ROZHOVOR: Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov: "Po coming outu se mi neskutečně ulevilo. Tehdy jsem pochopil, co to znamená, když někomu spadne kámen ze srdce!"

12. 9. 2017 06:00 Ikony
ROZHOVOR: Oblíbený pražský kadeřník Tomáš Arsov: "Po coming outu se mi neskutečně ulevilo. Tehdy jsem pochopil, co to znamená, když někomu spadne kámen ze srdce!"

Krásný, sexy, úspěšný a šikovný, takový je kadeřník a majitel beauty salonu v centru Prahy - Tomáš Arsov (29), který se narodil v Čáslavi a dětství prožil v malé vesničce jménem Vrdy. Jak se kluk z konce světa stane králem účesů a kosmetických trendů? Jak na své kariéře pracuje? Proč je pro něj důležitá móda a jakou vychytávku při výběru oblečení používá? Nejen to, ale i další zajímavosti z profesního i soukromého života tohoto krasavce se dozvíte v našem rozhovoru.

30. 8. 2018Zbavte se migrén a bolestí hlavy! Pomůže hořčík, sex i injekce botulotoxinu

Tomáši, vyrostl jste v malé vesničce. Jaké jste měl dětství? Čím se baví děti na vesnici?

Dětství jsem měl moc hezké. Pohádky mám rád doteď! (smích) Už na základní škole jsem začal závodně tancovat latinsko-americké a standardní tance a brzy se to pro mě stalo závislostí. Skoro veškerý volný čas tak padl na tancování. Ale dodnes třeba vzpomínám, že mi mamka udělala z krabice na boty domeček pro zvířátka z Kinder vajíček, která zbožnuji dodnes. (smích) 

Jaká je vaše rodina?

Rodinu mam bláznivou asi jako každý! (smích) Mamku mám tu nejlepší na světě. Myslím, že nejdůležitější je, že mě rodiče dobře vychovali. A potom jsem pyšný na to, jakou mám sestru. Máme krásný vztah, i když v pubertě jsem ji chtěl zabít, protože mě nechtěla brát s sebou ven. (smích)

Co jste vystudoval?

Vystudoval jsem zdravotní školu a poté jsem si udělal kadeřnický kurz.

Jaké jste měl v dětství sny? 

V dětství jsem chtěl umět létat a skákat na mracích, které vypadají jako šlehačkové kopečky, když koukáte v letadle z okénka ven. A určitě jsem chtěl letět do vesmíru.

A čím jste chtěl být?

Jako první jsem chtěl být učitelem. Pak jsem si myslel, že i doktor by byl fajn. Ale to mě naštěstí pustilo.

Nakonec máte v centru Prahy luxusní kadeřnický a beauty salon. Jak se vám v této profesi daří?

S chodem salonu jsem velmi spokojený. Máme super kolektiv a  jsem šťastný, že jsou to lidi, na které se mohu spolehnout, to je v dnešním světě základ. 

Na čem si ve vašem kadeřnictví zakládáte?

Zakládám si na tom, aby lidi byli spokojeni se všemi službami a odborníky, které u nás najdou. Hlavně, aby ze salonu odcházeli odpočatí a s úsměvem na rtech. 

Kteří klienti vás navštěvují nejčastěji?

Chodí k nám všichni - muži, ženy i děti. Jen na psy jsme se ještě nezaměřili. (smích)

Jaké jsou mužské vlasové trendy letošního podzimu?

Já nerad říkám, co se bude nosit a co je trendy na danou sezónu. V dnešní době je totiž trendy, cool a moderní snad vše. (smích) Barevná škála a střihové kreace nemají hranic. Pro mě osobně je důležité, aby vlasy byly zdravé, dobře obarvené a měly střih, který sedne. Potom je celý účes cool a trendy. Musí se také samozřejmě zohlednit celkový vizuál člověka. 

Poskytujete i kosmetické služby. Přestali se muži už bát těchto zkrášlujících procedur?

Ano, mužská klientela k nám chodí na kosmetiku poměrně často. Člověk po ní totiž vypadá odpočatě a svěže. No a v dnešní úspěchané době to u nás muži spojují s relaxem a možností na chvíli vypnout.

Jaké služby konkrétně váš salon nabízí?

Nabízíme kadeřnické, kosmetické, vizážistické a stylistické služby. 

Je možné nechat se ostříhat přímo od vás? Jak dlouho bude klient čekat?

Ano, je to možné, ale noví klienti musí počítat s delší objednací dobou. Snažím se opravdu vyhovět všem, ale musím v první řadě brát ohledy na stálou klientelu. Doba na objednání se pohybuje okolo dvou měsíců.

Jste velice pohledný muž. Pohybujete se i v modelingu?

Děkuji! V modelingu se nepohybuji.

A co móda? Zajímá vás?

Módu mám rád, ale v rozumné míře, nejsem žádný fanatik.

Sledujete módní trendy, nebo využíváte služeb profesionálů? 

Občas se inspiruji na sociálních sítích a nebo v módních časopisech. Ale nejsem ten typ, že bych musel mít jako první kousky z právě připravovaných a vycházejících kolekci. Poslední dobou mě ale nadchl nový projekt Genster.cz. Jedná se o nákupní službu pro muže, kde vám oblečení vybere na míru stylistka po krátkém telefonátu. Sám jsem ji už několikrát využil a opravdu se mi líbí nápad, na kterém je postavena. Šetří čas, nikam nemusíte chodit, mačkat se ve frontách a tlačit se do kabinek, ve kterých se nedá pomalu ani dýchat. Domů vám totiž kurýr přiveze box, ve kterém najdete několik druhů oblečení a doplňků. Vyberete si, co se líbí právě vám a co vám sedí. Varianty jsou vybírány tak, aby se daly mezi sebou kombinovat. A za mě obrovské plus? Věci jsou z kvalitních materiálů a nejsou prvoplánově přeznačkované!

Jaký je vás nejoblíbenější módní styl? V čem se cítíte nejlépe?

Nejraději mám sportovně - elegantní styl a nejlépe se cítím v teplákách a mikině. Mám rád oblečení bez nápisů a obrázků, kvalitní materiály a jednoduché barvy.

Jak jste strávil léto?

Letošní léto bylo bezva, snažil jsem se pořádně si ho užít. Kromě své práce jsem si našel čas i na cestování. Přes týden jsem pracoval v salonu a následně si dělal prodloužené víkendy s přáteli u moře. Ale stejně nejlepší dovolená byla ta na raftech, kdy jsme sjížděli Vltavu.

Jak se udržujete ve formě?

Mám rád pohyb. Sportuji. Dřív jsem chodil klasicky do posilovny, ale posledního půl roku praktikuji třikrát týdně street workout, dvakrát týdně plavání, jednou body combat a yogu. To vše provozuju vždy v sedm ráno před prací.

Máte za sebou i účinkování v televizních pořadech. Připomenete nám je? 

Pro TV Prima jsem natáčel pořad Mladší o pár let a pro TV Barrandov můj autorský pořad Nůžky, prosím! Právě zmiňované Nůžky, prosim! pro mě byly takovou srdcovou záležitostí. Hodně jsem díky tomuto projektu poznal, naučil se a pochopil. V mnohých věcech mi to otevřelo porádně oči.

Mohou vás fanoušci vidět někde i nyní?

Zanedlouho bude vycházet takový krátký spot o mém životě. Byl jsem osloven, abych natočil krátké video o tom, jak vypadá můj den, klasický život a co rád dělám.

Netajíte se tím, že jste gay. Kdy jste si to uvědomil?

Nikdy jsem se tím netajil, ale na druhou stranu to nedávám nijak okatě najevo. Uvědomil jsem si to asi v šestnácti.

Jak proběhl váš coming out? Jak to přijala rodina a okolí?

První jsem to řekl sestře, věděl jsem totiž, že ona tu informaci přijme bez problémů, potom jsme to řekli společně mamce a tátovi. Neskutečně se mi pak ulevilo. Snad poprvé jsem poznal, co to znamená, když někdo řekne, že mu spadl kámen ze srdce. Měl jsem pocit, že se můžu svobodně a volně nadechnout. Jak jsem už zmiňoval, mám fajn rodinu a v tomto se to jen potvrdilo. Nikdy mi nic nevyčítali a potom, co zazněla věta: "Když budeš šťastný ty, my budeme taky!"  jsem měl pocit, jako bych se znovu narodil. Ostatní okolí jsem nikdy neřešil.

Momentálně máte přítele?

Právě jsem sám a nikoho nemám.

Co si myslíte o registrovaném partnerství?

Registrované partnerství mi nevadí a jsem pro, aby bylo. Avšak jen pro ty, kteří si vzájemně věří a prožijí nějaké životní období, kdy se jeden pro druhého stane parťákem a oporou na celý život. Viděl jsem i takové případy, kdy se po půl roce registrované partnerství rozpadlo. Gayové by to měli brát jako závazné rozhodnutí a ne jen jako nějaký rozmar.

24. 9. 2018Pro růst svalů potřebujete zejména bílkoviny. Podívejte se, které potraviny jsou jejich nejlepším zdrojem

Vy sám plánujete v budoucnu rodinu?

 Ano, chtěl bych dítě a budu se pro to snažit udělat maximum!

Jaké jsou vaše plány pro druhou půlku roku?

Plánuji rozšíření salonu a také nějaké to natáčení. Dále mě čeká cesta do New Yorku. Oslavím své třicetiny! Ufff! No a nakonec budou přeci Vánoce, které miluju!
 

Zdroj: Facebook.com, Instagram
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop