Průměrný penis je podobný okurce. Znamená „průměr“ ale i průměrné uspokojení? Vědci vybádali, jaký penis by muži měli mít
Straight friendly
Zdroj: AdobeStock

Průměrný penis je podobný okurce. Znamená „průměr“ ale i průměrné uspokojení? Vědci vybádali, jaký penis by muži měli mít

Velikost penisu je pro muže podobně choulostivé téma jako pro ženy velikost poprsí. Ovšem zatímco ženská ňadra je přece jen možné velikostně korigovat, v případě penisu to neplatí. Každý muž se tedy musí spokojit s tím, co mu příroda nadělila. Diskuse o tom, jak přesně dlouhý či široký by penis měl být, mohou být skutečně plamenné, a to navzdory faktu, že jakýsi „průměr“ či „standard“ je již dán. Na základě řady výzkumů je tak možné říci, který penis jen „normální“ a který průměr převyšuje, či jej naopak nedosahuje. Jak je to ale s uspokojením protějšku? Mělo by v tomto případě být mužské přirození „více než průměrné“, či nikoliv?
Mirka Dobešová Mirka Dobešová Autor
5. 9. 2023

Jak je to s průměrem?

O průměrných velikostech mužského přirození toho již bylo napsáno mnohé. Na základě všech možných provedených výzkumů lze pak zkonstatovat jediné – průměrná velikost penisu se liší napříč světem, resp. spíše vzhledem k příslušnosti k různým etnikům, odchylky se však pohybují v řádu několika málo jednotek centimetrů. A naprostá většina mužů, a to včetně těch, kteří jsou přesvědčeni o tom, že je jejich výbavička miniaturní, pak mají penisy velikostně úplně běžné a odpovídající průměru. Tzv. mikropenis je totiž opravdu raritní diagnózou, takže pravděpodobnost, že jí vy či někdo ve vašem okolí skutečně trpí, je prakticky nulová.

Pokud by se vám ale nechtělo zabývat se čísly a poměřovat si své nádobíčko, abyste se ubezpečili, že je „velikostně v normě“, můžete vzít potaz, že běžný penis je co do svého průměru nepatrně menší než salátová okurka. A co se délky týká, tak ve ztopořeném stavu se jedná o cca 13 cm. Kdybychom měli zůstat v úseku zeleniny, tak by se jednalo o menší okurku polní… :-)

Průměrný penis = průměrné uspokojení?

V kontextu velikosti penisu se samozřejmě také nabízí otázka uspokojení. Ačkoliv panuje jistý mýtus, že „co je větší, to je lepší,“ ne vždy to platí. A v případě velikosti penisu dvojnásob. Přece jen hranice mezi extatickým uspokojením a bolestivostí je velmi tenká. Ne náhodou se tedy vědci zaměřili na to, jak by měl být penis velký, aby výsledkem bylo skutečně ideální uspokojení. Protože by samozřejmě mohl být rozdíl mezi průměrnou velikostí penisu a velikostí penisu, který ideální uspokojení zajistí. Ovšem i v tomto případě jsou zjištění poměrně variabilní.

Jeden z výzkumů na dané téma došel k závěru, že dle žen by měl mít penis ve ztopořeném stavu kolem 13 cm. Rovnou dodáváme, že to je právě onen průměr, jehož by muži měli dosahovat. Jsou tu však jistá ALE. V případě, že se mělo jednat o partnera dlouhodobého, ženy by uvítaly, kdyby jeho nádobíčko bylo přece jen nepatrně menší – a naopak pro jednorázovky platilo, že větší velikost je vítána. To studie z roku 2017 se zaměřila na velikost sexuálních pomůcek, které si ženy pořizují – a ty v průměru dosahovaly k délce více jak 16 cm. Ovšem ani jednu z těchto měr stejně nelze považovat za jakkoliv univerzálně platnou.

Zdroj: Giphy

Konkrétně v případě žen (protože na gaye se prozatím žádný obdobný výzkum nezaměřil) se totiž to, co považují za „ideální velikost“, proměňuje dle situace a člověk od člověka. Takže i když třeba výzkum na jednu stranu určuje nějakou univerzálně vhodnou velikost, nutně to neznamená, že by byla směrodatná úplně pro každého. Nakonec navíc platí, že tím, co dělá penis „uspokojivým“ (či spíše uspokojujícím), vlastně ani nijak extra nesouvisí s jeho velikostí. Ale kdyby náhodou, tak poslední z výzkumů došel k závěru, že skutečně velký penis je už ten, který ve ztopořeném stavu přesahuje délku 13 cm. Takže pokud je váš penis delší, znamená to, že je vlastně nadprůměrný, ať už kdokoliv tvrdí cokoliv.

<Path> Princip udržitelnosti se prosazuje i v sexuálním životě. Jak mít „eko-sex“?Zdroj: health.com, bbc.co.uk

Myticky velké penisy?

Možná teď kroutíte hlavou a říkáte si, že třeba v pornu muži šermují penisy téměř o rozměrech anakondy – a považujete to za směrodatné. Tak zase nohama zpátky na zem. „Heterosexuální muži mají tendenci vzhledem k velikosti penisu výrazně přeceňovat to, co je považováno za normální. Obvykle je to proto, že jiný vztyčený penis viděli jen v pornu,“ shrnuje tak lakonicky urolog a autor jedné z tematických studií, Gordon Muir. A možná to i do jisté míry předznamenává, jak by to mohlo být v případě gayů – ti přece jen s penisy druhých mužů přicházejí do kontaktu poměrně často, a tak by mohli mít trošku reálnější představy i očekávání. Ale nemají. Penis je totiž vnímán jako symbol mužství, což je i v případě gay vztahů žádoucí. Překvapí tedy někoho, že se někteří gayové dokonce raději vzdají sexu, jen aby nemuseli protějšku ukázat svůj (domněle) malý penis?  

Zdroj: bjui-journals.onlinelibrary.wiley.com, my.clevelandclinic.org, womenshealthmag.com, thehealthsite.com, ncbi.nlm.nih.gov, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, tandfonline.com, thepinknews.com

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop