ROZHOVOR: Honza Doseděl: "Mám citlivou pokožku, takže mě okolnosti donutily zajímat se o kosmetiku!"

26. 4. 2018 12:00 Ikony
ROZHOVOR: Honza Doseděl: "Mám citlivou pokožku, takže mě okolnosti donutily zajímat se o kosmetiku!"

Model Honza Doseděl se na jaře vždy pouští do údržby těla. Jaké zkrášlovací procedury letos podstoupil? Co jeho životospráva? Má tip na nějaký jarní detox? Vše o jeho refreshi se můžete dočíst v následujícím rozhovoru.

10. 12. 2018Pět nejluxusnějších (a nejdražších) hotelů světa

Honzo, co je u vás nového? Koukala jsem na váš Instagram a všimla jsem si, že máte nové tetování, co znamená?

Vy si všimnete všeho. (smích) To potěší! Jedná se o datum narození římskými číslicemi.

Jaro a krásné počasí je tu, jak ho trávíte nejraději?

Venku s přáteli a ideálně do pozdních večerních hodin. (smích) Také samozřejmě trochu sportem a procházkami.

Jarní sluníčko je zrádné. Dbáte nějak o ochranu pokožky v tomhle počasí?

Určitě! Dokonce musím, jelikož se špatně opaluji, ochranné krémy s vysokým faktorem a hlubokou hydratací jsou u mě na denním pořádku. O pokožku je třeba se starat! Skvělé jsou i termální vody na zklidnění, když už se spálíte. Určitě bych doporučil produkty značky La Roche - Posay a Vichy.

Pracujete ve firmě L'Oréal, o co se tam vlastně staráte?

Někdy mám pocit, že o všechno. (smích) Ale L'Oréal mám moc rád, práce je tam rozmanitá což mi vyhovuje, nyní se zapojuji dost jako model na prezentaci produktů, což mě samozřejmě velmi baví.

Už vaše práce svědčí o tom, že se musíte vyznat a mít rád kosmetiku. Jakou byste pro jarní proměnlivé počasí doporučil. Ať už na pleť nebo třeba na vlasy?

Já osobně mám citlivou pokožku, takže mě okolnosti i přiměly se o kosmetiku zajímat. Mám pár ověřených produktů, které pořád točím dokola. Ráno a večer si hydratuji obličej krémy od značky La Roche - Posay, teď na jaře a v létě používám novinku od Vichy - Mineral89, na který jsme nyní dělali poměrně velkou kampaň a je skutečně velmi příjemný, myslím, že nemůže nikoho zklamat a hodí se pro všechny typy pleti. Rád mám také krémy na obličej od L'Oréal men expert, jsou skvělé na unavenou a podrážděnou pokožku, hlavně když potřebujete vyloženě refresh obličeje. (smích) Přes léto používám na tělo krémy s vysokým faktorem také od Vichy a La Roche - Posay. Co se týče vlasů ty nechávám spíše odpočívat, používám do nich často slanou vodu od L'Oréal, která jim dodá takzvaný "beachefekt" a dají se po ní i lehce tvarovat. Osobně si myslím, že základem hezkých vlasů je hlavně kvalitní šampon.

Fotíte také zajímavé kampaně, tudíž se musíte neustále udržovat ve formě. Jak to děláte?

Štíhlou postavu mám naštěstí danou geneticky, starám se tedy hodně, jak jsem zmínil, o pokožku obličeje. Snažím se alespoň dvakrát v týdnu cvičit a posilovat, zdravě se stravuji a nejím už po osmnácté hodině, také se vyhýbám alkoholu.

Zářivý úsměv Honzu živí, takže se svěřuje do rukou pouze odborníkům

Dnešní trend modelů jsou zdravé a zářivě bílé zuby. Jak jste jich docílil vy?

Moje tvář mě živí, a proto se musím pečlivě starat i o svůj úsměv. Pravidelně tedy docházím do Schill Dental Clinic, kde jsou odborníci, kteří pracují s moderními přístroji, ale hlavně mají ke svým pacientům lidský přístup, což oceňuji ze všeho nejvíce.

Bojíte se zubaře?

Kdysi jsem míval z návštěvy zubaře obavy, ale když chodím do Schill Dental Clinic, přijdu si, jako bych šel na příjemnou návštěvu ke známým, kde mi jako bonus vyšetří chrup, provedou profesionální dentální hygienu a vybělí zuby. Nikomu jinému už bych svůj úsměv nesvěřil.

Předpokládám, že si ale na této klinice sáhnete pěkně hluboko do kapsy?

Vzhledem k tomu, že je pro mě úsměv důležitý a za perfektně odvedenou práci si rád zaplatím. V Schill Dental Clinic vím, že vždy odvedou bezchybnou práci s tím nejkvalitnějším materiálem, který je na trhu, a pokud se i já budu o své zuby starat, tak jak mám, je to investice na celý život.

Co vy a detoxy? Zkoušíte něco takového na jaře?

Detoxy jsem zkoušel v minulosti, ale hlad byl vždy silnější, takže jsem od toho časem ustoupil. (smích) Mám ale velmi rád freshe z ovoce a zeleniny, snažím se je zapojit do jídelníčku každý den, výborná je i kokosová voda

Kamarádíte s Tomášem Martinkou, který získal titul Nejkrásnějšího muže planety, vy sám jste nikdy neuvažoval o účasti v nějaké soutěži krásy?

Neuvažoval, co kdybych náhodou vyhrál a Tomáš by nepřežil, že už není nejkrásnější. (smích)

15. 11. 2018Znáte důvody, proč dnes mají lidé méně sexu? Američtí sociologové ano!

Co nějaký výlet, dovolená, wellness? Neplánujete nějaký relax?

Před měsícem jsem se vrátil z Říma, který je balzámem pro duši a doporučuji ho všem na vyčištění hlavy. Jeho architektura a památky berou dech. Určitě přes léto někam vyrazím, ale zatím nemám konkrétní plány.

Zdroj: Jan Doseděl
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop