Sex podle mužských archetypů: Zjistěte, jaký je v posteli král, milenec, kouzelník a bojovník. Víme, jak je předem poznáte, a taky, jak je můžete potěšit
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Sex podle mužských archetypů: Zjistěte, jaký je v posteli král, milenec, kouzelník a bojovník. Víme, jak je předem poznáte, a taky, jak je můžete potěšit

Muži existují v mnoha „příchutích“, od jemně sladkých po žhavě pikantní. Všechny lze ale rozdělit do 4 základních maskulinních archetypů. Jsou jimi král, milenec, kouzelník a bojovník. Všechny tyto archetypy jsou variantami mužnosti a žádný z nich není lepší než ostatní. Chcete-li mužnosti porozumět hlouběji a hlouběji porozumět také mužské lásce (mrk mrk), rozhodně vám prospěje se s nimi seznámit.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
27. 7. 2023

Archetypy jsou univerzální symbolické vzorce, nebo chcete-li šablony, chování. Existují pro ženy i muže a existují v různých variantách. Archetypy pomáhají lépe porozumět vnitřnímu světu a také chování lidí. Na rozdíl od stereotypů ale nejsou podmíněné kulturou a nemění se s časem, ale jsou stálé a věčné. Jsou to hluboce zakořeněné vzorce, které se předávají z generace na generaci.

Archetypy popisují základní způsoby chování. Čemu dávají muži přednost, co je zajímá, jak žijí. Jde ale spíš o celkovou tendenci, než konkrétní jednotlivé činnosti. Jako když má někdo rád sladké, neznamená to, že mu bude chutnat pendrek i tiramisu. Přesto je ale podle tendencí v jedněch částech života možné určit, jaký bude muž i v jiných oblastech. A to včetně těch intimních.

Pokud poznáte, jestli je váš sexuální partner král, milenec, kouzelník nebo bojovník, poznáte také, co mu udělá radost, když dojde na hrátky v peřinách.

Král

Králové jsou vyrovnaní muži, kteří málokdy ztratí nadhled a trpělivost. Jsou moudří a sebevědomí a také schopní vůdci. Tito muži se stejně jako všichni dobří králové rádi starají o své svěřence (partnery, rodinu, přátele…). Krále poznáte podle toho, že je to přirozený vůdce a otcovská figura, a to i v přeneseném smyslu. Zároveň na krále poukazují ale i jejich negativní tendence. Tíhnou k moci a chtějí vládnout. Pokud neumí se svou maskulinitou pracovat, nesnesou se s jinými dominantními muži a budou se je snažit ponížit. Králové mohou být i nebezpeční, a to, když mají pocit, že svou moc ztrácejí. V krajním případě sáhnou i po násilí.

Král v posteli

Králové jsou mocní, ale také hraví. Sex přijímají ve všech jeho podobách a ve všech jeho podobách si ho také osvojují. Chtějí poznat všechny požitky, které se nabízejí a „tabu“ je pro ně neznámé slovo. Lákají je všechny hračky, praktiky i techniky. Pro krále je sex o objevování a prozkoumávání potěšení až na samotnou jeho hranici. Milují kontrasty a experimentování, ze všech čtyř archetypů jsou králové sexuálně nejotevřenější.

Chcete-li krále potěšit, nebojte se hrát si odvážným způsobem. Vyzkoušejte scénáře, které pracují s dynamikou moci (power play, nadřazenost a podřízenost), BDSM nebo dovádění s více lidmi. Pro krále není nic žhavějšího, než když může v posteli zkoušet novou erotickou pomůcku nebo se třeba kochat pohledem na partnera v sexy prádle (či bondage outfitu).

Milenec

Potkáte-li někoho, kdo je uměleckého založení, pak se nejspíš jedná o milence. Básníci, malíři, hudebníci… ti všichni touží uchopit neuchopitelné, objevovat a tvořit. Milence poznáte podle toho, že jsou kreativní a mají neutuchající potřebu se vyjádřit a vtisknout svou představivost a duši do nějakého díla. Pro milence je důležitá důvěrná romantika a smyslnost. Milenci jsou ale také idealističtí snílci a milují potěšení, takže se mohou stávat hedonisty, kteří postrádají sebekázeň. Pokud si milenec nevěří, bude v přístupu k životu pasivní. To pak takové muže vede do depresivních nálad a potřebě povyražení, kterým se ovšem sami ničí (utápění v alkoholu, množství nezávazného sexu, …). Takový milenec potřebuje, aby někdo ocenil jeho inteligenci a talent.

Milenec v posteli

Milenci jsou skrz naskrz smyslné osobnosti. Muž, který je archetypem milenec, touží po tom, aby byly stimulovány všechny jeho smysly. Při sexu si tak svého partnera dokonale vychutnává, a to i doslova. Bude nasávat vaši vůni, bude vás osahávat, bude chtít sex, který je slyšet. A také vás bude líbat a rád zkoušet všechny chutě vašeho těla.

<Path> Stud, strach a odpor k vlastnímu tělu: Prudérní výchova zanechala na chlapci následky, které si s sebou táhne i v dospělostiZdroj: Anonymní respondent, redakce

Milenci ale netouží jen po fyzičnu. Jsou vášniví, romantičtí a plní emocí. Chtějí spalující žár a nechat se unést touhou a chtíčem. Ale zároveň umí být citliví a ohleduplní. Když se budete milovat s milencem, je malá pravděpodobnost, že by byl kompletně sobecký. Nejlépe ho potěšíte tak, že ukážete vášeň a nabídnete mu smyslnou hostinu svého těla, ale i tu doslovnou. Co spojit hrátky s erotickými lahůdkami a užít si sladkou vášeň se šlehačkou nebo čokoládou?

Kouzelník

Diplomatičtí, zvídaví, empatičtí a skvělí pozorovatelé, to jsou kouzelníci. Typičtí jsou komplikovanou osobností, která ale může být pečlivě vystavěná (ne jako faleš, prostě v sobě mají mnoho myšlenek, principů a vztahů). Vzhledem ke svému talentu pozorovat a chápat umí kouzelnici porozumět ostatním lidem a být diplomatičtí. Jejich největší touhou je rozumět světu kolem sebe a také sobě samým, proto se rádi neustále vzdělávají a mnoho z nich pracuje v lékařství, vědě nebo se věnují poznávacím humanitním disciplínám. Vzhledem ke svým znalostem a odhadu na lidi se ale mohou kouzelníci stávat manipulátory. Nevyrovnaný kouzelník bude cynik, který sleduje jen svůj prospěch. Místo toho, aby sám něco dělal, ale bude raději kritizovat ostatní.

Tipy redakce

Kouzelník v posteli

Kouzelník je mužem mysli. Víc než po fyzičnu touží po intelektuálním, téměř spirituálním spojení. Fascinují ho věci jako meditace, ezoterika a tantrický sex. Energie kouzelníků je stejně intenzivní jako jejich milování a i když nepotřebují být v závazném partnerském vztahu, touží po vážném a hlubokém mezilidském propojení (a teď to nemyslíme sexuálně).

Pokud chcete dostat kouzelníka do varu, vyzkoušejte intenzivní praktiky jako je edging (záměrné oddalování orgasmu) nebo hluboké, smyslné a dlouhé pohledy do očí. Zábavná je pro kouzelníky také předehra a všechno, co k sexu vede. Flirtování, svádění, slovní hry, dvojsmysly a další hříčky, které stimulují jejich potřebu intelektuálnío vyžití a zároveň ukazují, že tady jde ještě o víc.

Bojovník

Smyslem bojovníků je, aby v životě dosáhli nějaké vyššího cíle. Často jsou tak zaměření na svou kariéru, která může být v profesích, které pracují s mocí a konfliktem. Bojovník má na všechno strategii a vždy si umí poradit. Je si vědom svých schopností, a proto také nikdy nemá potřebu si za každou cenu něco dokazovat. Bojovníky poznáte podle toho, že jsou zodpovědní a disciplinovaní. Nesnáší, když se cítí slabí, a neradi takové pocity ukazují. Největší zhoubou bojovníků je jejich tendence sledovat jen svůj (vlastní) vyšší cíl a nehledět při tom na ostatní. Vztahy jsou pro ně potom až druhořadé a nezávazné.

Zdroj: Giphy

Bojovník v posteli

Bojovník je v lásce tělesný a živočišný. Sex je pro něj stejně nezbytný jako dýchání nebo jedení. Je to základní, nezbytná potřeba, kterou musí naplňovat a musí ji naplňovat často. Ačkoliv mohou být bojovníci skvělými dlouhodobými partnery, dokážou také snadno oddělit lásku romantickou a fyzickou a klidně si užijí vzrušení, které poskytuje více pravidelných partnerů. Pokud dostanete do postele bojovníka, můžete se radovat. Baží totiž po tom, aby ostatní potěšil, a přeje si, aby si všichni zúčastnění sex užili stejně jako on.

Bojovníka potěšíte, když budete v sexu aktivní (ve smyslu iniciativy, ne nutně ve smyslu sexuální role) a budete s ním soupeřit. Musí ale vidět, že vás to taky baví. Na kobylku se mu také dostanete, když mu dáte vědět, jak moc vás vzrušuje, a ukážete mu, co dělá s vaším tělem.

Zdroj: midvalley.com, eviemagazine.com, ekhartyoga.com, artofmanliness.com, lickerish-love.com

Populární
články

V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
Autorem emotivního dopisu je nejmenovaný dospívající gay
AKTUALITY

15letý chlapec v emotivním dopise vysvětlil, co pro něj znamená stejnopohlavní manželství. Upřímný text sdílela Danuše Nerudová

Autor: Martin Lyko
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop