Vítejte v „brenesanci“! Filmová novinka ovlivnila dobu i duši hlavního protagonisty. Kritici jásají: Velryba zaslouží Oscara!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Aerofilms, se svolením

Vítejte v „brenesanci“! Filmová novinka ovlivnila dobu i duši hlavního protagonisty. Kritici jásají: Velryba zaslouží Oscara!

„Na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí,“ tak by se dala shrnout Velryba: Muž, jménem Charlie váží skoro tři sta kilogramů, avšak srdce má snad ještě větší. Film o něm zanedlouho vezme útokem kina a jedno je jisté: O emoce nebude nouze.
Redakce Redakce Autor
26. 1. 2023

Filmoví nadšenci zpozorněte a připravte si kapesníčky! Řítí se na nás filmová novinka tak prošpikovaná emocemi, že i hlavní hvězda filmu prozradila, že odešla z natáčení jako jiný člověk. A na co že se to můžeme přesně těšit? Pojďme se na to podívat ve zkratce a samozřejmě bez spoilerů.

<Path> Chcete shodit 4 kilogramy za 4 dny díky hroznovému vínu?Zdroj: Pinterest

Kdo je vlastně Charlie?

Charlie je učitel. Osamělý muž. A taky otec. Jeho dcera Ellie, kterou ztvárnila Sadie Sink, má s tatínkem složitý vztah a je otázkou, zda k sobě ještě dokáží najít cestu. Charlie je citlivý člověk, ale taky nezdolný optimista. Dobrák od kosti. Maják pozitivní energie. A bohužel také… „velryba“.

Velryba je jak jinak než nelichotivé označení pro muže, který na první pohled poutá pozornost svou váhou. Ne, že by byl otylý, nebo trochu při těle. Jeho tělesná struktura je daleko za hranicemi zdravého normálu. Ani přimhouřené očko nemůže říci, že si nedělá o Charlieho starosti. Jeho hodná duše uvízla ve schránce, která mu dává zabrat – fyzicky a samozřejmě i emocionálně.

Žije v bytě, ve kterém se tak trochu ukrývá před svými starostmi, jež se snaží zahánět jezením. Minulá traumata a stres na něj doléhají, a tak se z optimisty, který kolem sebe rozsívá především dobrou energii, stal muž, jenž se najednou ocitl v opravdu (ve všech smyslech slova) tíživé situaci. Zda dokáže znovu vybudovat vztah s pubertální Ellie a jak vypadá hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, na to se rozhodně vydejte podívat do kina. V hlavní roli totiž září Brendan Fraser a když říkáme září, tak tomu tak skutečně je. Kritiky jsou totiž zatím ohromené!

Něco málo o Brendanovi

Brendan Fraser je známý miláček publika. V devadesátkách šlo o jednoho z nejobsazovanějších herců Hollywoodu. Znát ho můžete jako dobrodruha Ricka O’Connella ze série Mumie či jako Krále džungle. Byl sexy, byl akční a v jeho zasněných očích je a byl ochoten se rozpustit nejeden fanoušek či fanynka. Po obrovském úspěchu ale následoval tvrdý dopad.

Brendan narazil na zdravotní komplikace, které ho donutily stáhnout se do ústraní. Talentovaný padesátník se však dočkal neuvěřitelně silného comebacku, když se pustil do role velryby. Hlavní hrdina snímku totiž diváky chytne za duši a jen tak nepustí. Hluboce lidský příběh plný emocí, pocitů osamělosti a touhy po lásce totiž nenechají publikum chladné. Jak sám Brendan říká, do role ze sebe dal všechno. Ze zkušenosti z tohoto filmového placu odešel nejen s kvalitním „zářezem“ na herecké pažbě, ale prý i jako jiný člověk. „Byl jsem za tu šanci vděčný,“ shrnul své dojmy z doby, kdy jej tým režiséra Darrena Aronofského a scénáristy Samuela D. Huntera oslovil. „Byla to pro mne neskutečně intenzivní a osobní cesta,“ dodal prý s vědomím, že jeho zážitek byl opravdu hluboký, až transcendentní.

<Path> Míra obezity v populaci roste, a tak „Hubne celé Česko“. Udělejte i vy krok ke štíhlé linii!Zdroj: KetoDiet

Že se Brendan do hlavní role více než hodil, na tom se nadšené kritiky shodují. Server BBC dokonce díky Velrybě označil zimní sezónu za dobu „brenesance“. A to přitom původně neměl Brendan roli vůbec hrát. Režisér měl jiné adepty: „Uvažoval jsem o všech – filmových hvězdách, neznámých hercích, nehercích –, ale nikdo mi nedával smysl,“ vzpomíná. „Potřeboval jsem někoho, komu byste uvěřili, že je Charlie, ale kdo má neuvěřitelnou hloubku. A pak jsem náhodně zahlédl Brendana v upoutávce na film Svět drog a rozsvítilo se mi, to musí být on!“ popisuje americký režisér, jak jej nakonec svedla s Fraserem dohromady náhoda a dodává, že si lépe ani vybrat nemohl.

Emocemi nabitý snímek Darrena Aronofského dorazí do kin distribuční společnosti Aerofilms 23. února 2023

 

Zdroj: Aerofilms

Populární
články

Někteří gayové skutečně touží po tom, aby byli hetero
LIDÉ

„Rozhodl jsem se, že budu hetero,“ tvrdí gay, podle nějž je jeho orientace prokletí, které mu znemožňuje žít tak, jak chce

Autor: Mirka Dobešová
Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen
AKTUALITY

Zdravý rozum zvítězil: Trans a testosteronové atletky mají zákaz závodit v kategorii žen

Autor: Albert Prokop
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Módní fotograf Lukáš Kimlička se z Bratislavy přestěhoval na malé město
Living 2023

Módní fotograf Lukáš Kimlička: "Rád kombinuju na první pohled nesourodé věci, materiály a struktury!"

Autor: Redakce
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Záchrana se podařila
LIDÉ

Utajené soukromí doktora Káji ze Slunce, seno… Koho skrýval v ložnici, s kým zažil harašení a co se mu stalo osudným

Autor: Albert Prokop
Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?
STYL

Denim lichotí každé postavě! Nevěříte? Možná si jen nevybíráte v souladu se svými přednostmi! Jaké džíny jsou pro vás ty pravé?

Autor: Irena Piloušková
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce

E-Shop