"Na televizi už nekoukám. To prostě nejde se na sebe pořád dívat!" říká moderátor Honza Musil

29. 11. 2018 17:00 Ikony
"Na televizi už nekoukám. To prostě nejde se na sebe pořád dívat!" říká moderátor Honza Musil

Období před koncem roku bývá hektické a jinak to nemá ani moderátor a televizní osobnost Honza Musil. Proto jsme rádi, že si ve svém nabitém programu vyhradil čas na pár našich otázek. Mluvili jsme nejen o tom, jak Honza prožívá předvánoční shon, ale také o detailech z Honzova rodinného života.

Honzo, sledujete vy jako televizní moderátor vůbec televizi?
(Smích) Na to mám takovou jednoduchou odpověď: ne. Člověka to potom už nebaví. Já mám raději kino, anebo si v televizi pustím film. Zkrátka něco, co se promítá.

Nekoukáte ani na sebe?
Taky ne. To už jsou věci, které jdou mimo mě. Nebudu lhát, na začátku jsem se na sebe musel dívat, mám teď na mysli rok 97 a podobně. Člověk se učí koncentrovat na své chyby, které potom odladí. Zbytku už nechávám volný průběh, protože to prostě nejde se na sebe pořád dívat.

Ačkoliv Honza pracuje v televizi, sám si raději zajde do kina
27. 11. 2018Proč jsou lidé tak posedlí mačkáním beďarů a proč byste to dělat neměli?

Vy i váš partner jste časově vytížení, najdete si v tom fofru vůbec čas na sebe?
My máme tu výhodu, že spolu pracujeme. Kuba je režisér všech mých pořadů, takže tam se spolu potkáváme. Když opustíme práci, tak si jdeme zasportovat nebo si zajdeme do divadla, kina nebo na koncert. A taky hodně cestujeme, takže to se dá hezky propojit. Když cestujeme, tak cestujeme právě do míst, kde potom jdeme třeba na koncert.

Kdy v tom všem shonu stíháte venčit svoje pejsky?
To všechno zvládáme, člověk si holt musí zařídit takový harmonogram, který funguje. A když cestujeme, tak máme pro pejsky samozřejmě hlídání. Hlídá moje starší dcera s vnučkou. A přes týden to stíháme úplně normálně, to už máme zavedený režim.

Honza Musil má doma hotovou smečku. Pejsků má sedm

Vaříte?
Já i Kuba vaříme oba dva rádi, ale teď na to bohužel nemáme čas. To je ta druhá stránka naší práce, že člověk, aby si vyšetřil čas na sebe, tak ho netráví v kuchyni. Takže vaříme jen výjimečně, když k nám přijde návštěva, anebo když se nám vyloženě nechce nikam ven. Většinou si ale na jídlo zajdeme. 

A když už vaříte, máte nějaké oblíbené pochoutky?
My jsme takoví zeleninoví, maso moc často neděláme. Když už, tak rybu nebo sem tam nějaké kuře. Kuba hodně experimentuje s docela běžnými věcmi, jako je kus-kus, jáhly, bulgur a podobně...

Jak máte s manželem rozdělené domácí práce?
Nemáme je rozdělené nijak, vždycky každý dělá to, co je potřeba. Já doma ještě většinou hodně pracuju – na počítači, musím zařizovat spousty věcí. A Kuba je ten, který je pracovitější v domácnosti. Během toho, co já zařizuju nějaké pracovní úkony, je schopný uklidit celý dům. Taky na to máme různé vychytávky, které nám ušetří čas.

Jaké například?
Nedávno jsme si pořídili žehlicího panáka, ten nám ušetří mnoho času. Překvapilo mě, že něco takového vůbec existuje, přitom to není žádný výstřelek z Číny, ale přístroj vyráběný v Evropě a u nás se prodává už tři roky. Poradí si s jakoukoliv velikostí oblečení, je skladný, takže nepřekáží. Už téměř nežehlíme, jen oblékáme a vysvlékáme panáka. Jakmile si na tohle člověk zvykne, už by neměnil.

Blíží se konec roku, to je pro mnohé docela hektické období. Jak jej vnímáte vy?
Já si myslím, že hektický předvánoční čas mají úplně všichni, ani já nejsem žádná výjimka. Ačkoliv dárky na Vánoce už máme většinou vyřešené, my totiž nakupujeme průběžně, takže před Vánocemi už máme dárky i zabalené a jsme v klidu, nemusíme obíhat nákupní centra. Mám díky tomu i více času na Kubu i na přemýšlení nad svou prací. Mívám v tomto ročním období spoustu nápadů, jak pojmout další rok.

"Před Vánocemi už máme dárky dávno nachystané, zabalené a jsme v klidu, nemusíme obíhat nákupní centra"
26. 11. 2018Šest jídel, která vám pomohou zatočit s kocovinou

Nápadů mám ke konci roku taky hodně, ale většinou je všechny zapomenu...
Tak to já, abych se přesně tomuto vyvaroval, jsem si pořídil poznámkový blok. Když člověk dělá kreativní práci, má spoustu myšlenek a nápadů, které si potřebuje někam zapsat dřív, než se mu vypaří z hlavy. Takže blok používám denně, navíc ten můj od značky Filofax má výhodu, že je velmi funkční, má vyměnitelné náplně. Tím pádem jej nejen nemusím vyhodit, jakmile dojdou prázdné stránky, navíc si můžu koupit přesně takové náplně, které vyhovují mým požadavkům. A v neposlední řadě vypadá vážně stylově.

Vy hodně píšete rukou? Já myslel, že dnes snad už každý píše jen na klávesnici...
Rukou píšu hodně. Zapisuju si své myšlenky a taky píšu lidem vánoční přání. Samozřejmě, že pokud na někoho nemám adresu, pošlu mu smsku, ale rodinu a blízké s Kubou zásobujeme ručně psanými přáníčky. Udělal jsem si radost a pořídil si pero Cross, kterým píšou i američtí prezidenti. Tahle značka dělá pera už 170 let a dotáhli to k dokonalosti. Jejich pero, to člověku vydrží celý život, dokonce má i doživotní záruku...

Zdroj: Honza Musil, instagram.com/musilhonza
Hynek Toman

Autor

Hynek Toman

Estét tíhnoucí k perfekcionismu, i pankáč, který je pro každou špatnost. Milovník ostrého jídla. V minulém životě byl Marilyn Monroe.

E-shop