Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Chuť ejakulátu je téma, které trápí nejednu ženu a nejednoho muže. Pokud si totiž rádi užíváte hrátky ústy, ale závěr vám pokazí nepříjemná pachuť, je to minimálně mrzuté. A je přitom celkem jedno, na které straně, ehm, barikády, se v ten moment nacházíte. Mnoho lidí si proto láme hlavu s tím, co má na chuť semene vliv. Kromě lékařských informací máme k dispozici také postřehy těch, kdo mají s různými experimenty řadu zkušeností.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
19. 4. 2024

Jak chutná ejakulát? Zkuste ho a uvidíte. Odpověď je jednoduchá, přesto tenhle „výzkum“ mnozí odmítají udělat. Zejména heterosexuální muži, dovolíme si tipovat. Vědět, jak chutnáte a zda chutnáte dobře, je přitom velmi užitečná informace. Pokud je to s vaším šmakem na štíru, máte možnost zkusit ho změnit, pokud chutnáte jako mana nebeská, budete sebevědomější v peřinách.

Pokud sami sebe odmítáte ochutnat, máte dvě možnosti – prostě se spolehnout na obecný popis a kroky pro zlepšení chuti podniknout preventivně, nebo se můžete zeptat toho, kdo má s chutí vašeho ejakulátu zkušenosti. To druhé má výhodu v tom, že tak můžete přijít i na důležité zdravotní skutečnosti. Pokud ovšem chcete své sperma vylepšit trvale, nezbyde vám stejně nic jiného než upravit svou celkovou životosprávu a svůj jídelníček. V zásadě totiž platí, že ven jde to, co jde dovnitř.

Živočišné aroma

Vzhledem k tomu, jak zásadní vliv má na chuť semene strava a životní styl, je prakticky nemožné popsat jeho univerzální chuť. V chuti ejakulátu se míchají slanost, nasládlost, hořkost a taky živočišné aroma s nádechem pižma. Jeho textura je typicky lepkavá a kluzká. Obrovský vliv na ni ale má pitný režim, může se proto pohybovat od velmi řídké stékavé až po poměrně hustou ulpívavou. Čím méně sperma obsahuje vody, tím je jeho chuť a vůně koncentrovanější.

Protože spermie preferují zásadité prostředí, není sperma kyselé. Jeho pH se pohybuje mezi 7,2 až 8,0, což se projevuje na pachu připomínajícím čpavek nebo chlor – ovšem ve velmi jemné verzi. Za typický pach pak můžou také organické sloučeniny zvané aminy.

Vzhledem k relativně vysokému obsahu fruktózy může mít semeno mírně sladkou chuť, jeho zásaditost ho ale zároveň dělá slaným nebo hořkým, případně může chutnat jako kombinace toho všeho.

Vliv stravy a zlozvyků

Stejně jako na celkový pach těla má i na aroma semene velký vliv jídlo a pití. Tedy nejspíš. Dává totiž smysl, aby to, co má vliv na chuť a pach potu, slin nebo mateřského mléka, mělo vliv i na chuť mužské šťávy. Bohaté vědecké podklady k tomu ale bohužel neexistují.

Zatímco některá jídla platí za „vylepšováky“ mužské chuti, jiné potraviny ji zase kazí. Tedy pokud hořkost, čpavost a slanost nepovažujete za lahodnou chuť. Mezi věci, které mají negativní vliv, patří:

 • cibule a česnek
 • maso
 • mléko a mléčné výrobky
 • káva
 • chřest
 • zelí, listová zelenina, květák, brokolice
 • alkohol

A pak jsou tu také potraviny, které mají chuť semene vylepšovat. Neznamená to ale nutně, že sperma po nich bude chutnat sladčeji. Spíš se v něm neobjeví tolik čpavých tónů a bude jemnější. Patří sem:

 • celer a petržel (řapíky a nať, ale fungovat bude nejspíš i kořen)
 • zelený ječmen (doplněk stravy)
 • skořice, muškát
 • pomeranče, papája, ananas

Kromě jídelníčku ovšem hrají roli i další látky, které dostanete do těla. Zejména ty návykové. Negativní vliv na chuť mají mít drogy a také kouření. To se navíc podepisuje i na plodnosti – zhoršuje pohyblivost, počet a kvalitu spermií.

<Path> Co nám chce umělec Roger Hiorns říci holými penisy, tekoucím spermatem a rozmělněným mozkem krávy? Překvapivě mnoho! Čerstvá RECENZE výstavy v Rudolfinu UVNITŘ!Zdroj:

Pachuť nemoci

Dalším faktorem, který může poznamenat chuť a vůni ejakulátu, jsou různé nemoci. Projevit se mohou „zkaženou“ chutí a pachem rybiny. Patří sem především záněty močových cest a močového měchýře a také pohlavně přenosné nemoci jako chlamydie, kapavka nebo trichomoniáza způsobená prvokem bičenkou poševní. Ačkoliv muži s touto nemocí většinou nemají žádné příznaky, může se projevit bolestí při močení a ejakulaci, výtokem a právě také nepříjemnou chutí.

Existuje ale také studie, podle které může mít na chuť semene vliv i diabetes. Sperma pacientů s cukrovkou může chutnat a vonět sladčeji.

Roli při chutnání ejakulátu ovšem hraje také zdravotní stav příjemce. Je-li nemocný ten, v jehož ústech se semeno ocitne, může mu to zkreslit vnímání chuti. Vliv mají respirační onemocnění, zánět středního ucha, problémy se zuby, dásněmi a infekce v dutině ústní, některé léky a ozařování při léčbě rakoviny a také neurologické problémy.

Král ananas

Jak už jsme řekli, mnoho vědeckých výzkumů na chuť semene neexistuje. Rozhodně ale existují zkušenosti ostatních lidí. Když přijde na to, čím vylepšit chuť spermatu, je nejčastější radou ananas. Zdá se, že toto ovoce platí za skutečného krále lahodných výronů. Nebo aspoň o něco lepších výronů.

Zdroj: Giphy

„Můj přítel mě jednou požádal, abych mu za tímto účelem koupila plechovky ananasové šťávy a zavařeného ananasu. Myslela jsem si, že si dělá legraci, ale ukázalo se, že je to jedna z výhod tohoto ovoce, opravdu je pak [sperma] mnohem chutnější,“ dělí se o svou zkušenost s ananasem uživatelka Quory Bonnie.

Podobnou zkušenost popisuje také Kenneth, ananas vyzkoušel ovšem sám na sobě. „Moje sperma mělo pach Sava. Začal jsem si hlídat dostatečný pitný režim a každou druhou noc jsem v práci snědl plechovku ananasu a ten pach se po asi týdnu vytratil. Slyšel jsem, že fungují i broskve.“

Tipy redakce

Kromě ananasu se mezi radami zkušených „ochutnavačů“ objevuje velké množství vody, další aromatické ovoce, skořice, kardamom, máta a také čokoláda. Ruku v ruce s nimi pak lidé doporučují vyhnout se zapovězeným potravinám, které jsme zmínili výše. Největší pravdou ovšem je, že patřičné změny musí být dlouhodobé a ne vždy je lehké to dodržet. „Změnit chuť mužského spermatu je hodně těžké. Změny v jídelníčku musí být dlouhodobé a většina chlapů to nedokáže nebo nechce dodržet. S chutí semene se musíte smířit,“ píše jistá Eiko.

Zdroj: verywellhealth.com, halthline.com, quora.com, ncbi.nlm.nih.gov, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, medicalnewstoday.com

Populární
články

Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Podle učitelky žákovské kolektivy odlišnosti zvládají zpracovat
LIDÉ

„Místo výuky dětí o homosexualitě a trans lidech je učme o sexu,“ vyzývá učitelka a přidává i překvapivé zkušenosti s trans žáky

Autor: Mirka Dobešová
Průzkumy opakovaně potvrzují, že manželství je tím nejdůležitějším pro pocit štěstí
LIDÉ

Peníze štěstí nezaručí. Receptem na spokojený život je manželství, potvrzují výzkumy

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Téměř polovina lidí z generace Z uvádí, že se necítí být plně heterosexuální. Co to v budoucnu přinese?
AKTUALITY

Téměř polovina lidí ve věku 18 až 24 let není „zcela heterosexuální“, ukazuje nový průzkum

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop