Budoucnost sexu je bez doteků i intimity. Technolog vyvíjí s pomocí AI chytré sexuální hračky, jež lze ovládat vlastní myslí
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Budoucnost sexu je bez doteků i intimity. Technolog vyvíjí s pomocí AI chytré sexuální hračky, jež lze ovládat vlastní myslí

Umělá inteligence (AI) v posledních měsících doslova udivuje celý svět svými schopnostmi. Až by se mohlo zdát, že dovednosti vlastní lidem brzy vůbec nebudou třeba. Vše dokáže umělá inteligence. Technologický pokrok jde přitom stále kupředu a vedle toho, že AI dokáže tvořit fotografie či filmy, zdá se, že lidé by brzy (za jejího přičinění) mohli začít dění okolo sebe ovládat svou myslí. Tedy, abychom byli konkrétní – jeden z futuristických vynálezců pracuje na vývoji speciálního zařízení k sexuálnímu uspokojení, které by lidé měli dokázat ovládat jen svými myšlenkami…
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
7. 3. 2024

Vynálezce s nekonvenčními zájmy…

V polovině loňského roku získal Brian Sloan, vynálezce, který se specializuje na využití technologií v oblasti lidského uspokojení, unikátní patent. Patent na „ovládání zařízení pro sexuální stimulaci pomocí elektroencefalografie“. Ve svém projektu na desítkách stran „doktor Frankenstein mechanických erotických hraček“ – jak se sám tituluje – popisuje, jak by člověk mohl využít své myšlenky k tomu, aby jen svou myslí pohnul sexuální hračkou (mimochodem, také vám v této souvislosti na mysli vytanula klasická spiristická tabule?).

Že by Sloan se svým futuristickým vynálezem mohl uspět, naznačují i jeho „profesní zkušenosti“. Je totiž mj. vynálezcem přístroje označovaného jako Autoblow (co asi tak může umět, si domyslete sami), na jehož vývoj se mu podařilo získat finanční prostředky prostřednictvím crowdfundingu (mimochodem byl – a je – to stále hit). Sloan má každopádně hodně zajímavé zájmy. Kromě poměrně nekonvenčního stroje simulujícího orální sex je mj. autorem seriozní vědecké studie strojového učení v mechanice orálního sexu, takže v podstatě neexistuje moc oblastí, které by již (v rovině sexuální) neprobádal. Tedy, kromě té týkající se právě lidské mysli.

Mějte své uspokojení pevně… ve vlastní mysli

Pohybování věcmi pomocí myšlenek, to je skutečně téma, které si nejspíš většina z nás spojí s (nepříliš věrohodným) světem nadpřirozena. Ovšem Sloanova představivost žádné hranice nezná, a to ani v rovině technologické. Vynálezce již tedy sestavil výzkumnou skupinu a pracuje na vývoji prototypu, který by vlastně jeho původní Autoblow povýšil na mozkem ovládané zařízení. Může se to zdát zcela absurdní, a to i vzhledem k tomu, že do projektu jsou pravděpodobně zapojeni poměrně schopní a ve světě vědy solidně etablovaní neurovědci, kteří však v souvislosti s tímto nonkonformním projektem nechtějí být jmenováni kvůli „potenciálním negativním dopadům na kariéru vzhledem k sexuální povaze zakázky“.

Tipy redakce

A zdá se, že vývoj nové „hračky“ pokračuje překvapivě… uspokojivě. Již zahrnul shromažďování dat z mozkových vln jednotlivců, tedy toho, co mozek dělá, když přemýšlí o pohybech paží a nohou. A jelikož každý člověk je jiný, musely být vytvořeny takové tréninkové algoritmy, aby každý jednotlivý Autoblow reagoval individuálně na každého jednotlivého uživatele a dokázal se také dle myšlenek sepnout, zrychlit, zpomalit. A světě, div se, během prvních tří měsíců výzkumu se týmu údajně podařilo onou „hračkou“ pomocí mysli opravdu pohnout.

Sólo uspokojení jako norma?

I když vše zatím stojí a padá na využití náhlavních souprav EEG, které nejsou minimálně nyní zrovna pohodlné a ani levné, což obecně v dalším rozvoji a rozšíření převratného vynálezu stojí v cestě, Sloan je rozhodně optimistou. „Stejně jako v případě všech dalších technologií, i ceny těchto náhlavních souprav budou klesat. Mohly by se stát také implantovatelnými podobně jako Neuralink – což by de facto eliminovalo jejich potřebu a otevřelo obrovský trh pro sexuální využití,“ shrnul.

I když sexuální hračky ovládané myslí pravděpodobně minimálně v dohledné době na trh nezamíří (a to z již zmíněných důvodů), neurovědci, kteří se do Sloanova projektu zapojili, zároveň tvrdí, že rozhraní mozek-počítač bude běžnou realitou dřív, než se nadějeme. „Přibližujeme se k tomu pravděpodobně rychleji, než by lidé čekali. S komerčními zařízeními pro neuroimaging, která jsou externí a cenově dostupnější, je pak i ovládání sexuálních hraček myslí proveditelné,“ objasnil tak jeden z nich.

<Path> Ájurvédský sex káže rovnováhu, některá pravidla ale západní milovníky překvapí. Milujte se z lásky, najedení a nikdy ne ústyZdroj: kripalu.org, lybrate.com, health.clevelandclinic.org, kondice.cz

Na druhou stranu – i když dosavadní verze Autoblow zaznamenala poměrně velký úspěch a zařízení se prodalo již téměř půl milionu kusů, otázkou je, zda by ze sexuálních interakcí měl být lidský aspekt skutečně plně odstraněn. Přece jen – sex je o spojení a dotecích. Jiní ale zase tvrdí, že různé typy strojů, a to včetně těch sexuálních, jsou skvělým řešením pro ty, co žádný protějšek nemají – nemluvě o tom, že v budoucnu by lidé mohli být stroji nahrazeni při řadě různých aktivit. Proč by tedy sex měl být výjimkou?

Zdroj: vice.com, autoblow.com, interestingengineering.com, slate.com

Populární
články

E-Shop