„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Když přijde na milostné hrátky, existuje spoustu lidí, kteří si potrpí na něco, ehm, speciálního. A rozhodně ne všichni se svými intimními slabostmi veřejně chlubí, takže ostatní mnohdy ani netuší, co se komu opravdu líbí. Pak ale existují také úchylky, které o ostatních nevíme, protože vůbec nevíme, že takové úchylky existují. Jako třeba ta, kterou mají údajně „miliony žen“, ale většina mužů o ní nemá ani zdání.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
18. 4. 2024

Že muži mnohdy nerozumí ženám, víme všichni. A víme taky, že jim mnohdy nerozumí ani v posteli. Je to škoda, zejména když jde třeba o dlouhodobé partnery a k větší spokojenosti by stačilo trochu komunikace. Už jen proto, že když „to“ děláte s někým opačného pohlaví, prostě nemáte takové znalosti o tom, jak funguje jejich tělo nebo sexualita, jako když do postle vlezete s pohlavím, které znáte z první ruky.

Někdy ovšem není nedostatečná komunikace otázkou jen jednotlivých párů, ale jde o komplexnější fenomén. Třeba jako v případě sexuální úchylky, kterou mají podle Jany Hocking miliony žen, ale jejich muži o tom nevědí. Proč? Protože jim to prostě neřekly. A proč jim to neřekly? Možná proto, že se stydí, možná ale taky proto, že je nenapadlo, že jde o specifickou libůstku. Obecně o ní totiž ví málo lidí.

Řeč je o úchylce na chválu. Ten, kdo má „praise kink“, jak se tahle záležitost anglicky jmenuje, zažívá mimořádné vzrušení a uspokojení z toho, když ho někdo slovně chválí, lichotí mu a vůbec ho obdařuje komplimenty.

„Přiznat si to je příšerně sebestředné, trochu narcistické a nejspíš taky trochu bezostyšné… Ale jmenuje se to ‚praise kink‘ a na TikToku to má neuvěřitelných 60 milionů zhlédnutí, takže očividně nejsem sama, kdo si na to potrpí,“ píše datová novinářka Hocking pro Daily Mail.

„Chválící úchylka zahrnuje lidi, které vzrušuje, když slyší, že jim někdo říká, jak jsou úžasní (zejména v ložnici). Takže pokud jako já začnete divočit, když vám váš chlap říká ‚hodná holka‘, zatímco to děláte v posteli, vítejte, jste součástí kmene ‚praise kink‘.“

Chvála s přesahem

Možná si teď řeknete, že to není žádná speciální úchylka, protože přece všichni mají rádi, když je někdo chválí. Ano, to je pravda. Pochvalu máme většinou rádi všichni (i když někdy záleží třeba také na kontextu) a stejně tak i úchylka na pochvaly existuje u lidí různě rozvinutá.

Zásadní rozdíl je ovšem v tom, že ti, kdo mají tuto úchylku, nemají pochvaly jen normálně rádi, ale zažívají při nich opravdu vzrušení. Šimrání v podbřišku, mráz po zádech, takový ten podivně lehký pocit, když se střetnete s někým, kdo vás dostává na kolena. Pokud se navíc můžete rozpustit i z představy, že vám řekne, jak moc vám to na těch kolenou sluší, je poměrně jasné, že ‚praise kink‘ patří mezi vaše slabosti.

<Path> Pornifikace kultury aneb Když se extrém stane normou a sex a lidské tělo zbožímZdroj:

„Rozdíl mezi úchylkou na chválu a prostě jen obrovskou oblibou komplimentů je ve vaší vnitřní reakci,“ vysvětluje expertka na intimitu Natasha Ivanovic. „Pro většinu lidí jsou komplimenty od partnera povzbuzující. Ne všichni při nich ale zažívají silnou sexuální odezvu. Pokud vás partnerovo chválení vzrušuje, je to víc než jen užívání si lichotek.“

Dalším aspektem úchylky na chválu je taky fakt, že komplimenty, zejména správně formulované, mohou vyvolávat pocit určitého zahanbení a ponížení. A tahle dynamika nadřazenosti a podřízenosti může být také dalším aspektem, který je pro lidi sexy.

Není navíc nijak nezvyklé, že se u někoho úchylek objevuje víc. Klidně je tak možný třeba scénář, kde si někdo užije spoutaný výprask bičíkem, a když ho za to pak jeho „pán“ ještě smyslně pochválí, otevřou se stavidla maximální rozkoše.

Zdroj: Giphy

Fráze slasti

Máte podezření, že vaše partnerka nebo váš partner patří mezi ty, kdo mají tuhle úchylku, a chcete vyzkoušet, jak moc jim můžete chválou udělat dobře? Tady je několik frází, které můžete podle Hocking použít:

  • Hodná holka / hodný kluk
  • Jde ti to skvěle
  • Máš nádherné tělo
  • Miluju tvoje prsa
  • Máš ten nejhezčí úsměv
  • Vždycky se oblečeš tak, že mě to vzrušuje
  • Šílím ze tvých lýtek
  • Miluju, jak mi… (sexuální aktivita)

Bez důtek a bez souhlasu

Obrovskou výhodou úchylky na pochvalu je fakt, že k tomu nic nepotřebujete. Obejdete se bez speciálních znalostí, zkušeností, studia lidské anatomie i bez výletů do sexshopu, železářství nebo chovatelských potřeb. Prostě vám stačí možná trochu odvahy a chuť experimentovat.

Navíc na rozdíl od mnohých jiných praktik ze světa sexuálních libůstek nepotřebujete žádný speciální souhlas. Prostě svou partnerku a partnera pochválit je totiž jiné, než je přetáhnout důtkami po zadku nebo přivázat ke sloupku postele. Důraz ovšem patří na to, že to platí u lidí, kteří jsou vašimi partnery a máte s nimi takovou formu vztahu. Zavolat na někoho na ulici „To jsou prsíčka! Nechceš mi ukázat, jak šikovná jsi holka?“ nepřichází v úvahu. Je to obtěžování.

Tipy redakce

Samozřejmě ale nepřichází v úvahu ani to, abyste v chválení pokračovali, pokud si to druhý nepřeje. Nebo pokud si to nepřeje třeba za určitých podmínek. Když vám milenka řekne, abyste ji nenazývali ‚hodná holka‘, když jste na veřejnosti nebo mezi přáteli, je třeba to respektovat. Pokud ale zatím nemáte jasno v tom, jestli je u vaší partnerky nebo partnera tenhle typ slabosti přítomný, můžete pomocí dobře použitých komplimentů začít situaci prozkoumávat.

Zdroj: dailymail.co.uk, glamour.com, mashable.com

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Zážitek z porna může být natolik intenzivní, že ho můžeme začít vnímat jako realitu a být zklamaní z toho, že to pak ve skutečnosti funguje úplně jinak
TĚLO & MYSL

Přestaňte si ničit sebevědomí i tělo na základě toho, co vidíte v pornu. Jeho obsah slouží čistě pro zábavu, není to vzdělávací dokument

Autor: Redakce
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko

E-Shop