Tenisky s překvapením aneb fetiš jako každodenní móda gayů: „V bezpečí“ nejsou obleky ani teplákovky
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Tenisky s překvapením aneb fetiš jako každodenní móda gayů: „V bezpečí“ nejsou obleky ani teplákovky

Co si představíte, když se řekne fetiš? Biče, kukly, latex, řetězy a temné podzemí plné nářku a vzdychání? A co třeba kluka ve značkových teniskách, který jede do práce a v podbřišku má hravě zlobivý pocit, protože okolí ani netuší, jak moc ho jeho boty berou? Anebo právě proto, že to správné okolí tuší, jak moc ho berou. Vítejte ve světě fetiše, který se stal denní módou.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
2. 1. 2024

Pro spoustu lidí je fetiš něco, co patří za zavřené dveře ložnic, do soukromí, do tmy anebo do klubu pro uzavřenou úzkou společnost. To je jedna možnost. Pak je tu ale druhá, mnohem veřejnější. Z fetiše, nebo řekněme spíš slabosti pro nějaký předmět či materiál, se může stát životní styl.

Hranice mezi sexuální fantazií a módou je totiž mnohem tenčí, než by se mohlo zdát. Ba vlastně ani neexistuje. Protože to, co je pro jednoho obyčejný nezajímavý kus oděvu, je pro druhé předmět s erotickým potenciálem. Sexuální atraktivita se totiž zdaleka netýká jen latexu a kukel. I když i ty už nějakou dobu prosakují na přehlídková mola. A ačkoliv jsem si jistý, že se fetišová móda netýká jenom kluků, co mají rádi další kluky, budu psát o nich. Protože moje parketa jsou právě oni.

Nejen chodidlo lze strčit do boty

Fetišem nebo předmětem se sexuálním nábojem se může stát prakticky cokoliv. Již zmíněný latex, školní pravítko, policejní pouta a samozřejmě také oblečení. Jakékoliv. Takže zatímco někdo si představí něco prototypově „úchylného“, jiní mají tu výhodu, že je, ehm, baví třeba obyčejné tenisky. Nebo neobyčejné tenisky. Nezřídka totiž platí, že čím jsou boty značkovější a slavnější, tím jsou také lákavější. Pro všechny jejich milovníky.

Nepřestává mě překvapovat, kolik kluků si potrpí na sportovní obuv, a to nejen proto, že je to praktická věc. Na sociálních sítích není problém najít videa a fotky mužů, jak si užívají své nové, nebo i naprosto nenové boty. Někdo k nim čichá, někdo je rád špiní a někoho vzrušuje, když může novostí se skvoucí teniskou masturbovat. Jen je pak důležité si ráno botky nepoplést, abyste si omylem neobuli ty, v nichž zůstalo třeba nějaké překvapení.

Ruku v ruce s teniskami pak jdou samozřejmě také ponožky. Nejen proto, že jsou až klišoidně proslavené tím, jak prakticky jdou použít k tomu, aby masturbace neskončila ulepenou celou postelí. Kde přesně se sexuální náboj tenisek a ponožek vzal, nevím. Vůbec by mě ale nepřekvapilo, kdyby v tom roli hrála intimita spojená s tak osobním kusem oblečení nebo maskulinní a tělesná atmosféra sportovního prostředí.

Z oblasti sportu lze vůbec jmenovat spoustu dalších oděvů, které mohou být fetišem, a přitom se nosí i v běžném životě: běžecké kraťasy, lycra, dresy nebo třeba teplákové soupravy jsou jen příklady prakticky nekonečného repertoáru možností.

<Path> Muži milují trend #mandora. Hranice mezi dámskými a pánskými šperky postupně mizí, proto muži ztrácejí zábrany a jsou častěji sami sebouZdroj:

Neslušné věci se slušným oblečením

Jak už jsem řekl, potenciál pro sprosté využití a vyžití má každý kus oděvu, takže by vás nemělo překvapit ani to, že někdo je ujetý třeba na košile, kravaty nebo obleky. Atmosféra moci, svět peněz, úspěchu a samozřejmě mužů dělají z formálního pánského oblečení opět předmět, v němž se spojuje hodně věcí, které jsou pro některé gaye velmi atraktivní. Oblek nebo kravatu si navíc také můžete obléct i během normálního dne, aniž by to vypadalo příliš podezřele. V soukromí se pak v takovém oděvu dají dělat ovšem mnohem neslušnější věci. A nezřídka kdy končí tím, že oblek musí do čistírny.

Vím, že víš

Je ale to, o čem píšu, vůbec opravdový fetiš? V mnoha případech nejspíš ne, budeme-li fetiš chápat opravdu jako předmět, chování nebo část těla, která musí být přítomná, aby dotyčný dosáhl sexuálního uspokojení. O to tu ale vlastně vůbec nejde.

Mnohem zajímavější mi totiž přijde fakt, jak relativně drobný prvek, který by neznalí považovali za obyčejný kus oděvu, ukazuje těm zasvěceným, kteří se umí dívat, že jde o něco mnohem pikantnějšího. Pročpak má ten chlapec košili a kravatu, i když pracuje ve skladu? Opravdu má ten pán jen rád výrazné šperky, nebo je ten široký kožený náramek náznakem, že má rád kůži i v jiné formě?

Tipy redakce

Někdy pak stačí jeden pohled. Nebo možná dva či tři – do očí, na boty, do očí – a oba mají jasno, jak se věci mají. Taková malá hra ve stylu „Vím, že víš“. Paradoxně z toho pak ani nemusí být nic sexuálního. Oblečení je totiž i demonstrací životního stylu, hodnot a náležitosti do určité skupiny a třídy. Nebo komunity. A pocit sounáležitosti a vědění, že další to mají stejně, je někdy to nejdůležitější.

Zdroj: vogue.fr, Martin Lyko – autorský článek

Populární
články

Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Než budete místo vstávání do práce přepočítávát štosy bankovek v županu, asi to chvíli potrvá. Pasivní přijmy jsou běh na delší trať
BUSINESS

Jak pracovat bez práce? Pasivní příjem, tedy nepracovat a získávat peníze, chce každý. Jak ale na to?

Autor: Martin Lyko
Bezpečný sex by mohl mít brzy zcela nové parametry
TĚLO & MYSL

Sexuální svoboda a bezpečný sex bez ochrany na obzoru. Pilulka „den poté“ riziko nákazy pohlavně přenosnými nemocemi výrazně snižuje

Autor: Mirka Dobešová
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková

E-Shop