Mokré dobrodružství aneb jak si užít sex ve vodě, aby to bylo příjemné a taky bezpečné
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Mokré dobrodružství aneb jak si užít sex ve vodě, aby to bylo příjemné a taky bezpečné

Sex ve vodě je erotické dobrodružství, o kterém snil nejeden muž a nejedna žena. Spojení nádherných mokrých těl, přírody nebo třeba podivně vzrušujícího prostředí bazénu či koupaliště a také léta podporuje myšlenky všeho druhu, ty neslušné nevyjímaje. Je ale opravdu sex ve vodě tak báječný, jako ho ukazují (nejen) romantické filmy a seriály? Rozhodně si ho můžete užít a ke žhavému počasí přidat ještě žhavější zážitky, ale je třeba myslet na pár důležitých věcí. Jo a mimochodem, následující rady platí jak pro sex mezi mužem a ženou, tak pro sex mezi dvěma muži (teda až na ty věci s těhotenstvím).
Martin Lyko Martin Lyko Autor
11. 7. 2023

Je léto, horko, slunce pálí a není snad nikdo, koho by takové počasí nelákalo někam k vodě. Osvěžit se, opálit se, dovádět… A když je řeč o dovádění, voda, polonahá těla a teplé počasí lákají nej k hrám s plážovým míčem nebo závodění, kdo doplave dřív na ostrůvek.

Stejně jako je v létě lákavější dělat snad všechno venku, je i sex lákavý v jiném prostředí, než je ložnice (kde navíc odporně hřejou peřiny). A mimořádně lákavý je sex ve vodě. Už i jen proto, že v tolika filmech, seriálech anebo videích pro dospělé vidíme scény, kde si spolu milenci užívají právě v jezeře, bazénu nebo třeba ve vířivce na hotelové terase. Jak se to ale má se sexem ve vodě doopravdy? A jak ho dělat tak, aby byl příjemný a bezpečný?

Sex ve vodě možný je. Ale to myslím tušíme všichni. Je ovšem pravda, že na rozdíl od souložení na souši (ať už je to postel, kuchyňská linka nebo třeba pláž) je o něco komplikovanější a také riskantnější. A to nejen proto, že když na vás přijde chuť někde mimo soukromí, mohly by erotické aktivity způsobit pobouření případného okolí.

Bacha na nemoci a infekce

Největším problémem sexu ve vodě je fakt, že prakticky všechna vodní tělesa jsou vlastně špinavá. Platí to pro přírodní koupaliště, lomy, jezera, rybníky, štěrkovny, moře, oceán, potoky, řeky, umělá koupaliště, bazény, vířivky, vanu a další podobná prostředí. Všechna tato voda je totiž ve větší či menší míře plná bakterií a patogenů, které mohou způsobovat infekce. A je úplně jedno, že jste třeba v chlorovaném bazénu, riziko platí i zde. Jedinou teoretickou výjimkou je sprcha, kde neustále přitéká nová čistá pitná voda, ale ani zde není riziko nulové.

Je proto třeba být opatrný. Jakmile totiž někomu pod hladinou vody zasouváte něco do tělních otvorů, trocha té vody se tam vždycky dostane. A protože tam nepatří a není sterilní, může dělat neplechu. Jak přesně vysoké je riziko, je těžké říct, hodně to totiž záleží na stavu daného těla, obranyschopnosti jedince i intenzitě hrátek. Docházet může ke kvasinkovým infekcím, ale třeba také k infekcím močových cest. Nejlépe tak uděláte, když riziko co nejvíce snížíte.

Použijte lubrikant, a použijte ten správný

Voda není lubrikant. A nikdy nebude. Zní to trochu neintuitivně, ale opak je pravdou. Voda totiž naopak jakoukoliv přirozenou tělní lubrikaci smývá. A to je problém, protože pak při penetraci narůstá tření a může docházek k trhlinkám v kůži a jiných tkáních u jednoho nebo obou partnerů. Tyto trhlinky mohou být i mikroskopické, ale i takové se stávají vstupní branou pro infekce a bakterie.

<Path> Onemocněním, které ztěžuje sex a zmenšuje penis, trpí každý 10. muž. Většina z nich ale o nemoci nevíZdroj: health.com, theguardian.com

Navíc je sex bez patřičné lubrikace nepohodlný, může být bolestivý a někdy ani není možný (což například ti, kdo praktikují anální sex, vědí moc dobře). Pokud tedy máte myšlenky na erotiku ve vodě, vezměte si na pomoc lubrikant. A vezměte si ten správný. Cokoliv na vodní bázi je jako házet hrách na stěnu – okamžitě se to umyje. Olejové lubrikanty zase poškozují kondomy. Takže nejlepší jsou lubrikanty na bázi silikonu. Jen bacha, aby vám třeba nekápl na kachličky v koupelně nebo jinde, kde hodláte blbnout – protože je opravdu extrémně kluzký.

Voda není antikoncepce

Rozšířený mýtus o sexu ve vodě je, že pokud ho má muž se ženou, nemůže u toho žena otěhotnět. To je nesmysl. Ačkoliv se při penetraci do těla dostane určité množství vody, rozhodně se nestane, že by voda sperma vypláchla nebo podobný nesmysl. Dojde-li k ejakulaci do vagíny, může partnerka klidně otěhotnět.

Naopak je ale taky nesmyl, že by žena otěhotněla jen z toho, že plave ve vodě, do které předtím někdo ejakuloval. Jednak potřebují spermie k životu přesně tělesnou teplotu a mimo ni velmi rychle umírají, jednak by bylo semeno např. ve vířivce nebo bazénu neuvěřitelně zředěné. A taky by bylo potřeba, aby voda nějakým způsobem vnikla do těla dané plavkyně. Teoreticky by bylo možné prostřednictvím vody otěhotnět, ale jen tehdy, pokud by k ejakulaci došlo těsně u partnerčina těla a zároveň bylo patřičně manipulováno s jejími genitáliemi.

Zdroj: Giphy

Což ale neznamená, že by žena nemohla otěhotnět při vodní přerušované souloži. Protože k výronu malého množství semene může dojít už před orgasmem a samotnou „velkou“ ejakulací. Což je důvod, proč přerušovaná soulož a „vytahovací metoda“ prostě jako antikoncepce nefungují.

Tipy redakce

Kondomy fungují

Co naopak ve vodě normálně funguje, jsou kondomy. Fungují jako ochrana před početím i jako ochrana před pohlavně přenosnými nemocemi. Jen je potřeba kondom nasadit (nebo v případě dámských kondomů zavést) někde na souši. A taky si dát větší pozor, aby správně seděl a při erotickém aktu zůstal pořád na svém místě, protože při soustředění na všechnu ostatní vodní mechaniku to může být trochu oříšek. Okolní voda na jeho funkci ale nemá vliv.

Kromě toho, že kondom chrání před otěhotněním a pohlavními nemocemi, je také hladký a dále snižuje riziko tření a vzniku mikro oděrek. Rozhodně ho ale použijte s patřičnou lubrikací.

Zdroj: medicalnewstoday.com, self.com, askmen.com, insider.com, womenshealthmag.com

Populární
články

Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Plavání bez plavek je oblíbená kratochvíle, ovšem pobyt na sluníčku bez plavek není bez rizik
SUMMER VIBES

Chystáte se vyrazit opalovat „na ostro“? Nezapomeňte věnovat potřebnou péči vašemu nádobíčku, jedině tak se vyhnete velkému utrpení

Autor: Mirka Dobešová
Suvenýry si na dovolené raději kupte...
SUMMER VIBES

Bačkory, župan, fén či ručníky – co si lze při odjezdu z dovolené vzít z hotelového pokoje a co je už přes čáru?

Autor: Mirka Dobešová
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Letní měsíce údajně prospívají nejen celkovému vzhledu, ale i intimním partiím
TĚLO & MYSL

Teplé letní dny prý svědčí mužskému nádobíčku. Je „letní přirození“ jen toužebné přání, nebo realita?

Autor: Mirka Dobešová
I lenoši mohou být výkonní, jen musí vědět, jak na to
TĚLO & MYSL

Pět snadných triků pro lenochy, jak zvýšit vlastní výkonnost. Odkládání úkolů „na potom“ už nebude mít šanci

Autor: Mirka Dobešová
„Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár
LIDÉ

Seznámení s partnerovým otcem nevyšlo. „Pokud máte z něčeho strach, často je oprávněný, protože vás varuje intuice,“ myslí si pár

Autor: Irena Piloušková
Příprava koktejlu Geranium
TRENDY

„Opičí bar“ v centru Prahy slibuje nejen skvělý gin, ale i koktejly, které osloví každého – včetně abstinentů a veganů

Autor: Mirka Dobešová
Batoh z řady Thule Subterra 2 je stylový a praktický
LUXURY TRAVEL

Nejlepší parťáci na cesty? Jeden je malý, skladný a má čtyři kolečka a druhý se vám „usadí“ na zádech, aniž byste si všimli

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop