Ozdoby pánské ozdoby: Piercing mužského genitálu má tolik druhů, že si je ani nezapamatujete. Slibují lepší prožitek nositeli i návštěvám v jeho posteli
Straight friendly
Zdroj: Pexels

Ozdoby pánské ozdoby: Piercing mužského genitálu má tolik druhů, že si je ani nezapamatujete. Slibují lepší prožitek nositeli i návštěvám v jeho posteli

Mluví se o něm málo, ale všichni víme, že existuje. Piercing mužského genitálu je libůstka, před kterou jedni krčí obličej v představě bolesti a druzí ji hrdě nosí. Důvody, proč si pořídit šperk do genitálu, jsou estetické, ale i praktické. Zejména piercing penisu může přinést lepší sexuální prožitek jeho nositeli i jeho partnerům a partnerkám.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
5. 6. 2023

Piercing je možná nejčastější tělesnou modifikací vůbec. Zatímco kroužek v uchu už nikoho nepřekvapí ani na mužích, ozdůbky jinde na těle stále budí pozornost. A ty v rozkroku nejvíc.

Ne že byste je snad viděli na první pohled (ehm, není-li tedy dotyčný nahý nebo narvaný v průsvitných elasťákách), ale už jen vědomí jejich existence vyvolává spoustu zvědavosti. Třeba nad tím, jakými všemi způsoby jde pánská chlouba propíchnout. Prozradíme vám to rovnou: Mnoha.

Typy mužského genitálního piercingu

Základních typů piercingu penisu a dalších intimních mužských částí jsme napočítali třináct. Jelikož jsou ale lidé kreativní a ti, co si potrpí na tělesné modifikace, mnohdy ještě víc, konečné číslo určit rozhodně nejde. Kůže a tkáň se dají totiž propíchnout všude a všelijak. Navíc existují různé kombinace nebo šperky, u nichž přemýšlíte, jak se proboha dají vůbec do těla zavést. Zde je ale seznam aspoň těch nejtradičnějších typů mužského genitálního piercingu:

 • Apadravya – vertikální (svislý) piercing žaludu. Veden je nejčastěji shora dolů nebo zespodu nahoru středem svislé osy, tedy skrz močovou trubici. Existuje ale i varianta, kdy je piercing veden mimo močovou trubici, více stranou. Takoý piercing se dělá často v páru (jeden po každé straně močové trubice).
 • Ampallang – horizontální (vodorovný) piercing žaludu. Veden je zleva doprava, nebo naopak, skrze žalud. Propíchnutý může být skrze močovou trubici, případně i nad ní.
 • Magic cross („magický kříž“) – spojení apadravye a ampallangu, tedy dvou piercingů žaludu, které jsou k sobě kolmé. Mohou se křížit přímo v močové trubici, ale také mimo ni, záleží, jak jsou oba piercingy umístěny. Existuje také varianta se třemi vpichy, to když je apadravya párová. Magic cross se většinou dělá postupně, druhý z piercingů se tedy píchá až po kompletním zahojení toho prvního.
 • Deep shaft – apadravya nebo ampallang vedený skrz tělo penisu, tedy někde mezi žaludem a kořenem.
 • Princ Albert – asi nejpopulárnější a nejznámější typ mužského genitálního piercingu vůbec. Penis se propichuje na spodní straně, těsně za žaludem, ne ale úplně skrz, nýbrž jen do močové trubice. Šperk pak vede močovou trubicí z penisu ven. Jde vlastně o takovou poloviční apadravyu.
 • Obrácený Princ Albert – obdobný piercing jako Princ Albert, ale propíchnutá je horní část penisu. Vpich tentokrát nevede těsně za žaludem, nýbrž skrz něj.
 • Dydoe / King’s crown („královská koruna“) – další piercing žaludu, tenhle ale propichuje jeho okraj, respektive hranu (hřeben). Může být umístěn uprostřed nahoře, ale teoreticky také kdekoliv na straně. Tento piercing nepropichuje žalud na špičce, ale je veden skrz vystouplý hřeben žaludu, který ho odděluje od těla penisu.
 • Piercing předkožky – název je všeříkající. Tento piercing je umístěn v předkožce, kožní řase, která u neobřezaných mužů kryje žalud. Umístěn může být kdekoliv po obvodu jejího okraje. Pokud je někdo po obřízce a předkožku nemá, logicky si nemůže nechat udělat ani tento piercing.
 • Frenum – tento piercing kolmo propichuje uzdičku penisu (frenulum) na spodní straně penisu těsně pod žaludem. Vede horizontálně a může být tvořen jedním šperkem, ale také několika šperky za sebou.
 • Lorum – podobný jako frenum, ale blíže k varlatům. Lorum je umístěn na spodní straně penisu, kolmo nebo souběžně s podélnou osou penisu, v místě, kde se tělo penisu potkává se šourkem.
 • Hafada – piercing šourku. Umístěn může být kdekoliv na šourku, nejčastěji je ale na jeho přední straně a vede přes zde viditelný šev.
 • Guiche – pircing hráze. Hráz (perineum) je ta část klína, která se nachází přímo mezi nohama, mezi spodní stranou šourku a řitním otvorem. Guiche piercing vede kolmo k popsané ose. Opět může být jeden, nebo jich může být víc.
 • Pubický piercing – zde už jsme mimo genitálie jako takové. Pubický piercing je umístěn kdekoliv na nositelově těle kolem kořene penisu.

Výhody piercingu penisu

Genitální piercing, stejně jako každý jiný, je invazivní způsob zdobení těla – vytváříte do něj otvor a umisťujete do něj nějaký cizí předmět. Na rozdíl od kroužku v uchu nebo nose ale nejsou piercingy genitálu jen otázkou krásného vzhledu, ale také krásných prožitků. Některé z nich totiž slibují zvýšení sexuální rozkoše.

Největší potenciál vylepšit sex a autoerotické zážitky mají piercingy penisu, a to nejlépe přímo žaludu. Apadravya, ampallang, magic cross a frenum jsou naprosto typické. Během sexu (vaginálního, análního nebo i orálního) se hýbou a stimulují jejich nositele i sexuálního partnera či partnerku.

Nakolik ale sex vylepší, je naprosto individuální a nejisté. Každý penis a člověk je totiž jiný a není možné spolehlivě říct, zda pro něj bude piercing penisu znamenat větší sexuální prožitky, žádnou změnu, nebo dokonce zhoršení kvality sexu.

<Path> Intimní piercing: Ano či ne?Zdroj:

Rizika genitálního piercingu

Svými riziky se piercing v rozkroku zase tak neliší od těch v obličeji nebo na jiných částech těla. Jde o porušení kůže a tkáně, takže je třeba dávat pozor na infekce. Naprosto zásadní je proto péče o piercing v průběhu jeho hojení (což může např. u piercingů žaludu trvat i 10 měsíců). Přísná hygiena, mytí, eliminace podráždění (např. hraní si s čerstvě aplikovaným šperkem, mačkání v těsném prádle nebo nepřiměřený pohyb např. při sportu) a ošetřování sterilním solným roztokem (kupuje se) tvoří základ péče. Jak přesně se o piercing starat vám ale poradí profík, u kterého si ho necháte udělat. V žádném případě totiž určitě nepůjdete k někomu, kdo nemá licenci a bohaté zkušenosti.

Vzhledem k tomu, jak choulostivou a nervy protkanou anatomii genitálie mají, by bylo krajně nezodpovědné namířit si to pro intimní piercing jinam než k profesionálovi. Hrozí nejen, že bude piercing udělán nehezky (např. křivě), ale že nezkušený piercer nedopatřením poškodí některou z funkcí penisu.

Tipy redakce

Bolí to?

A na závěr otázka možná nejčastější: Bolí to? Ano i ne. Záleží totiž na prahu bolesti jednotlivce, typu piercingu i obratnosti piercera. Některé varianty, jako např. v předkožce, jsou bolestivé minimálně. Naopak piercingy vedoucí skrz celou tkáň citlivého žaludu se řadí k nejbolestivějším piercingům vůbec. Někoho ale i to na zákroku láká.
Zdroj: Healthline.com, painart.cz/wiki, greatis.com, medicalnewstoday

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop