Vizážista celebrit Pavel Kortan
Rozhovor
<Path>

Vizážista celebrit Pavel Kortan

Jeden z našich nejvyhledávanějších vizážistů celebrit Pavel Kortan (33) je celý rok v jednom kole. Za svými klientkami neváhá cestovat přes celou republiku,…
Petra Járková Petra Járková Autor
2. 4. 2018

Jeden z našich nejvyhledávanějších vizážistů celebrit Pavel Kortan (33) je celý rok v jednom kole. Za svými klientkami neváhá cestovat přes celou republiku, aby je udělal šťastné a spokojené se svým vzhledem. Navíc se ve volném čase rozhodl něco udělat se svou fyzičkou. Nejen, že navštěvuje osobního trenéra, ale také radikálně změnil způsob stravy. V neposlední řadě se začal věnovat studiu interiérového designu a před několika dny se vrátil z cest po Asii.

<Path> WO(MAN)? Think again! Kdo nezapadá do tradičních kolonek mužů a žen?Zdroj: Redakce

Pavle, právě ses vrátil z dovolené, kde jsi vlastně byl a s kým?

Byli jsme s partnerem na dovolené v naší milované Asii. Nejprve jsme tři dny poznávali Bangkok, pak jsme týden strávili ve vnitrozemí Kambodži, kde jsme navštívili chrámy Ankoru a nakonec jsme si udělali pohodičku v Thajsku. Vybrali jsme tentokrát ostrov Ko Chang.

Koukala jsem, že jste navštívili spoustu památek. Co nejzajímavějšího jste viděli?

Úžasný byl největší víkendový trh v Bangkoku, který se jmenuje Chatuchak, říká se, že věci, které koupíte tam, nekoupíte nikde jinde na světě a řekl bych, že je to pravda! Tolik věcí pohromadě jsem snad nikdy v životě neviděl. Úžasná byla i Kambodža, lidé jsou tam krásní, hodní a bohužel stále velmi chudí, ale navzdory podmínkám, ve kterých žijí, jsou nesmírně milí. Památky, které zanechala vyspělá civilizace v džungli okolo města Siam Reap, jsou naprosto dechberoucí. Jen když si představíme, že v době, kdy u nás vznikala Velká Morava, jejich sídla čítala už několik stovek chrámů, je opravdu úctyhodné.
Chrámy Ankoru asi nejvíce proslavilo natáčení filmu Tomb Rider s Angelinou Jolie v hlavní roli, takže asi chápeš, že tam jsme se prostě museli jet podívat! (smích)

Jaká je podle tebe Kambodža v porovnání s Thajskem?

Thajsko je víc otevřeno turistům a najdete tam služby, na které jsme zvyklí z Evropy. Ty jsou v Kambodže sice také, ale řekl bych, ze je čeká daleko větší rozkvět v budoucnu a já jsem šťastný, že jsem tuto zemi mohl vidět takovou, jaká je teď.

V Thajsku jste nebyli poprvé. Je na této zemi něco, co tě vždy dokáže překvapit?

Pokaždé mě překvapí, jak moc mě uchvátí. (smích) Asie je skvělá, ale samozřejmě má i svoje mouchy. Například se stále neumí vypořádat s problematikou odpadu, ale i přesto to tam miluju.

Viděla jsem na tvém Instagramu, že jste s partnerem Láďou dokonce sbírali odpadky na pláži. 

No právě, to je ten nepořádek, o kterém jsem mluvil. Na ostrově Koh Rong v Kambodži jsem nemohl vydýchat tu smršť, co po sobě necháváme my turisté, a také to, že odpadky z měst sypou přímo do moře. Obzvlášť nechápu "batůžkáře", kteří se snaží vypadat že vypadli z pralesa, doma jí BIO potraviny a tady jim vůbec nevadí, že se opalují uprostřed skládky. Jen si představ, že by každý turista posbíral čtyři pytle odpadu jako my. Hned by tam bylo uklizeno!

Jsi zastáncem dovolených v pětihvězdičkovém rezortu s all inclusive programem, nebo si raději vezmete krosny na záda a poznáváte země a jejich kulturu skrze místní obyvatele?

Miluju kombinaci obojího! Spali jsme dokonce v hotelu, kde nebyla klimatizace a sprcha byla přímo venku. Prostě ideální je vyzkoušet i tohle, ale abych byl upřímný, po týdnu dovolené á la trosečník jsem se těšil na pořádnou vanu a bazén s obsluhou. (smích)

Před dovolenou jsi držel KetoDietu, jak jsi dodržoval režim v zemi, kde jídlo patří k největším lákadlům?

No, ono je úžasné, že až na všudypřítomný cukr jsem mohl jíst naprosto všechno. Zelenina nechybí v žádném jídle, maso snad také ne a podle mých nových stravovacích návyků je tohle ideální kombinace. Prostě jsem vynechával zbytečně sladké věci. Možná mi to nebudeš věřit, ale neměl jsem za celou dobu ani jednu zmrzlinu a užil jsem si to úplně stejně jako loni.

Kolik jsi vlastně zhubnul a jak se teď cítíš?

Zhubl jsem deset kilo. A cítím se mnohem lépe.

