Taky se trápíte fobií z průměrnosti nebo tím, že nejste dostatečně atraktivní? Dobrá zpráva: Jste víc sexy, než si myslíte!
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Taky se trápíte fobií z průměrnosti nebo tím, že nejste dostatečně atraktivní? Dobrá zpráva: Jste víc sexy, než si myslíte!

V dnešním světě, kde nás masmédia a sociální normy neustále bombardují ideály dokonalé krásy, může být snadné ztratit víru ve vlastní přitažlivost. Avšak, co bychom měli vzít v úvahu, je fakt, že každý z nás v sobě ukrývá jedinečný mix vlastností, který vytváří osobní šarm. V tomto článku se podíváme na to, proč bychom měli přestat podceňovat svou přitažlivost a začít rozpoznávat skrytý potenciál, který k nám přirozeně patří. Pojďme společně prozkoumat, proč jste víc sexy, než si možná vůbec dovolujete uvěřit.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
13. 11. 2023

Fobie z průměrnosti

Existují dva zajímavé trendy v kontextu sebehodnocení na desetibodové škále.

Zaprvé: Na desetibodovém měřítku by bylo průměrem pět a půl, a většina lidí by se tedy měla pohybovat mezi čtyřkou a sedmičkou. Znáte Gaussovu křivku, ne? Přesto většina lidí hodnotí sebe samé v rozmezí šesti až osmi.

Zadruhé: Bez ohledu na své hodnocení chce téměř každý být na měřítku výše, než aktuálně cítí, že je.

Proč to tak je?

To proto, že nikdo nechce být průměrný. Průměr máme spojen s nijakostí, nedostatkem originality, šedým ničím. A tento náš strach je v nás hluboko. Hlodá v nás, jestli náhodou nejsme Baby, která má sedět v koutě. Cítíte se občas taky tak? Pak vás snad povzbudí následující:

Nerozlišování mezi atraktivitou a přitažlivostí

Problém s tímto typem myšlení spočívá v tom, že zaměňuje atraktivitu s přitažlivostí. I když se tyto dva pojmy překrývají, nejsou synonymy. Můžu někoho považovat za atraktivního, ale nemusím být k tomu člověku přitahován.

Zde je pěkné cvičení, které můžete udělat se svým partnerem, abyste si uvědomili, že to všechno není jenom o dokonalém vzhledu:

Ve formátu koláčového grafu popište důvody, proč jste k sobě vzájemně přitahováni. Například můžete uvést, že 20 % vaší přitažlivosti k partnerovi je způsobeno jeho inteligencí, 10 % jeho starostlivostí, 5 % jeho smyslem pro humor, 15 % jeho fyzickým vzhledem a tak dále. Uvidíte, že se hned budete cítit líp!

Že nemáte partnera a toto cvičení vám působí spíše další vrásku? Zkuste to na svých bývalých tajných láskách. Co vás k nim přitahovalo?

Srovnávání se

Lidé často chybně provádějí sociální srovnání ve vztahu k atraktivitě tím, že se porovnávají pouze s atraktivnějšími lidmi. Správné srovnání – čistě ze statistického hlediska – by mělo zahrnovat jak atraktivnější, tak méně atraktivní jedince. Bavíme se tu o prosté férovosti. Pokud na to půjdeme přes duševní zdraví, možná byste se na srovnávání měli vykašlat úplně. Ale zpět k tomu až matematickému přístupu:

Došlo vám, že příliš mnoho času trávíte sebetrýzněním se u fotky dokonalého influencera? Tak vypněte telefon a opravdu poctivě se srovnávejte s lidmi na ulici. To je lepší vzorek než váš závistí přefiltrovaný zájem.

<Path> „Závidím všem ženám. Své kamarádky nenávidím,“ přiznává žena, která cítí, že ji na cestě za vysněným vzhledem limitují lékařiZdroj: Athéna, redakce

Každý je jiný – i vy!

Znáte ten pocit, kdy se vašemu blízkému někdo líbí a vám připadá jako hlučný pitomec s příšernými vlasy? Tak přesně tohle se denně děje i vám. Někdo vámi přitahován prostě nebude, ale jiný ano! A to proto, že pro každého je sexy něco docela jiného.

Nejlepší kamarádi jsou prý často utužováni stejným vkusem na alkohol a rozdílným vkusem na lásky. Tento milý vtip lze ze zkušenosti potvrdit. A co je hlavní – taky z něj lze vyčíst, že i vy jste někdy v pozici těch hodnocených. Těch, kteří někomu možná lezou krkem a někdo jiný třeba zoufale očekává vaši zprávu.

Tipy redakce

Skromný a přitažlivý

Ne, nenabádáme vás, abyste se snižovali a křičeli to do světa. Ale co se na tu svou nejistotu podívat i trochu pozitivně? Ono totiž už to, že o sobě trochu (ne přehnaně!) pochybujete, v sobě má jisté kouzlo.

Skromní jedinci nesou určitý půvab, který přitahuje pozornost a získává si sympatie okolí. Jejich přitažlivost spočívá v tom, že nepromlouvají jen o svých úspěších, ale také naslouchají ostatním. Skromnost vytváří atmosféru pohody a respektu, což v dnešním světě, kde se výraznější a hlasitější jedinci dostávají do popředí, činí skromnost nejen výjimečnou, ale i velmi přitažlivou. Je to kvalita, která představuje rovnováhu mezi sebedůvěrou a pokorou, a právě tato kombinace činí skromné lidi tak neodolatelnými.

Chybička se vloudila a je to dobře!

Nejste dokonalí? Díky Bohu za to!

Chyby jsou neoddělitelnou součástí lidské existence a v mnoha ohledech jsou klíčem k formování naší jedinečné osobnosti. Nejsou známkou slabosti, ale příležitostí ukázat sílu v adaptaci a schopnosti se zlepšovat.

Pokud jde o vady na kráse, platí to samé! Právě tyto jizvy všeho druhu jsou důkazem vašeho příběhu. Vaší osobnosti.

<Path> Na mužské tělesné konstituci záleží: jakou roli hraje výška, velikost nohy a penisu a jak spolu tyto rozměry souvisí?Zdroj: mentalhelp.net, blogs.ucl.ac.uk, insider.com, pnas.org, journals.lww.com, kitodiaries.com, outsports.com, medicalnewstoday.com

Pečuješ o sebe? Je to vidět!

Nejde jen o vyčištěné zuby a umyté vlasy. Péče o sebe samého zahrnuje kromě základních věcí i jistou zprávu. Sobě i okolí. Totiž to, že se máte zdravě rádi. Dáváte si občas chvilku na relax? Dopřejete si malou odměnu, když na to přijde? Umíte si odpustit, pracovat na sobě a prostě a jednoduše si věnujete trochu té sebelásky?

Lidé mají tendenci se přitahovat k těm, kteří vyzařují pozitivní energii a mají kladný vztah k sobě samým. Sebeúcta a láska k sobě vytvářejí základ pro zdravé vztahy. Když jedinec projevuje péči o své vlastní blaho a respektuje sám sebe, vytváří atraktivní auru, která láká ostatní.

V podstatě se zdá, že klíč k tomu, aby nás někdo miloval, spočívá v naší vlastní schopnosti milovat a respektovat sami sebe.

Zdroj: psychologytoday.com, medium.com, huffpost.com, apas.cz, myselflovesupply.com, OpenAI ChatGPT, redakce

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop