Pumpy na penis jsou vynález, který stojí za to. Tam, kde lékaři lomili rukama, si opravář pneumatik poradil sám a vymyslel nástroj, který dnes zvětšuje sebevědomí i zdravým mužům
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Pumpy na penis jsou vynález, který stojí za to. Tam, kde lékaři lomili rukama, si opravář pneumatik poradil sám a vymyslel nástroj, který dnes zvětšuje sebevědomí i zdravým mužům

Pevnější a větší snadno a rychle. Přesně to s mužským přirozením umí udělat geniální vynález jménem pumpa na penis. Ačkoliv se zařízeními tohoto typu přišli zdravotníci už koncem 19. stolení, až nápad automechanika ze 60. let prosákl na veřejnost. A jak dokazuje obliba erekčních zařízení v současnosti, opravdu stál za to. Ačkoliv byly pumpy na penis původně určené jako léčba poruchy erekce, výhody přináší i zdravým mužům.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
7. 9. 2023

Píše se rok 1960 a do ordinace svého lékaře přichází muž, který chce vyřešit své „manželské“ problémy. Ve svých 59 letech totiž podstoupil léčbu nemoci, ale jako vedlejší důsledek úspěšné procedury zůstal impotentní. Jenže jediná rada, které se od doktora dočkal, bylo, aby „byl vděčný za ty dobré roky“, které s manželkou prožil.

Ten muž se jmenoval Geddings David Osbon a s tímto rezignovaným přístupem svého lékaře se nehodlal smířit. Vzhledem k tomu, že už měl 6 dětí, těch „dobrých let“ sice nejspíš pár bylo, ale taky měl chuť si se svou manželkou ještě užívat další intimnosti a prostě se odmítl vzdát. A tak začal přemýšlet.

Musel, protože v 60. letech žádné oficiální lékařské metody na léčbu poruchy erekce neexistovaly. Prvních chirurgický implantát spatřil světlo světa až v roce 1973, injekce do penisu se začaly požívat o dalších 10 let později a Viagra, která je dneska notoricky známá a vedla mimo jiné k tomu, že se o problémech s erekcí začalo víc veřejně mluvit, začala být dostupná až v roce 1998.

Od pneumatik k penisům

Osbon nebyl lékař a neměl dokonce ani vysokou školu. Byl to automechanik, který měl podnikal v repasování pneumatik. A nejspíš při procesu opravy pneu dostal nápad, co by na jeho intimní problém mohlo fungovat. Při repasování pneumatik – přelepování sjetého svršku na gumách za nový – totiž v jeho dílně používali vakuovou pumpu, která z prostoru mezi gumovými povrchy vysála vzduch. Byl to pravděpodobně podtlak vytvořený pumpou, který ho inspiroval k tomu, že když krev nechce do jeho penisu v dostatečném množství natéct sama, tak ji do něj prostě nasaje sám.

Osbon zkonstruoval zařízení, které dělalo přesně tohle. Válec na jednom konci opatřený těsněním, který se nasunul na penis a přitiskl pevně na podbřišek, a na druhém konci propojený s pumpou, která z něj vycucla vzduch.

Podtlak, který vznikl ve válci, způsobil, že se do penisu nasála krev a ten se dostal do stavu erekce, vysvětluje klinická sexuoložka Lindsey Doe. „Pumpa na penis jemně vtahuje krev do erektilních tkání – corpus cavernosa a corpus spongiosu (kavernózní a spongiózní těleso, pozn. red.), díky čemuž jste větší a tvrdší.“

Erekci bylo třeba udržet

Osbon nebyl ve skutečnosti první, kdo vymyslel, že lze takto podpořit velikost a tvrdost penisu, ale byl první, kterému se podařilo dostat nápad mezi lidi. Taky na neustálém propagování pumpy a přesvědčování také odborné veřejnosti o její užitečnosti a bezpečnosti pracoval 26 let. Podařilo se mu dokonce, že jeho vynález schválila americká Food and Drug Administration, která ručí za bezpečnost zdravotnických prostředků.

Nejspíš úplně první nápad na erekční pumpu měl v roce 1874 lékař John King. Fungovala podobně a používala skleněný válec. Problém byl ale v tom, že když se přestalo pumpovat a penis se ze zařízení vytáhl, okamžitě zase ochabl. Až pozdější experimentátoři přišli na to, že aby se erekce udržela, je potřeba penis u kořene mírně zaškrtit a udržet v něm tak napumpovanou krev.

<Path> VylyV: Chytré spodní prádlo pro muže. Údajně posílí pánevní dno, zajistí pevnější erekci a otevře tajnou komnatu vícenásobných orgasmůZdroj:

„Prakticky každý model od toho Kingova může být doplněn stahovacím páskem nebo erekčním kroužkem kolem kořene penisu, který v erektilní tkáni krev zadrží a erekce vám tak zůstane až 30 minut,“ vysvětluje Doe.

Stejnějako v 60. letech se to dělá dodnes, jen dnes lze na dostatečně pevné a přitom nepříliš silné zaškrcení použít různé snadno dostupné erekční řemínky a kroužky. Některé z nich navíc umí i víc věcí najednou, jako třeba vibrační kroužky od značky Satisfyer, které nejen podporují tvrdou erekci, ale přinášejí ještě další stimulaci.

Pro koho jsou pumpy na penis vhodné

Teoreticky jsou erekční pumpy vhodné pro všechny, kdo chtějí větší a tvrdší erekci. „Pumpy na penis nejsou lék na zdravotní příčinu problémů s erekcí, proto jděte k doktorovi. Ale mohou poskytnout spoustu výhod,“ říká Doe. Nemusíte totiž být vyloženě impotentní nebo mít problémy s erekcí, abyste ocenili, co taková pumpa na penis dokáže. „Lidi je používají pro zlepšení sexuálních zážitků a experimentování, aby přechodně změnili velikost a tvrdost svého přirození, aby si zlepšili sebevědomí, aby zlepšili zdraví svého penisu.“

Nejde ale jen o velikost a pevnost údu. Krev, kterou do penisu pumpa nasaje, má totiž i další důsledky. „Pumpy se také používají, aby pomáhaly s orgasmy a ejakulací, protože díky většímu prokrvení je penis citlivější“.

Zdroj: Giphy

Pumy jsou bezpečné, když je použijete správně

Asi největší výhodou pumpování penisu je skutečnost, že je to metoda bezpečná. Pokud to s mírou podtlaku nepřeženete, můžete si takto hrát se svým nádobíčkem znovu a znovu. Klidně několikrát za den. Podle Doe „jsou pumpy spolehlivé, snadno se používají, nejsou invazivní a pomáhají vzdělávat“.

Nikdy byste ale neměli penis pumpovat déle než 30 minut. Při přehnané délce nebo moc vysokém podtlaku může dojít k otokům penisu a potenciálně vážným poškozením. Protože metoda v penisu zadržuje krev, také není vhodná pro lidi, kteří mají nějaké krevní onemocnění, problémy se srážlivostí krve nebo berou léky na její ředění.

Tipy redakce

Stejně tak je třeba dát pozor na velikost erekčního kroužku, který budete s pumpou používat. Nejbezpečnější jsou kroužky elastické, které můžete podle potřeby rychle sundat. Pokud na penisu necháte příliš těsný kroužek příliš dlouho, můžou se na něm objevit modřiny, dojít k jeho necitlivosti a případně i dalším horším situacím.

Zdroj: augustams.com, youtube.com/sexplanations, ncbi.nlm.nih.gov, healthline.com

Populární
články

Jan Graubner se sice za přílišného konzervativce nepovažuje, ovšem na tranzici má dosti vyhraněný názor
AKTUALITY

Člověk je muž, nebo žena, své pohlaví nelze měnit, říká pražský arcibiskup Jan Graubner a současný přístup k tranzicím přirovnává k pandemii

Autor: Michal Černý
Stomie dnes neznamená konec světa ani života
LIDÉ

„Od svých třiceti let mám vývod. Nejprve jsem myslel, že můj život skončil,“ vzpomíná Zdeněk. Jak jej dnes tzv. stomie omezuje?

Autor: Mirka Dobešová
Suchý toaletní papír se hlavně v USA začíná stávat nežádoucím zbožím
LIDÉ

Nápad za miliardu?! Čtyři kamarádi chtějí nahradit suchý toaletní papír svým vlastním inovativním produktem

Autor: Michal Černý
Významné postavy české LGBT+ aktivistické scény
LIDÉ

Kdo patří mezi nejvýznamnější postavy české LGBTQ+ aktivistické scény?

Autor: Irena Piloušková
Vaše dovolená nemusí být jen o vyhledávání památek, ale i neobvyklých sexuálních zážitcích
HOT!

Sexuální turistika: Spojte potěšení z cestování s prohlubováním své intimity. Které světové destinace jsou ty nejoblíbenější?

Autor: Michal Černý
Bezobalových prodejen je v Česku stále minimum
TRENDY

„Prodavačky mi nedůvěřivě prohlíží pečivo v mém látkovém sáčku. Jako bych byl exot,“ říká Erik o úskalích života „bez odpadu“

Autor: Mirka Dobešová
Výška přímo souvisí s celou řadou zdravotních problémů
TĚLO & MYSL

Všeho moc škodí a platí to i pro výšku. Mužům vyšším než 175 centimetrů hrozí celá řada zdravotních rizik

Autor: Mirka Dobešová
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
Zažijte splynutí s oceánem na palubě Scenic Neptune II
LUXURY TRAVEL

Prožijte románových „20 000 mil pod mořem“ na vlastní kůži (a oči). Prozkoumat oceán v ponorce nemusí dnes být jen sen

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce

E-Shop