Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek
Straight friendly
Zdroj: Adobe Stock

Naučte se masturbovat: 5 rad, jak si místo rychlovky před spaním dopřát intenzivní orgasmický zážitek

„Udělat si to“ umí kde kdo. Prožít intenzivní orgasmus a vytěžit z autoerotiky maximum je ale něco úplně jiného. Principy, kterými se dá na cestě za větší rozkoší řídit, jsou ovšem jednoduché a do praxe je můžete zařadit klidně hned.
Martin Lyko Martin Lyko Autor
13. 2. 2023

Díky bohu, že už masturbace není tabu, o kterém se nemluví. Ne-díky bohu, že pro mnoho mužů spočívá stále jen v tom, jak si rychle „odfrknout“ nebo jak se snadno zabavit, když je dlouhá chvíle. Masturbace může vést k nádherným prožitkům a rozkoši a není to jen „nutné zlo“ v dosahování orgasmů, když nemáte sexuálního partnera. A to je základní myšlenka: Masturbace je od vás pro vás. Stejně, jako je v pořádku dát si dort nebo jít do fitka, protože je to příjemné a dělá vám to dobře, je v pořádku věnovat se autoerotice.

  1. Čas na sebe

Čas je při masturbování důležitý. Jednak je důležité na ni mít dostatek času (a pak skutečně nikam nespěchat), jednak je důležité vnímat ji jako čas pro sebe. Mnoho mužů vyrůstá s tím, že péče o sebe, a do té masturbace patří, je nějaký způsobem „nechlapská“. To je nesmysl. Pečovat o sebe je nejen v pořádku, ale také velmi důležité.

Na masturbaci se tedy klidně připravte jako na rande sami se sebou. Pro někoho to můžou být svíčky, pro někoho sklenička alkoholu. Udělejte si přítmí, pusťte hudbu… Prostě udělejte si to pěkné. Děláte to pro sebe, aby se vám to líbilo, to je primární cíl. Jestli se vám líbí ležet ve vaně, v posteli, sedět s vínem na sedačce nebo se zavřít v autě na kraji lesa, je to na vás. Sexuoložka Lindsey Doe také doporučuje si masturbaci klidně plánovat dopředu, abyste měli jistotu, že budete mít klid. „Dejte si to do kalendáře. Mít soukromí, budovat očekávání, užívat si sám sebe a potom taky uklidit zabere čas.“

  1. Dlouho a pomalu

Čas je ale důležitý také co se délky masturbace týče. Každému trvá jinak dlouho, než dosáhne orgasmu, ale je rozdíl mezi „rychlovkou“ a tím nejlepším, co můžete při masturbaci zažít. Prožitek z dlouhého sebeukájení je delší a intenzivnější. Navíc to, že se za orgasmem neženete, je opět znak sebelásky. „Jsme podvědomě naprogramovaní, abychom masturbovali rychle. Když se naučíme mít se sebou více trpělivosti a dáme svému tělu čas na rozkoš, vyvolá to tělesnou reakci, kteří říká ‚tenhle člověk mě miluje‘, říká sexuální a tantrický kouč Brad Amberheart.

<Path> 5 osvědčených tipů pro lepší masturbaciZdroj:

Jak lze masturbaci prodloužit? Velmi jednoduchou technikou, kterou Amberheart doporučujue, je „hopsání“. Třeba když ležíte na posteli, houpejte se při masturbaci nahoru a dolů. Rozproudíte tím v těle energii a prodloužíte čas, který masturbací strávíte. Triviálně jednoduché je také použít svou nedominantní ruku. Možná vám to bude trvat nejdřív nesmírně dlouho, než dosáhnete orgasmu rukou, se kterou v tom nemáte praxi, ale výsledek bude stát za to.

Velmi populární technikou je také „edging“ neboli oddalování či „orgasm control“. Spočívá v tom, že když už se blížíte vyvrcholení, přestanete se dráždit a počkáte, až se tělo trochu vzpamatuje. Potom v masturbaci pokračujete a zase těsně před orgasmem přestanete a dáte si malou pauzu. To opakujete několikrát za sebou. Oddalování buduje v těle sexuální energii, ta se hromadí a díky tomu nakonec dosáhnete intenzivnějšího orgasmu než při rychlém „běhu do cíle“.

Zdroj: Giphy
  1. Dýchejte

Na co myslíte, když „si to děláte“? Nezapomínáte dýchat? Když se na to zaměříte, zjistíte, že možná skutečně před orgasmem a při něm zadržujete dech. Pokud chcete ale maximalizovat svůj prožitek, je vhodné to změnit. „Dýchání je dovednost číslo jedna, jak vylepšit sexuální prožitek, kterou učí lidé pracující s tělem v sexuální oblasti. Dýchejte, jako by vám docházel dech při běhu, dýchejte, jako to slyšíte ve filmech. Uuuuh haaaa uuuuh haaaa. Provzdychejte dechy, zadržte je, vyražte je ven. Nadechněte se krátce, potom dlouze a pomalu, potom dýchejte rychle…,“ popisuje Doe možnosti, jak si hrát s dechem.

Dýchání je základní prvek tantry a pomůže vám ke skutečně (zatím?) nepoznaným prožitkům. Jak vysvětluje Doe, dýchání je ale důležité také z jednoduchého biologického hlediska. „Při vší té akci se vám do částí těla nahrne krev. A chceme, aby ta krev byla okysličená.“

  1. Nahlas!

Když je řeč o dechu, musí být řeč také o zvucích. Pro mnoho lidí je vzdychání samozřejmost při sexu, ale během masturbace jsou potichu. S hlasovými projevy je to ale lepší. „Když při ejakulaci uděláte skutečně ‚ÁÁÁÁHHH!‘ a prodýcháte ji, máte větší ejakulaci. Trvá déle, orgasmus vám proběhne celým tělem,“ říká Amberheart.

