Kdo je nejhezčí politik v ČR a proč právě Petr Pavel: Česko řídí banda usedlých tatíků, výjimky se najdou
BLØG
Zdroj: Petr Pavel / se svolením
<Path>

Kdo je nejhezčí politik v ČR a proč právě Petr Pavel: Česko řídí banda usedlých tatíků, výjimky se najdou

Když se Češi a Češky mezi sebou baví o místních politicích, málokdy je to bez nadávek, těžko něco pozitivního nebo dokonce obdivného. Hoďme ale chvíli za hlavu jejich skutky či názory a podívejme se na vizáž. Většinu poslanců a ústavních činitelů (senátorů už vůbec) si určitě nikdo nepředstavuje v nedbalkách, přesto se mezi nimi najdou i větší či menší fešáci. A jednoznačně vítězí prezident Petr Pavel. Kdo další je sekáč a proč hned tři místa v první desítce obsadili zrovna Piráti?
Albert Prokop Albert Prokop Autor
10. 4. 2023

Samozřejmě víme, že ani ten nejhezčí politik světa nemusí být kvalitním zástupcem lidu. Může jím být naopak ten, kdo by svým vzhledem spíš vyhrál nějakou anticenu. Ale přesto jsme se zamysleli nad otázkou: kdo je nejvíc hot politik u nás?

Jejich politická přesvědčení známe, jak ale působí, když si odmyslíme stranickost a politiku?

Správu věcí veřejných mají v rukách většinou starší pánové, častokrát již v seniorském věku, mladí se do politiky moc nehrnou, proto pro mě bylo docela těžké sestavit žebříček deseti nejvíce sexy politiků v zemi.

Ale nakonec ani ve vládě jsem nebyl úplně bez šance. Vyjma Ivana Bartoše tu máme i nového ministra životního prostředí Petra Hladíka, který je sice kontroverznější postava (policie prohledávala jeho kancelář někdejšího náměstka brněnské primátorky kvůli kauze s byty a řešilo se, jestli nebude trestně stíhaný, což dosud není), ale přece jen vypadá docela k světu.

Hned tři fleky zabrali pirátští politici, což je logické: je mezi nimi řada mladých. Tak kdo je v našem žebříčku?

10. Adam Vojtěch

Bývalý dvojnásobný ministr zdravotnictví za ANO a současný velvyslanec ČR ve Finsku Adam Vojtěch (36) patří k sympatičtějším tvářím předchozí vlády. Kdysi byl v SuperStar, říká se mu také Ken. Může se líbit jeho určitá plachost ve vystupování či věčný úsměv. Není úplně k zahození.

9. Petr Hladík

Čerstvý ministr životního prostředí Petr Hladík (38) je z KDU-ČSL, má jako vzorný partajník pět dětí, dokonce se ženou. Na někoho může působit slizce, jiný z něj bude mít jazyk až na vestě. Necháváme na vás.

8. David Pražák

Tenhle poslanecký zástupce ANO má 43 let, pochází ze Semil, kde je i místostarostou. Předtím se pohyboval v zemědělství. Takže sexy farmář?

7. Michael Kohajda

Snad se na mě pan poslanec a proděkan olomouckého univerzity neurazí, ale ty oči (hlavně na fotce z webu Poslanecké sněmovny)! Michaelovi je 43 let, je právníkem a vysokoškolským pedagogem, za KDU-ČSL byl také radním Šumperka, odkud pochází. Zajímavá osobnost.

6. Mikuláš Ferjenčík

Mikuláš (36) jako jeden z mála ze seznamu není už aktivní v politice, aspoň ne v jejích nejvyšších patrech, skončil coby poslanec, stejně jako spousta dalších Pirátů, po předloňských volbách, v nichž Pirátům uškodilo spojení se STAN, jehož voliči vykroužkovali své kandidáty.

Ale musel jsem ho sem dát, protože na něj trpím. Na někoho může působit jako bohém a neupravený „vágus“, kolega z redakce dokonce říkal, že „kdyby se ostříhal, tak by ušel“, ale na Ferjenčíkovi je kromě velmi pohledné tváře pro mě atraktivní právě i ta určitá rozevlátost. A dlouhé vlasy mu sluší.

Jeho sestrou je mimochodem poslankyně Olga Richterová.

<Path> Majitel modelingové agentury Rostislav JankůZdroj:

- - -

VÝHODA KRÁSY V POLITICE

Podle studie od American Politics Research fyzická atraktivita pomáhá kandidátům. Psychologické výzkumy ostatně již dlouho prokazují existenci takzvané ‚prémie za krásu‘, kdy fyzicky atraktivní lidé získávají výhody v různých oblastech života. Jednou z těchto oblastí je politika, kde atraktivita souvisí s volebními výsledky.

Není to překvapení. Už v 70. letech se ukázalo, že voličům připadá atraktivní kandidát jako ten, kdo politickým problémům rozumí zdaleka nejlíp.

Sice se to týká amerických voleb, ale nebyl bych takový optimista, že bychom v Evropě byli méně povrchní.

- - -

5. Jakub Michálek

Je paradoxní, kolik lidí ze seznamu má kvůli svému chování velké množství kritiků a nepřátel. Dost neoblíbený je v jistých kruzích i pirátský poslanec Jakub Michálek. Kdysi o něm kolovalo, že se k podřízeným choval jako Napoleon. V televizních diskusích zase podle některých na oponenty nepříjemně kňoural.

Ale má vizáž studentíka, brýle jsou pro určité lidi taky bonus a navíc, ať se nám to líbí, nebo ne, Jakub je mimořádně inteligentní člověk. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě té samé univerzity. Prostě klasa.

Ve svých čtyřiatřiceti je nejmladším z našeho seznamu.

4. Mirek Topolánek

A máme tu našeho bývalého premiéra. Dorostl do velkého, charismatického elegána. Určitá zemitost vyjadřování plus argumentační schopnosti z něj dělají pro spoustu lidí velice atraktivního chlapa. Škoda, že v roce 2018 neuspěl v kandidatuře na prezidenta.

S 66 lety je nejstarším mužem naší desítky.

3. Ivan Bartoš

Předseda Pirátů Ivan Bartoš (43) není prvoplánový hezoun. Ale má styl, vlasy (dredy) jako trademark, k tomu se opět ukazuje, jakým afrodisiakem je velká inteligence. I kritici uznávají jeho argumentační schopnosti, s jakým zápalem se ve vládě vrhl do místního rozvoje a s jakým do digitalizace. Že víc maká, než se prezentuje.

Vystudoval magisterský obor informační studia a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, později působil jako databázový architekt a analytik.

Kromě toho už dávno přestal kouřit marihuanu a pít a je aktivní sportovec, minimálně před začátkem ministrování každé ráno cvičil. To taky není k zahození a s postavou to dělá divy.

2. Zdeněk Hřib

Další z těch, které lidé buď obdivují, nebo nesnášejí. Bývalý primátor Prahy, nyní jeho náměstek Zdeněk Hřib (41), je alfa samec s charismatem stříkajícím až na půdu. Někteří mají pocit, že působí arogantně, ale kamarádi, co s ním přicházejí pracovně do styku, mi vyprávějí, že je spíš takový jako by „autista“, prostě že úplně přesně nereaguje na některé věci tak, jak se čeká, a když se pro něco zaujme, tak se soustředí na jednu věc.

Jinak je vystudovaný doktor a má rodinu.

Tipy redakce

1. Petr Pavel

Vítězství naprosto zaslouženě patří bývalému armádnímu generálu, prezidentu České republiky Petru Pavlovi.

Můžete si o něm myslet cokoli, ale ten člověk se narodil pro to, aby byl na známkách a prezidentských portrétech v třídách škol. Nejspíš ho k dokonalosti doladili imagemakeři, ale čert to vem, charisma z něj teklo proudem na všechny strany už dávno před tím, než vůbec začal uvažovat o kandidatuře.

Nejsem na starší pány. Ale ten člověk je prostě nádherný. Vypadá jako lev, kterého má v logu, vrásky ještě nikdy nebyly tak sexy, je slušný, má tak zvučný a pevný hlas, že by se mu člověk pomalu bál říct ne. Přesto se k lidem chová fajn a navíc se umí smát – zde jediná výtka: někdo by ho měl poslat k zubaři nebo zubnímu hygienikovi, rozdíl mezi vyphotoshopovanými fotkami a videi je markantní.

I kdyby ničeho v úřadu už nedosáhl, už to, jak vypadá, jak působí, jak okouzluje i zahraničí, to všechno bohatě stačí.

Další, kteří by pro někoho mohli stát za hřích: poslanci Matěj Ondřej Havel, Jakub Janda, Jan Skopeček nebo Miroslav Zborovský.

Nejhezčí politici v zahraničí

Dnes už to mnohým přijde neuvěřitelné, ale když byl premiérem Slovenska Robert Fico, fanynky z něj omdlévaly. Pravidelně sportoval a cvičil, měl vysekané břišáky, mezi politiky nevídaná věc. Jenže když dnes víme, že se z něj stal extrémista ještě horší než u nás Tomio Okamura, mohl by vypadat jako Ken od Barbie a bylo by mu to houby platné.

Jeden čas byl sexuálním symbolem kanadský premiér Justin Trudeau, francouzský prezident Emmanuel Macron a donedávna třeba také fešný republikánský kongresman Adam Kinzinger.

Zdroj: PSP.CZ, PROŽENY.CZ, SAUGE JOURNALS, LSE PHELAN UNITED STATE CENTRE

Populární
články

Některé mučicí nástroje se dochovaly dodnes
LIDÉ

Hrozivé sexuální mučení praktikované v minulosti se týkalo především žen a gayů. Jak si naši předci představovali správné „tresty“?

Autor: Mirka Dobešová
Je-li čištění intenzivní, může pastu i nahradit
TĚLO & MYSL

Je zubní pasta pro zdraví chrupu nezbytná? Podle odborníků ne – a vznikla jen kvůli zisku výrobců. Zdravé zuby lze zajistit i jinak

Autor: Mirka Dobešová
Mít v 90 letech svůj první veřejný coming není jednoduché, ale Kenneth Felts svůj strach překonal a změnil tím zbytek svého života
LIDÉ

V 90 letech se rozhodl pro veřejný coming out a změnil tím zbytek svého života. Příběh Kennetha Feltse inspiruje tisíce lidí po celém světě

Autor: Michal Černý
Pokud se budou pozitivní výsledky klinických testů opakovat, mohou se muži těšit na své „antikoncepční Eldorádo“
TĚLO & MYSL

Zapomeňte na kondomy či vasektomii, vědci přichází s revolučním řešením. Antikoncepční gel pro muže se na trh dostane za pár let

Autor: Michal Černý
Vzhledem k tomu, že výstup na horu i pohyb v jejím okolí je je zakázán, moc fotek odtamtud neexistuje
CESTOVÁNÍ

Poznejte Gangkhar Puensum, nejvyšší nezdolanou horu na světě, na kterou již 30 let platí zákaz vstupu

Autor: Michal Černý
Je tohle podoba domů budoucnosti?
LIVING

Změna klimatu žádá změnu bydlení. Plovoucí domy, které odolají záplavám i tajfunu, již slouží jako inspirace architektů napříč světem

Autor: Mirka Dobešová
Krása Dolomit láká na idylickou glamsport dovolenou
LUXURY TRAVEL

Nový trend „glamsport“ láká na spojení aktivní dovolené s luxusem. Vyzkoušet jej můžete třeba s kolem v italských Dolomitech

Autor: Redakce
Emerald Kaia se vydá na první plavbu v dubnu 2026
LUXURY TRAVEL

Nahlédněte za oponu luxusního cestování. Jak probíhá plavba jednou z nejexkluzivnějších jachet současnosti?

Autor: Redakce
V rámci festivalu se představí i španělská primabalerína Cristina Aguilera
KULTURA

Co má společného Morava s iberoamerickou kulturou? Víc, než byste mysleli. Dokazuje to již 21. ročník festivalu Ibérica!

Autor: Redakce
Součástí vzrušení může být i dominantní postavení muže, kderý kompliment „uděluje“
HOT!

„Miliony žen“ mají v posteli úchylku, o které většina mužů ani netuší. Provazy ani důtky k tomu přitom nejsou potřeba

Autor: Martin Lyko

E-Shop