Pár českých gayů vzal krosny na záda a vyrazil vstříc dobrodružství

Budeš dodržovat zdravý stravovací režim i teď po ukončení diety?

Ano, nejím ani nepiju zbytečnosti a doufám, že už se k tomu nevrátím. V létě mi bude chybět určitě pivo, ale to prostě nějak dám!
 

Nyní vládl Praze Fashion Week, byl ses podívat na nějaké módní přehlídce? 

Nebyl! Neměl jsem na to prostě letos vůbec chuť. Mám pocit, že se moje zájmy ubírají trošku jiným směrem. Samozřejmě jsem po očku sledoval na sociálních sítích fotky z přehlídek. Ale co ti budu povídat, z gauče to bylo pohodlnější! (smích)

Takže už módě nevěnuješ tolik pozornosti jako dříve?

To ne! Česká móda si zaslouží velkou pozornost, jako kterékoliv umění. Máme tady skvělé návrháře a je dobře, že existuje projekt, jako je Fashion Week. Já měl radost ze skvělých modelů Michala Kováčika a také se mi moc líbila přehlídka Chaty.

Jak pokračuje tvá vizážistická praxe?

Teď spíš vyrážím za klienty do terénu a jaro je tu, takže mě čekají svatby. Ty miluju! Přeci jen jsem romantická duše. (smích)
 

Koho zajímavého jsi v poslední době líčil?

Právě minulý víkend jsem líčil babičku z Mikulova, které bylo 76 let a byla poprvé u vizážisty, byla to sranda a taky jsem dostal spoustu rad do života. (smích)

Začal ses také věnovat studiu interiérového designu. Navštěvuješ nějaké kurzy?

Letos se chci učit nové věci a trochu se posunout dál, můj muž neustále čte, takže bych ho chtěl trochu dotáhnout. (smích) Vždy mě interiérový design zajímal. Takže teď mě čeká kurz ve škole designových snů. Moc se těším, chceme totiž předělat s Láďou malinko náš domov, takže se to určitě bude hodit.

Jaký kurz designu jsi zvolil?

Školu interiérového designu Intermezzo, protože jsem slyšel, že to není jen obyčejná vzdělávací instituce, a známí, kteří tam chodili, si tam dokonce našli spoustu přátel z oboru, odkryly se v nich skryté vlohy a probudil talent. Naučili se díky těmto kurzům dělat to, co je baví, a to já chci taky.

Chodíš ještě cvičit s osobním trenérem?

Popravdě jsem na to teď po návratu z dovolené neměl vůbec čas, musel jsem řešit resty v práci a také jsme přijeli zrovna rovnýma nohama do daňového období. Ale zase s tím chci začít!
Na jaké partie se zaměřuješ? Vidíš výsledky?

Nooooo, ještě to chvilku potrvá, ztratil jsem sice váhu, ale potřebuju zpevnit a věřím, ze se mi to brzy povede. Proč jinak myslíš, ze nemám žádnou lechtivou fotku z dovolené? (smích)

Jaro je tu, co ty a jarní detoxy? Poradíš čtenářům nějaký osvědčený?

Určitě je dobré během roku pročistit játra. Já piju čaj z ostropestřce. A jiný osvědčený tip? Zbavte se závislosti na cukru a mouce, bude vám rozhodně lépe. Budete se cítit fit a taky nebudete potřebovat pravidelný detox, protože nebude co čistit.

Jsi jedním z největších hejtrů dnešní politické scény. Co tě štve nejvíc?

To není na jednu otázku ale na celý článek! (smích) Uvažuji, čím bych začal, ale nejvíc mě asi štve složení vlády a ten senilní stařík v čele naší republiky. Uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet dále, ale spokojený rozhodně nejsem.

Uvažuješ – jako spousta dalších celebrit vyhrožujících na internetu – o stěhování do jiné země? Kam by to bylo a za jakých okolností bys naši republiku opustil?

Nevím, kdo z celebrit uvažuje o stěhování, většina z nich je přece závislá na trhu, ve kterém jsou známé a jistě nechtějí nikde začínat od začátku. To jsou spíš takové plané výkřiky do tmy. My jsme ale už doma toto téma naťukli. Já mám výhodu, že se nebojím pracovat nějakou dobu v baru nebo dělat cokoliv, co se namane, jen abych se uživil. Stěhování každopádně zatím ještě neřešíme, ale je třeba zůstat na pozoru. Občané České republiky se málo zajímají o politiku a netečnost nás zavedla tam, kde jsme teď.

<Path> Navštivte zajímavé budovy a stavby, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné - to vše díky festivalu Open House PrahaZdroj: Jan Witek, Open House

Co nějaké další změny tenhle rok, ať už v osobním nebo profesním životě?

Upřímně doufám, že v osobním životě vše zůstane při starém. Jsem totiž stále zamilovaný, šťastný a vděčný, že mi život přinesl Láďu. Ale změny v pracovní sféře nutně musí přijít, chtěl bych se obecně víc věnovat věcem, které mají smysl, jsou méně vidět, ale dávají mi pocit štěstí. Takže je možné, že už brzy budu někde pást ovce! (smích)

Zdroj: Pavel Kortan

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop