ROZHOVOR: Trenér David Pártl: "Dostal jsem pozvání do Polska na největší akci Les Mills roku. Byli vybráni pouze čtyři instruktoři a já jsem jedním z nich!"

6. 4. 2018 12:00 Ikony
ROZHOVOR: Trenér David Pártl: "Dostal jsem pozvání do Polska na největší akci Les Mills roku. Byli vybráni pouze čtyři instruktoři a já jsem jedním z nich!"

Sportovce, trenéra a instruktora Les Mills  — Davida Pártla — na Instagramu sleduje více než 50 tisíc lidí, tudíž je jasné, že má co říct a vzhledem k tomu, že jeho myšlenky mají hlavu a patu, ovlivňuje jimi i současnou mladou generaci. My jsme si s ním popovídali o změně jídelníčku, kterou právě započal, jarním detoxu, velké akci v zahraničí, kterou s Les Mills chystá, a také o tom, jak strávil Velikonoce.

5. 12. 2018Vědci zhlédli 100 hodin orálního sexu a vyrobili perfektní stroj na masturbaci ovládaný umělou inteligencí

Davide, jak jste po zimních měsících spokojen se svým tělem?

Člověk nikdy není spokojen s tím, co má. Vždycky je co vylepšovat, tak se posouváme dál. Ale když se podívám na své fotky před zimou a porovnám je se současným stavem, tak musím říct, že jsem na tom byl na podzim lépe.

Plánujete nějaký detox?

Nejsem úplným zastáncem detoxu, obzvlášť když ho někdo kombinuje s hubnoucí dietou. Často slýchávám, jak někdo drží nesmyslné detoxikační kúry, že například měsíc pije nějaký olej, čímž se má pročistit a zhubnout. Jasně, že zhubne, když hladoví. Jen zapomíná, že jakmile zase začne jíst, kila jdou zpátky nahoru a možná i ve větší míře. Proto spíš doporučuju jíst zdravě po celý rok a s mírou si dopřávat i to nezdravé. Pak nepotřebujete žádný pro tělo náročný detox.

Prý měníte jídelníček a zkoušíte stravu podle knihy Primal Blueprint. Co to vlastně znamená?

To je pravda, ale spíše se tím nechávám inspirovat. Zatím jsem nenajel na striktní Primal. Ale obecně jde o stravu zaměřenou na zdravé tuky a vynechání všech sacharidů. Takže jíte například maso, ořechy, avokádo, vejce, mléčné výrobky bez cukru, máslo, ale také třeba majonézu. A proč tuky? Tuky jsou mnohem kvalitnější zdroj energie než sacharidy. Takže se vám nestane, že se po Primal jídle budete cítit unaveně a musíte si zdřímnout. Primal Blueprint má víc pravidel, fíglů a důvodů proč tento styl stravování zkusit. Doporučuju přečíst si knihu. 

David Pártl patří k našim nejvýznamnějším influencerům

Jak se s touto změnou ztotožňujete a jak se po ní cítíte?

V první řadě mě to baví! Jídla jsou super, dobře se vymýšlejí a kombinují. A hlavně se cítím spokojeně, plný energie. Když si dám oběd plný sacharidů, jako třeba těstoviny, tak mám potom kóma, chce se mi spát a musím si na chvíli lehnout nebo trpím celé odpoledne.

Jste zastáncem konzumace doplňků stravy?

Doplňky stravy konzumuji. Ať už ty sportovní nebo klasické.

Jaké tedy  pravidelně užíváte?

Z těch sportovních užívám protein, BCAA, aminokyseliny, L-Glutamin a občas kreatin. To je takový základ pro ochranu svalů a lepší regeneraci. Z těch klasických užívám zinek a vitamin B kvůli pokožce. Asi před dvěma měsíci jsem začal také užívat Omega Marine Forte, což je rybí tuk v kapslích. To souvisí i s Primal dietou a celkově se zdravou stravou. Já ryby úplně v lásce nemám, ale jíst je občas musím, především pak ty tučné. Takhle mám ale pravidelný příjem omega-3 mastných kyselin díky dvěma kapslím denně. A hlavně, vzpomínáte si na rybí tuk na lžičce, když jste byli malí? Ta pachuť byla cítit půl dne a tohle je tak pohodlné!

Je přípravek Omega Marine Forte vhodný i pro sportovce v jiných odvětvích?

Určitě vhodný je. Přispívá lepší funkci svalů, posiluje imunitu a také pro kosti je jeho užívání prospěšné.

V květnu vás čeká velká akce s Les Mills v Polsku. Řeknete nám k ní něco?

Je to Les Mills Super Day ve Varšavě, největší Les Mills událost roku pro Polsko. Přijedou stovky lidí, a to nejen z Polska, a všichni budou společně cvičit. Já dostal pozvání, abych stál na stagi pro kardio program Bodyattack. Z Česka byli vybráni pouze čtyři instruktoři a já jsem jedním z nich. Je to pro mě velká čest stát po boku velkých Les Mills hvězd a perfektních instruktorů.

Těšíte se, nebo jste nervózní?

Rozhodně se těším! Bude to skvělý zážitek a zkušenost. Nervozita určitě později také přijde.

Máte nyní intenzivnější trénink? Jak se na akci pro tolik lidí připravujete?

Více se zaměřuji na správnou techniku cviků. Bodyattack je kardio trénink inspirovaný aerobikem, atletickým tréninkem a během. Také svou fyzičku se snažím posunout dál, protože je to náročná lekce a nemůžu před tolika lidmi odpočívat.

8. 12. 2018Ranní čtvrthodinka aneb Rozcvička paměti s knihou Naivní sezóna

Co jste dělal o Velikonocích?

Velikonoce jsem strávil v Praze, vlastně to byl první rok, co jsem nejel za rodinou.  Byl jsem na velikonočním večírku, výletu, samozřejmě proběhlo hodně jídla i pití, ale také cvičení. Abych pravdu řekl, bylo to skoro jako můj běžný víkend, jen všechno trochu stylizované do Velikonoc. (smích)

Umíte si uplést pomlázku?

Jasně! Jsem z malého města, tam je to samozřejmost.

Neříkejte, že jste i o těchto svátcích plných nezdravého jídla důsledný a kachnu s knedlíkem nebo třeba beránka jste si nedal...To se přece nedá vydržet!

Nebojte, bylo plno čokolády, dortíků a taky toho nezdravého jídla. To si nikdy nenechám odepřít! (smích) Když jíte celkově zdravě, tak tyhle výkyvy s vaší postavou nic neudělají.

Zdroj: David Partl
Petra Járková

Autor

Petra Járková

Vystudovala Literární akademii, obor tvůrčí psaní a mediální komunikace, kde získala titul MgA. Poté pracovala několik let v největším vydavatelství v naší zemi jako redaktorka, reportérka a PR specialistka. Miluje dobré jídlo, pití, cestování, společnost a drby. Nyní je však jejím největším koníčkem malá dcera Laura.

E-shop