Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?

O gayích koluje mnoho fám. Ovšem nejsou to jen oni, kteří jsou terčem nálepkování neboli takzvaného labelingu. Co si naopak gayové myslí o heterosexuálech? Jaké stereotypy se šíří právě na této druhé pomyslné straně? A čeho si gayové na muži – heterosexuálovi – všimnou, co hodnotí a co je přitahuje, či naopak odpuzuje? Na to jsme se zeptali hned čtyř anonymních homosexuálů, kteří nám otevřeně odpověděli.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
8. 11. 2023

Martin (33)

Mně se heterosexuálové vždycky líbili. Ale ne všichni, na to pozor!

Heteráci mají často pocit, že ve společnosti gaye jsou nějak ohrožení. Že na ně automaticky máme chuť proto, že mají penis. Já teda nevím, jak to funguje s holkama, ale copak chlapi chtějí každou ženu, která projde kolem? Bez ohledu na to, jaká je, jak vypadá, jak se chová, prezentuje, jak se obléká, voní, upravuje…? Podle mě ne, ale možná se pletu.

Mě osobně přitahují heterosexuálové, kteří jsou tak trochu metrosexuálové. Ne ve smyslu navoněných paniček, ale mám rád chlapy, kteří se o sebe starají. Cvičí, mají upravené vlasy, oholené vousy a čisté zastřižené nehty. Na rukou mně osobně hodně záleží. Mám rád, když ruka vypadá mužně – je velká, dlouhé prsty a kulaté klouby. Ale taky prostě čistá. Nesnáším ten pocit, kdy se bojím, jestli něco nechytím i jen u podání ruky. Mám tendenci si pak hned ruce vydesinfikovat. A co si budeme povídat – heteráci si často na ruce pozor nedávají. Všiml jsem si, že tito muži jsou nejčastěji těmi, kdo si nehty kouše. To je tak odporný zvyk! Prsty, co vypadají, jako paličky, nechci, aby se mě dotýkaly!

Pokud jde o to, co hodnotím, pak je to určitě úroveň dlouhodobé péče o sebe. To poznáte. Pokud si někdo dlouhodobě nemyje zuby nebo necvičí a jí nezdravě, je to vidět – na úsměvu, na pleti, na postavě i na tom, jak ten člověk stojí, mluví… Z nějakého důvodu jsou heterosexuálové z mého pohledu k sobě často laxní. Jako by ženy měly na své partnery nižší nároky než gayové. Jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že občas opravdu opečovávaná žena chodí s takovým prasetem nemytým. Je mi z toho zle, když vidím hezkou paní v letech a vedle ní jde umaštěné tlusté prase, které je ještě plné sebevědomí a kritiky na okolí. To mě dokáže vytočit! Ne, pánové, takoví mě fakt nepřitahují a myslím, že nemusíte mít v blízkostí gayů žádné obavy. Nikdo na vás sahat nechce!

Robert (19)

Já jsem vždycky byl na starší, takové otcovské typy. (smích) Asi to má co do činění s tím, že jsem s tátou nevyrůstal, ale tady nejde o moji psychoanalýzu. Pokud mám odpovědět já, čeho si všímám na heterosexuálech, je to určitě mužná energie. Přijde mi, že ji mnoho chlapů postrádá a dohání ji vulgaritou a takovou jako hranou drsností. To mi přijde úsměvné a hloupé.

Jako první si na chlapovi vždycky všimnu postoje. Pokud jsi shrbený a povolený, pak je podle mě něco špatně i v tvé mysli, která se bude cítit dost podobně. Tak to vnímám já. Osobně jsem se do žádného heterosexuála ještě nezamiloval, ale co není, může být! (smích)

<Path> Druzí vám nevěří? Možná sami vysíláte signály, které vaši důvěryhodnost podrývají. Které to jsou?Zdroj: ipsos.com, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, amazon.com, independent.co.uk, zoesplace.org.au

Alex (22)

Upřímně nemám rád homofoby. A podle mojí zkušenosti to jsou většinou chlapi. U žen jsem se s takovým odsouzením nesetkal. Takže já osobně moc nemusím hetero energii, jestli víte, co tím myslím. Takovou tu na sílu cpanou „chlapskost“. Vadí mi škatulky toho, jak se chlap má chovat, vypadat nebo myslet. Já třeba od maturity pracuji, pracuji i na sobě. Že jsem gay, mi na mužnosti nijak neubírá. Vím, že bych uživil rodinu a jsem slušný člověk. To podle mě dělá chlapa.

Byl bych rád, kdyby heterosexuálové byli víc otevření k tomu být k sobě i veřejně o něco upřímnější. Zdá se mi, že to mužné pozérství jim hrozně ubírá na šarmu. Pokud slyším muže, jak otevřeně mluví o emocích a je otevřený jakémukoli tématu, je mi s ním hned mnohem líp a líbí se mi. To ovšem neznamená, že ho začnu obtěžovat. Chci, aby lidi respektovali moji orientaci, takže i já respektuji tu jejich. Nikdy bych se heteráka nijak eroticky nebo romanticky nedotkl, když vím, že nechce.

Myslím, že obecně by heterosexuálním mužům prospělo víc se chovat jako osobnosti. Nosit méně uniformní věci, méně zapadat. Pokud to někdo dokáže, hodně mě zaujme a přijde mi inspirativní!

Jan (45)

Mě zkušenost naučila, že mnoho chlapů, co tvrdí, že jsou jenom na holky, to v hlavě vlastně nemá úplně srovnané. Čím víc jsou urputní v tom boji proti gayům, tím víc jsou ztracení. Já si hodně všímám upřímné sebedůvěry. Pokud si věříte a víte, kdo jste, nemáte potřebu plivat kolem sebe jedy.

Myslím si, že žádné stereotypy neplatí úplně, ale nejsou to ani úplné blbosti. Na nějakém základě vznikly. Za mě je to hodně o nějaké úctě k tomu druhému. Myslím, že my (tj. gayové – pozn. red.) si dáváme hodně záležet na tom, že máme dobré vzdělání, práci, rozhled, vzhled, hezké oblečení, že pěkně bydlíme, nechceme žít v chlívku a nechceme jezdit popelnicí. A to není jen o penězích. Je to o nějakém přístupu. Chceme se cítit dobře a chceme, aby se s námi dobře cítil i partner.

Tipy redakce

Heterosexuálové v posledních letech podle mě hrozně zlenivěli. Nechají ženu chodit do práce, a přitom od ní chtějí kompletní péči o domácnost. Chtějí, aby jejich partnerka byla celý život sexy, nikdy nebyla mimo provoz ať co do úklidu nebo sexu a aby byla prostě dokonalá. Ženské dělají svým chlapům prakticky manažerky, ale ne proto, že by chtěly. Ony musí! Já to vidím dnes a denně. Kolegyně v práci, kdyby chlapovi neřekla, že má dát dítěti oběd, tak to děcko bude hladové do večera! Chlapi prostě vypínají mozek a tělo. Je jim to jedno. Nechávají všechno na ženě. To si my k sobě většinou nedovolíme. Ani navzájem, ani k sobě samotným. Přijde mi, že gay by se propadl do země, kdyby ztloustl, nechával za sebou bordel, neudržel si práci, a ještě nebyl ani schopný zapnout myčku. A všechno je to o úctě, která podle mě mnohým heterosexuálům chybí.

Jasně, jsou to stereotypy a neplatí to na všechny, ale já si toho všímám hodně. A velmi mi to vadí. Nejlepší je, že takoví „alfové“ pak jdou a urážejí gaye. Mávají kolem sebe argumenty o mužských vzorech, kompletní rodině, přírodě, genech, výchově a já nevím o čem všem. To mě dokáže rozsekat. Radši se starej o sebe, kamaráde!

A na poslední otázku: Ne, nikdy mě heterák nepřitahoval natolik, abych ho chtěl. Rád se kouknu na obrázek krásného chlapa, aniž bych věděl jeho orientaci, to samozřejmě. Ale u mě je to hodně o emocích. Když necítím propojení, oboustranné jiskření, nemám tam ani přitažlivost.

Zdroj: Martin, Robert, Alex, Jan, redakce

Populární
články

Pravda vyšla najevo až roky po rozvodu
LIDÉ

Rozhovor s otcem a dcerou: „Že má táta přítele, vím až od sedmnácti let. Mrzí mě, že si nemyslel, že bych ho podpořila,“ říká žena

Autor: Irena Piloušková
Tuto fotogrfii má Matějosvký v e-shopu. Lépe ukazuje vzor i skutečnou barvu povlečení
STYL

Z prémiové bavlny se nebude chtít vám ani milencům. Luxusní kvalitu textilu Matějovský potřebujete vyzkoušet na vlastní (holou) kůži

Autor: Martin Lyko
Sexuologické odělení brněnské FN provozuje gynekologickou ambulanci pro trans lidi
AKTUALITY

Gynekologická ambulance pro trans lidi v Brně je první v Česku. Nabízí komfortní prostředí lidem procházejícím tranzicí

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Jako NE rovnosti lásce a práv, tak působí zamítnutí manželství pro všechny páry
LIDÉ

Zklamání: „Politici si myslí, že gayové a lesby jsou horšími lidmi,“ říká Czeslaw Walek k zamítnutému manželství pro všechny páry

Autor: Martin Lyko
Lounge bar vznikl pod taktovkou společnosti Dejsiprostor
KULTURA

Vedle nové lávky vzniká nový lounge bar. Díky venkovnímu posezení to bude v létě hit!

Autor: Rozálie Růžičková
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Muž si v monogamním vztahu připadá jako v řetězech
LIDÉ

„Jeden partner do konce života? Přítele miluju, ale děsí mě to!“ přiznává muž v otevřeném rozhovoru o monogamii

Autor: Irena Piloušková
Svatba a manželství? Zapomeňte, gayové a lesby
AKTUALITY

Jak jsme opět na plné čáře „projeli“ šanci na rovnost a lesbám a gayům plivli do tváře (a ještě za to čekáme ovace)

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop