Flirtování je hračka. Nevěříte? Tady je 10 rad, jak zapůsobit na chlapy tak, že vám budou sami padat do náruče (nebo do postele)
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Flirtování je hračka. Nevěříte? Tady je 10 rad, jak zapůsobit na chlapy tak, že vám budou sami padat do náruče (nebo do postele)

Ve filmech vypadá jednoduše, ale v reálu je to pro mnohé peklo, při kterém ztrácejí půdu pod nohama (pokud se tam vůbec vydají). Flirtování, čili hravé seznamování s cílem ukázat, že máte o toho druhého zájem, může být nástroj k cestě do postele i hra sama o sobě. A podle rad, které jsem pro sebe a pro vás vyšťoural v hloubi internetu, je to lehčí, než si myslím.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
23. 2. 2023

Mám kamaráda, který by flirtoval snad i s revizorem. Slova a sebevědomí z něj přímo stříkají a zdá se, že vždycky ví, co říct. A nebojí se to udělat. Na rozdíl ode mě, který budu stát v koutku, říkat si, jaký je „tamten týpek ve svetru“ sympoš, a pak si tři dny na přeskáčku vyčítat, že jsem ho nedokázal oslovit, a uklidňovat se, že by mě stejně odmítnul.

Máte to stejně? Nezoufejte! Našel jsem totiž spoustu tipů, jak na seznamování, a sestavil si „návod“ díky němuž mi, a teď už i vám, budou chlapi padat k nohám, ba ne přímo do postele.

  1. Nebojte se ho oslovit

Tohle je úplný základ. Face-to-face je to pro mě vražedná představa, ale začal jsem trénovat sebejistotu na sociálních sítích. Odespat milému klukovi na storýčko na Instagramu je snadné a zapřede to konverzaci.

Pokud jde o oslovování ve skutečném životě, pomáhá mi přestavit si opačnou situaci, takže doporučuju, abyste to zkusili taky. Jak na vás působí, když k vám přijde milý týpek a zeptá, se jestli vás může na něco pozvat? Vrchol potěšení a obdiv z jeho sebevědomí? Přesně tak budete působit taky!

<Path> 8 důvodů, proč by to každý gay měl zkusit s cizincem. Co vám může intimní vztah s člověkem z cizí země dát? Už jste zabrousili do cizích vod? Ne? A na co ještě čekáte?Zdroj:

Taky si nemusíte hned představovat, jak by se měla konverzace dál ubírat. Však on na váš pozdrav nějak zareaguje, vy zareagujete na to a tak pořád dál. Bude to v pohodě. Navíc každým takovým oslovením získáte další sebedůvěru a příště to bude lehčí a lehčí.

  1. Sežeňte si dohazovače

Kdo říká, že musíte někoho oslovovat vždy a pouze sami? Vzpomeňte na toho super mistra v navazování kontaktů, kterého máme všichni ve svém kruhu přátel, a udělejte si z něj „dohazovače“. Pomůže prolomit ledy, udělá vám doprovod, dá záminku k rozhovoru, zachrání v trapné situaci. Jenom si jasně domluvte, že vám objekt vašeho zájmu nezačne přebírat.

  1. Projevte zájem

Předstírání nezájmu není flirtování, varuje v jednom rádci Alexander Cheves. Koukat se na všechny v místnosti, jenom ne na toho, kdo se nám líbí, může být pro někoho přirozená tendence, ale nedává to smysl. Sami byste si přece neřekli „Ha! Ten týpek, co o mě ani nezavadil pohledem, po mě určitě jede.“ Když se budete tváři, jako že o někoho nemáte zájem, řeknete tím jediné – že o něj nemáte zájem.

  1. Dívejte se mu do očí

Tohle je nejdůležitější pravidlo. Doporučují ho všechny rádce a seznamy tipů, které jsem pročetl. A mají pravdu! Moc pohledu je obrovská, jak potvrzuje studie, která právě vliv koukání do očí na vzájemné zalíbení zkoumala.

