Vítejte v „brenesanci“! Filmová novinka ovlivnila dobu i duši hlavního protagonisty. Kritici jásají: Velryba zaslouží Oscara!
[little ads never killed nobody] #spoluprace
Zdroj: Aerofilms, se svolením

Vítejte v „brenesanci“! Filmová novinka ovlivnila dobu i duši hlavního protagonisty. Kritici jásají: Velryba zaslouží Oscara!

„Na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí,“ tak by se dala shrnout Velryba: Muž, jménem Charlie váží skoro tři sta kilogramů, avšak srdce má snad ještě větší. Film o něm zanedlouho vezme útokem kina a jedno je jisté: O emoce nebude nouze.
Redakce Redakce Autor
26. 1. 2023

Filmoví nadšenci zpozorněte a připravte si kapesníčky! Řítí se na nás filmová novinka tak prošpikovaná emocemi, že i hlavní hvězda filmu prozradila, že odešla z natáčení jako jiný člověk. A na co že se to můžeme přesně těšit? Pojďme se na to podívat ve zkratce a samozřejmě bez spoilerů.

<Path> Zajímá vás, kolik při sexu spálíte kalorií? Možná vám to prozradí fitness trackerZdroj: Men's Health, Indianews

Kdo je vlastně Charlie?

Charlie je učitel. Osamělý muž. A taky otec. Jeho dcera Ellie, kterou ztvárnila Sadie Sink, má s tatínkem složitý vztah a je otázkou, zda k sobě ještě dokáží najít cestu. Charlie je citlivý člověk, ale taky nezdolný optimista. Dobrák od kosti. Maják pozitivní energie. A bohužel také… „velryba“.

Velryba je jak jinak než nelichotivé označení pro muže, který na první pohled poutá pozornost svou váhou. Ne, že by byl otylý, nebo trochu při těle. Jeho tělesná struktura je daleko za hranicemi zdravého normálu. Ani přimhouřené očko nemůže říci, že si nedělá o Charlieho starosti. Jeho hodná duše uvízla ve schránce, která mu dává zabrat – fyzicky a samozřejmě i emocionálně.

Žije v bytě, ve kterém se tak trochu ukrývá před svými starostmi, jež se snaží zahánět jezením. Minulá traumata a stres na něj doléhají, a tak se z optimisty, který kolem sebe rozsívá především dobrou energii, stal muž, jenž se najednou ocitl v opravdu (ve všech smyslech slova) tíživé situaci. Zda dokáže znovu vybudovat vztah s pubertální Ellie a jak vypadá hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, na to se rozhodně vydejte podívat do kina. V hlavní roli totiž září Brendan Fraser a když říkáme září, tak tomu tak skutečně je. Kritiky jsou totiž zatím ohromené!

Něco málo o Brendanovi

Brendan Fraser je známý miláček publika. V devadesátkách šlo o jednoho z nejobsazovanějších herců Hollywoodu. Znát ho můžete jako dobrodruha Ricka O’Connella ze série Mumie či jako Krále džungle. Byl sexy, byl akční a v jeho zasněných očích je a byl ochoten se rozpustit nejeden fanoušek či fanynka. Po obrovském úspěchu ale následoval tvrdý dopad.

Brendan narazil na zdravotní komplikace, které ho donutily stáhnout se do ústraní. Talentovaný padesátník se však dočkal neuvěřitelně silného comebacku, když se pustil do role velryby. Hlavní hrdina snímku totiž diváky chytne za duši a jen tak nepustí. Hluboce lidský příběh plný emocí, pocitů osamělosti a touhy po lásce totiž nenechají publikum chladné. Jak sám Brendan říká, do role ze sebe dal všechno. Ze zkušenosti z tohoto filmového placu odešel nejen s kvalitním „zářezem“ na herecké pažbě, ale prý i jako jiný člověk. „Byl jsem za tu šanci vděčný,“ shrnul své dojmy z doby, kdy jej tým režiséra Darrena Aronofského a scénáristy Samuela D. Huntera oslovil. „Byla to pro mne neskutečně intenzivní a osobní cesta,“ dodal prý s vědomím, že jeho zážitek byl opravdu hluboký, až transcendentní.

<Path> Trendy pokrm – sushi. Kalorická bomba, která rozhodně není tak zdravá, jak se tváříZdroj: time.com

Že se Brendan do hlavní role více než hodil, na tom se nadšené kritiky shodují. Server BBC dokonce díky Velrybě označil zimní sezónu za dobu „brenesance“. A to přitom původně neměl Brendan roli vůbec hrát. Režisér měl jiné adepty: „Uvažoval jsem o všech – filmových hvězdách, neznámých hercích, nehercích –, ale nikdo mi nedával smysl,“ vzpomíná. „Potřeboval jsem někoho, komu byste uvěřili, že je Charlie, ale kdo má neuvěřitelnou hloubku. A pak jsem náhodně zahlédl Brendana v upoutávce na film Svět drog a rozsvítilo se mi, to musí být on!“ popisuje americký režisér, jak jej nakonec svedla s Fraserem dohromady náhoda a dodává, že si lépe ani vybrat nemohl.

Emocemi nabitý snímek Darrena Aronofského dorazí do kin distribuční společnosti Aerofilms 23. února 2023

 

Zdroj: Aerofilms

Populární
články

Volně k použití kdykoliv a kdekoliv?
HOT!

„Volně k použití“ aneb nový sex-trend s prvky fetiše. Prý je vzrušující, ovšem balancuje na hraně znásilnění

Autor: Mirka Dobešová
Mnoho z těch, kdo jsou donuceni podstoupit nelidské praktiky v ruských „nápravných“ centrech, nedokáže o svých zážitkých promluvit
AKTUALITY

„Nutili mě vykastrovat prase“, popisuje trans žena praktiky, kterým musela čelit během tzv. konverzní terapie v ruském „nápravném“ zařízení

Autor: Martin Lyko
Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt
TĚLO & MYSL

Pevný zadeček bez posilovny? Inspirujte se naším výběrem cviků, které lze provádět téměř všude, kde máte chvilku nazbyt

Autor: Irena Piloušková
Převlékání mužů za ženy bylo v Londýně 18. století docela běžné
LIDÉ

Princezna Serafína nepatřila do královské rodiny, jako drag queen se ale vepsala do historie. Jaká byla britská gay kultura 18. století?

Autor: Mirka Dobešová
Petr Kavrentzis vedle svého nápadu
LIDÉ

„Projekt vznikal ‚odspodu‘, od zaměstnanců. Pro finance jsme sahali do rezerv,“ prozrazuje o výrobě duhového auta Enyaq Respectline autor nápadu ze Škoda Auto

Autor: Martin Lyko
Panoramatický vlak Bernina Express u ledovce Morteratsch. © Rhätische Bahn
Travel Trends 2023

Váháte, kam na pozdní letní dovolenou? Zde je několik důvodů, proč byste měli jet do Švýcarska

Autor: Michal Černý
Asexuálové skutečně nejsou emočně plošší
HOT!

Co jste nevěděli o asexuálech a báli jste se zeptat: Mohou prožít pocit, že je někdo přitahuje? Masturbují? A jaké mýty kolují?

Autor: Irena Piloušková
HIV+ diagnóza nemusí být překážkou pro zplození potomka "tradiční" cestou – ilustrační foto
LIDÉ

HIV pozitivní tatínek Jonáš (35): „Byli jsme překvapení, že můžeme mít normálně děti,“ přiznává. Nečekaná diagnóza mu v životě pomohla

Autor: Martin Lyko
Větší sexuální výdrž, lepší výkon a vyšší prožitek - to prý zaručí injakulace
HOT!

Nový sexuální trend: injakulace. Co byste o ní měli vědět a proč díky ní prožijete netušené potěšení?

Autor: Mirka Dobešová
Se surogátní matkou Chelsea to bylo pro Lukáše a Jakuba perfektní spojení, které si od začátku sedlo
LIDÉ

Dva tátové Jakub a Lukáš: Naše rodina je sice netradiční, pro nás je ale normální. Pro naše děti uděláme první poslední

Autor: Irena Piloušková

E-Shop