali na zoubek jak její tvorbě, tak samotné události.

Napřed pár slov o Lauren. Narodila se v osmaosmdesátém roce v Baltimoru a možná vás nepřekvapí, že se původně věnovala vlasům – byla barberkou a kadeřnicí, přičemž se zaměřovala hlavně na barvení vlasů. Není nezajímavé, že ji tenhle koníček zjevně nepustil dodnes: Během kariéry v muzice vyzkoušela mnoho účesů a nebála se ani duhové ofiny.

Když jsme u té duhy, Lauren se otevřeně hlásí k tomu, že se jí líbí ženy. V minulosti byla dokonce zasnoubená s partnerkou (též zpěvačkou) LP. Že je vám Lauren z klipů LP povědomá? Máte pravdu! Lauren si zahrála jak třeba v klipu ke světoznámému hitu Lost on You, tak třeba v Other People nebo Tightrope. Současně není žádným tajemstvím, že je přímou adresátkou písně Conversation, která je modlou každého, kdo si kdy lámal hlavu nad tím, co se jeho milovanému honí hlavou, a touží si popovídat.

Lauren byla ale k hudbě přitahována ještě dříve, než potkala LP. Už na škole hrála na kytaru a hlásila se do místních soutěží. Po několikaleté přestávce se pak ke kytaře v osmnácti vrátila a v jednadvaceti už se opět pustila i do psaní vlastní muziky.

Pamatujete na rok 2012? Jak tehdy měl skončit svět? No, tak ten rok se kromě toho stalo ještě něco: Lauren se přihlásila do světoznámé soutěže The Voice v New Yorku. Dostala se mezi posledních 147 finalistů, kteří se na další kolo přepravovali do Los Angeles. Tam ovšem byla její snaha ukončena a poslední výstup nebyl odvysílán.

Že se to zdá jako smutný konec? Ani náhodou!

Lauren se nevzdala. Díky svému kanálu na YouTube si našla svého prvního manažera, a tak se v roce 2015 do osudného LA podívala znovu. Tentokrát na trvalo a o to úspěšněji. Začala tam pomalými krůčky svou profesionální hudební kariéru.

Tipy redakce

Dnes je tato původem marylandská hudebnice známá jako rozená bojovnice. Její texty, ve kterých popisuje své životní zážitky, jsou prosyceny skrytou silou. Po zhroucení a znovuzrození osobních i hudebních vztahů je její aktuální tvorba zpovědí, která byla napsána, nahrána i produkována převážně ženami. Každá píseň je sebezpytující sondou do vlastního nitra i elektrizujícím poselstvím věnovaným posluchačům. Lauren Ruth Ward se stala gay ikonou hovořící o potřebě sebelásky i LGBTQ+ inkluzivity.

Pokud bychom měli popsat, jakou hudbu Lauren tvoří, pak se musíme dívat jak pokrokově – dopředu, tak nostalgicky – zpět. Její koncerty, ať už s kapelou, která flirtuje s padesátkovým a šedesátkovým rock'n'rollem, nebo jen jako písničkářka s kytarou, jsou plné syrových a niterných emocí. Nebojí se šlápnout do tíživých témat a otevírá se svému publiku jak emocionálně, tak názorově.

<Path> V sedmnácti milionářem, ve dvaceti za predátora. Víte, jak dopadla obří kauza sexuálního obtěžování mladíků ze strany známého youtubera?Zdroj: distractify.com, bbc.com, mujplat.cz, vulture.com, nytimes.com, sportskeeda.com, halobeauty.com, insider.com, allure.com, elle.com, wealthygenius.com, Instagram účty jamescharles, awesomenesstv, kimkardashian, covergirl, instantinfluencer, Twitter účty Lu (@_Daddy_DeVito) a Ethan Klein (@h3h3productions), YouTube kanály James Charles, Marva John, jeffreestar, Tati, kenzie, Insider, JohnyR82

A teď k té Praze: Ano, Lauren v neděli přijede. Poté, co před čtyřmi lety vyprodala Café v lese, zavítá do Futura. Jako předkapela vystoupí kalifornští indie rockeři SWIMM a jistě se můžeme těšit i na něco z nejnovější tvorby Lauren: Jejím aktuálním počinem je totiž čerstvě vydané EP Mindseye doprovázené stejnojmenným videoklipem. Lauren Ruth Ward v něm reflektuje truchlení nad ztrátou milované bytosti i širokou škálu emocí od touhy po žárlivost a smutek.

Zdroj: Lauren Ruth Ward, laurenruthwardblog.wordpress.com, connect.boomevents.org, Facebook, YouTube kanál Lauren Ruth Ward

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop