„Spát se ženami není problém. Problém je se do nich zamilovat,“ říká Marek. „Chybí jim něco podstatného,“ dodává
Rozhovor
Zdroj: Adobe Stock
<Path>

„Spát se ženami není problém. Problém je se do nich zamilovat,“ říká Marek. „Chybí jim něco podstatného,“ dodává

Láska je mocná čarodějka. Dělá si, co chce a někdy dokáže člověku pořádně zatopit. Třiatřicetiletý Marek, který žije v Praze, se netají tím, že měl se zamilováváním problém. Zkušeností až až, ale žádná se mu nedostala pod kůži, dokud nepochopil, co vlastně hledá.
Irena Piloušková Irena Piloušková Autor
22. 5. 2023

Marku, věc se má tak, že vy svou orientaci přímo nedefinujete, je to tak? Můžete to osvětlit?

Je to tak. Mně se líbí ženy, muži, obecně se moc rád pozastavím i nad člověkem bez vyhraněného genderu. Bohužel takové znám jen z médií, ale třeba Emma D'Arcy? To je nevěřitelně přitažlivý člověk. Viděli jste jejich (Emma pro sebe používají množné zájmeno – pozn. red.) outfity na červených kobercích? Na to jsem zíral s otevřenou pusou. To tajemno, že člověk vlastně neví, mě hrozně přitahuje.

Bisexuálové jsou přitahováni oběma pohlavími…

Ano. Ale mně se to označení nelíbí. Nepřijde mi, že je pro mě přesné. Mě prostě přitahují lidé, kteří se mi líbí. Bez ohledu na pohlaví nebo gender. Někdo mě prostě přitahuje a nevím proč. Za mě je jakékoli označení špatně. Jsem prostě člověk. A to je asi jediná nálepka, kterou potřebuju.

Nemáte rád jakékoli označování sexuální orientace, nebo to tak cítíte jen u sebe?

Myslím, že když se přestaneme rozdělovat na homo, hetero, bi a tak dále, že si lidi přestanou všímat rozdílů a dojde jim, že skoro žádné nejsou. Přece co má můj intimní život za vliv na Pepu Vomáčku z Horní Dolní? Proč ho to vůbec zajímá, nebo dokonce rozčiluje a „ohrožuje“? V čem jako? Všechno je to jenom o tom, že jsme si tu vytvořili nějaké názvosloví, které vytváří umělé hranice.

Sexuálně přitahován jste tedy klidně i ženami, ale s láskou to máte jinak…

Úplně! Já se třeba nikdy nezamiloval do ženy. Opravdu ne. Je pro mě snadné nějakou sbalit. Vždycky mi to šlo a nevím ani jak. (smích) A baví mě se s nimi bavit, baví mě celá ta hra kolem nabalování, to šimrání v břiše, napětí a vzrušení. To mám fakt rád. Ale nestalo se mi, že bych ženu miloval. V době, kdy jsem ještě byl mladý ucho a nechápal jsem se, jsem si říkal, že jsem asi bezcitný. Ale pak jsem zkusil chlapa a bylo jasno!

Muže tedy dokážete milovat?

Muže ano. To jsem se i přistihl jako zoufalec, co sedí u telefonu a čeká na zprávu. (smích) Třeba teď jsem hodně zamilovaný, rád bych nebyl, protože je to komplikované, ale je to masakr.

<Path> Syndrom celibátu se šíří světem – mladé lidi již sex nezajímá. Boj o nejpestřejší sexuální život tak má překvapivé vítězeZdroj: newgeography.com, washingtonpost.com, forbes.com, time.com, edition.cnn.com, telegraph.co.uk

Proč byste raději nebyl? Láska je přeci krásná, no ne?

Není, když vám ten druhý odepíše jednou za tři dny. Jako já reálně vím, že asi moc zájem nemá, ale pořád si nalhávám, že to třeba bude lepší nebo že nemá čas. Jsem zoufalec, že jo? (smích) Já vím!

Čím vás tak uhranul?

Ani nevím. Poznali jsme se vloni, něco mezi námi bylo, ale nikdy jsme se nevídali nějak pravidelně. Možná proto mě tak zajímá, protože je tam to tajemno. Nevím, co dělá, ani kde bydlí. Na sítě skoro nic nedává a když tam něco přidá, tak hrozně sonduju. (smích) Má čas se potkat třeba jednou za měsíc až dva a mně je předtím pokaždé úplně špatně od žaludku, jak jsem nervózní.

On, cítíte, že do vás zamilovaný není?

Asi ne. Nebo nevím. Říká, že toho má hodně. To já většinou říkám lidem, které nechci urazit, ale ani se s nimi nepotřebuju moc vidět. Tak je to asi karma za ty moje ženské! (smích)

Tipy redakce

Ženy se vás snaží kontaktovat více než vy je?

A o dost!

Netaháte je tak trochu na nudli?

Já nikomu nikdy nic neslíbil. Že se bavíme, užijeme si pár večerů, to přeci není závazek.

Tenhle rozhovor vzniknul proto, že jste se chtěl vyjádřit k orientaci. Proč? Co vás nakoplo se ozvat?

Ona si spousta lidí myslí, že gay nebo bisexuál nebo kdokoli prostě nemůžou spát s tím pohlavím, které je papírově nemá přitahovat. Podle mě ale třeba i holka je schopná spát s kamarádkou, i když není lesba. A to samý kluci, kdyby nebyli tak strašně zaseknutí v tom, že se to nemá nebo já nevím co. Podle mě čím víc se bráníte a nechcete o tom ani slyšet, tím víc je jasné, že vás to v hloubi duše vlastně zajímá.

Orientace je podle vás hlavně o citech?

Moje zkušenost říká, že jo. Protože já fakt umím ocenit pěknou holku. I se s ní rád vyspím. Ale tam to končí. Něco podstatného jim prostě chybí. Opravdové propojení a touhu cítím jen u chlapů. Především pokud jsou vysocí a mají široká ramena! (smích)

Kdy jste přišel na to, jaká je vaše orientace (byť podle vás nemá název)?

To už bude určitě deset let. Možná víc. Ale fakt je, že třeba doma to neříkám. To mi za to nestojí. Dokud si nenajdu fakt osudového partnera, nevidím důvod tím stresovat babičku. (smích)

Babička by to nepřijala?

Babička mě vychovávala. Je už hodně stará, má svoje odžito. Nebudu ji nutit koukat na svět jinak, než je celý život zvyklá. Co si pomůžu, když budu osmdesátiletou paní nutit studovat si sexuální orientace? Jenom jí to zamotá hlavu.

Vždyť ona se stydí i za to, když by se někdo měl dozvědět, že si třeba koupila hotové jídlo do mikrovlnky. Podle ní se takové věci nedělají, protože každá správná hospodyňka má mít navařeno. Nepřežila by, že by se někdo něco takového o ní dozvěděl. Jasně, všem je to putna, ale ona to tak necítí. Takže já jí fakt nebudu hrabat do představ o životě.

O jiné než heterosexuální orientaci tedy, hádám, má také představu, že by se to nikdo neměl dozvědět?

Víceméně. Ideálně by ji nikdo ani neměl mít. Úplně vidím, jak by sepnula ruce a lekla se, co se mi stalo. Podle mě je nesmysl to těmhle lidem cpát. Hloupost. Žijte si svoje životy a nechte babičky bejt. (smích)

Zdroj: Marek, lui.cz, redakce

Populární
články

Koláč jako od babičky? Žádný problém
CESTOVÁNÍ

Jak přijmout stárnutí, ukazuje vídeňská kavárna. Pracují v ní jen seniorky, které pečou koláče „jako od babičky“. A z podniku je hit

Autor: Mirka Dobešová
V minulosti jednu postel sdílelo více lidí - i těch, co si byli cizí
LIDÉ

Postele plné cizích lidí byly dřív běžné a měly řadu výhod. Richard Lví srdce spával s Filipem II., královna Alžběta I. se služebnými

Autor: Mirka Dobešová
Kolik designů dokážeš smíchat, tolikrát jsi člověkem
Trendy & Styl 2024

Jaké jsou letos trendy bytového designu? Porovnali jsme nabídku čtyř velkých hráčů na trhu!

Autor: Michal Černý
Nemusíte mít bujnou kštici, abyte vypadali stylově
STYL

Jak vypadat dobře bez vlasů? Sexy look vám dodají nejen vousy, radí stylista. Důraz klade na siluetu a doplňky

Autor: Martin Lyko
Michal Novotný
AKTUALITY

„Chudák“ bílý heterosexuální muž Michal Novotný řekl svůj názor a dostal za to facku na sítích. Homofob přece není, když to sám říká

Autor: Martin Lyko
Měli by být generací, která je otevřená všemu, feminismus se ale mladým mužům nelíbí
LIDÉ

Feminismus přináší víc škody než užitku, tvrdí mladí muži. Být mužem je dle nich těžké. Progresivněji myslí i senioři, ukázal výzkum

Autor: Mirka Dobešová
Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?
CESTOVÁNÍ

Také jste někdy snili o tom, že se tu na všechno vykašlete a zmizíte v zahraničí? V čem vám může taková změna pomoci?

Autor: Irena Piloušková
Misionářská poloha není jen pro heteráky
HOT!

Jak mají gayové sex? Povědomí, které mají heteráci, je přinejlepším zkreslené. Kdo si dovádění mezi muži vyzkoušel, zná rozdíl

Autor: Martin Lyko
LIDÉ

Pět nejúspěšnějších modelů dnešního Česka a Slovenska: Filipa Hrivňáka určitě znáte, Oliver Průcha může být novinkou

Autor: Rozálie Růžičková
Oko je okno nejen do duše, ale také do neřestných myšlenek
TĚLO & MYSL

Je možné poznat sexuální orientaci z očí? Vědce to napadlo před půl stoletím, teorii potvrdili ale až nedávno

Autor: Martin Lyko

E-Shop