Doe také doplňuje, že pokud vám sex nebo masturbace moc neříkají, vzdychání vám to může pomoct změnit. Přestaňte se bát a se vzdycháním si klidně hrejte. „Trochu jako kdybyste to předstírali a pak už to půjde samo.“

  1. Hrajte si s celým tělem

Je přirozené, že se při masturbaci zaměřujeme na pohlavní orgány, možnosti tělesné rozkoše jsou ale mnohem větší. Stejně jako při sexu i při masturbaci máte k dispozici další místa na těle, kterým se můžete věnovat. Bradavky, ušní lalůčky, vnitřní strany stehen, pochopitelně také anální oblast, šourek, hráz… „Mazlení, hlazení, tření, štípání, ťukání, plácání, natahování, škrábání, hnětení, cvrnkání, kroucení, lechtání…,“ vyjmenovává Doe. Možností, jak si hrát se svým tělem, je nespočet. Nebojte se je zkoušet a objevovat.

<Path> Masturbace, jak ji neznáte. Vyzkoušejte tyto 3 techniky – a zaručujeme vám, že vaše „příjemné chvilky“ budou ještě příjemnější!Zdroj:

Další možností je dát si masáž. Třeba tělovým mlékem po sprše nebo koupeli, doporučuje sexuoložka Doe. „Je to smyslný způsob jak se propojit se svým největším sexuálním orgánem – kůží – a zvýšit šanci na dosažení celotělního orgasmu.“

Pozornost věnujte také pozici, ve které masturbujete. Vleže, vkleče, vestoje, v polosedě v posteli… udělejte si pohodlí. Vyhněte se ale tzv. „krevetí poloze“, tedy pozici, kdy jste na břiše a penisem třete například o matraci nebo si přirážíte do ruky. „Krevetí masturbace“ totiž může vést k sexuálním poruchám, protože vytváří intenzivnější dráždění, než jakého je možné (běžně) dosáhnout při partnerském penetrativním sexu. Pokud se budete oddávat masturbaci „na krevetu“, můžete si zadělat na komplikace při sexu s jiným člověkem.

Naopak nejlepší je při masturbaci tělo vystavit do prostoru, například tím, že si lehnete na záda, a nebýt zkroucení a stočení do klubíčka. Cílem je mít rovnou páteř. „V tantře je páteř jako dálnice pro přenos informací mezi mozkem a zbytkem těla. Když zůstanete vzpřímení s hlavou vztyčenou, dosáhnete úplně nové zkušenosti z masturbování,“ vysvětluje odborník na tantru Amberheart.

Zdroj: promescent.com, YouTube / sexplenations, YouTube / DaveyWaveyRaw, HelathLine, Bradamberheart.com

Populární
články

O životě pod zemí svědčí jen hromady vykutané hlíny...
CESTOVÁNÍ

Klima se mění, nahlédněte do australského podzemního města budoucnosti, kam lidé unikají před horkem

Autor: Mirka Dobešová
Anální hrátky ocení i heteroxesuální muži
HOT!

Návod pro heteráky: Jak se připravit na anální hrátky. Je to jednodušší, než si myslíte, ale chce to myslet dopředu

Autor: Martin Lyko
Sarah Ashton-Cirillo
AKTUALITY

Transgender mluvčí ukrajinské armády se ohradila proti americkému senátorovi: „Spekulace kolem mé osoby jsou zklamáním“

Autor: Martin Lyko
Kde se pivo vaří, tam se dobře daří
Travel Trends 2023

Pivovar Rožmberk: Výlet pro milovníky skvělého jídla, luxusního piva a panenské přírody

Autor: Redakce
Oranžová ve spojení s nikotinovým sáčkem může znamenat radost na první pohled
TĚLO & MYSL

Sníte o společnosti bez tabáku a kouření? I díky Švédům se to může podařit!

Autor: Michal Černý
Elegán za každých podmínek
CESTOVÁNÍ

Budiž motor! Aneb jaké to je být králem automobilového průmyslu už více než 100 let

Autor: Michal Černý
Ve starověkém Egyptě bylo líčení samozřejmostí
LIDÉ

Jak naši předci ovlivnili stávající rituály krásy? Od egyptských antibakteriálních linek na oči až po římskou posedlost ochlupením

Autor: Mirka Dobešová
Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny a ščlenk KDU-ČSL
AKTUALITY

Poslanec Jan Bartošek z KDU-ČSL odmítá adopce dětí stejnopohlavními páry, ale situaci možná sám nerozumí. Ukázal to v rozhovoru v pořadu Rozstřel

Autor: Martin Lyko
Do postele „na Adama“? Ano, jásají odborníci
TĚLO & MYSL

Do postele jedině nazí: Spánek bez oblečení prospívá zdraví penisu, varlat i celého těla

Autor: Martin Lyko
Zatímco heterosexualita je samozřejmá, uvědomění si odlišnosti může trvat
LIDÉ

Sexuální orientace (ne)padá z nebe: Jak si gayové a lesby uvědomují, že s jejich sexualitou to bude „jinak“ než v případě většiny?

Autor: Mirka Dobešová

E-Shop