„Spát se ženami není problém. Problém je se do nich zamilovat,“ říká Marek. „Chybí jim něco podstatného,“ dodává
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Spát se ženami není problém. Problém je se do nich zamilovat,“ říká Marek. „Chybí jim něco podstatného,“ dodává

Láska je mocná čarodějka. Dělá si, co chce a někdy dokáže člověku pořádně zatopit. Třiatřicetiletý Marek, který žije v Praze, se netají tím, že měl se zamilováváním problém. Zkušeností až až, ale žádná se mu nedostala pod kůži, dokud nepochopil, co vlastně hledá.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
22. 5. 2023

Marku, věc se má tak, že vy svou orientaci přímo nedefinujete, je to tak? Můžete to osvětlit?

Je to tak. Mně se líbí ženy, muži, obecně se moc rád pozastavím i nad člověkem bez vyhraněného genderu. Bohužel takové znám jen z médií, ale třeba Emma D'Arcy? To je nevěřitelně přitažlivý člověk. Viděli jste jejich (Emma pro sebe používají množné zájmeno – pozn. red.) outfity na červených kobercích? Na to jsem zíral s otevřenou pusou. To tajemno, že člověk vlastně neví, mě hrozně přitahuje.

Bisexuálové jsou přitahováni oběma pohlavími…

Ano. Ale mně se to označení nelíbí. Nepřijde mi, že je pro mě přesné. Mě prostě přitahují lidé, kteří se mi líbí. Bez ohledu na pohlaví nebo gender. Někdo mě prostě přitahuje a nevím proč. Za mě je jakékoli označení špatně. Jsem prostě člověk. A to je asi jediná nálepka, kterou potřebuju.

Nemáte rád jakékoli označování sexuální orientace, nebo to tak cítíte jen u sebe?

Myslím, že když se přestaneme rozdělovat na homo, hetero, bi a tak dále, že si lidi přestanou všímat rozdílů a dojde jim, že skoro žádné nejsou. Přece co má můj intimní život za vliv na Pepu Vomáčku z Horní Dolní? Proč ho to vůbec zajímá, nebo dokonce rozčiluje a „ohrožuje“? V čem jako? Všechno je to jenom o tom, že jsme si tu vytvořili nějaké názvosloví, které vytváří umělé hranice.

Sexuálně přitahován jste tedy klidně i ženami, ale s láskou to máte jinak…

Úplně! Já se třeba nikdy nezamiloval do ženy. Opravdu ne. Je pro mě snadné nějakou sbalit. Vždycky mi to šlo a nevím ani jak. (smích) A baví mě se s nimi bavit, baví mě celá ta hra kolem nabalování, to šimrání v břiše, napětí a vzrušení. To mám fakt rád. Ale nestalo se mi, že bych ženu miloval. V době, kdy jsem ještě byl mladý ucho a nechápal jsem se, jsem si říkal, že jsem asi bezcitný. Ale pak jsem zkusil chlapa a bylo jasno!

Muže tedy dokážete milovat?

Muže ano. To jsem se i přistihl jako zoufalec, co sedí u telefonu a čeká na zprávu. (smích) Třeba teď jsem hodně zamilovaný, rád bych nebyl, protože je to komplikované, ale je to masakr.

<Path> „Spát se ženami není problém. Problém je se do nich zamilovat,“ říká Marek. „Chybí jim něco podstatného,“ dodáváZdroj: Marek, lui.cz, redakce

Proč byste raději nebyl? Láska je přeci krásná, no ne?

Není, když vám ten druhý odepíše jednou za tři dny. Jako já reálně vím, že asi moc zájem nemá, ale pořád si nalhávám, že to třeba bude lepší nebo že nemá čas. Jsem zoufalec, že jo? (smích) Já vím!

Čím vás tak uhranul?

Ani nevím. Poznali jsme se vloni, něco mezi námi bylo, ale nikdy jsme se nevídali nějak pravidelně. Možná proto mě tak zajímá, protože je tam to tajemno. Nevím, co dělá, ani kde bydlí. Na sítě skoro nic nedává a když tam něco přidá, tak hrozně sonduju. (smích) Má čas se potkat třeba jednou za měsíc až dva a mně je předtím pokaždé úplně špatně od žaludku, jak jsem nervózní.

On, cítíte, že do vás zamilovaný není?

Asi ne. Nebo nevím. Říká, že toho má hodně. To já většinou říkám lidem, které nechci urazit, ale ani se s nimi nepotřebuju moc vidět. Tak je to asi karma za ty moje ženské! (smích)

Tipy redakce

Ženy se vás snaží kontaktovat více než vy je?

A o dost!

Netaháte je tak trochu na nudli?

Já nikomu nikdy nic neslíbil. Že se bavíme, užijeme si pár večerů, to přeci není závazek.

Tenhle rozhovor vzniknul proto, že jste se chtěl vyjádřit k orientaci. Proč? Co vás nakoplo se ozvat?

