Zlomenina penisu bolí jako čert, žádné sexuální zranění ale není procházka růžovým sadem. Která jsou ta nejčastější a co s nimi dělat?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Zlomenina penisu bolí jako čert, žádné sexuální zranění ale není procházka růžovým sadem. Která jsou ta nejčastější a co s nimi dělat?

Nejen zkažené žhavé chvilky, ale hlavně ohrožení zdraví představují zranění, ke kterým může dojít během sexu. Některá zvládnete ošetřit sami, jiná se ale bez lékařské pomoci neobejdou. Prakticky všem navíc můžete předejít.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
4. 1. 2024

Člověk není nerozbitný, a tak se občas stane, že hranici tělesných možností překročíme a zraníme se. A stát se to může i při sexu. Tím nejmenším, co se vám může přihodit, je konec erotického momentu, pobavení nad vlastní nešikovností a pár dní bolavých následků. Někdy situace ale vyžaduje okamžité jednání a rychlý přesun do rukou profesionála.

Hodí se proto umět zachovat chladnou hlavu, k čemuž vám pomůže znát možná zranění předem. A jelikož je nám jasné, že jste v posteli (a nejen v ní) nezkrotní draci, přidáváme i pár nepříjemností, které zranění per se nejsou, ale rozhodně chcete vědět, jak si s nimi poradit.

Vaginální trhliny

Když to při sexu málo klouže, může během penetrace dojít k drobným či větším poraněním citlivé měkké tkáně vagíny, případně také poševního vchodu. Tření mezi penisem a vagínou je pak totiž příliš velké a na orgánu se vytvoří drobné trhlinky, odřeniny apod. Někdy si jich žena ani nemusí všimnout, jindy jsou výrazně bolestivější a mohou také krvácet. Podle závažnosti, kterou posoudí nejlépe dotyčná sama podle toho, jak moc ji genitálie bolí, je třeba zajít k lékaři.

Nejlepším řešením je ale takovému problému předejít. Jelikož vzniká z nedostatečné vlhkosti, je před penetrací potřeba sexuální předehra. V případě nedostatečné vlastní lubrikace si pak stačí vypomoct lubrikačním gelem.

Anální trhliny

I zadek je místo, které lze libě penetrovat. Na rozdíl od vagíny ovšem není schopné vlastní přirozené lubrikace. Navíc je jeho tkáň citlivější, protože není původně zamýšlena pro intenzivní dvousměrný provoz, ke zraněním způsobeným přílišným třením tak může dojít snadněji. Jelikož je navíc zadek vzhledem k jeho primární funkci následně opakovaně vystavován dalšímu stresu, napínání a nečistotám, jsou tato zranění horší na hojení.

Drobné trhlinky se zvládnou zahojit samy, určitě jim ale pomůžete, když nebudete mít příliš tuhou stolici. Takže ihned nasaďte dostatek vlákniny, např. v podobě psyllia. Pečlivá hygiena po vykonání potřeby je také důležitá, abyste předešli zánětům. S hojením pak pomůžou přípravky z lékárny. Nejste-li si mírou poškození jistí nebo pokud místo silně krvácí či problémy trvají více dní, vyhledejte rozhodně lékaře.

A prevence? Dostatečná lubrikace (opravdu gelem nešetřete) a také důkladná příprava před zasunutím. Promasírování a uvolnění prsty, hračkou nebo třeba jazykem rozhodně pomáhá. Zejména, pokud si hodláte troufat na penetraci něčím větším.

Natržená uzdička

Mezi muži je natržená uzdička jedním z nejčastějších sexuálních zranění vůbec. Uzdička je ten kousek kůže, který spojuje předkožku a kůži na penisu s vrcholem žaludu a při erekci se napíná na jeho spodní straně. K natržení nejčastěji dochází opět vlivem vysokého tření při sexu „na sucho“. A je celkem jedno, jestli se penis zasouvá do pochvy nebo do zadku. O něco náchylnější jsou však muži, kteří mají uzdičku krátkou.

<Path> Zabiják vztahů? Orgasmová propast – problém, který se týká nejen žen, ale i mužůZdroj: thecut.com, womensrepublic.net, uk.askmen.com, menshealth.com

Zranění typicky doprovází bolest a někdy intenzivní krvácení, neboť pánský orgán je intenzivně prokrven. Je-li natržení opravdu minimální, může se přijatelným způsobem zahojit i samo, lepší je ale nic neriskovat a vyhledat doktora. Dané místo je totiž při erekci a sexu hodně namáháno a případné špatně vytvořené jizvy mohou uzdičku ještě více zkrátit. Lékaři k vyřešení situace většinou stačí drobný chirurgický zákrok.

Poranění poševní klenby

Tato nepříjemnost se týká opět žen, zejména těch, které mají sex s hodně vybavenými a případně bezohlednými muži. Velký úd je totiž sice hezký, ale nebezpečný a při neopatrné penetraci může ženu poranit. Je-li partnerka vzhledem k velikosti muže na nějaké to pobolívání při sexu zvyklá, možná mu nebude věnovat pozornost. Někdy je ovšem situace vážnější než jen dočasné pohmoždění a může skončit třeba i zánětem vnitřních rodidel či pobřišnice, který je nebezpečný. Trvalá bolest po sexu by tak měla skončit opět u doktora.

Prevencí je v tomto případě opatrnost, pomalý postup (nebo spíš vstup) a taky předání kontroly ženě. Vždy totiž platí, že průběh penetrace řídí osoba penetrovaná.

Spáleniny a odřeniny

Během sexuálních hrátek nemusí dojít ovšem jen k poranění genitálií samotných. Podle toho, jak moc a kde divočíte, si „zvládnete“ přivodit i další nepříjemnosti. Typické jsou různé odřeniny nebo spáleniny způsobené třením. Například o koberec, čalounění postele, autosedaček nebo jiných hrubých či drsných textilních povrchů. Spáleninu způsobenou třením si ale můžete přivodit třeba i smýknutím po naleštěné kapotě auta.

Ošetření v tomto případě ale zvládnete sami, většinou jde totiž o malé lokální bolístky. Postižené místo umyjte vlažnou vodou, zbavte případného prachu a jiných nečistot a vydezinfikujte. Odřeninu pak nechte trochu oschnout na vzduchu a případně ochraňte náplastí nebo obvazem.

Tipy redakce

Zaseknutá „cizí tělesa“

Hodně sexu spočívá v tom, že něco do někoho zasouváte. A pokud to něco není součástí vašeho těla, může to občas v tom někom uváznout. Nejčastěji jde o erotické hračky nebo jiné předměty, které si lidé vsunuli do vagíny či zadku, aby si způsobili rozkoš. Nebo to taky může být kondom, který sklouzl z penisu nebo hračky. V každém případě je třeba věc z útrob dostat ven.

Krok jedna je zachovat klid. V případě vagíny je vhodné chvíli počkat, až opadne vzrušení, tkáň se vrátí do původní nevzrušené podoby a je lehčí dovnitř sáhnout. Zalovte prsty a zkuste předmět vytáhnout. Když se to podaří, gratulujeme, když ne, šupejte za doktorem. Nebo možná doktora zavolejte k sobě (tím myslíme sanitku), je-li věc velká nebo pokud působí bolest při pohybu.

Stejná věc se může stát i v případě anální penetrace. Zde je ale nevýhoda v tom, že střeva pokračují dál do těla a zaseknutá věc může cestovat. Pokud předmět nejde ven, musíte urychleně za doktorem, aby ho vytáhnul. Vykašlete se proto na stud nebo pocit trapnosti, nebudete první ani poslední. Lékaři mají navíc zkušenosti i s vytahováním kuriozních předmětů.

Zdroj: Giphy

Zlomenina penisu

Kost v něm sice žádná není, přesto se může penis zlomit. Nebo spíš puknout. Zlomenina penisu je situace, kdy se ztopořený úd ohne přes únosnou míru, což způsobí prasknutí vazivového obalu některého z topořivých těles uvnitř. Někdy je toto zranění dokonce provázeno slyšitelným lupnutím či prasknutím.

Muž zlomený penis pozná okamžitě. Doprovází ho prudká bolest, okamžitě opadající erekce a následné otékání a tvorba modřiny kvůli krvi proudící do podkoží. Řešením je jedině okamžité (!) vyhledání lékaře a chirurgický zákrok. Neváhejte si proto zavolat sanitku. A než dorazí, postižené místo chlaďte. Pokud necháte penis bez odborné pomoci, dojde k nesprávnému zhojení, zjizvení a výsledkem může být křivý úd, špatná erekce nebo dokonce neschopnost ztopoření vůbec dosáhnout. A to byste vy ani mi nechtěli.

Chcete-li zlomenému penisu předejít, vyhněte se prudkému sexu a polohám v nichž nemáte penis pod kontrolou. Patří sem především různé varianty polohy „na koníčka“, kdy penetrovaný partner nebo partnerka na úd nasedá. Stačí špatný pohyb a váha jdoucí pod nevhodným úhlem a zranění je na světě.

Zdroj: mayoclinic.org, lui.cz, womenshealthmag.com, novinky.cz,

Populární
články

E-Shop