Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pánové heterosexuálové: Víte, co si o vás myslí gayové? Jak vás vnímají, podle čeho hodnotí a opravdu je přitahujete?

O gayích koluje mnoho fám. Ovšem nejsou to jen oni, kteří jsou terčem nálepkování neboli takzvaného labelingu. Co si naopak gayové myslí o heterosexuálech? Jaké stereotypy se šíří právě na této druhé pomyslné straně? A čeho si gayové na muži – heterosexuálovi – všimnou, co hodnotí a co je přitahuje, či naopak odpuzuje? Na to jsme se zeptali hned čtyř anonymních homosexuálů, kteří nám otevřeně odpověděli.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
8. 11. 2023

Martin (33)

Mně se heterosexuálové vždycky líbili. Ale ne všichni, na to pozor!

Heteráci mají často pocit, že ve společnosti gaye jsou nějak ohrožení. Že na ně automaticky máme chuť proto, že mají penis. Já teda nevím, jak to funguje s holkama, ale copak chlapi chtějí každou ženu, která projde kolem? Bez ohledu na to, jaká je, jak vypadá, jak se chová, prezentuje, jak se obléká, voní, upravuje…? Podle mě ne, ale možná se pletu.

Mě osobně přitahují heterosexuálové, kteří jsou tak trochu metrosexuálové. Ne ve smyslu navoněných paniček, ale mám rád chlapy, kteří se o sebe starají. Cvičí, mají upravené vlasy, oholené vousy a čisté zastřižené nehty. Na rukou mně osobně hodně záleží. Mám rád, když ruka vypadá mužně – je velká, dlouhé prsty a kulaté klouby. Ale taky prostě čistá. Nesnáším ten pocit, kdy se bojím, jestli něco nechytím i jen u podání ruky. Mám tendenci si pak hned ruce vydesinfikovat. A co si budeme povídat – heteráci si často na ruce pozor nedávají. Všiml jsem si, že tito muži jsou nejčastěji těmi, kdo si nehty kouše. To je tak odporný zvyk! Prsty, co vypadají, jako paličky, nechci, aby se mě dotýkaly!

Pokud jde o to, co hodnotím, pak je to určitě úroveň dlouhodobé péče o sebe. To poznáte. Pokud si někdo dlouhodobě nemyje zuby nebo necvičí a jí nezdravě, je to vidět – na úsměvu, na pleti, na postavě i na tom, jak ten člověk stojí, mluví… Z nějakého důvodu jsou heterosexuálové z mého pohledu k sobě často laxní. Jako by ženy měly na své partnery nižší nároky než gayové. Jinak si neumím vysvětlit, jak je možné, že občas opravdu opečovávaná žena chodí s takovým prasetem nemytým. Je mi z toho zle, když vidím hezkou paní v letech a vedle ní jde umaštěné tlusté prase, které je ještě plné sebevědomí a kritiky na okolí. To mě dokáže vytočit! Ne, pánové, takoví mě fakt nepřitahují a myslím, že nemusíte mít v blízkostí gayů žádné obavy. Nikdo na vás sahat nechce!

Robert (19)

Já jsem vždycky byl na starší, takové otcovské typy. (smích) Asi to má co do činění s tím, že jsem s tátou nevyrůstal, ale tady nejde o moji psychoanalýzu. Pokud mám odpovědět já, čeho si všímám na heterosexuálech, je to určitě mužná energie. Přijde mi, že ji mnoho chlapů postrádá a dohání ji vulgaritou a takovou jako hranou drsností. To mi přijde úsměvné a hloupé.

Jako první si na chlapovi vždycky všimnu postoje. Pokud jsi shrbený a povolený, pak je podle mě něco špatně i v tvé mysli, která se bude cítit dost podobně. Tak to vnímám já. Osobně jsem se do žádného heterosexuála ještě nezamiloval, ale co není, může být! (smích)

<Path> I pozadí má svou kulturní historii. Jak se v průběhu času měnily názory na to, co zadek symbolizuje a jak by měl ideálně vypadat?Zdroj: nytimes.com, edition.cnn.com, hollywoodreporter.com, poshme.cz, slate.com, nypost.com

Alex (22)

Upřímně nemám rád homofoby. A podle mojí zkušenosti to jsou většinou chlapi. U žen jsem se s takovým odsouzením nesetkal. Takže já osobně moc nemusím hetero energii, jestli víte, co tím myslím. Takovou tu na sílu cpanou „chlapskost“. Vadí mi škatulky toho, jak se chlap má chovat, vypadat nebo myslet. Já třeba od maturity pracuji, pracuji i na sobě. Že jsem gay, mi na mužnosti nijak neubírá. Vím, že bych uživil rodinu a jsem slušný člověk. To podle mě dělá chlapa.

Byl bych rád, kdyby heterosexuálové byli víc otevření k tomu být k sobě i veřejně o něco upřímnější. Zdá se mi, že to mužné pozérství jim hrozně ubírá na šarmu. Pokud slyším muže, jak otevřeně mluví o emocích a je otevřený jakémukoli tématu, je mi s ním hned mnohem líp a líbí se mi. To ovšem neznamená, že ho začnu obtěžovat. Chci, aby lidi respektovali moji orientaci, takže i já respektuji tu jejich. Nikdy bych se heteráka nijak eroticky nebo romanticky nedotkl, když vím, že nechce.

Myslím, že obecně by heterosexuálním mužům prospělo víc se chovat jako osobnosti. Nosit méně uniformní věci, méně zapadat. Pokud to někdo dokáže, hodně mě zaujme a přijde mi inspirativní!

Jan (45)

Mě zkušenost naučila, že mnoho chlapů, co tvrdí, že jsou jenom na holky, to v hlavě vlastně nemá úplně srovnané. Čím víc jsou urputní v tom boji proti gayům, tím víc jsou ztracení. Já si hodně všímám upřímné sebedůvěry. Pokud si věříte a víte, kdo jste, nemáte potřebu plivat kolem sebe jedy.

Myslím si, že žádné stereotypy neplatí úplně, ale nejsou to ani úplné blbosti. Na nějakém základě vznikly. Za mě je to hodně o nějaké úctě k tomu druhému. Myslím, že my (tj. gayové – pozn. red.) si dáváme hodně záležet na tom, že máme dobré vzdělání, práci, rozhled, vzhled, hezké oblečení, že pěkně bydlíme, nechceme žít v chlívku a nechceme jezdit popelnicí. A to není jen o penězích. Je to o nějakém přístupu. Chceme se cítit dobře a chceme, aby se s námi dobře cítil i partner.

Tipy redakce

Heterosexuálové v posledních letech podle mě hrozně zlenivěli. Nechají ženu chodit do práce, a přitom od ní chtějí kompletní péči o domácnost. Chtějí, aby jejich partnerka byla celý život sexy, nikdy nebyla mimo provoz ať co do úklidu nebo sexu a aby byla prostě dokonalá. Ženské dělají svým chlapům prakticky manažerky, ale ne proto, že by chtěly. Ony musí! Já to vidím dnes a denně. Kolegyně v práci, kdyby chlapovi neřekla, že má dát dítěti oběd, tak to děcko bude hladové do večera! Chlapi prostě vypínají mozek a tělo. Je jim to jedno. Nechávají všechno na ženě. To si my k sobě většinou nedovolíme. Ani navzájem, ani k sobě samotným. Přijde mi, že gay by se propadl do země, kdyby ztloustl, nechával za sebou bordel, neudržel si práci, a ještě nebyl ani schopný zapnout myčku. A všechno je to o úctě, která podle mě mnohým heterosexuálům chybí.

Jasně, jsou to stereotypy a neplatí to na všechny, ale já si toho všímám hodně. A velmi mi to vadí. Nejlepší je, že takoví „alfové“ pak jdou a urážejí gaye. Mávají kolem sebe argumenty o mužských vzorech, kompletní rodině, přírodě, genech, výchově a já nevím o čem všem. To mě dokáže rozsekat. Radši se starej o sebe, kamaráde!

A na poslední otázku: Ne, nikdy mě heterák nepřitahoval natolik, abych ho chtěl. Rád se kouknu na obrázek krásného chlapa, aniž bych věděl jeho orientaci, to samozřejmě. Ale u mě je to hodně o emocích. Když necítím propojení, oboustranné jiskření, nemám tam ani přitažlivost.

Zdroj: Martin, Robert, Alex, Jan, redakce

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop