ROZHOVOR: Yemi A.D. o svém úspěchu: Jakmile si splním jeden sen, vzápětí se objeví další dva. Plním si je hledáním vlastní cesty a zkoušením nového. Věřte mi, funguje to

31. 8. 2018 11:00 Ikony
ROZHOVOR: Yemi A.D. o svém úspěchu: Jakmile si splním jeden sen, vzápětí se objeví další dva. Plním si je hledáním vlastní cesty a zkoušením nového. Věřte mi, funguje to

Objevil se na obálce české verze prestižního magazínu Forbes. Nějakou dobu moderoval „devadesátkový“ pořad Eso. Má za sebou spolupráci s rapperem Kanye Westem, vede vlastní eventovou agenturu JAD Productions a nedávno vydal debutové album Equals. Ambice Yemi A.D. zkrátka neschová, jakkoliv by se mohl snažit. Jaký je jeho recept na úspěch a jak trnitá byla jeho cesta na vrchol? 

21. 11. 2018Tři zajímavé tipy pro šťastnější, úspěšnější a produktivnější život od mladých vedoucích největších světových firem

Jaké jsou tři největší nástrahy, které jsi na cestě za úspěchem musel překonat?

Vlastní stereotyp dělat věci starým způsobem. V každém stádiu života je recept na úspěšné dosažení cílů, které si stanovíme, úplně jiný. Je důležité nebát se hledat nové cesty. Zocelit se a být upřímný v konfrontacích, i když jsou nepříjemné. Na jednu stranu je třeba být zdrženlivý, protože často nemáme všechny informace. Na druhou stranu, když nejste ke svému okolí dostatečně upřímní, stane se, že se ocitnete na místě, kde jste nechtěli být. S lidmi, které jste nechtěli potkat.

Pokud bys měl uvést pět věcí,  jimž vděčíš za svůj úspěch, které by to byly?

  1. Hledání vlastní cesty, odchod z domova a studium v USA.
  2. Přijmutí práce v divadle, televizi a taneční skupině.
  3. Seznámení se s Jaromírem a založení vlastní domácnosti i rodiny.
  4. Založení vlastní agentury a výběr správných lidí do týmu.
  5. Stálé studium nového, mezioborové sdílení zkušeností v asociacích, jako je Aspen institute nebo Singularity University atd.

Jak bys dnes odpověděl mladému člověku na otázku: "Jak si můžu splnit své sny?"

Jak chceš. Cest je tolik, kolik je lidí.

A co tvoje sny? Řekl bys, že už sis všechny splnil, nebo máš ještě některé nesplněné na seznamu? Které to případně jsou?

Jakmile jednoho snu dosáhnu, objeví se další dva. To se nemění. Mění se jen typ těch snů a představa o tom, kolik práce musím vynaložit k jejich splnění. Ubylo naivity, přibylo pragmatismu, nicméně to neznamená, že bych si stále nestanovoval cíle, kterým se ostatní budou smát.

19. 11. 2018Judd Law kritizuje svou roli Albuse Brumbála v novém pokračování Fantastických zvířat: „Děti potřebují gay hrdiny,“ tvrdí

Řekl bys o sobě, že jsi spíše materialista, nebo idealista?

Ani jedno. Pokud něco, tak futurista ;).

I když nejseš materialista, určitě ti některé materiální věci dělají radost… ;)

Miluju svoje nové auto Mercedes GLC. Začal jsem jezdit na vodu. U nás po Česku i do Alp, Dolomitů. S tímhle autem je cesta zážitek. Je to pro mě důležité, protože v autě trávím spoustu času. Je to moje kancelář, obývák i herna zároveň.

Řekl bys, že Mercedes GLC, který řídíš, zrcadlí tvou povahu? V čem konkrétně?

Myslím, že ano. Je to auto do města, ale svou stavbou hravě zvládne i hory, přírodu a není líné. Jsem rád, když se nemusím bát vjet na nějakou polní cestu nebo vyjet někam na vyhlídku. Zvenku není robustní, ale i tak je prostorné. Moc mě baví jeho design. Navíc je nabité digitálními vychytávkami a rozumí si se vším, co používám.

23. 11. 2018Designová světla EGLO pro jedinečný interiér

Řekněme, že vlastnit Mercedes, je snem některých našich čtenářů. Myslíš, že je to splnitelný cíl, nebo jde o značku určenou pouze “elitám”? 

U mě nejde ani o jedno. Upřímně, nikdy nebylo mým snem mít nějaké konkrétní auto. Ale když jsem došel do stádia, kdy jsem se rozhodoval o koupi nového, které mě bude nejen vozit, ale i bavit, musel jsem jich vyzkoušet spoustu. Mercedes podle mě již dávno není symbolem luxusu, ale především kvality, designu a pokroku. Škála jejich vozů je tak široká, že si snad nikdo ani nemůže myslet, že je to auto jen pro pár vyvolených. Mladé lidi dneska baví investovat do věcí, se kterými tráví hodně času. Mercedes stále inovuje a komunita lidí, kteří v něm jezdí, za poslední roky hodně omládla.

Potrpíš si na luxus? Co pro tebe luxus znamená?

Nepotrpím. Mám rád funkcionalitu, originalitu a pohodlí.

Srpen je u nás tradičně spojen s Prague Pride. Viděl jsem tě na obálce jejich magazínu. Hádám tedy, že festival vnímáš jako užitečný. Je něco, co bys mu vytkl?

Pride je pro každý stát takovou zkouškou dospělosti. Já Prague Pride a další celoroční aktivity spolku podporuji z mnoha důvodů. Jsou aktivní, řeší a posouvají LGBT témata ve společnosti i ve firmách. Ukazují příklady z ciziny, snaží se inspirovat se tím nejlepším, co se ve světě děje. Festival Prague Pride je jen jednou z mnoha aktivit, které spolek Prague Pride organizuje. A je škoda, že se k lidem dostanou vždy jen nějaké polonahé fotky z průvodu.

Jak by podle tebe vypadala naše republika v ideálním stavu?

Republika je taková, jakou si ji lidé zaslouží. 

Zdroj: Yemi A.D., Instagram
Jakub Starý

Autor

Jakub Starý

E-shop