„Hloupej, ale sexy! Blbá, ale přitažlivá!“ Urazila by vás označení himbo/bimbo? Tady jsou důvody, proč být spíše polichocen/a!
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

„Hloupej, ale sexy! Blbá, ale přitažlivá!“ Urazila by vás označení himbo/bimbo? Tady jsou důvody, proč být spíše polichocen/a!

Himbo je prý lidskou verzí zlatého retrívra – krásný, neuvěřitelně dobrosrdečný, ale prostě a jednoduše hloupý, až to dveřmi tříská. Přestože je slovo „blbec“ většinou spojeno s negativní konotací, pokud si ho spojíte s roztomilostí domácího mazlíčka, jde vlastně o vlastnost, kterou si vás dokáže jedinec na první dobrou získat. Nikdo jiný totiž nebude tak rozkošně marný, avšak skvělý parťák. Také po takovém srdcaři toužíte? Nejste sami!
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
6. 11. 2023

Urban Dictionary definuje „himbos“ (anglicky množné číslo od jednotného „himbo“ – pozn. red.) jako velké atraktivní muže, kteří „často nejsou příliš chytří, ale obvykle jsou nesmírně milí a zdvořilí.“

Jistě vás napadne mnoho hlavních či vedlejších hrdinů pohádek, filmů a seriálů, kteří tomuto popisu dostávají a světe div se, všichni je milují! Jejich hloupoučké chování je možná úsměvné, ale ve finále jsou to ti největší správňáci a držáci. Ti, na které je spoleh, nenechají ostatní ve štychu a i když občas něco tak trochu zkomplikují, nezřídka mají medvědí podíl na pozitivním výsledku.

Jde o další „problematický“ pojem?

Mnoho lidí by se mohlo urazit. Samozřejmě. Jsou tací, kteří tvrdí, že himbos jsou problematičtí, a to hned ze tří důvodů:

1.      Pokud tak někoho nazveme, mohl by se naštvat, protože definicí je kromě dobrých vlastností i ta, která bohužel předpokládá poněkud omezenější myšlení.

2.      No a pak je tu větev, která naopak kritizuje samotné himbos.

Podle tohoto mínění se takoví muži přibližují chování dětí – jsou vlastně svým způsobem infantilní. A to z pohledu kritiků implikuje možnosti, že tito muži záměrně přizpůsobují své chování dětem z nějakých prapodivných pohnutek – od touhy nechat o sebe pečovat až po ještě mnohem horší.

3.      A nakonec to prý vrhá nedobré světlo na ty, kteří jsou himbos uneseni. Argumentem je to, že jsou takoví lidé prý přitahováni nevyzrálostí. Tak to ale tak úplně v originálním pojmu není.

Termín „himbo“ je adaptací ženského „bimbo“, což měly být ženy, které jsou konvenčně atraktivní, sexy, naivní a s jednoduchou myslí. Samozřejmě se již ozvaly hlasy, kterým toto označení připadalo nevhodné a urážlivé. Slovo se pak stalo misogynním termínem pro konvenčně atraktivní ženy, které byly považovány za povrchní, duté, ale nesmírně přitažlivé, až vulgární. Určitě hned slyšíte, jak se celý ten dojem z označení bimbo ve vaší hlavě změnil jen během tohoto jednoho odstavce. Ze slova, které by možná někoho mohlo urazit až na slovo, které jednoduše rozhodně má za úkol ponížit.

Je tedy jasné, že není vždy úplně na místě označení bimbo používat – pokud jím chceme ženu zasáhnout či pomluvit. Jsou tu ale i tací, kteří toto označení pojímají za milé. Jistě taková přezdívka zní jinak od šéfa, který si ze své sekretářky dělá rohožku, a jinak ji bude vnímat osoba, která se vedle svého partnera ráda cítí sexy a umí se zasmát tomu, že některá témata jsou její mysli vzdálena.

<Path> Tyto módní doplňky rozhodně musíte mít!Zdroj:

Co my na to? Pokud je himbo skutečný himbo, nikoli nějaká parodie či levná kopie, pak je to muž, který se nesnaží nějak působit, ani svoje chování neupravuje, aby do této škatulky zapadl. A přestože je jednodušší, není mentálně dítětem! Je si vědom své dospělosti, dokáže zcela fungovat samostatně ve všech směrech, jen je někdy až překvapivě přímočaře bezelstný, hodný a nezákeřný truhlík. Natolik, že to nelze přehlédnout. Proč by to ale nutně mělo být zlé?

Bylo fér sem kritiku umístit a zmínit i ženskou paralelu, abychom oba pojmy mohli hodnotit stejně. A docházím k závěru, že je na každém, jestli se cítí dobře, pokud mu někdo určitý říká takovou přezdívkou. Jde o konotaci a záměr, se kterým je vyslovována. A samozřejmě je zcela v pořádku ji od kohokoli zcela odmítnout.

Tipy redakce

Milujeme himbos a bimbos!

Abychom si rozuměli – ona ta část s „hloupostí“ není tak úplně všeobjímající. Pojďme se podívat na pár příkladů známých charakterů, které milujeme právě proto, jací jsou. Hloupoučcí, ale v něčem naprosto geniální:

Joey Tribbiani – Přátelé

Tuhle postavu nikomu nemusím představovat. Všichni ji známe. A všichni ji milujeme. Joey si získal srdce mnoha fanynek a fanoušků po celém světě, protože je to takový skvělý trouba! Dostává se do tak podivných situací a některé jeho reakce jsou tak zpomalené a mimózní, že pláčeme smíchy. Ale když na to přijde, Joey ví, co má říct. Ví, jak se zachovat. A ví, jak na sobě makat, podporovat své kamarády, být nejlepší verzí svého já. Dokonalý himbo!

Tormund Giantsbane – Hra o trůny

Že vás tento příklad překvapil? Ale zamyslete se nad tím. Tormund je simple man. Na složité otázky má jednoduché odpovědi, ale o to přesnější jsou! Dokáže se bít po boku svých přátel se lví statečností, a přitom mít v sobě tu jemnou duši, která se tak rozkošně zamilovala do Brienne. Nevím jak vy, ale pro mě je Tormund skvělá postava!

Aquaman

„Aquaman je trubka!“ zaznělo kriticky v jednom díle Teorie velkého třesku, kde se hlavní hrdinové nedokáží domluvit, kdo se převlékne za kterého superhrdinu. Nikdo nechce být Aquaman, ale já se ptám proč?! Ano, byl trubka, ale taky zatraceně sexy! A dobrák od kosti! Jason Mamoa ho zahrál na jedničku a jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo se zamiloval!

Elle Woods – Pravá blondýnka

Zapomenout nemůžeme ani na alespoň jednu bimbo, když už jsme si vysvětlili i tu ženskou alternativu. Pamatujete na Elle? Jak to všem natřela u soudu? Vystudovala práva a taky si nakonec získala srdce těch, kteří se jí zpočátku smáli. Byla hloupá? Vůbec ne! Její na jednu stranu naivní a jednoduchý projev byl sympatický. A když se do toho opřela, všem ukázala, že dokáže strčit do kapsy nejen své kolegy, ale i vražedkyni nebo třeba celý svět. Tento film milujeme už mnoho let a všichni si na Elle rádi sem tam vzpomeneme!

Jednoduše: Milujeme bimbos a himbos! Znáte nějakou/nějakého osobně?

Zdroj: urbandictionary.com, mashable.com, OpenAI ChatGPT, csfd.cz

Populární
články

Do pračky, nebo stačí otočit? Tři čtvrtiny opakovaných nosičů spodního prádla volí nejdřív druhou možnost
AKTUALITY

Více než pětina mužů si nemění spodní prádlo, ukázal průzkum. Někteří si berou čisté trenky dokonce jen jednou za týden

Autor: Martin Lyko
„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku
Family

„Když vidíš úsměv dětí, dostává vše úplně jiný rozměr," říká Michal. S partnerem Vladimírem vychovávají dva synky a dcerku

Autor: Jan Witek Witek
Za Davidem visí obrazy, které sám vytvořil
Living 2/23

Davidův byt s pečlivě vybranými doplňky: "Nedokážu jen tak něco někam položit. Musí to sedět!"

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Oloupal by vám partner pomeranč? Pak máte nakročeno k dlouhému a šťastnému vztahu
LIDÉ

TikTokem se šíří „teorie pomerančové kůry“. Jestli chcete vztah, který vydrží, pak by vám měl partner oloupat pomeranč

Autor: Martin Lyko
Díky kouzlům se Martin s Milanem podívali i na zámek Hluboká
Living 2/23

Bydlení Martina a Milana ve stylu maximalismu: „Nejde nám o trendy, ale o to, aby se nám tu dobře žilo.“

Autor: Ondřej Josef Kubáček
„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?
TĚLO & MYSL

„Nejlepší péče o pleť? Plná peněženka!“ Jsou boháči opravdu krásnější a zdravější? Co na to říkají vědci?

Autor: Irena Piloušková
Větší bohatství že neznamená větší spokojenost? Vědci by se s vámi hádali
TĚLO & MYSL

Štěstí si za peníze nekoupíš? Nesmysl. Bohatství větší spokojenost skutečně přináší, říkají odborníci

Autor: Martin Lyko
Ne každé dítě v sobě objeví zrovna zálibu v šicích strojích...
LIDÉ

Je mu 7 let a už šije outfity pro Sharon Stone. Malý návrhář Max bere svět módy útokem a chce být novým Guccim

Autor: Mirka Dobešová
Pokud máte potřebu posílat cizím lidem explicitní fotky bez jejich předchozího souhlasu, měli byste se zamyslet, proč tomu tak je
LIDÉ

Dick pic v první zprávě? „Jsem ču*ák,“ říkáte příjemci. Když si nedáte pozor, porušíte navíc zákon

Autor: Martin Lyko
Pepovi je 37, že je HIV pozitivní zjistil asi před 4 lety
World AIDS day

„Není to pro mě nemoc, ale vir,“ říká o své HIV pozitivitě 37letý Pepa. Rodině řekl i o drogách, HIV status ale přesto tají

Autor: Martin Lyko

E-Shop