Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Elektřina a příjemné pocity. Že vám to v hlavě nejde dohromady? Potěšení díky elektrostimulaci dnes už zažívá čím dál více lidí. Co dříve patřilo jen „drsnějším“ praktikám, si dnes užívají i více vanilkově nastavení lidé. Proč? Protože elektrostimulace může být i velmi šetrným, avšak efektivním zpestřením běžného intimního života. Pojďme se na to společně podívat více do hloubky.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 4. 2024

Mýty vs. realita

Ohledně elektrohrátek existuje mnoho mýtů. Zaprvé jde o velmi odlišný zážitek od pocitu šoku z probíjející zásuvky nebo elektrického plotu. Bohužel, takové věci jsou často jedinou referencí, kterou mnoho lidí má, pokud jde o prožití dotyku elektřiny. Rozdíl od nepříjemné rány je skutečně obrovský. A to především proto, že správná elektrostimulace se provádí zařízeními určenými k použití na lidském těle.

Dalším běžným mýtem je, že elektrohrátky mohou někoho k orgasmu doslova přinutit. Realita se má tak, že k dosažení vrcholu může elektřina určitě přispět, ale nemůže být vyvoláno proti přímé vůli. Tady nám filmy pro dospělé tak trochu lžou. Je pravda, že někteří lidé mohou dosáhnout orgasmu pouze pomocí elektrohrátek, ale většina vyžaduje ještě další stimulaci nebo alespoň musí být elektrostimulace přímou součástí erotické situace. Samozřejmě existují způsoby, jak elektricky stimulovat prostatu u většiny mužů – tak, aby došlo k nechtěné ejakulaci, ale to není považováno za orgasmus.

V neposlední řadě je elektřina mylně přisuzována do repertoáru spíše drsnějších požitkářů a jen málo z těch, kteří holdují spíše romantice a jemné intimitě, vidí v elektřině možnost. Realita se má tak, že správně nastavení partneři mohou právě díky elektrostimulaci dojít k intenzivnějšímu prožitku, a to aniž by měli pocit, že jejich sexuální energie přerostla do jiných mezí. Vše je jen o dostatku informací, citu a empatii.

Kde se tyhle hračky vzaly?

Podobná zařízení existují už desítky let: rané modely e-stimu vycházely z lékařských přístrojů, které používají elektřinu k léčbě bolesti a svalových problémů. V 70. letech se rozmohly i přístroje, které pomocí elektrostimulace slibovaly posílení např. břišních svalů – tj. tvorbu kýžených „buchtiček“.

Nyní je již sexuální elektrohraní v plném proudu. „Hlavním faktorem tohoto rozmachu je posun výrobců k používání nových materiálů: zejména sametově hladkého silikonu místo lesklého kovu,“ říká Jess Wilde, copywriterka and bondage expertka a dodává, že v posledních letech prodej právě tohoto typu hraček pro dospělé výrazně vzrostl. Jen mezi lety 2014 a 2015 to bylo o 70 %.

<Path> Modelka Péťa Nitka: Život trans lidí je strašně těžký, měla jsem štěstí na vzhled i rodinuZdroj: VÍT RAKUŠAN, TWITTER, ČESKÝ ROZHLAS VLTAVA, TALK YOURADIO, PÉŤA NITKA

Porovnání s vibračními hračkami

Důležité je hned na začátku zmínit, že pocit při hře s elektrickou hračkou je zcela odlišný od pocitu s vibrátorem nebo jakoukoli jinou běžnější erotickou pomůckou. Lidský nervový systém funguje pomocí drobných elektrických signálů. Elektrické hračky tak stimulují sítě, které procházejí celým tělem. Toho s jinak fungujícím objektem nedosáhnete.

Tipy redakce

Opatrnosti není nikdy dost

Možná přemýšlíte, jak neudělat chybu, pokud se do elektrosexu pustíte. A to je určitě rozumný přístup. Na co si tedy rozhodně dát pozor?

-          Nepřeskakujte návody a upozornění. Jasně, číst si nějaké brožurky není zrovna sexy záležitost, ale obětujte chvilku svého času a pořádně se seznamte s produktem, který jste si pořídili. Vždy je dobré vědět, co děláte. Přeci jen – jde o elektřinu a intimitu. Obojí je dobré napřed pochopit.

-          Určitě nezkoušejte používat náušnice, piercingy či jiné doplňky jako elektrody. Hračky jsou konstruovány tak, aby fungovaly samy o sobě. Určitě není zapotřebí mít propíchané tělo kovem a vést proud skrze něj. Naopak byste si mohli ublížit.

-          Je vhodné držet se pod úrovní pasu. Hrudník, krk, hlava, to nejsou úplně ideální místa na pouštění ani kontrolované, eroticky laděné elektrické energie.

-          Pozor na zranění, vyrážky a další problémy nejen na kůži. Přestože skrze vaši hračku určitě neběží takový proud, který by jedním dotykem zabil stádo volů, i tak byste si měli dávat pozor. Jestliže jste zranění, máte nějaké kožní problémy či jiné zdravotní patálie, elektrohračky nepoužívejte. Na nezahojené rány či dlouhodobá fyzická trápení nebude elektrostimulace to pravé ořechové. Mohli byste si velmi uškodit.

-          Možná se budete stydět, ale lepší je se chvíli červenat než si ublížit. Takže proberte své možnosti s lékařem. Čekáte miminko? Máte epilepsii? Srdeční potíže? Elektrosex nebude pro vás. Nejste si jistí, jestli je váš stav překážkou elektrické erotické stimulaci? Zjistěte si to předem. Neriskujte své zdraví.

-          Domluvte si s partnerem bezpečné slovo, po jehož vyřčení bez debat a okamžitě ustanou veškeré aktivity. Je potřeba, aby byl partner důvěryhodný a skutečně vaše hranice respektoval. To ostatně platí nejen během elektrostimulace.

-          Poslední bod je spíše pro okrasu, protože doufejme, že to nikoho ani nenapadlo. Ale pojďme si to verbalizovat: Používejte pouze a výhradně produkty k této erotické aktivitě určené. Nepoužívejte jakkoli poškozené elektrohračky a v žádném případě si nevytvářejte podomácku vyrobené verze.

Pět důvodů, proč elektrostimulaci zkusit

1.       Vaše vyvrcholení být intenzivnější.

2.       Můžete se naučit pracovat s hranou bolesti jinak – příjemně.

3.       Skutečně zapojíte nervy celého těla. Celý proces tak může být velmi zajímavým sebeobjevováním.

4.       Vaše spojení s partnerem se může prohloubit jak na úrovni nového zážitku, tak důvěry.

5.       Rozšíříte si repertoár intimních her a možná oživíte svůj milostní život.

UberKinky si myslí, že se rozhodně budete pro ten zážitek chtít vrátit a zažít jej znovu. Už jste zvědaví

Zdroj: estim.com, thedailybeast.com, uberkinky.com, metro.co.uk

Populární
články

Užívání testosteronu ovlivňuje i psychiku
TĚLO & MYSL

„Vidím Bambiho a brečím – Jako by mi bylo znovu 12, všechno je nanic“: I takové mohou být vedlejší účinky užívání testosteronu

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop