BLØG
Zdroj: Vratko Barcík / se svolením
<Path>

(ne)Korektní vzkaz pro všechny komentující tohohle webu, podle kterých by LGBT+ lidé měli raději zemřít (P.S. základní znalost angličtiny nutná)

“Gayové ať radši chcípnou! … Homosexualita by se měla trestat… Buzeranti žádný práva mít nemůžou, je to spodina společnosti!! … Kdo to kdy viděl, aby spolu dva chlapi žili??! Vždyť je to hnus všech hnusů… Pokud bych zjistil, že je muj syn teplej, radši bych ho utopil...” Jop, i takovýhle komentáře se stále objevují pod články na tomto webu. Pod články, jejichž jediným “proviněním” je, že nabízejí pohled do světa mužů, kteří své životy sdílejí s jinými muži. Nic víc, nic míň. Podle některých občanů této země jde nicméně o obsah, který představuje relevantní důvod pro podněcování nenávisti a vybízení k násilí. Můj pohár trpělivosti už ale přetekl. Pokud mám nadále této neopodstatněné agresi čelit, měl bych mít také možnost se k ní vyjádřit. Haters Gonna Hate je mým osobním vzkazem všem těm, kteří by (nejen) mě viděli raději mrtvého jenom pro to, kým jsem…
Jakub Starý Jakub Starý Autor
24. 2. 2023

Jeden moudrý citát říká: “Chceš-li změnit svět, musíš nejprve změnit svůj úhel pohledu.” V obsahu těchto několika málo slov se podle mě skrývá hluboká pravda. Každý z nás žije ve svém vlastním světě, který se odehrává uvnitř našich vlastních hlav. Pokud tedy chceme náš svět změnit, musíme nejprve změnit způsob, jakým na tento svět nahlížíme. Jinými slovy – musíme nejprve změnit sami sebe.

<Path> Neustálé zklamání ve snaze najít lásku? Máme 6 důvodů, proč je čtyřnohý Alík lepší parťák než váš přítel!Zdroj:

Není to tak dávno, kdy jsem homofobní komentáře pod internetovými články vnímal osobně. Tehdy ke mně online hejt často prosakoval skrze sebelítostivý filtr. Dnes už vím, že se mnou tato vyjádření nemají nic společného – vypovídají mnoho o svých autorech, zatímco o mně toho říkají pramálo.

Song Haters Gonna Hate je hlasitou odpovědí na všechen ten hnus, který se na dně zdejší internetové diskuzní scény pořád objevuje. Jasně, určitě je lepší zbytečně sebe sama nevystavovat situacím, kdy roste touha vypíchnout si obě oči vidličkou, někdy se tomu ale člověk nevyhne. A mám-li takové komenty číst, rád využiju možnosti na ně reagovat. Po svém.

Haters Gonna Hate najdeš na všech streamovacích platformách jako Spotify, Apple Music a další.

 

Zdroj: Jakub Starý, Vratko Barcík, Tomáš Sovinský, Chad Dexter

Populární
články

E-Shop