Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Elektřina a příjemné pocity. Že vám to v hlavě nejde dohromady? Potěšení díky elektrostimulaci dnes už zažívá čím dál více lidí. Co dříve patřilo jen „drsnějším“ praktikám, si dnes užívají i více vanilkově nastavení lidé. Proč? Protože elektrostimulace může být i velmi šetrným, avšak efektivním zpestřením běžného intimního života. Pojďme se na to společně podívat více do hloubky.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
19. 4. 2024

Mýty vs. realita

Ohledně elektrohrátek existuje mnoho mýtů. Zaprvé jde o velmi odlišný zážitek od pocitu šoku z probíjející zásuvky nebo elektrického plotu. Bohužel, takové věci jsou často jedinou referencí, kterou mnoho lidí má, pokud jde o prožití dotyku elektřiny. Rozdíl od nepříjemné rány je skutečně obrovský. A to především proto, že správná elektrostimulace se provádí zařízeními určenými k použití na lidském těle.

Dalším běžným mýtem je, že elektrohrátky mohou někoho k orgasmu doslova přinutit. Realita se má tak, že k dosažení vrcholu může elektřina určitě přispět, ale nemůže být vyvoláno proti přímé vůli. Tady nám filmy pro dospělé tak trochu lžou. Je pravda, že někteří lidé mohou dosáhnout orgasmu pouze pomocí elektrohrátek, ale většina vyžaduje ještě další stimulaci nebo alespoň musí být elektrostimulace přímou součástí erotické situace. Samozřejmě existují způsoby, jak elektricky stimulovat prostatu u většiny mužů – tak, aby došlo k nechtěné ejakulaci, ale to není považováno za orgasmus.

V neposlední řadě je elektřina mylně přisuzována do repertoáru spíše drsnějších požitkářů a jen málo z těch, kteří holdují spíše romantice a jemné intimitě, vidí v elektřině možnost. Realita se má tak, že správně nastavení partneři mohou právě díky elektrostimulaci dojít k intenzivnějšímu prožitku, a to aniž by měli pocit, že jejich sexuální energie přerostla do jiných mezí. Vše je jen o dostatku informací, citu a empatii.

Kde se tyhle hračky vzaly?

Podobná zařízení existují už desítky let: rané modely e-stimu vycházely z lékařských přístrojů, které používají elektřinu k léčbě bolesti a svalových problémů. V 70. letech se rozmohly i přístroje, které pomocí elektrostimulace slibovaly posílení např. břišních svalů – tj. tvorbu kýžených „buchtiček“.

Nyní je již sexuální elektrohraní v plném proudu. „Hlavním faktorem tohoto rozmachu je posun výrobců k používání nových materiálů: zejména sametově hladkého silikonu místo lesklého kovu,“ říká Jess Wilde, copywriterka and bondage expertka a dodává, že v posledních letech prodej právě tohoto typu hraček pro dospělé výrazně vzrostl. Jen mezi lety 2014 a 2015 to bylo o 70 %.

<Path> Sledování filmů pro dospělé jako kulturní fenomén: Rychlé uspokojení, které nikam nevede a ohrožuje naše psychické zdravíZdroj: Cinematheque.fr, Artsci.wustl.edu, Statista.com, Seznam Zprávy, Trailscarolina, Psychological Medicine, Dignify, The Guardian

Porovnání s vibračními hračkami

Důležité je hned na začátku zmínit, že pocit při hře s elektrickou hračkou je zcela odlišný od pocitu s vibrátorem nebo jakoukoli jinou běžnější erotickou pomůckou. Lidský nervový systém funguje pomocí drobných elektrických signálů. Elektrické hračky tak stimulují sítě, které procházejí celým tělem. Toho s jinak fungujícím objektem nedosáhnete.

Tipy redakce

Opatrnosti není nikdy dost

Možná přemýšlíte, jak neudělat chybu, pokud se do elektrosexu pustíte. A to je určitě rozumný přístup. Na co si tedy rozhodně dát pozor?

-          Nepřeskakujte návody a upozornění. Jasně, číst si nějaké brožurky není zrovna sexy záležitost, ale obětujte chvilku svého času a pořádně se seznamte s produktem, který jste si pořídili. Vždy je dobré vědět, co děláte. Přeci jen – jde o elektřinu a intimitu. Obojí je dobré napřed pochopit.

-          Určitě nezkoušejte používat náušnice, piercingy či jiné doplňky jako elektrody. Hračky jsou konstruovány tak, aby fungovaly samy o sobě. Určitě není zapotřebí mít propíchané tělo kovem a vést proud skrze něj. Naopak byste si mohli ublížit.

-          Je vhodné držet se pod úrovní pasu. Hrudník, krk, hlava, to nejsou úplně ideální místa na pouštění ani kontrolované, eroticky laděné elektrické energie.

-          Pozor na zranění, vyrážky a další problémy nejen na kůži. Přestože skrze vaši hračku určitě neběží takový proud, který by jedním dotykem zabil stádo volů, i tak byste si měli dávat pozor. Jestliže jste zranění, máte nějaké kožní problémy či jiné zdravotní patálie, elektrohračky nepoužívejte. Na nezahojené rány či dlouhodobá fyzická trápení nebude elektrostimulace to pravé ořechové. Mohli byste si velmi uškodit.

-          Možná se budete stydět, ale lepší je se chvíli červenat než si ublížit. Takže proberte své možnosti s lékařem. Čekáte miminko? Máte epilepsii? Srdeční potíže? Elektrosex nebude pro vás. Nejste si jistí, jestli je váš stav překážkou elektrické erotické stimulaci? Zjistěte si to předem. Neriskujte své zdraví.

-          Domluvte si s partnerem bezpečné slovo, po jehož vyřčení bez debat a okamžitě ustanou veškeré aktivity. Je potřeba, aby byl partner důvěryhodný a skutečně vaše hranice respektoval. To ostatně platí nejen během elektrostimulace.

-          Poslední bod je spíše pro okrasu, protože doufejme, že to nikoho ani nenapadlo. Ale pojďme si to verbalizovat: Používejte pouze a výhradně produkty k této erotické aktivitě určené. Nepoužívejte jakkoli poškozené elektrohračky a v žádném případě si nevytvářejte podomácku vyrobené verze.

Pět důvodů, proč elektrostimulaci zkusit

1.       Vaše vyvrcholení být intenzivnější.

2.       Můžete se naučit pracovat s hranou bolesti jinak – příjemně.

3.       Skutečně zapojíte nervy celého těla. Celý proces tak může být velmi zajímavým sebeobjevováním.

4.       Vaše spojení s partnerem se může prohloubit jak na úrovni nového zážitku, tak důvěry.

5.       Rozšíříte si repertoár intimních her a možná oživíte svůj milostní život.

UberKinky si myslí, že se rozhodně budete pro ten zážitek chtít vrátit a zažít jej znovu. Už jste zvědaví

Zdroj: estim.com, thedailybeast.com, uberkinky.com, metro.co.uk

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce

E-Shop