Upřímný test masturbátorů: Vyplatí se sólo hračky pro pány? Zvědavost mi nedala a musel jsem je vyzkoušet
Recenze
Zdroj: Adobe Stock

Upřímný test masturbátorů: Vyplatí se sólo hračky pro pány? Zvědavost mi nedala a musel jsem je vyzkoušet

V posledních letech se s intimními hračkami pro pány takříkajíc roztrhl pytel. Nebo aspoň mně to tak přijde – Instagram mám zaplavený reklamami na návleky, tunely, pomůcky a udělátka, které slibují udělat ze sólových chvilek výbuchy rozkoše, online sexshopy přetékají hračkami a moje zvědavost byla napnutá k prasknutí. A pak praskla. Takže jsem si pořídil náruč hraček a pustil se do zkoušení. Tady jsou má upřímná zjištění.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
29. 6. 2023

Na začátek důležitá věc: Mami, tohle nečti. A teď k věci… Masturbace je příjemná, přínosná, zábavná. Pro někoho je to fajn relax, pro někoho „pohádka“ na dobrou noc a pro někoho je to způsob, jak si užít rozkoš s vlastním tělem, jak objevovat a jak se milovat. Pro většinu chlapů je to ale taky prostě běžně dostupné uvolnění, které si můžou dopřát rychle a snadno a prakticky kdykoliv.

Všichni prý mají naučenou tu svoji techniku, kterou se umí efektivně dostat do cíle. Jenže to někdy může být nuda. Existuje ale spousta pomůcek, které slibují autoerotiku ozvláštnit, zpestřit a vylepšit. Jsou ale tyhle sliby pravdivé? Když si čtu popisky výrobků na sexshopech, jsou to samé „extáze rozkoše“, „nepopsatelné orgasmy“ a „intenzivní stimulace“. Jo, to si umím vycucat z prstu taky, ale copak kousek silikonu umí takové věci?

Jenže přece jenom zvědavost je potvora – co když to je fakt tak senzační, jak se píše na krabičkách? Lákavě to rozhodně zní. A pak mě to napadlo! Úplně stejně určitě přemýšlí spousta dalších chlapů. Takže jsem se rozhodl „obětovat“, náruč masturbátorů otestovat a o zjištění se podělit.

Nešlo mi ani tak o test konkrétních produktů, jako spíš různých typů hraček, které jsou na trhu. Od těch nejjednodušších po ty doslova robotické. V tomhle článku se budu věnovat těm základním, které se nehýbou ani nebzučí, mám ovšem v záloze i pár „sci-fi“ vychytávek s vlastním motorem. Ale o nich někdy jinkdy. Hračky se dají koupit všude možně, všechny populární online sexshopy mají nabídku víceméně podobnou. Kdyby vás to ale zajímalo, tak tyhle konkrétní jsem pořídil od Titanmen.cz.

Tenga Egg – prima zpestření za pár korun

Tohle je bohužel jediná z hraček, kterou jsem zapomněl vyfotit. Takže si ji budete muset někde najít. Konstrukčně je absolutně jednoduchá – je to jenom extrémně elastický pružný návlek, který má na vnitřní straně různé hrbolky, výčnělky a dráždítka. Vyrobený je z TPE – termoplastického elastomeru. A opravdu je neuvěřitelně pružný, takže nemusíte řešit velikost. Nemá žádnou pevnou část, jen jeden otvor, kterým si ho nasadíte.

Používá se tak, že si ho prostě přetahujete přes penis rukou. Neklouže tam a zpátky, ale natahuje se přes žalud až ke kořeni a zase smrskává. Stimuluje jednak tím, že vyvíjí určitý odpor, jednak vnitřními výstupky. A oproti holé ruce je to vcelku příjemná změna. Nevnímal jsem žádnou příliš výraznou stimulaci, ale vjem je to fajn. Vzhledem k tomu, jak měkké TPE je, nejsou vnitřní výstupky úplně výrazné, masturbátor proto cítíte hlavně na žaludu. Jinde jsem to skoro nevnímal.

<Path> EXKLUZIVNĚ: "Jestli někomu vadí označení „buzna”, tak mu bude vadit i můj blog." Aneb velmi nekorektní rozhovor s Pražskou buznou, milovaným i nenáviděným gay bloggerem. Bez cenzury!Zdroj:

Tenga egg je oficiálně určený na jedno použití, snad kvůli materiálu, ale bez problémů se dá používat opakovaně – prostě ho umyjete, obrátíte naruby a vysušíte. Kolikrát, to záleží na intenzitě vašich hrátek i vaší velikosti. Takto tenké TPE se totiž nakonec začne trhat. Za těch pár korun, co to stojí, se ale rozhodně vyplatí.

Masturbátory Tenga koupíte snad všude, já ho pořídil od Titanmen.cz
Foto: Martin Lyko

Tenga Premium Original Vacuum Cup – podtlaková zábava, která není pro macky

Další hračka od japonského výrobce Tenga, tentokrát ale už důmyslnější než jen pružný návlek. Tohle je pevný plastový obal, ve kterém se schovává měkký pružný vnitřek. Útroby tohohle masturbátoru jsou taky z TPE, takže opět měkounké, objímající, hladící, mazlící. A opět se spoustou výstupků, které vás dráždí a stimulují.

Hračku nejde stisknout, takže tlak stěn je stále stejný, vevnitř je ale pochopitelně měkká a pružná, takže při pronikání od sebe stěny roztahujete, třete se o výčnělky, a to vám dělá dobře. A taky si můžete ovládat, jaký podtlak masturbátor bude dělat. Rozumějte totiž: Ústí hračky je udělané tak, že vás těsně obemkne a je do značné míry vzduchotěsné. Na druhé straně je pak malý otvor (musíte odlepit nálepku), kudy z hračky při zasouvání uniká vzduch. A tím, jak moc otvor zakryjete prstem, si můžete ovládat, jestli při pohybu ven bude v masturbátoru vznikat podtlak, nebo ne. Odtud i název Vacuum cup.

Hračka je předem lubrikovaná (po otevření bacha, lubrikant z ní doslova teče) a určená opět na jedno použití. Teoreticky by ji šlo vymýt a použít znovu – což kamarád, který si ji kdysi pořídil taky, prý úspěšně opakovaně udělal – ale otvor je tak úzký, že je to dost komplikované.

<Path> Sdílená masturbace je forma bratrství, zaznívá od heterosexuálů, kteří se oddávají skupinové onanii. Své tužby si naplňují i ve speciálních klubechZdroj: gq.com, melmagazine.com, elpais.com

Tenga Vacuum Cup má ale ještě jednu nevýhodu – není vhodný pro velká přirození. Já se nepovažuju za nějak neuvěřitelně vybaveného muže, ale hračka mi co do šířky byla tak tak. Kamarád, kterému jsem dal na vyzkoušení černou strong verzi této hračky, měl problém ještě větší. Doslova.

Na otázku, jaké má dojmy, mi odpověděl dost výmluvně. „Bylo to úzké. Dostal jsem se dovnitř, až když mi tím úsilím se tam dostat trochu ochabl. Nakonec jsem orgasmu dosáhl, ale nevím, jestli to nebylo tou urputností, že když už jsem se dostal dovnitř, tak toho musím využít“. Výrazný problém měl prý hlavně přes žalud, pro který byl otvor v hračce malý. „Pak jsem byl odřený,“ doplnil na závěr.

Zážitek je to příjemný, ale rozhodně je tenhle masturbátor vhodný pro průměrná až menší přirození. S podtlakem je ovšem zábava, protože opravdu funguje. Až jsem si v jeden moment říkal wow, tohle je fakt síla.

Termoplastický elastomer (TPE) je neuvěřitelně pružný materiál
Foto: Martin Lyko

Doc Johnson Signature Strokers William Seed

Hlavním lákadlem tohohle masturbačního návleku je, že je odlitý podle pornoherce z názvu. Což je mi ovšem srdečně jedno, jednak ho neznám, jednak je „guma“ naprosto neživá a svým vnitřkem stejně hračka neodpovídá ničemu živému.

Technicky jde o jednoduchý odlitek z TPE (obarveného na pleťovo), který si navlečete na penis a pak si s ním děláte dobře. Otvor vede skrz naskrz, takže můžete na druhém konci vykouknout ven (ale taky to pak víc teče). Vstup do hračky je tvarován jako zadek a řitní otvor. Vnitřek je ale prostě jenom vroubkovaný, respektive má strukturu vystouplé čtvercové sítě. Což jsem penisem ovšem nepoznal, vnímáte jen, že není hladký a něco vás stimuluje.

Tipy redakce

Výhoda je, že tahle hračka je opět šíleně pružná, takže není problém s šířkou. Nad to jsem ale žádnou nadpozemskou slast necítil. Respektive – umím si představit, že tato hračka bude bavit někoho, kdo je hodně vnímavý a rád si hraje s citlivostí nebo jemností stisku. Mě ale tato hračka moc nenadchla. Nicméně zábavná by mohla být i ve dvou, protože je tak pružná, že i když je otvor na horním konci malý, mohl by ji z každé strany používat jeden muž.

Masturbátor Doc Johnson Main Squeeze Optix Crystal Clear - průhlednou hračku jde rozdělit na pevný tubus a měkkou vnitřní vložku
Foto: Martin Lyko

Doc Johnson Main Squeeze Optix Crystal Clear

Přiznám se rovnou, že tahle věc se mi líbila nejvíc. Protože jsem se chtěl vidět. Průhledný materiál, ze kterého je tato pomůcka vyrobená, totiž umožňuje, že vidíte, co se vevnitř děje. A to může být velmi zábavné.

Jde o tvrdé plastové pouzdro a v něm měkkou TPE vložku, která má na vnitřní straně výrazné vruby. A ty jsou cítit nejen na žaludu, ale po celé délce. V jednom místě je plastový obal navíc opatřen „okýnkem“, přes které jde vnitřek zmáčknout, takže si můžete regulovat pevnost stisku. Což jsem ovšem nepotřeboval, vlastně bych víc ocenil, kdyby byl obal celý pevný a vzduchotěsný.

Na horní straně je totiž opět možnost regulovat si v hračce vznikající podtlak, stejně jako u Tengy. Tady k tomu ale slouží šroubovací víčko. Jenže díky okénku pro zmáčknutí to nefunguje, proto okénko nijak netěsní a do hračky se jím neustále dostává vzduch.

Pokud jde o šířku (která vás teď už určitě zajímá), pak můžu říct, že tady je to pro mě opět ještě těsně použitelné. Stěny té pružné vložky jsou totiž tlusté a v tvrdém tubusu nemají moc kam uhnout. Takže vlastně hodně tlačí a myslím si, že kdyby byla hračka o něco širší, byla by mi ještě příjemnější. Jinak je ale moc moc fajn. Stimulace je intenzivní a výrazně jiná, než když si člověk hraje jenom rukou. Výhodou je taky délka, takže do hračky můžete pronikat opravdu hluboko.

Zdroj: Giphy

Nevýhodou je, že se hrozně blbě suší. Po použití ji pochopitelně musíte umýt, k čemuž je uzpůsobená. Pružná vložka jde vytáhnout (dá se pak používat i samostatně, což mě ale moc nebralo) a všechny části jdou normálně umýt mýdlem a vodou. Problém ale je, že tím, jak je to úzký tunel, se dovnitř skoro nemůže dostat vzduch a nemá tedy jak pořádně vyschnout. Zatím to problém nebyl, ale znám případy, kdy vlhká hračka začala plesnivět. A to je pak velký špatný.

Jo a z nějakého důvodu tohle TPE příšerně lepí (jen u této hračky). Když ho namažete lubrikantem, je to v pohodě, ale jakmile není slizké ani mokré, je děsně lepkavé (jako takové ty legrační lepkavé ručičky na gumě, co se dají třeba vystřelit a přilepit na strop školní třídy). Chytají se na to všechna smítka, chloupky z povlečení, prach, když schne na nočním stolku… Navíc tahle hračka lehounce nasládle voní a je na omak pořád jakoby mírně mastná. Je to divné. Při akci to nevadí, protože je stejně zapatlaná gelem, ale je dobré to předem vědět.

Zdroj: Martin Lyko / recenze výrobků

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop