Kdo je nejhezčí politik v ČR a proč právě Petr Pavel: Česko řídí banda usedlých tatíků, výjimky se najdou
BLØG
Zdroj: Petr Pavel / se svolením
<Path>

Kdo je nejhezčí politik v ČR a proč právě Petr Pavel: Česko řídí banda usedlých tatíků, výjimky se najdou

Když se Češi a Češky mezi sebou baví o místních politicích, málokdy je to bez nadávek, těžko něco pozitivního nebo dokonce obdivného. Hoďme ale chvíli za hlavu jejich skutky či názory a podívejme se na vizáž. Většinu poslanců a ústavních činitelů (senátorů už vůbec) si určitě nikdo nepředstavuje v nedbalkách, přesto se mezi nimi najdou i větší či menší fešáci. A jednoznačně vítězí prezident Petr Pavel. Kdo další je sekáč a proč hned tři místa v první desítce obsadili zrovna Piráti?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
10. 4. 2023

Samozřejmě víme, že ani ten nejhezčí politik světa nemusí být kvalitním zástupcem lidu. Může jím být naopak ten, kdo by svým vzhledem spíš vyhrál nějakou anticenu. Ale přesto jsme se zamysleli nad otázkou: kdo je nejvíc hot politik u nás?

Jejich politická přesvědčení známe, jak ale působí, když si odmyslíme stranickost a politiku?

Správu věcí veřejných mají v rukách většinou starší pánové, častokrát již v seniorském věku, mladí se do politiky moc nehrnou, proto pro mě bylo docela těžké sestavit žebříček deseti nejvíce sexy politiků v zemi.

Ale nakonec ani ve vládě jsem nebyl úplně bez šance. Vyjma Ivana Bartoše tu máme i nového ministra životního prostředí Petra Hladíka, který je sice kontroverznější postava (policie prohledávala jeho kancelář někdejšího náměstka brněnské primátorky kvůli kauze s byty a řešilo se, jestli nebude trestně stíhaný, což dosud není), ale přece jen vypadá docela k světu.

Hned tři fleky zabrali pirátští politici, což je logické: je mezi nimi řada mladých. Tak kdo je v našem žebříčku?

10. Adam Vojtěch

Bývalý dvojnásobný ministr zdravotnictví za ANO a současný velvyslanec ČR ve Finsku Adam Vojtěch (36) patří k sympatičtějším tvářím předchozí vlády. Kdysi byl v SuperStar, říká se mu také Ken. Může se líbit jeho určitá plachost ve vystupování či věčný úsměv. Není úplně k zahození.

9. Petr Hladík

Čerstvý ministr životního prostředí Petr Hladík (38) je z KDU-ČSL, má jako vzorný partajník pět dětí, dokonce se ženou. Na někoho může působit slizce, jiný z něj bude mít jazyk až na vestě. Necháváme na vás.

8. David Pražák

Tenhle poslanecký zástupce ANO má 43 let, pochází ze Semil, kde je i místostarostou. Předtím se pohyboval v zemědělství. Takže sexy farmář?

7. Michael Kohajda

Snad se na mě pan poslanec a proděkan olomouckého univerzity neurazí, ale ty oči (hlavně na fotce z webu Poslanecké sněmovny)! Michaelovi je 43 let, je právníkem a vysokoškolským pedagogem, za KDU-ČSL byl také radním Šumperka, odkud pochází. Zajímavá osobnost.

6. Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš (36) jako jeden z mála ze seznamu není už aktivní v politice, aspoň ne v jejích nejvyšších patrech, skončil coby poslanec, stejně jako spousta dalších Pirátů, po předloňských volbách, v nichž Pirátům uškodilo spojení se STAN, jehož voliči vykroužkovali své kandidáty.

Ale musel jsem ho sem dát, protože na něj trpím. Na někoho může působit jako bohém a neupravený „vágus“, kolega z redakce dokonce říkal, že „kdyby se ostříhal, tak by ušel“, ale na Ferjenčíkovi je kromě velmi pohledné tváře pro mě atraktivní právě i ta určitá rozevlátost. A dlouhé vlasy mu sluší.

Jeho sestrou je mimochodem poslankyně Olga Richterová.

<Path> Chcete ho svést? Tyto boxerky to udělají za vás!Zdroj:

- - -

VÝHODA KRÁSY V POLITICE

Podle studie od American Politics Research fyzická atraktivita pomáhá kandidátům. Psychologické výzkumy ostatně již dlouho prokazují existenci takzvané ‚prémie za krásu‘, kdy fyzicky atraktivní lidé získávají výhody v různých oblastech života. Jednou z těchto oblastí je politika, kde atraktivita souvisí s volebními výsledky.

Není to překvapení. Už v 70. letech se ukázalo, že voličům připadá atraktivní kandidát jako ten, kdo politickým problémům rozumí zdaleka nejlíp.

Sice se to týká amerických voleb, ale nebyl bych takový optimista, že bychom v Evropě byli méně povrchní.

- - -

5. Jakub Michálek

Je paradoxní, kolik lidí ze seznamu má kvůli svému chování velké množství kritiků a nepřátel. Dost neoblíbený je v jistých kruzích i pirátský poslanec Jakub Michálek. Kdysi o něm kolovalo, že se k podřízeným choval jako Napoleon. V televizních diskusích zase podle některých na oponenty nepříjemně kňoural.

Ale má vizáž studentíka, brýle jsou pro určité lidi taky bonus a navíc, ať se nám to líbí, nebo ne, Jakub je mimořádně inteligentní člověk. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě té samé univerzity. Prostě klasa.

Ve svých čtyřiatřiceti je nejmladším z našeho seznamu.

4. Mirek Topolánek

A máme tu našeho bývalého premiéra. Dorostl do velkého, charismatického elegána. Určitá zemitost vyjadřování plus argumentační schopnosti z něj dělají pro spoustu lidí velice atraktivního chlapa. Škoda, že v roce 2018 neuspěl v kandidatuře na prezidenta.

S 66 lety je nejstarším mužem naší desítky.

3. Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (43) není prvoplánový hezoun. Ale má styl, vlasy (dredy) jako trademark, k tomu se opět ukazuje, jakým afrodisiakem je velká inteligence. I kritici uznávají jeho argumentační schopnosti, s jakým zápalem se ve vládě vrhl do místního rozvoje a s jakým do digitalizace. Že víc maká, než se prezentuje.

Vystudoval magisterský obor informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, později působil jako databázový architekt a analytik.

Kromě toho už dávno přestal kouřit marihuanu a pít a je aktivní sportovec, minimálně před začátkem ministrování každé ráno cvičil. To taky není k zahození a s postavou to dělá divy.

2. Zdeněk Hřib

Další z těch, které lidé buď obdivují, nebo nesnášejí. Bývalý primátor Prahy, nyní jeho náměstek Zdeněk Hřib (41), je alfa samec s charismatem stříkajícím až na půdu. Někteří mají pocit, že působí arogantně, ale kamarádi, co s ním přicházejí pracovně do styku, mi vyprávějí, že je spíš takový jako by „autista“, prostě že úplně přesně nereaguje na některé věci tak, jak se čeká, a když se pro něco zaujme, tak se soustředí na jednu věc.

Jinak je vystudovaný doktor a má rodinu.

Tipy redakce

1. Petr Pavel

Vítězství naprosto zaslouženě patří bývalému armádnímu generálu, prezidentu České republiky Petru Pavlovi.

Můžete si o něm myslet cokoli, ale ten člověk se narodil pro to, aby byl na známkách a prezidentských portrétech v třídách škol. Nejspíš ho k dokonalosti doladili imagemakeři, ale čert to vem, charisma z něj teklo proudem na všechny strany už dávno před tím, než vůbec začal uvažovat o kandidatuře.

Nejsem na starší pány. Ale ten člověk je prostě nádherný. Vypadá jako lev, kterého má v logu, vrásky ještě nikdy nebyly tak sexy, je slušný, má tak zvučný a pevný hlas, že by se mu člověk pomalu bál říct ne. Přesto se k lidem chová fajn a navíc se umí smát – zde jediná výtka: někdo by ho měl poslat k zubaři nebo zubnímu hygienikovi, rozdíl mezi vyphotoshopovanými fotkami a videi je markantní.

I kdyby ničeho v úřadu už nedosáhl, už to, jak vypadá, jak působí, jak okouzluje i zahraničí, to všechno bohatě stačí.

Další, kteří by pro někoho mohli stát za hřích: poslanci Matěj Ondřej Havel, Jakub Janda, Jan Skopeček nebo Miroslav Zborovský.

Nejhezčí politici v zahraničí

Dnes už to mnohým přijde neuvěřitelné, ale když byl premiérem Slovenska Robert Fico, fanynky z něj omdlévaly. Pravidelně sportoval a cvičil, měl vysekané břišáky, mezi politiky nevídaná věc. Jenže když dnes víme, že se z něj stal extrémista ještě horší než u nás Tomio Okamura, mohl by vypadat jako Ken od Barbie a bylo by mu to houby platné.

Jeden čas byl sexuálním symbolem kanadský premiér Justin Trudeau, francouzský prezident Emmanuel Macron a donedávna třeba také fešný republikánský kongresman Adam Kinzinger.

Zdroj: PSP.CZ, PROŽENY.CZ, SAUGE JOURNALS, LSE PHELAN UNITED STATE CENTRE

Populární
články

Přijmout partnera svého syna se zdá být samozřejmé, ne vždy tomu tak ale je
LIDÉ

„Synův coming out byl šok, když ale na oběd přivedl přítele, zamilovali jsme si ho,“ shrnuje Tomáš. Jak se s tím, že syn je gay, vyrovnal?

Autor: Mirka Dobešová
V době starověkého Řecka a Říma byly  homosexuální akty ve společnosti běžné
LIDÉ

Stejnopohlavní sex, chlapci vychovávaní jako dívky i osoby „dvojí duše“ – naši předci jinakost přijímali. Kde se vše zvrtlo v nenávist?

Autor: Mirka Dobešová
Již téměř rok má nového přítele, soukromí si ale snaží chránit
LIDÉ

Monika Bagárová velmi otevřeně o soukromí i o práci: Nikdy jsem nepoznala zásadovějšího chlapa, řešíme společnou budoucnost

Autor: Albert Prokop
Jak navnadit a uspokojit ženu?
HOT!

Jak navnadit a uspokojit ženu? Umělá inteligence poskytla návod i seznam pomocných vět: Co říkat a co rozhodně nezmiňovat?

Autor: Irena Piloušková
Sora je původem z Jižní Koreje
LUI BODY

Trápí vás pleš? Přirozeně vypadající řešení jsme probrali se zakladatelkou studia, které se zaměřuje na mikropigmentaci

Autor: Irena Piloušková
Zalando se inspirovalo měsícem lásky a nafotilo s Honzou a Kubou krásnou sérii fotografií
LIDÉ

Měsíc lásky ještě nekončí! O společných zájmech a tajemství dlouhodobého vztahu jsme si povídali s Honzou a Kubou. Inspirujete se?

Autor: Irena Piloušková
Luxusní dýhování pokračuje jako obložení za televizí
Living 2023

Tajemství dokonalého interiéru? Jednota a propojenost. „Začněte u dveří,“ radí designerka

Autor: Martin Lyko
Zalando představilo krásný květnový projekt plný lásky
LIDÉ

Měsíc lásky je u manželů Honzy a Kuby nejen v květnu. Jak dopadli v malém vztahovém kvízu?

Autor: Irena Piloušková
Investovat do nemovitostí se vyplatí i v této době, říká makléř Jiří Hák
LIVING

Jak je na tom aktuální trh s nemovitostmi? K výhodnému prodeji může dopomoci home staging, říká realitní makléř Jiří Hák

Autor: Irena Piloušková
A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou
TĚLO & MYSL

Smíření hetero lidí s LGBT+ populací: Velké díky většině! A pojďme se kamarádit, nenávist a předsudky stranou

Autor: Albert Prokop

E-Shop