Ona si spousta lidí myslí, že gay nebo bisexuál nebo kdokoli prostě nemůžou spát s tím pohlavím, které je papírově nemá přitahovat. Podle mě ale třeba i holka je schopná spát s kamarádkou, i když není lesba. A to samý kluci, kdyby nebyli tak strašně zaseknutí v tom, že se to nemá nebo já nevím co. Podle mě čím víc se bráníte a nechcete o tom ani slyšet, tím víc je jasné, že vás to v hloubi duše vlastně zajímá.

Orientace je podle vás hlavně o citech?

Moje zkušenost říká, že jo. Protože já fakt umím ocenit pěknou holku. I se s ní rád vyspím. Ale tam to končí. Něco podstatného jim prostě chybí. Opravdové propojení a touhu cítím jen u chlapů. Především pokud jsou vysocí a mají široká ramena! (smích)

Kdy jste přišel na to, jaká je vaše orientace (byť podle vás nemá název)?

To už bude určitě deset let. Možná víc. Ale fakt je, že třeba doma to neříkám. To mi za to nestojí. Dokud si nenajdu fakt osudového partnera, nevidím důvod tím stresovat babičku. (smích)

Babička by to nepřijala?

Babička mě vychovávala. Je už hodně stará, má svoje odžito. Nebudu ji nutit koukat na svět jinak, než je celý život zvyklá. Co si pomůžu, když budu osmdesátiletou paní nutit studovat si sexuální orientace? Jenom jí to zamotá hlavu.

Vždyť ona se stydí i za to, když by se někdo měl dozvědět, že si třeba koupila hotové jídlo do mikrovlnky. Podle ní se takové věci nedělají, protože každá správná hospodyňka má mít navařeno. Nepřežila by, že by se někdo něco takového o ní dozvěděl. Jasně, všem je to putna, ale ona to tak necítí. Takže já jí fakt nebudu hrabat do představ o životě.

O jiné než heterosexuální orientaci tedy, hádám, má také představu, že by se to nikdo neměl dozvědět?

Víceméně. Ideálně by ji nikdo ani neměl mít. Úplně vidím, jak by sepnula ruce a lekla se, co se mi stalo. Podle mě je nesmysl to těmhle lidem cpát. Hloupost. Žijte si svoje životy a nechte babičky bejt. (smích)

Zdroj: Marek, lui.cz, redakce

Populární
články

Užívá si, že nemusí nervózně čekat u telefonu, oba preferují aktivní udržování neustálého kontaktu
LIDÉ

„Potřebujeme vidět a slyšet, že nás ten druhý taky chce,“ říká v rozhovoru o lásce muž, který roky bojoval s ghostingem

Autor: Irena Piloušková
Těžko říci, zda změnit přátelství v přátelství se sexem, je zrovna výhra
LIDÉ

Je „přátelství s výhodami“ skutečně výhodné? Podle odborníků nejsou nezávazné vztahy pro každého a často končí špatně

Autor: Mirka Dobešová
Sezení při močení má pozitivní účinky na zdraví i hygienu
TĚLO & MYSL

Při močení si raději sedněte, doporučují lékaři mužům. Aneb proč není tato mužská „výhoda“ záviděníhodná

Autor: Mirka Dobešová
Zbiroh je krásné malé městečko vzniklé už ve 13. století. I díky Jamisonovi Youngovi má opět šanci vejít do většího povědomí celé republiky
LIDÉ

Australan spravuje bývalou vlakovou stanici ve Zbirohu. Chce z ní vytvořit velkolepé regionální kulturní centrum

Autor: Michal Černý
Josef Šálek je doslova ztělesněním toho, že když se pro něco skutečně rozhodnete, můžete dokázat „nemožné“
LIDÉ

„Člověk dokáže úplně cokoliv, když se pro to rozhodne a přestane pochybovat,“ říká Josef Šálek, pokořitel několika světových rekordů

Autor: Michal Černý
Štěpán Ježek alias DJ Tokátko a Matyáš Sichrovský – duo, které se posledních několik měsíců snaží dát Radosti FX novou tvář
KULTURA

„Aby k nám lidi chodili jen proto, že jde o Radost, to je musíme zase naučit. Tentokrát chceme jít spíše komunitní cestou,“ shodují se majitel hudebního klubu Radost FX Matyáš Sichrovský a produkční Štěpán Ježek

Autor: Michal Černý
Ikonické boty, které se pro mnohé staly životním stylem
STYL

Měsíc hrdosti je vždy bohatý na nové kolekce, ani výrobce ikonických tenisek letos nezahálel

Autor: Michal Černý
Mladí LGBTQ+ lidé mají ve spojení s klimatickou změnou z více než poloviny vážné obavy o svoji budoucnost, často i oprávněně
AKTUALITY

Mladí LGBTQ+ lidé se o klima bojí víc než hetero většina, čelí proto i depresím. Klimatická změna totiž vystaví komunitu větším rizikům

Autor: Michal Černý
Ne každý podpatek musí úplně škodit
TĚLO & MYSL

Skutečně podpatky nohám i zádům jen škodí? Vědci nově doložili, že jeden typ podpatků zdraví prospívá. A nosit by je měli i muži

Autor: Mirka Dobešová
Jaroslav Reich Lorman
LIDÉ

„Starší LGBTQ+ lidé jednoduše nejsou tolik vidět, ne že by nebyli,“ myslí si ředitel organizace ŽIVOT 90

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop