6 podivných fetišů, které vás překvapí: Když nás dráždí pupík, mladá záda, rozkapávání očí i hlemýždi
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

6 podivných fetišů, které vás překvapí: Když nás dráždí pupík, mladá záda, rozkapávání očí i hlemýždi

Je spousta odchylek od normy, deviací a mnoho lidí se hrdě hlásí k deviantům. Proč by ne? V intimní oblasti existuje také řada fetišů, které jsou tak zvláštní a neobvyklé, že jimi netrpí velká část populace. LUI vám nabízí ukázku z pomyslného menu těch, které nás zaujaly nejvíce.
Albert Prokop Albert Prokop Autor
26. 6. 2023

Nejprve by asi bylo dobré objasnit, co to fetišismus vlastně je. I když se to nezdá, v mírnější formě je dost rozšířený a nějaký drobný, neškodný, si pěstuje většina z nás.

Pokud vás ale lékařské řeči nezajímají, přeskočte rovnou na odstavec nazvaný Speciální erotogenní zóny.

Co říkají lékaři

Podle Mezinárodní klasifikace nemocí a souvisejících zdravotních problémů MKN-10 jde vlastně o poruchu sexuální preference.

„Spoléhání na některé neživé předměty jako stimulus pro sexuální vzrušení a sexuální uspokojení. Mnohé fetiše jsou ve vztahu k lidskému tělu, jako jsou oděvní součásti a obuv. Jiné běžné příklady jsou charakterizovány určitou strukturou, jako jsou například guma‚ plastické hmoty a kůže.

Fetiše se různí ve své důležitosti pro daného jednotlivce. V některých případech jednoduše slouží ke zvýšení sexuálního vzrušení‚ kterého je docilováno normálními cestami (např. má-li na sobě část oděvu‚ který nosil partner),“ uvádí se v klasifikaci.  

Že mezi fetišismus patří upnutí se na „kakínka“, moč nebo smrduté odpadky – samozřejmě, nejste jediní, koho fekálie nepřekvapily, ale ten odpad ano – to je asi pikantní.

Do fetišismu patří ale i přílišná závislost na pornu, kdy se člověk dostane už do stádia, v kterém je pro něj jednodušší rychle si udělat sám dobře, než mít sex s někým druhým, reálným.

O nebezpečí závislosti na pornu jsme psali zde.

„Zdá se, že jen zcela nepatrný počet fetišistů má se svou deviací problémy. Většinou má tato deviace povahu jakési neškodné libůstky a zvláštnosti. U mladých mužů je někdy zájem o fetiš velmi naléhavý. Mohou se pak dopustit krádeží prádla a jiných předmětů. Také ostatní fetišistické fixace mohou vést ke konfliktu se zákonem.

Například když koprofil vyzývá náhodně kontaktované dívky, aby mu poskytly vzorek stolice. Nebo když pyrofil místo neškodného pálení svíčky, petrolejky nebo ,čarodějnic‘ přistoupí k sériovému zakládání požárů stohů a budov. Podobně i zoofilní praktiky nemusí být pro napadené zvíře bez následků,“ uvádí doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc., někdejší přednosta Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Když nám motají hlavu ňadra, chodidla nebo zadky

Ano, všichni jsme lehcí fetišisté, a kdo tvrdí, že není, ten jím teprve bude a zato bude pořádný „libůstkář“. Samozřejmě prim hrají „páni tvorstva“, z nichž někteří úplně ztratí mozek v kalhotách, když uvidí holku s pro ně dokonalým poprsím. Nebo zadečkem jako z mužských nejdivočejších fantazií. Ale i ženy jsou přitahovány pánským pozadím nebo dalšími částmi těla.

Některé jsou vyloženě vysazené například na pěstěné ruce, jiným se podlamují kolena ze svalů.

Tohle vše je samo o sobě v pořádku, pokud se kolem těchto pro nás atraktivních částí těla nezačne točit celý náš sexuální život, pokud nás nezajímá jen to, a ne partner, majitel toho, co nás tak vzrušuje.

Pojďme se každopádně podívat na pár neobvyklejších fetišů, které někteří z nás mají.

Speciální erotogenní zóny

Možná jste to sami někdy slyšeli nebo zažili: existují jedinci s tak vyvinutými erotogenními zónami, že pokud při sexu nedojde k jejich stimulaci, nedojde ani k poctivému finiši.

Kamarádka měla partnera, který v ložnici všechno poctivě odpracoval, „obskákal“, jak se sluší a patří, ale až asi po půl roce se přestal stydět a přiznal, že z toho nic nemá, dokud mu holka při tom nehladí konkrétní úzký pruh kůže na břiše.

„Když jsem to zkusila, asi za dvacet vteřin jsem viděla domácí Křižíkovu fontánu,“ přiznala mi. „Ale fakt jsem se musela přesně trefit. O centimetr výš, níž nebo vedle a nebylo z toho nic.“

Tohle je tedy zrovna fetiš, který je neškodný a hravě se dá zkombinovat s partnerským sexem.

<Path> Stylista Filip Vaněk otevřeně: Z holky se mi nepostaví, je mi ale špatně z helikoptér s penisem a dva psi štěně taky nezplodíZdroj: FILIP VANĚK, HEROINE.CZ, JSMEFER.CZ, NMS MARKET RESEARCH, MEDIAN, ČESKÝ ROZHLAS DVOJKA

Vzrušivá pánská zádíčka

Jistou dámu, kterou jsem osobně znal, až extrémně přitahovala mladická rozložitá záda a už jen z pohledu na ně měla orgasmus.

„Když někde vidím kluka, kterému se v tričku nebo košili pěkně vyjímá udělaná postava, tak ztratím pojem o čase a jen na něj fascinovaně zírám,“ říkala mi již před řádkou let.

Signalizovalo jí to asi, že takový mladík kromě energie dané věkem bude mít kvůli postavě dost schopností podat dostatečný výkon v posteli.

Akorát si nejsem jistý tím, jak to v reálu provozovala, protože když jsem jí sám coby osmnáctileté ucho s ohledem na úctu ke zralému ženství ochotně vyhověl a svlékl si košili, udělala si za mými zády velice rychle sama dobře, ale dál jsme nezašli.

Jenže samotný koitus se tak asi úplně provozovat nedá – řešením jsou zrcadla, třeba na stropě…

Když vás rajcne mravenec

Zoofilie je odsouzeníhodná věc, její součástí je i dost neobvyklá formikofilie. Jde o sexuální zájem soustředěný hlavně na drobné živočichy, tedy na šneky, hmyz, žáby, mravence. Takoví lidé, převážně muži, si je pak s oblibou přikládají na tělo, hlavně na přirození.

Ale zdaleka nejde jen o muže. „Moje partnerka má ráda, když jí po přirození leze skupina hlemýžďů zahradních. Takže jí v létě vždy šneky nasbírám, nasadím je na přirození a dívám se, jak po ní lezou. Je to místo orálního sexu a jiné předehry. To je potom jízda,“ našli jsme v zákoutích internetu.

Jestli to je pravdivá výpověď, recese nebo nějaká sexuální fantazie, to už ponechám na laskavých čtenářích.

<Path> 90. léta očima gaye alkoholika: Jak se seznamovalo bez internetu? Brutální vzpomínky na znásilnění, noci plné drog, pití a neláskyZdroj: LUI, ALKOHOLIK.CZ, WAVE.ROZHLAS.CZ, UNIVERZITA KARLOVA

Sexy brejlouni a rozkapávání očí

Že některé holky i kluky přitahují protějšky v dioptrických brýlích, sice může lehce patřit do fetišismu, ale spíš do mírné kategorie, není na tom nic problematického.

Pak jsou tu ale extrémy, které už protějšky nemusejí vůbec bavit.

„Chodila jsem s klukem a ten furt pořád něco vykládal o mých brýlích. Ale neustále, rozebíral to ze všech stran. Moc mě nebavil, chtěla jsem se ho zbavit, jen jsem čekala na vhodnou dobu. Až jsem se v noci probudila, on nikde, brýle nikde. Našla jsem ho v koupelně, jak si v jedné ruce drží penis a v druhé moje dioptrie, dělal si dobře,“ vyprávěla mi jiná kamarádka. Následoval rychlý rozchod. Jinde by tahle libůstka třeba prošla, u ní ne.

A další známý byl zase konfrontován s hodně speciálním fetišistou. „Na chatu byl někdo, kdo se vydával za doktora, každého se ptal, jestli má brýle, a když odpověděl kladně, tak začal hrozně řešit rozkapávání očí. Bylo mi ho líto, nechtěl jsem ho poslat někam, tak jsem byl dost dlouho trpělivý. Ale z toho, co psal, bylo jasný, že ho to vzrušuje. Pořád chtěl vědět, jak jsem to vnímal, a jestli bych si to nechal udělat a podobně,“ říkal mi kamarád Honza.

Tipy redakce

Česká studie: Fetišistů je víc než fetišistek

V roce 2020 zveřejnili čeští výzkumníci v americkém odborném časopise výsledky studie na základě dotazování mezi zhruba pěti tisíci muži a pěti tisíci ženami.

31,3 % mužů a 13,6 % žen přiznalo aspoň jednu parafilní (fetišistickou) preferenci v posledním půlroce. Přes patnáct procent mužů a pět procent žen těch preferencí mělo víc najednou.

Když někoho přitahují amputace

Svým způsobem za to dotyčný asi nemůže, ale z etického hlediska není příjemné představit si, že někdo, kdo vlivem zranění přijde o část těla (ruku, nohu), nebo kdo má nějakou vrozenou tělesnou deformaci, může být také zájmem fetišistů.

Na jednu stranu je paráda, že jsou takoví lidé pro někoho atraktivní, ale za jakou cenu? Budou řešit jejich povahu, duši, nebo jim půjde jen o pohled na něco, co je sexuálně přitahuje?

Jde o takzvanou akrotomofilii. Pak tu máme ale i apotemnofilie, kdy takový člověk až nezdravě myslí na představu, jak vzrušující by bylo, kdyby sám přišel o nějaký ten úd. To může dojít až k plánu, jak se zmrzačit.

Extrém: Touha po pojídání lidí

Společensky nebezpečné mohou být čistě teoreticky i fetiše vorarefilie neboli antropofagie čili kanibalistický fetiš. Takové lidi vzrušuje pomyšlení na to, že někoho snědí, nebo že budou snězeni. Jsou jedinci, kteří dosáhnou orgasmu jedině tehdy, když si představí, jak jsou někým tráveni. Zvláštní představa, že?

Je to velmi nebezpečná věc, která v kombinaci s dalšími poruchami může vyústit v závažné kriminální chování.

O této touze mimochodem vypráví nový skandální snímek Do morku kostí, Bones and All, který právě běží v kinech. V hlavní roli velká hvězda nejmladší herecké generace Timothée Chalamet.

Když vy nebo vaši blízcí potřebujete pomoct

V rámci českého Národního ústavu pro duševní zdraví vznikla před pár lety bezplatná a anonymní poradna pro fetišisty s mottem „Nemůžete za své pocity, můžete za své činy“. Pokud by měl někdo pocit, že jemu samotnému nebo někomu z blízkých jeho fetišistické tužby přerůstají přes hlavu, může se obrátit na odborníky. Víc informací najde na webu Parafilik.cz.

Zdroj: MKN-10. Česká lékařská WikiSkripta, LUI, Parafilik.cz, Taylor & Francis

Populární
články

Celý život se hnát kupředu a pak ani nemít čas na drobné radosti? To dnešní mladí lidé nechtějí
LIDÉ

Mileniálové odmítají žít jako „křečci v kole“. Jejich řešením nesmyslnosti tvrdé práce je „měkký život“, jenž se vrací k dávným hodnotám

Autor: Mirka Dobešová
Semeno sice jako mlíčko trochu vypadá, konzumace mléka se na jeho chuti ovšem podepisuje negativně
HOT!

Slané, hořké, nasládlé: Na chuť semene má vliv strava, ale taky nemoci. Experimenty zkušených dokazují, co se na šmaku podepisuje nejvíc

Autor: Martin Lyko
Učitelka mu nejen nepomohla situaci zvládnout, ještě přilila olej do ohně
LIDÉ

„Doufám, že jednou naše školství dojde do bodu, kdy učitelé budou umět pracovat s dětmi, jako jsem byl já. Mám trauma,“ říká mladík

Autor: Irena Piloušková
Zásnuby jsou sice romantická záležitost, na sociální sítě ale informace o vašem vztahu nepatří
STYL

Proč nepatří milostný status na sociální sítě aneb 8 věcí, které byste podle expertů neměli sdílet online

Autor: Martin Lyko
Budou roušky opět „v kurzu“?
LIDÉ

Jak bude vypadat příští pandemie? Přijít může dřív, než si myslíme, varují vědci

Autor: Martin Lyko
Elektro-sex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická
HOT!

Elektrosex? Co dříve patřilo drsnějším povahám, je dnes už rozšířenou praktikou, která navzdory mýtům může být i velmi romantická

Autor: Irena Piloušková
Udělat si sem tam nějaký rituál nebo meditaci ničemu neškodí, pozor byste si měli dát ale na to, když vás někdo přesvědčuje o vaší důležitosti pro celý svět
TĚLO & MYSL

Esoterika je jako droga. Při výjimečném použití vás nakopne, dlouhodobé „užívání“ vám ale může zničit život

Autor: Michal Černý
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko
Řada mužů trpí duševními problémy, ale z mnoha důvodů nevyhledá pomoc
LIDÉ

„Muži se bojí projevit slabost. Než jsem šel na terapii, 10 let jsem trpěl,“ popisuje Adam. Obával se i nálepky „cvoka“

Autor: Mirka Dobešová
Věk by neměl být člověku překážkou vůbec v ničem
CESTOVÁNÍ

Na cestování není nikdy pozdě. 94letá seniorka boří svými dobrodružstvími z cest Instagram a zvládá to, o čem my ostatní jen sníme

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop