Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?

O gayích koluje mnoho fám. Ovšem nejsou to jen oni, kteří jsou terčem nálepkování neboli takzvaného labelingu. Co si naopak gayové myslí o heterosexuálech? Jaké stereotypy se šíří právě na této druhé pomyslné straně? A čeho si gayové na muži – heterosexuálovi – všimnou, co hodnotí a co je přitahuje, či naopak odpuzuje? Na to jsme se zeptali hned čtyř anonymních homosexuálů, kteří nám otevřeně odpověděli.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
8. 11. 2023

Martin (33)

Mně se heterosexuálové vždycky líbili. Ale ne všichni, na to pozor!

Heteráci mají často pocit, že ve společnosti gaye jsou nějak ohrožení. Že na ně automaticky máme chuť proto, že mají penis. Já teda nevím, jak to funguje s holkama, ale copak chlapi chtějí každou ženu, která projde kolem? Bez ohledu na to, jaká je, jak vypadá, jak se chová, prezentuje, jak se obléká, voní, upravuje…? Podle mě ne, ale možná se pletu.

Mě osobně přitahují heterosexuálové, kteří jsou tak trochu metrosexuálové. Ne ve smyslu navoněných paniček, ale mám rád chlapy, kteří se o sebe starají. Cvičí, mají upravené vlasy, oholené vousy a čisté zastřižené nehty. Na rukou mně osobně hodně záleží. Mám rád, když ruka vypadá mužně – je velká, dlouhé prsty a kulaté klouby. Ale taky prostě čistá. Nesnáším ten pocit, kdy se bojím, jestli něco nechytím i jen u podání ruky. Mám tendenci si pak hned ruce vydesinfikovat. A co si budeme povídat – heteráci si často na ruce pozor nedávají. Všiml jsem si, že tito muži jsou nejčastěji těmi, kdo si nehty kouše. To je tak odporný zvyk! Prsty, co vypadají, jako paličky, nechci, aby se mě dotýkaly!

Pokud jde o to, co hodnotím, pak je to určitě úroveň dlouhodobé péče o sebe. To poznáte. Pokud si někdo dlouhodobě nemyje zuby nebo necvičí a jí nezdravě, je to vidět – na úsměvu, na pleti, na postavě i na tom, jak ten člověk stojí, mluví… Z nějakého důvodu jsou heterosexuálové z mého pohledu k sobě často laxní. Jako by ženy měly na své partnery nižší nároky než gayové. Jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že občas opravdu opečovávaná žena chodí s takovým prasetem nemytým. Je mi z toho zle, když vidím hezkou paní v letech a vedle ní jde umaštěné tlusté prase, které je ještě plné sebevědomí a kritiky na okolí. To mě dokáže vytočit! Ne, pánové, takoví mě fakt nepřitahují a myslím, že nemusíte mít v blízkostí gayů žádné obavy. Nikdo na vás sahat nechce!

Robert (19)

Já jsem vždycky byl na starší, takové otcovské typy. (smích) Asi to má co do činění s tím, že jsem s tátou nevyrůstal, ale tady nejde o moji psychoanalýzu. Pokud mám odpovědět já, čeho si všímám na heterosexuálech, je to určitě mužná energie. Přijde mi, že ji mnoho chlapů postrádá a dohání ji vulgaritou a takovou jako hranou drsností. To mi přijde úsměvné a hloupé.

Jako první si na chlapovi vždycky všimnu postoje. Pokud jsi shrbený a povolený, pak je podle mě něco špatně i v tvé mysli, která se bude cítit dost podobně. Tak to vnímám já. Osobně jsem se do žádného heterosexuála ještě nezamiloval, ale co není, může být! (smích)

<Path> Strč prst skrz tvrz: Gayové radí hetero mužům, proč odbourat tabu o vlastních zadních partiíchZdroj: autorský text LUI, Albert Prokop

Alex (22)

Upřímně nemám rád homofoby. A podle mojí zkušenosti to jsou většinou chlapi. U žen jsem se s takovým odsouzením nesetkal. Takže já osobně moc nemusím hetero energii, jestli víte, co tím myslím. Takovou tu na sílu cpanou „chlapskost“. Vadí mi škatulky toho, jak se chlap má chovat, vypadat nebo myslet. Já třeba od maturity pracuji, pracuji i na sobě. Že jsem gay, mi na mužnosti nijak neubírá. Vím, že bych uživil rodinu a jsem slušný člověk. To podle mě dělá chlapa.

Byl bych rád, kdyby heterosexuálové byli víc otevření k tomu být k sobě i veřejně o něco upřímnější. Zdá se mi, že to mužné pozérství jim hrozně ubírá na šarmu. Pokud slyším muže, jak otevřeně mluví o emocích a je otevřený jakémukoli tématu, je mi s ním hned mnohem líp a líbí se mi. To ovšem neznamená, že ho začnu obtěžovat. Chci, aby lidi respektovali moji orientaci, takže i já respektuji tu jejich. Nikdy bych se heteráka nijak eroticky nebo romanticky nedotkl, když vím, že nechce.

Myslím, že obecně by heterosexuálním mužům prospělo víc se chovat jako osobnosti. Nosit méně uniformní věci, méně zapadat. Pokud to někdo dokáže, hodně mě zaujme a přijde mi inspirativní!

Jan (45)

Mě zkušenost naučila, že mnoho chlapů, co tvrdí, že jsou jenom na holky, to v hlavě vlastně nemá úplně srovnané. Čím víc jsou urputní v tom boji proti gayům, tím víc jsou ztracení. Já si hodně všímám upřímné sebedůvěry. Pokud si věříte a víte, kdo jste, nemáte potřebu plivat kolem sebe jedy.

Myslím si, že žádné stereotypy neplatí úplně, ale nejsou to ani úplné blbosti. Na nějakém základě vznikly. Za mě je to hodně o nějaké úctě k tomu druhému. Myslím, že my (tj. gayové – pozn. red.) si dáváme hodně záležet na tom, že máme dobré vzdělání, práci, rozhled, vzhled, hezké oblečení, že pěkně bydlíme, nechceme žít v chlívku a nechceme jezdit popelnicí. A to není jen o penězích. Je to o nějakém přístupu. Chceme se cítit dobře a chceme, aby se s námi dobře cítil i partner.

Tipy redakce

Heterosexuálové v posledních letech podle mě hrozně zlenivěli. Nechají ženu chodit do práce, a přitom od ní chtějí kompletní péči o domácnost. Chtějí, aby jejich partnerka byla celý život sexy, nikdy nebyla mimo provoz ať co do úklidu nebo sexu a aby byla prostě dokonalá. Ženské dělají svým chlapům prakticky manažerky, ale ne proto, že by chtěly. Ony musí! Já to vidím dnes a denně. Kolegyně v práci, kdyby chlapovi neřekla, že má dát dítěti oběd, tak to děcko bude hladové do večera! Chlapi prostě vypínají mozek a tělo. Je jim to jedno. Nechávají všechno na ženě. To si my k sobě většinou nedovolíme. Ani navzájem, ani k sobě samotným. Přijde mi, že gay by se propadl do země, kdyby ztloustl, nechával za sebou bordel, neudržel si práci, a ještě nebyl ani schopný zapnout myčku. A všechno je to o úctě, která podle mě mnohým heterosexuálům chybí.

Jasně, jsou to stereotypy a neplatí to na všechny, ale já si toho všímám hodně. A velmi mi to vadí. Nejlepší je, že takoví „alfové“ pak jdou a urážejí gaye. Mávají kolem sebe argumenty o mužských vzorech, kompletní rodině, přírodě, genech, výchově a já nevím o čem všem. To mě dokáže rozsekat. Radši se starej o sebe, kamaráde!

A na poslední otázku: Ne, nikdy mě heterák nepřitahoval natolik, abych ho chtěl. Rád se kouknu na obrázek krásného chlapa, aniž bych věděl jeho orientaci, to samozřejmě. Ale u mě je to hodně o emocích. Když necítím propojení, oboustranné jiskření, nemám tam ani přitažlivost.

Zdroj: Martin, Robert, Alex, Jan, redakce

Populární
články

Sprcha ráno, nebo večer? To je otázka...
TĚLO & MYSL

Sprcha ráno, nebo večer? Odborníci bádali nad tím, co je správně. Jejich zjištění asi nikoho moc nepotěší

Autor: Mirka Dobešová
Nebinarita představuje výzvu jak pro jednotlivce, kteří se s ní identifikují, tak pro zdravotnický systém, který musí najít způsoby, jak jim poskytovat vhodnou péči.
AKTUALITY

„Na nebinaritu nevěřím a vlastně jí ani nerozumím,“ říká přední česká sexuoložka, která se specializuje na trans pacienty

Autor: Michal Černý
Vztahy s otcem nejsou po coming outu ideální
LIDÉ

„O tom, že jsem gay, mám podle mámy raději mlčet. Podle táty je moje orientace nepřirozená,“ popisuje mladík svůj coming out

Autor: Redakce
Trápí-li vás dlouhodobě neobvyklý zápach moči, rozhodně nic nepodceňujte a okamžitě zajděte k lékaři
TĚLO & MYSL

Neobvyklý zápach moči: Co může znamenat a proč byste jej neměli brát na lehkou váhu?

Autor: Redakce
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Kariéra sexu a peněz vypadá možná lákavě, může být ale pěkně temná
HOT!

5 bývalých pornoherců se svěřilo, jak skutečně probíhá práce před kamerou

Autor: Martin Lyko
Mužská ruka může být netušeným zdrojem informací
TĚLO & MYSL

Velikost penisu opravdu souvisí s velikostí ruky. A nejen to, výzkumy ukazují, co vše ruka prozradí o mužské povaze a chování

Autor: Mirka Dobešová
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Skořice může být v určitých případech skrytým pokladem, který má skoro každý po ruce
TĚLO & MYSL

Koření, které dokáže tlumit bolest mnohem účinněji než ibuprofen. Máme ho doma téměř všichni

Autor: Redakce

E-Shop