Na pohledu závisí každá sociální interakce, od obchodní schůzky, po flirtování. Někdy můžete dokonce obojí spojit, což prý dělají i hetero muži, světe div se, s jinými muži! Pohled do očí je otevřenost, je to jasné gesto, že vás ten druhý zajímá, že mu věnujete svou pozornost.

  1. Úsměv!

Tohle je už pro mě samozřejmost, kterou jsem nemusel nikde číst (a že někteří věnují opravdu úsměvu hodně důležitosti). Lidi mi totiž pořád říkají, že bych se měl víc usmívat. Když chci na někoho dobře zapůsobit, dávám si na to tedy opravdu pozor. Ale uznejte sami, kdo by se nerozpustil, když se na něj usměje druhý chlap?

Pokud máte pocit, že se vám úsměv do sanic ne a nedaří vpáčit, uvědomte si, že právě mluvíte se sympatickým krásným mužem, kterého jste zvládli oslovit. Už jen z toho máte přece obrovskou radost!

Zdroj: Giphy
  1. Hrajte si s jazykem a vsaďte na humor

V jednom mám štěstí, a to je fakt, že mám fakt rád jazyk. Češtinu. Rád si s ní hraju, rád ji používám a rád se jí bavím. Takže mě neustále napadá spoustu slovních hříček, méně či více explicitních dvojsmyslů a různých narážek. Problém je s tím, že ne vždycky odhadnu situaci a někdy to plácnu dost nevhodně (pardon všem mým kolegům v předchozí práci, ale zase byla aspoň zábava).

Pokud si nevěříte se slovními hříčkami, držte se raději při zemi a zkuste nejprve drobné oťuknutí. Anebo zůstaňte u méně náročných vtipů. Humor je totiž obecně mocná zbraň. Když chlpa rozesmějete, jste na dobré cestě. Úsměv! – a bude i ptáček. (Pardon, říkal jsem, že si rád hraju.)

  1. Lichoťte mu

Už jsem říkal, že smyslem flirtování je dát najevo svůj zájem. Komplimenty jsou jeden z nejlepších způsobů. Muži milují komplimenty (což víme já i vy, protože je sami rádi slyšíme), takže se jich vůbec nebojte. Ve filtrovacím poznávání je prý dobré netlačit moc na pilu, takže se slovíčkem „sexy“ zatím opatrně. Pochvalte mu oblečení, řekněte mu, že mu to sluší, že na něm ta košile vypadá skvěle… nebo něco jiného, popravdě nevím. Lichotkový terén budu muset ještě prozkoumat. Ale používat komplimenty smysl dává, sám bych se pro ně rozkrájel.

  1. Pokládejte otázky – hrejte tenis

Bojíte se, že bude konverzace váznout? Já taky. Mám ale trik, který funguje na každý small talk. Vštípila ho do mě angličtinářka na gymplu, když jsem se připravovali k maturitě. Tam musí člověk mluvit. Jak zajistí, aby mluvil celých x zadaných minut? Kladením otázek!

Drahá paní učitelka radila, že rozhovor je jako tenis. Míček si musíte pinkat, když si ho necháte pro sebe, nezahrajete si. Takže když vám ten druhý položí nějakou otázku, odpovězte na ni (hlavně ne jedním slovem, proboha!) a pak mu míček přihrajte zpět jiným dotazem. Nebo se zeptejte na to stejné, to je ještě lehčí. „bla bla bla. A co ty? Bydlíš v Brně dlouho? Máš oblíbenou kavárnu? Když tě nebaví horory, koukáč raději na komedie?“ Témat a způsobů je mnoho.

  1. Buďte slušní a jednejte s respektem

Flirtování není útok na pohlavní orgány. Je to hra, poznávání. Buďte slušní a vstřícní a respektujte toho druhého. Mluvil jsem o slovním humor a hrátkách s jazykem, ale rozhodně nemám na mysli explicitní sexuální narážky. Na ty může přijít čas, až když si budete oba jistí, že směřujete tímhle směrem. Kultitovaný gentleman je všem sympatištější než oplzlý slizoun. 

  1. Ne je ne. Možná je taky ne. Smíšené signály jsou taky ne

Jenom jasné ano je ano, nebo slovy Marka Mansona „Fuck Yes or No“ (Ku*va jo nebo Ne). Zapomeňte na nesmyslnou poučku, že toho druhého je třeba udolat a přesvědčit o tom, aby s vámi šel na rande (nebo kamkoliv jinam, ehm). Mnohem lepší radu má právě Manson. Jeho pravdilo „Fuck Yes or No říká, že pokud vám někdo nedává jasně najevo, že má zájem (neříká metaforické „Fuck yes!“), pak to znamená, že zájem nemá (a říká tedy „No“). Z toho vyplývá, že nexistuje žádná šedá zóna, žádné „možná by si dal říct“ a žádné „jenom ještě nepoznal, jak jsem skvělý“.

Když vycítíte, že ten druhý nemá zájem, jednoduše mu poděkujte za čas a rozlučte se. „No, rád jsem tě poznal, ale nechám tě ten film ještě vstřebat.“ nebo „Díky, že jsem tě mohl pozdravit, ale už půjdu. Užij si zbytek večera.“. Je to jednoduché. Nemusíme se bát.

Zdroj: advocate.com, psycnet.apa.org, Psychology Today, Pride.com, guycounseling.com, markmanson.net

Populární
články

The Ugly Duchess
AKTUALITY

Renesanční dílo „Ošklivá vévodkyně“ vůbec nezachycuje ženu. Odborníci míní, že na obraze visícím v Národní galerii je muž-transvestita

Autor: Mirka Dobešová
Marek a Josef ze Středokluk
Living 2023

Marek a Josef se z Prahy neplánovaně přestěhovali na vesnici. Jak se jim bydlí v bývalém zájezdním hostinci?

Autor: Ondřej Josef Kubáček
Requiem se odehrává během čarodějnických procesů. O oheň není ve filmu nouze
KULTURA

Krátkometrážní horor s Bellou Ramsey „trhá srdce na cucky“. Requiem si můžete pustit zdarma na YouTube, ale připravte si kapesníky

Autor: Martin Lyko
Dnes je přátelství mezi gayi a ženami úplně běžná věc bez postranních úmyslů
WELLBEING

Víte, kdo je fag hag? Z původní „zoufalky“ sloužící gayům jako krytí se stala žena, bez níž si řada gayů nedokáže svůj život představit

Autor: Mirka Dobešová
Pro dokonalé fotky kdekoliv
AKTUALITY

Fujifilm představuje kapesní fotoaparát Instax Mini 12, který vás okouzlí na první pohled!

Autor: Michal Černý
Miroslav Hradil je jedním ze zakladatelů zaměstnanecké pro-LGBT skupiny ve ŠKODA AUTO
LIDÉ

„Na předsudky a stereotypy narážejí LGBT lidé i v práci, podpůrné skupiny jim ukazují, že i na nich záleží,“ říká spoluzakladatel jedné z nich

Autor: Mirka Dobešová
Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve štědrých prostorách Top Hotelu v Praze
Living 2023

Investování v těžkých časech? Nemovitost na žádaném místě! Prohlédněte si nové byty ve stylu nejen Prahy, ale i Osla nebo Berlína!

Autor: Irena Piloušková
Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu
WELLBEING

Láskyplná péče, nebo kontrola a manipulace? ROZHOVOR s terapeutkou o devíti znacích násilného vztahu

Autor: Redakce
Marcel Gecov
Living 2023

„Lůžkoviny a ložní prádlo Lejaan vnáší do ložnic hotelový komfort,“ popisuje unikátnost české značky jeden z jejích zakladatelů

Autor: Mirka Dobešová
Ošklivý krásnému nevěří aneb Hezký to těžký maj: Nejen gay kluci o problémech s fyzickou dokonalostí
WELLBEING

Ošklivý krásnému nevěří aneb Hezký to těžký maj: Nejen gay kluci o problémech s fyzickou dokonalostí

Autor: Albert Prokop

E-Shop